۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش FIT یکی از روش‌های پرطرفدار در ایران برای کاشت مو محسوب می‌شود. با توجه به مزایایی که این روش نسبت به روش‌های دیگر در ایران دارد، توصیه داریم تا با خواندن و اطمینان کامل به سمت کاشت مو به روش FIT بروید. در سال ۲۰۲۲ افراد زیادی کاشت مو انجام دادند که اکثر آن‌ها از روش FIT استفاده کردند.

کاشت مو به روش fit یکی از بهترین روش‌های کاشت مو در تهران می‌باشد که به دلیل مزایای زیادی که دارد توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جذب نموده است. باید به این نکته توجه داشته باشید که امروزه با توجه به پیشرفت صنعت زیبایی و مد و همچنین مطابق تحقیقات به دست آمده، باید گفت که مو به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای زیبایی محسوب می‌شود که در صورت عدم توجه به آن دچار مشکلات زیادی شده و در نهایت موجب کاهش زیبایی و جذابیت شما می‌شود.

مزایای کاشت مو به روش FIT

مزایای این روش از کاشت مو بدون جراحی سبب تمایز این روش از سایر روش‌ها شده که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود. کاشت مو fit به صورت طبیعی انجام می‌شود و خط رویش آن مصنوعی نمی‌باشد.

 • بدون درد و خونریزی
 • بدون نیاز به بیهوشی کامل
 • بدون نیاز به مراقبت های سخت و طاقت فرسا بعد از عمل
 • عدم استفاده از مواد مضر و شیمیایی
 • نتیجه مفید در بازه زمانی کوتاه
 • مدت زمان عمل طولانی نمیباشد
 • بدون ایجاد عفونت پس از عمل
 • جای زخم و خراش باقی نمیماند

کاشت مو به روش fit

حال پس از ذکر مزایای روش FIT بهتر است به این نکته اشاره شود که این روش تنها این مزیت‌ها را نداشته و سایر مزایای دیگری چون قیمت مناسب را دارا می‌باشد.

حال پس از آشنایی با مزایای این روش ممکن است این سوال برایتان ایجاد شود که:

چگونه میتوان کاشت مو به روش FIT انجام داد؟

قبل از انجام کاشت FIT نیز همانند سایر عملها لازم است که یک سری آزمایشات انجام شود و پزشک متخصص شما با دقت کامل مورد بررسی قرار دهد. تا اگر مشکلی وجود داشت ابتدا آن مشکل را حل نموده و سپس عمل کاشت را انجام دهند. لذا باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که مهارت پزشک شما و همچنین علم او در این عمل دارای اهمیت بسزایی میباشد.پس از اینکه پزشک شما وضعیت بدنی شما را مورد بررسی قرار داد شما برای عمل آماده می‌شوید.

 • اولین مرحله از کاشت مو به روش fit برداشت می‌باشد که در ادامه به شرح و توضیح مفصل آن خواهیم پرداخت.

در این مرحله ابتدا یک برش نواری شکل در پشت سر و به طول دو گوش ایجاد میکنند.در رابطه با این برش باید گفت که نه تنها عمیق نیست بلکه باریک نیز میباشد به طوریکه بعد از مدتی از عمل و به مرور زمان کاملا محو می‌شود.

مرحله برداشت در این روش با دست انجام میشود لذا حاذق بودن و دقت عمل پزشک شما تا حد زیادی مطرح میباشد به طوریکه اگر به درستی انجام نشود به فولیکول و پیاز مو آسیب جدی وارد خواهد شد.

نکته مهم در کاشت مو به روش FIT

نکته‌ای که در رابطه با این روش قابل توجه می‌باشد این است که در این روش در مرحله  برداشت باید گفت که به این صورت عمل می‌شود که برداشت فولیکول‌های مو به صورت گروهی و دانه‌ای از پشت سر شخص میباشد . و همانطور که قبلا اشاره نمودیم این کار با هولدرهای دستی انجام میشود و باید افزود که پوئن مثبت این کار این میباشد که این روش نیازی به جراحی ندارد.

 • مرحله دوم کاشت fit آماده سازی میباشد.

در این مرحله تیم درمانی که قاعدتا یک تیم ماهر و کارکشته میباشند فولیکول‌های استخراج شده را در زیر میکروسکوپ قرار داده و آن را برای کاشت آماده می‌کنند

 • پس از انجام دو  مرحله فوق الذکر  نوبت به مرحله کاشت روش fit میرسد.

