۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش fut چیست ؟ در ابتدا پیشنهاد می‌کنیم برای کاشت مو به بهترین مرکز کاشت مو مراجعه نمایید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. کاشت مو به روش fut روشی پیشرفته و حرفه‌ای برای کاشتن مو است که در این روش واحد فولیکولی Fut پیوند می‌خورد، این روش با تقلید الگوی طبیعی مو برای اشخاص کم مو بسیار مناسب است. در کاشت مو به روش fut از قسمتی از سر که دارای ریشه مو قوی است و ریزش مو در آنجا کمتر است، ریشه مو برداشته می شود.

این ریشه ها حاوی فولیکول مو هستند، فولیکول‌ها به یک یا دو گرافت تقسیم می شوند، واحد های فولیکول شامل غدد چربی، اعصاب، ماهیچه های کوچک و موهای ضخیم و سالم هستند و سپس هزاران عدد از این گرافت ها را به قسمت های کوچک تقسیم بندی می کنند و در ناحیه ای که فرد قصد کاشت مو دارد، طی یک جلسه کاشت انجام می شود، پزشک ناحیه ای که از آن مو برای کاشت برداشته شده است را بخیه می زند، در این قسمت زخم هایی سطحی و کوچک ایجاد می شود که بعدا توسط موهای باقی مانده در سر پوشیده می شود.

کاشت مو طبق این گرافت‌ها یک روند طبیعی را طی می‌کند و دیگر اثری از بخیه و جراحی و حتی اثری از کاشت مو در سر فرد دیده نمی‌شود.

توصیه‌های قبل از کاشت مو به روش Fut-کاشت مو به روش fut

توصیه‌های قبل از کاشت مو به روش Fut

زمانی که قصد انجام کاشت مو بدون جراحی به روش fut را داشتید بهتر است نکاتی را رعایت کنید تا انجام این عمل باعث ایجاد مشکل نشود.

 • نکته اول این است که اگر دارویی مصرف می کنید که باعث رقیق شدن خون می شود، حتما با پزشک خود مشورت کنید زیرا ممکن است مصرف این نوع دارو ها در روند جراحی مشکل ایجاد کند.
 • اگر از اسپری های تنفسی استفاده می کنید سعی داشته باشید آن را به مرکز کلینیک کاشت مو و ابرو ببرید.
 • قبل از عمل چک کنید که سرتان دچار آفتاب سوختگی نشده باشد.
 • سعی داشته باشید قبل از عمل هیچ ویتامین B و E را مصرف نکنید.
 • اگر از دارو های قلبی و فشار خون استفاده می کنید، در روز جراحی نیز باید مصرف آن را ادامه دهید و آن را صرفا برای جراحی قطع نکنید.
 • اگر عادت به رنگ مو هایتان دارید، حداکثر تا سه روز قبل از عمل موها یتان را رنگ کنید تا در هنگام جراحی مواد رنگ در موها وجود نداشته باشند.
 • اگر به مشروبات الکلی و سیگار اعتیاد دارید حتما دو هفته قبل از عمل مصرف آن را قطع کنید، زیرا مصرف آنها در روند بهبودی مشکل ایجاد می کند.
 • به مدت یک هفته قبل از عمل جراحی کاشت مو از مصرف دارو های التهابی جلوگیری کنید.
 • اگر بتا بلوکر مصرف کردید بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.

کاشت مو به روش fut

بعد از کاشت مو به روش fut چه باید کرد؟

برای جلوگیری از تورم ناحیه پیشانی می توانید شب اول کمپرس یخ در آن منطقه قرار دهید، اما اگر سینوزیت دارید از انجام کمپرس یخ اجتناب کنید. پس از کاشت مو fut هنگام خواب زیر سر خود دو عدد بالشت قرار دهید، سعی داشته باشید طاق باز بخوابید و سینه و شکم را رو به بالا قرار دهید.

برای باز کردن پانسمانتان سعی کنید حتما به کلنیک مراجعه کنید و سر خود پانسمان را باز نکنید. پس از روش کاشت fut مصرف ویتامین‌ها را افزایش دهید، مصرف مایعات و ویتامین C بیشتر نیز توصیه می‌شود.

در صورتی که پزشکتان تجویز کرد، هر ۶ ساعت یکبار سفالکسین مصرف کنید و به صورت مداوم و همیشگی مصرف قرص زینک اکساید را ادامه دهید. بعد از اینکه پانسمان خود را باز کردید، با استفاده از اسپری‌های آرایشگاه‌ها سرم نمکی را به سر خود اسپری کنید.

