8060902 0912

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره 24 ساعته

راهنمایی ­های پس از کاشت مو

راهنمایی­ های پس از کاشت مو

راهنمایی­ های پس از کاشت مو

همانطور که میدانید کاشت مو در بهترین مرکز کاشت مو عمل زیبایی حساس می باشد. از این رو به مراقبت های زیادی نیاز دارد. ما در این مقاله نکات و راهنمایی های پس از کاشت مو را برای شما بازگو میکنیم. تا شما نتیجه بهتر و رضایت بخش را پس از کاشت بگیرید.

خواهشمندیم قبل از هر اقدامی مطالب مندرج در این برگه­ ها را با دقت فراوان مطالعه نمائید

مراقبت­ ها پس از کاشت مو

 • هنگام سوار و پیاده شدن از اتومبیل مراقب باشید تا سر شما به جایی برخورد نکند.
 • حداقل تا 5 روز بعد از کاشت مو، شب ها بصورت نیمه نشسته و با زوایه 45 درجه بخوابید. از دراز کشیدن بصورت کاملا افقی حدا بپرهیزید. این کار به جلوگیری از تورم احتمالی کمک شایانی خواهد کرد.
 • تا 14 روز پس از عمل کاشت به هیچ عنوان از نوشیدنی­ های الکلی و دخانیات استفاده نکنید.
 • تا 14 روز منطقه کاشته شده را لمس نکرده و نخارانید. در صورت بروز خارش از قرص سیتریزین استافده کنید.
 • تا 14 روز پس از عمل کاشت، از پوشش دکمه دار استفاده کنید. از پوشیدن لباس هایی با یقه تنگ جدا خودداری کنید.
 • تا 14 روز پس از عمل کاشت مو بدون جراحی، سر خود را خم نکنید. زیرا باعث ایجاد کشیدگی در پشت سر شده که باعث ایجاد اسکار در محل برداشت خوهد شد.
 • تا 6 ماه از رفتن به استخر جدا بپرهیزید. زیرا کُلُر موجود در آب استخر، مانع از رشد کامل موهای کاشته شده می­گردند.
 • تا 14 روز پس از عمل کاشت، موهای سر خود را کوتاه نکنید.
 • تا 6 ماه از رنگ کردن موهای خود جدا خودداری نمائید.

راهنمایی­ های پس از کاشت مو

داروهای پس از عمل

 • آنتی بیوتیک تجویز شده (آمپول و کپسول) را طبق دستور و منظم تا آخرین عدد مصرف شود.
 • لطفا تا یک هفته پس از عمل مصرف داروهای زیر را متوقف کنید چون ممکن است باعث خونریزی شود. (آسپیرین- پروفن- ناپروکسن و ایندومناسین)
 • پس از اتمام داروهای نسخه اول، دیگر نیازی به تمدید این نسخه نیست.
 • استفاده از داروهای نسخه دوم را حتما از روز چهاردهم شروع کنید و مصرف آن را حداقل 2 دوره ادامه دهید.
 • پس از اتمام داروهای نسخه اول، دیگر نیازی به تمدید این نسخه نیست.
 • استفاده از داروهای نسخه دوم را حتما از روز پانزدهم شروع کنید و مصرف آن را حداقل 1 دوره 6 ماهه ادامه دهید.

پانسمان کاشت مو

24 ساعت بعد از عمل، می­توانید پانسمان را باز کنید و دیگر نیازی به تمدید پانسمان نیست. در صورتیکه احساس می­کنید پانسمان به زخم پشت سر چسبیده است آنرا با سِرُم شستشو مرطوب نموده و به آرامی آنرا از روی زخم جدا نمائید.اگر روی سر هم پانسمان دارید بعد از 24 ساعت با مراجعه به کلینیک سعادت آباد، باز کردن آن را به تیم پزشکی ما بسپارید. در غیر اینصورت حتما قبل از اقدام به ابز کردن آن روی پانسمان، سِرُم شستشو ریخته و حداقل 30 دقیقه صبر کنید تا اگر پانسمان به موهای کاشته شده چسبیده است از آن جدا گردد و سپس به آهستگی اقدام به برداشتن پانسمان کنید. این کار را بسیار با حوصله انجام دهید تا موهای کاشته شده به پانسمان نچسبد و از سر جدا نشود.