در این مرحله موهای برداشته شده را در منطقه ای که نیاز است را کاشت میکنند.
ممکن است وقتی بخواهید مرحله برداشت و یا کاشت را پشت سر بگذارید دائما نگران این باشید که حفره هایی که برای آن ایجاد میشود بزرگ باشند. در پاسخ به این فکر شما باید گفت که این امر طبیعی میباشد که نگران باشید اما ما به شما اطمینان خاطر میدهیم که حفره های ایحاد شده بسیار کوچک میباشد به طوریکه میتوان گفت در حد یک میلی متر میباشد.

حال پس از اینکه با چگونگی انجام کاشت مو به روش fit و همچنین مزایای بیشمار آن آشنا شدیدT ممکن است این سوال مهم برایتان پیش آید که آیا همه نوع مویی می‌توانند این نوع کاشت را انجام دهند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله.برخلاف سایر روش ها که به نسبت ضخامت و نازکی مو انجام میشود باید گفت که کاشت مو به روش FIT برای همه موها انجام شده و محدودیتی از این حیث وجود ندارد.

آیا کاشت مو به روش FIT عوارض دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که هر عمل زیبایی همانطور که مزایا دارد معایبی نیز به همراه دارد لذا این عمل هم نیز از این قاعده مستثنا نیست؛ اما باید گفت که کاشت مو با این روش عوارض چندانی نداشته و برخی عوارض های جزئی نیز با مرور زمان حل خواهد شد.

در سایر روش‌ها می‌توان عوارض کاشت مو مانند ایجاد گوشت اضافه، درد، عفونت و … مشاهده نمود در حالیکه این قبیل عوارض در روش اشاره شده در حد صفر میباشد.

کاشت طبیعی مو بدون نیاز به جراحی با روش FIT

سوالات متداول کاشت مو روش fit

 • آیا در این روش  fit صرفا از موی سر استفاده میشود؟

خوشبختانه با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی امکان برداشت مو از سایر اعضا بدن از قبیل مو سینه،سبیل،ریش و … در این روش وجود دارد در حالیکه در سایر روش ها امکان انجام چنین کاری وجود ندارد.

 • نتایج کاشت مو به این روش به چه صورت میباشد؟

نتایج حاصله از این عمل مطلوب بوده و مطابق امارهای بدست اماده تمامی اشخاصی که انجام داده اند از نتایج راضی بوده اند.

نحوه کاشت مو به روش fit

به طور کلی باید گفت که زمانی که فولیکول‌ها در پوست سر قرار می‌گیرند و به درستی کاشته میشوند این فولیکول ها وارد یکی از مراحل رشد مو به نام فاز کاتاژن یعنی فاز موقت می‌شوند. (یک تا سه ماه طول میکشد)

پس از طی مرحله اول وارد مرحله دوم که تلوژن (ریزش یا استراحت) می‌باشد می‌شوند؛ در این مرحله موهای قدیمی می‌ریزند تا جای برای رشد موی جدید باز شود لذا ریزش موها بعد از کاشت مو کاملاً طبیعی و بخشی از فرآیند رشد مو میباشد.
در مرحله آخر که به آن فاز آناژن(رشد)میگویند.مو کاشته شده شروع به رشد میکند.
با توجه به مطالب بیان شده باید گفت که این روش مناسب ترین روش کاشت مو به روش FIT می‌باشد.

تفاوت روش کاشت مو fit  و fut

در این روش کاشت موبصورت سرپایی انجام شده ونیازی به بستری شدن دربیمارستان ندارد.

در کاشت مو به روش (FIT) با ابزار خاصی مو ها از پشت سر – کناره‌های سر و نواحی پر پشت بدن به صورت تک فولیکولی ( مینی گرافت و میکرو گرافت ) برداشته شده و در نواحی کم پشت بالای سر و نواحی دیگر که شامل ( ریش، سیبیل و ابرو ) می شود پیوند می گردند. در این روش موهای بدون برش ، بخیه و جراحی بدون بیهوشی و به نواحی کم پشت و طاس منتقل می گردند و این بزرگترین مزیت روش FIT می باشد. در روش FIT ناحیه برداشت مو ( بانک مو ) هیچ گونه آسیبی ندیده و این روش جدید، تنها روش بدون عارضه در پیوند موی طبیعی می‌باشد.

موارد کاربرد FIT نسبت به کاشت مو به روش FUT همیشه بیشتر می باشد و هم اکنون روش FIT اولین و بهترین پیشنهاد پزشک به بیمار خویش می باشد. حسن بزرگ FIT این است که به دلیل عدم نیاز برداشت نوار از پشت سر ( که تعداد مشخصی مو داشته و لذا تعداد مو های آن محدودیت دارد ) تعداد موهای قابل برداشت در FIT محدودیت زیادی نداشته و به راحتی می توان دوازده هزار تار مو (گاهی بیشتر ) برداشت نموده و کاشت.