برای شستن سر، شامپوی مناسب کاشت مو را به کف آغشته کنید و به صورت عمودی دو بار به سرتان ضربه بزنید، توجه کنید که اسفنج روی سر فشار داده نشود! سعی کنید که شستن به صورت چرخشی انجام نشود. لازم به ذکر است که مصرف دخانیات تا سه هفته پس از کاشت مو به روش fut به هیچ عنوان توصیه نمی شود و همچنین تا یک ماه پس از کاشت انجام فعالیت های سنگین باید انجام نشود.

مزایا و معایب کاشت مو به روش fut

مزایا:

 • در روش Fut تعداد زیادی فولیکول را می شود در یک جلسه کاشت مو پیوند داد.
 • این روش روند رشد مو را به صورت طبیعی ادامه می دهد.
 • از لحاظ هزینه به صرفه تر از روش های دیگر است.

معایب:

 • در این روش کاشت مو در هنگام بی حسی خارش در سطح سر را تجربه می کنید.
 • اگر مراقبت از مو ها را به خوبی انجام ندهید باعث عفونت خواهید شد.
 • روند بهبودی سر در این روش طولانی تر خواهد بود.
 • از انجام کار های سنگین باید اجتناب شود.
 • در محلی که مو برداشته شده است ممکن است زخم ایجاد شود.
 • به مدت کوتاهی شاهد ریزش مو خواهید بود اما نگران نباشید پس از مدتی ریزش مو قطع می شود.

مقایسه کاشت مو به روش fut و fit

در یک جلسه Fut می توانید با اطمینان و خیال راحت و بدون عوارض کاشت مو 5000 فولیکول مو را پیوند دهید، در این روش برداشت مو به صورت نواری انجام می شود و ۱۰ تا ۱۴ روز به زمان بهبود نیاز دارد.

 • در شیوه کاشت مو به روش fit مو به صورت خطی برداشته می شود و روند بهبودی سریع تر صورت می پذیرد و فرد می تواند زودتر به زندگی عادی خود برگردد.
 • در روش fit نسبت به روش fut امکان این که زخم محل کاشت مو باقی بماند کمتر است.
 • در روش fit با استفاده از ابزار های دستی کاشت مو انجام می شود.

تفاوت کاشت مو به صورت fit و fut

هر دو روش کاشت مو fut و fit روش های ایده آلی هستند.

در روش fut ابتدا نواری از مو سر فرد برداشته می شود و با کمک استریو میکروسکوپ، فولیکول ها و بافت های اطراف آن به صورت دست نخورده جدا می شوند، اما در روش fit پزشک فولیکول ها را به صورت واحد به واحد مستقیم از قسمتی که قصد برداشت دارد جدا می کند، در این روش کاشت مو خطر برش عرضی در زمان برداشت فولیکول ها وجود دارد.

در روش fut قسمت اهدا کننده مو از بخش میانی ناحیه دائمی که حاوی مو های سالم است برداشته می شود، اما در روش fit واحد های فولیکول از ناحیه بزرگ تری از سر برداشته می شوند، این موضوع باعث می شود در روش fit بعضی از واحد های فولیکولی در مدت زمانی به دلیل ریزش مو از بین بروند.

هزینه کاشت مو به روش fut

هزینه کاشت مو به صورت fut نسبت به سایر روش های کاشت مو مقرون به صرفه تر می باشد، اما هر پزشک ممکن است مبلغ متغییری را به شما ارائه دهد، اما به صورت کلی هزینه کاشت مو به صورت fut، هزینه هر گرافت بین ۱۲۰۰۰ ریال تا ۲۰۰۰۰ ریال می باشد و بستگی به میزان حجم طاسی سر فرد و حجم موهای درخواستی او دارد.

نکات مهم کاشت به روش fut

الف) ساقه موهای كاشته شده در چند روز اول بعد از کاشت مو شروع به رشد كرده و بلندتر می‌شوند ولی بعد از حدود یک ماه این موها وارد حالت استراحت شده و بتدریج می افتند. رشدمجدد موهای كاشته شده به تدریج وآهسته از 3 ماه بعد شروع و رشد کامل موها حدود 8-6 ماه بطول می‌انجامد.

موهای جدید ممكن است باسرعت های متفاوت رشدكرده وگاهی درابتداازنظررنگ,ضخامت وقوام بایكدیگرمتفاوت هستندولی دراكثرموارداین مسائل همگی رفع می گردند.

درافرادیكه موهای كم پشت ونازك دارند ( و اكثریت بیماران كاشت موراهمین افرادتشكیل می دهند ) حدود یک ماه پس از پیوند ممكن است موهای قبلی وی نیزواردحالت استراحت شده وبریزند( در اثر استرس ،داروهای تجویزشده وگاهی هم بدلایل نامعلوم). این ریزش موطبیعی بوده و بدلایل نامعلوم درخانم هابیشتررخ می دهد.این وضعیت ممكن است6-4ماه طول بكشدودرجریان آن ظاهراً محلی كه موهاكاشته شده است بنظركم پشت ترمی آید.این كم پشتی ناراحت کننده ولی موقتی بوده وبابیرون آمدن موهاازحالت استراحت ورشدموهای كاشته شده,نمای محل كاشت موبه حالت عادی درمی آید.