ادامه مطلب  همه چیز درباره معجزه کاشت مو

 

شستشو و مراقبت از محل برداشت (که به صورت نقطه نقطه است) و بخیه ­های پشت سر

پس از گذشت 14 ساعت از عمل کاشت مو بیاد شستن این منطقه را به صورت ملایم شروع کنید، به گونه­ ای که گره ­های نخ بخیه در محل بُرش باز نشود. نحوه انجام این شستشو در قسمت بعدی کاملا توضیح داده شده است. بعد از شستشو، روی محل برداشت و بخیه، به آرامی پُماد Mupiroein را بزنید و این کار را تا 7 روز، روزی 1 بار ادامه دهید. بخیه­های این ناحیه، بخیه زیبایی بوده و قابل جذب نیستند و پس از 11 الی 14 روز باید کشیده شود. برای انجام کار بهتر است به مجموعه مدرن مراجعه کنید و یا در صورتیکه این امکان وجود نداشت میتوانید با مراجعه به نزدیکترین بیمارستان و درمانگاه معتبر نزدیک محل سکونت خود، این کار را انجام دهید.

 

طریقه شستشوی منطقه کاشته شده

تا 48 ساعت بعد از عمل نباید منطقه کاشته شده را بشوئید. برای شستشوی منطقه کاشته شده، 2 عدد اسپری آب پاش تهیه کرده در یکی شامپو بچه را با آب ولرم رقیق کنید و از فاصله سی سانتیمتری روی محل کاشته شده، اسپری نموده و پس از چند دقیقه با آب پاش دوم که محتوای آن فقط آب است، محل کاشت را بشوئید. این روش را تا 14 روز ادامه دهید. لطفا به هیچ وجه تا 14 روز منطقه ­ی کاشت شده را لمس نکنید و برای خشک کردن آن از حوله و سشوار استفاده نکنید. لطفا تا 3 ماه از شامپو بچه جهت شستشو، استفاده کنید.

 

تورم و کبودی پس از کاشت مو

گاهی ممکن است در برخی از بیماران تورم و کبودی رخ دهد که کاملا طبیعی است و این تورم بدون درد می­باشد. مقدار تورم با توجه به نوع و درصد حساسیت پوست بیماران، متفاوت است. حتی ممکن است در برخی از افراد رخ ندهد و در برخی حتی منجر به بسته شدن چمشها شود. در صورت بروز تورم هیچ جایی برای نگرانی نیست و نهایتا ظرف مدت 72 ساعت از بین خواهد رفت. بروز تورم هرگز به کیفیت و نوع تکنیک کاشت مو بستگی ندارد. شایان ذکر است که تورم به هیچ عنوان تاثیری در روند کاشت و رویش مجدد موهای کاشته شده نخواهد داشت. برای رفع این مشکل می­توانید از مایعات زیاد (بخصوص از آب کرفس و یا آناناس طبیعی) استفاده نمائید

 

ریزش اولیه موهای کاشته شده

ریزش موهای کاشته شده ، ممکن است از روز دهم شروع گردد. این امر کاملا طبیعی بوده و این ریزش ممکن است تا آنجایی ادامه پیدا کند که تمامی موهای کاشته شده بریزند. در روند ریزش، فقط ساقه موی کاشته شده دچار ریزش شده و ریشه­ ی مو در پوست باقی میماند و به حالت خواب یا استراحت می­رود. این ریزش به این دلیل است که هنگامی که ریشه ­های مو جابجا می­شوند، دچار شُک شده و ساقه خود را کامل از دست می­دهند. بنابراین به هیچ عنوان جایی برای نگرانی وجود ندارد و ریشه موهای کاشته شده در زیر پوست شما محفوظ هستند.

 

رویش مجدد موهای کاشته شده

فولیکول­های (ریشه یا پیاز مو) کاشته شده در مو، تقریبا از اواخر ماه چهارم شروع به رشد مجدد کرده و ممکن است کامل شدن روند رشد تمامی فولیکول­ ها، 9 الی 12 ما به طول بیانجامد، پس تا رشد کامل، شکیبایی فرمائید.

ادامه مطلب  یکسال بعد از کاشت ابرو

قبل از رشد موها، ممکن است جوش­ هایی روی مو بوجود آیند و یا دلمه­های ریزی روی آن بسته شود که ظرف 7 تا 10 روز از بین خواهند رفت. در صورت مشاهده پوسته روی منطقه کاشته شده، لطفا آن را با روغن بادام تلخ چرب کنید.