 

حسن دیگر این روش (FIT) این است که می توان از موهای بدن هم استفاه نمود ، در حالی که در روش (FUT) فقط می توان از موهای پشت سر استفاده نمود. در مجموع FIT بهترین و جدیدترین روش کاشت و پیوند موی طبیعی است و غالباً در شرایط خاص از روش FUT استفاده می‌شود.

برای حصول بهترین نتیجه ، گرافت های تک مویی در قسمت خط رویش مو کاشته می شوند. زیرا این بخش از سر به طور طبیعی دارای موهای تکی است.

گرافت‌های 2 تایی درعقب خط رویش مووگرافت های 3 تایی و بیشتر دربالای سرکاشته می‌شوند تا حداکثر تراکم رابوجودآورند.

بررسی دقیق نحوه کاشت مو به روش FIT

نتایج حاصله ازپیوندموی طبیعی در جلسه اول همیشه بهتر از جلسات بعدی خواهدبود.بعنوان مثال باکاشت یکصدعددگرافت دریک جلسه تعدادموهای بیشتری خواهیم داشت تادردو جلسه کاشت موهرجلسه پنجاه عددگرافت کاشته شود.بهمین دلیل درصورت امکان بهتراست سعی شودکه دریک جلسه کارپیوندموراتمام کنیم.

پس از بی‌حسی کامل منطقه گیرنده مو، با استفاده ازتیغ های بسیارنازک وکوچک شکاف های متعدددرمناطق طاس ایجادمی گردد.محورطولی این شکاف هاوزاویه وعمق فرورفتن تیغ برای هرمنطقه ازموضع کاشت مومتغیربوده ودقت دراین مرحله است که نتیجه نهایی کاشت مورامشخص می نماید.

مهمترین فاکتوردرموردجهت وزاویه مویی که بعدازکاشت درمی آید،جهت و زاویه شکافی است که ایجادمی شودنه جهت وزاویه مو در حین واردشدن درشکاف ایجادشده بعبارت دیگرهرزاویه وجهتی که درزمان درست کردن شکاف ایجادشودموی درحین کاشت هم ازآن تبعیت می کند.

 

پس ازآن هرگرافت دریک شکاف قرارداده می شود.این مرحله بسیاروقت گیربوده وحدود ۶-۴ ساعت طول می کشد.بهتراست موهای کاشته شده 4- 3 میلیمتربلندی داشته باشند.

پس ازکاشت مویکی ازسه حالت ذیل ممکن است برای گرافت های کاشته شده اتفاق بیافتد:

1) گرافت هاپس از 4- 2 هفته ریخته (البته ریشه موسالم وزنده است) و 4- 3 ماه بعد در می آیند (متوسط زمان درآمدن 8 الی 5/2 ماه است ).این وضعیت شایعترین اتفاقی است که برای گرافت هامی افتد.

2) گرافت هابرای 14 – 10 روزپس ازعمل بصورت غیرفعال باقی مانده(یعنی رشدنمی کنند) و سپس بدون ریزش شروع به رشد مینمایند.

3) گرافت هابرای 4 – 3 ماه پس ازعمل بصورت غیرفعال باقی مانده (یعنی رشد نمی‌کنند) و سپس بدون ریزش شروع به رشدمی نمایند.حالت اخیرفقط در 5 درصدمواردمشاهده می‌گردد.

مراقبت‌های کاشت روش fit

برای یک هفته قبل و بعد از کاشت مو fit از مصرف عوامل زیرخودداری شود:

 • مشروبات الكلی,داروهای مسكن وضددردمثل قرص آسپرین,بروفن,ایندومتاسین (استامینوفن اشكالی ندارد)، قرص ویتامین E وسیگار.
 • قبل ازمراجعه سرخودراباشامپوبطوركامل چندباربشویید.
 • وعده غذای قبل ازپیوندمومختصرومقوی باشد.
 • لطفاً ازنوشیدن مایعات زیادوچای قبل ازکاشت موخودداری کنید.
 • درصورتیکه داروی خاصی رابطورمرتب مصرف می کنیدویابیماری مهمی داریدحتماٌ قبل ازانجام کاراطلاع دهید.
 • کلیه سؤالات ومشکلات احتمالی خودراکه فکر می‌کنید با کاشتموی فعلی به روش fit شما ارتباط دارند قبل ازانجام کار با کلینیک مطرح نموده تا با اطمینان خاطر و آرامش کار را شروع نموده و بعداً مشکلی برای شما پیش نیاید.
 • خواهشمنداست قبل ازانجام كارتمامی زیورآلات (انگشتر، گردنبند، النگو، گوشواره و غیره) و ساعت خود را دربیاورید.
 • چون رانندگی بلافاصله پس ازکاشت موبه صلاح شما نمیباشد لذا لطفاً بدون اتومبیل تشریف بیاورید.
 • بهتراست که پس از کاشت روش fit مابقی روز را در منزل استراحت کرده و در چند شب اول هنگام استراحت دو بالش نرم طوری زیر سر قرار داده شود كه به حالت نیمه نشسته بخوابید.
 • برای یک هفته بعد از کاشت FIT از انجام اعمالی که ممکن است باعث خونریزی درمحل کاشت موشونداکیداٌ خودداری شودمثل کارهای سنگین كه نیازبه زورزدن وفشارآوردن زیاددارد،حركات سریع و سرفه های شدیدوخم شدن زیاددرحالت ایستاده مانندبستن بندکفش یابرداشتن اجسام از روی زمین.
 • کمپرس یخ درشب اول مفید بوده زیرا باعث کاهش درد و خونریزی شده وتاحدی اثر کمپرس فشاری هم بر زخم دارد.
 • پس ازشستشوی اولیه درکلینیک لازم است كه روزانه باشامپوی تجویزشده بصورت بسیارملایم وبدون دستكاری سرتان رابشویید. طریقه صحیح شستشوی سرآموزش داده خواهدشد.
 • معمولاً 7-3 روز طول می‌کشد تا قرمزی و التهاب سر برطرف گردد. كبره(کراست)هایی كه در محل كاشت مو وجود دارند با شستشوی ملایم روزانه و در عرض چند روز خودبخود افتاده و لذا از كندن و دستکاری آنها اكیداً خودداری شود.
 • بعد ازکاشت موی طبیعی استراحت ویامرخصی ازمحل كارلازم نبوده،معمولاٌ مشکل خاصی پیش نیامده وفردمی تواندیک الی دوروزبعدبه سرکارش بازگردد.

نکات بسیار مهم کاشت مو به روش FIT

الف) ساقه موهای كاشته شده درچندروزاول بعدازکاشت موشروع به رشدكرده وبلندترمی شوندولی بعدازحدودیك ماه این موهاواردحالت استراحت شده وبتدریج می افتند.رشدمجددموهای كاشته شده به تدریج وآهسته از3ماه بعدشروع ورشدکامل موهاحدود8-6 ماه بطول می انجامد.

موهای جدیدممكن است باسرعت های متفاوت رشدكرده وگاهی درابتداازنظررنگ,ضخامت وقوام بایكدیگرمتفاوت هستندولی دراكثرموارداین مسائل همگی رفع می گردند.

ب) موهای كاشته شده چون ازمحل هایی برداشته می شوندكه عمدتاً فاقد گیرنده هورمون های مردانه بوده ودچارریزش موی مردانه نمی شوندلذااین موهامعمولاً نریخته وتاسالهاباقی می مانند.

ج) درهرجلسه کاشت موی طبیعی بسته به روش انجام شده 5000 تا 10000 عددتارمو(یابعبارتی 1800 تا 4000 گرافت) کاشته میشود.

د) کاشت مو در کلینیک تخصصی ماه زر با ضمانت کتبی انجام شده و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا نارضایتی (که البته احتمال آن بسیارکم است) با توافق بیمارکاشت مومجدداً بصورت رایگان تکرار و یا هزینه وی(بصورت قسمتی ازآن نسبت به تعدادموهایی که درآمده است ویاتمام هزینه بصورت کامل)مستردمی گردد.

ه) تعداد موهای كاشته شده به روش FIT در محل كم پشت بطور مستقیم ارتباط دارد با:

 • مساحت وتراكم مودر ناحیه برداشت مو
 • مساحت ناحیه كم پشت كه محل كاشت مومی باشد.

هرچقدر تراكم مو و مساحت محل برداشت مو بیشتر و مساحت محل كاشت مو و كم پشتی موهای آن كمتر باشد نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

موهایی كه درحال حاضر (قبل ازکاشت مو) درناحیه كم مو وجود دارند, ممكن است بمرورزمان ودرطی سالهای آینده (به همان دلیلی كه ازقبل موهادچاركم پشتی وریزش شده بودند) ریخته و كمتر شوند.این مطلب هیچگونه ارتباطی با پیوند مو در حال حاضر نداشته و در صورت بروز آن جهت پرپشت شدن مجدد موهای سر نیاز به کاشت موی مجدد خواهد بود.

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت مو به روش fit

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)