پس ازاینكه مـوهای كاشته شده رشدكردند,می توان آنهاراشست,كوتاه کرد،سشوار کشیدوشكل وفرم داد.بطورکلی 12-9ماه پس ازپیوندقسمت طاس کاملاً رشدطبیعی خودرابدست می آورد.

ب) موهای كاشته شده چون ازمحل هایی برداشته می شوندكه عمدتاً فاقد گیرنده هورمون های مردانه بوده ودچارریزش موی مردانه نمی شوندلذااین موهامعمولاً نریخته وتاسالهاباقی می مانند.

ج) درهرجلسه کاشت موی طبیعی بسته به روش انجام شده 5000 تا 10000 عددتارمو(یابعبارتی 1800 تا 4000 گرافت)کاشته می شود.

د) کاشت مو در کلینیک تخصصی جم باضمانت کتبی انجام شده ودرصورت بروزهرگونه مشکل و یا نارضایتی (که البته احتمال آن بسیارکم است) با توافق بیمارکاشت مو مجدداً بصورت رایگان تکرار و یا هزینه وی(بصورت قسمتی ازآن نسبت به تعدادموهایی که درآمده است ویاتمام هزینه بصورت کامل)مستردمی گردد.

ه) تعدادموهای كاشته شده درمحل كم پشت بطورمستقیم ارتباط داردبا:

 • مساحت وتراكم مو در ناحیه برداشت مو
 • مساحت ناحیه كم پشت كه محل كاشت مومی باشد

هرچقدرتراكم مو و مساحت محل برداشت موبیشتر و مساحت محل كاشت مو و كم پشتی موهای آن كمتر باشد نتیجه بهتری حاصل خواهدشد.

موهایی كه درحال حاضر (قبل ازکاشت مو) در ناحیه كم مو وجود دارند, ممكن است بمرور زمان ودرطی سالهای آینده (به همان دلیلی كه ازقبل موهادچاركم پشتی وریزش شده بودند)ریخته وكمترشوند.این مطلب هیچگونه ارتباطی باپیوندمودرحال حاضرنداشته ودرصورت بروزآن جهت پرپشت شدن مجددموهای سر نیاز به کاشت موی مجدد خواهد بود.

مراقبت­‌های کاشت FUT

 • هنگام سوار و پیاده شدن از اتومبیل مراقب باشید تا سر شما به جایی برخورد نکند.
 • حداقل تا 5 روز بعد از کاشت مو، شبها بصورت نیمه نشسته و با زوایه 45 درجه بخوابید و از دراز کشیدن بصورت کاملا افقی حدا بپرهیزید. این کار به جلوگیری از تورم احتمالی کمک شایانی خواهد کرد.
 • تا 14 روز پس از عمل کاشت به هیچ عنوان از نوشیدنی­های الکلی و دخانیات استفاده نکنید.
 • تا 14 روز منطقه کاشته شده را لمس نکرده و نخارانید و در صورت بروز خارش از قرص سیتریزین استافده کنید.
 • تا 14 روز پس از عمل کاشت، از پوشش دکمه دار استفاده کنید و از پوشیدن لباسهایی با یقه تنگ جدا خودداری کنید.
 • تا 14 روز پس از عمل کاشت مو، سر خود را خم نکنید زیرا باعث ایجاد کشیدگی در پشت سر شده که باعث ایجاد اسکار در محل برداشت خوهد شد.
 • تا 6 ماه از رفتن به استخر جدا بپرهیزید زیرا کُلُر موجود در آب استخر، مانع از رشد کامل موهای کاشته شده می­گردند.

جمع بندی کاشت fut

کاشت به روش fut برای پیوند مو در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرد و به عنوان روشی مطرح و ایده آل شناخته می‌شود.

منظور از کاشت مو به روش fut یعنی برداشتن مو از پشت سر فرد است که در این روش پزشک جراح یک تکه از پوست و مو را به عرض ۲ سانتی متر و طول ۲۵ سانتی متر از پشت سر شخص مراجعه کننده بر می دارد و سپس این محل را با کمی کشش بهم می رساند و بخیه می زند.

بر اساس الگوی میزان ریزش موی شما و سستی و ضعیف بودن ریشه مو های شما و پوست سرتان و همچنین میزان اندازه نقاط طاسی سرتان، ممکن است پزشک روش fit را جایگزین استفاده از روش fut کند‌.

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت مو به روش fut

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)