در مجموعه تخصصی پوست و موی مُدرن پیوند مو در حد یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی انجام شده و تمامی تلاش متخصصین ما بر این است که کاشت موی طبیعی بدون هیچگونه عوارض کاشت مو کوتاه مدت و یا بلند انجام شود.

 

ورزش و فعالیت پس از کاشت مو

 • تا 14 روز پس از عمل کاشت مو، لطفا هیچگونه فعالیت ورزشی انجام ندهید.
 • بعد از 12 روز می­توانید پیاده­روی سبک انجام دهید.
 • لطفا تا 42 روز از ورزش سنگین (شنا، فوتبال، بدنسازی، آفتاب گرفتن) جدا پرهیز کنید.

فولوکولیت

گاهی اوقات ممکن است در ناحیه کاشته شده جوش دیده شود که نشانه تلاش ساقه برای بیرون امدن از پوست می­باشد که در این صورت باید جوش­ ها پس از 2 ماه تخلیه شوند و قبل از این مدت به هیچ نباید این جوش­ ها تخلیه شوند.

 

(یادآوری) نحوه استفاده از داروهای نسخه دوم:

با توجه به اینکه کاشت مو در مجموعه تخصصی سعادت آباد به روش­های گوناگونی انجام می­شود، چنانچه برای کاشتِ موی شما از روش جراحی انجام شده است و پست سر خود محل بخیه دارید، از روز پانزدهم، روزی یکبار، تا 3 ماه روی محل بخیه زده شود تا اثر بخیه از بین برود.

(چنانچه در پشتِ سر، بخیه ندارید، نیازی به استفاده از این پُماد ندارید)

قرص cystin B6، از روز پانزدهم به مدت 2 ماه، 2 عدد صبح، 2 عدد شب میل گردد. بعد از اینکه قرص ­های cystin B6 به اتمام رسید. مصرف قرص ­های Anacaps را شروع کرده و 1 عدد صبح و یک عدد شب از آن میل نمائید و این کار را 2 ماه ادامه دهید. بعد از اتمام قرص­های Anacaps، به مدت 6 هفته، هفته ­ای 2 عدد، 1 عدد از آمپول بابوتن (Biotin) و 1 عدد آمپول بپانتِن (Bepanthene) ، را بدون اینکه با هم ترکیب شوند، بصورت عضلانی تزریق نمائید. مصرف این آمپول­ ها 6 هفته به طول خواهد انجامید. بعد از اتمام این آمپول ­ها، 2 ماه استراحت کرده و این دوره را دوباره شروع کنید.

ماینوکسیدیل فوم 5% را روزی 3 الی 4 پاف روی کل سر زده شود و اگر از محلول ماینوکسیدیل استفاده می­کنید روزی 30 الی 40 قطره روی کل سر چکانده و ماساژ دهید و این کار را تا 9 ماه ادامه دهید. در صورت بروز حساسیت با ما تماس حاصل فرمائید. بعد از 9 ماه از مصرف ماینوکسیدیل 5% به مدت 3 ماه هر شب از ماینوکسیدیل 2% استفاده کنید و سپس به مدت 2 ماه از ماینوکسیدیل 2%، هفته­ای 2 بار استفاده نمائید. بعد از این 2 ماه، کافیست 1 ماه دیگر از ماینوکسیدیل 2%، هفته­ای 1 شب استفاده نمائید.

با توجه به اینکه تمام مشکلات و پرسشهای احتمالی شما عزیزان پیش­بینی شده و در راهنمایی­ های بعد از کاشت مو پاسخ داده شده است، خواهشمندیم مطالب فوق را با دقت مطالعه فرمائید.

در صورت بروز هر گونه سوالی که پاسخ انها را در این برگه ­ها نیافتید می­توانید در هر ساعت از شبانه ­روز با گروه پشتیبانی بعد از عمل مجموعه مُدرن تماس بگیرید.

در پایان، از اینکه مجموعه تخصصی پوست و مو و زیبایی سعادت آباد را انتخاب نموده­ا ید، بسیار سپاسگزاریم و امیدواریم که متفخر به این باشیم که توانسته­ ایم لحظات و خاطره خوشی را برای شما عزیزان در این مجموعه، رقم زده باشیم.

ادامه مطلب  کاشت مو از ریش به سر 

با به اشتراک­ گذاری تجربه حضور خود در مجموعه تخصصی سعادت آباد، می­توانید از سایر خدمات این مجموعه با تخفیف ویژه استفاده نمائید.

پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان، ما در خدمت ­رسانی هر چه بهتر و شایسته ­تر، به شما سروران گرامی، یاری می­کند.

پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان، ما در خدمت ­رسانی هر چه بهتر و شایسته­ تر، به شما سروران گرامی، یاری می­کند.

نسخه شماره 1

از روز اول تا روز چهاردهم

نسخه اول داروهای مورد نیاز بعد از کاشت مو

روزی یک عدد بح­ها میل شود……………………………………………………………………………….N=2                   Tab: Citirizine10

در مواقع احساس درد هر 8 ساعت، 1 عدد میل شود……………………………………………….N=10    Tab: Acetaminophen Codeine

هر 6 ساعت 1 عدد میل شود……………………………………………………………………………….. N=30                        Cap: Cefalexin500

در مواقع احساس بی­خوابی 1 عدد میل شود………………………………………………………….N=10                       Tab: Alprazolam0.5

به مدت 7 روز، روی بخیه و محل برداشت (که به صورت نقطه نقطه است) و زده شود…N=2                       Pom=Mupirocin

در مواقع درد هر 8 ساعت، 1 عدد استفاده شود………………………………………………………N=10 Supp: Diclofenace100 for rectal use

هر 12 ساعت، 1 عدد تزریق شود………………………………………………………………………….N=2                  Amp= Cafazoline1 gr

روغن بادام تلخ………………………………………………………………………………………………….N=2                        Bitter Almond Oil

از روز پنجم، روغن بادام تلخ را روی قسمت­هایی از مو، که کاشت انجام شده چکانده شود و پوسته پوسته شدن جلوگیری شود.

برای جلوگیری از تورم و تسریع روند بهبودِ زخم­هایتان، هر 8 ساعت،   Cap: Bromelain500GDU    (Anaheal)      N=60

1 عدد تا 20 روز میل شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بالشت پشت گردنی تا 14 شب به هنگام خواب و استراحت پُشت سر گذاشته شود

 

نحوه استفاده از داروهای نسخه دوم

با توجه به اینکه کاشت مو در مجموعه تخصصی پوست و مو و زیبایی مدرن به روش­های گوناگونی انجام می­شود، چنانچه برای کاشتِ موی شما از روش جراحی انجام شده است و پشت سر خود محل بخیه دارید، از روز پانزدهم، پماد Ciacalfade Aven روزی یکبار، تا 3 ماه روی محل بخیه زده شود تا اثر بخیه از بین برود.

(چنانچه در پشتِ سر، بخیه ندارید، نیازی به استفاده از این پُماد ندارید)

قرص cystin B6، از روز پانزدهم به مدت 2 ماه، 2 عدد صبح، 2 عدد شب میل گردد. بعد از اینکه قرص­های cystin B6 به اتمام رسید. مصرف قرص­های Anacaps را شروع کرده و 1 عدد صبح و یک عدد شب از آن میل نمائید و این کار را 2 ماه ادامه دهید. بعد از اتمام قرص­های Anacaps، به مدت 6 هفته، هفته­ای 2 عدد، 1 عدد از آمپول بابوتن (Biotin) و 1 عدد آمپول بپانتِن (Bepanthene) ، را بدون اینکه با هم ترکیب شوند، بصورت عضلانی تزریق نمائید. مصرف این آمپول­ها 6 هفته به طول خواهد انجامید.

بعد از اتمام این آمپول­ها، 2 ماه استراحت کرده و این دوره 6 ماهه را دوباره شروع کنید.

ماینوکسیدیل فوم 5% را روزی 3 الی 4 پاف روی کل سر زده شود. اگر از محلول ماینوکسیدیل استفاده می­کنید روزی 30 الی 40 قطره روی کل سر چکانده و ماساژ دهید. این کار را تا 9 ماه ادامه دهید. در صورت بروز حساسیت با ما تماس حاصل فرمائید.

نسخه دوم داروهای مورد نیاز بعد از کاشت مو

Pom: Avene Cicalfate Anti Scar Repair Cream                                                          N=2

Tab: Cystin B6                                                                                                             N=240

Tab: Anacaps                                                                                                              N=120

Amp: Biotin Bepanthen Ampoule                                                                    N=6,   N=6

Sol: Minoxidil Foam                                                                                                       N=2

از روز پانزدهم به بعد

 

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.