۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

دلایل ترک و شیار سر پس از کاشت مو

دلایل ترک و شیار سر پس از کاشت مو

دلایل ترک و شیار سر پس از کاشت مو

دلایل ترک و شیار سر پس از کاشت مو چیست؟ اگرچه عوارض جزئی پس از عمل کاشت مو در برخی بیماران شایع است، اما ترک‌های شدید و شیار سر غیرمعمول هستند. با این وجود، این شقاق‌ها به عنوان یک جنبه طبیعی از روش پس از کاشت مو در نظر گرفته می‌شوند و توجه می‌شود که هیچ دلیلی برای هشدار وجود ندارد. اگر مشکل ترک دارید، خیالتان راحت باشد. این یک عارضه جانبی رایج است که بسیاری از افراد آن را تجربه می‌کنند.

در ادامه به بررسی دلایل ترک و شیار سر پس از کاشت مو می‌پردازیم تا بتوانید از این موضوع آگاهی کافی داشته باشید.

دلایل ترک و شیار سر بعد کاشت

دلایل ایجاد ترک و شیار سر پس از کاشت مو چیست؟ جراحی کاشت مو همانطور که می‌‌دانیم یک عمل جراحی است. در طی این عمل که موضوع بحث ماست، کانال‌ها و سوراخ‌هایی در ناحیه پیوند باز می‌شود تا فولیکول‌های مو کاشته شوند. به دنبال آن، از هر کانال یا سوراخی که باز می‌شود، مقدار کمی‌خون می‌ریزد.

از آنجایی که شستشوی ناحیه کاشت مو به مدت ۲ تا ۳ روز پس از جراحی ممنوع است، نمی‌توان خون را با آب پاک کرد. در نهایت خونی که به سطح پوست سر نشت کرده است منعقد می‌شود و با خشک شدن باعث ایجاد پوسته پوسته می‌شود. سپس با خشک شدن خون و دلمه پوست سر کشیده و منقبض می‌شود. این تنش باعث می‌شود که پوسته‌های آن منطقه در روزهای بعد به مرور زمان شکافته و خرد شوند.

فقط به دلیل این کشش و خشکی، ترک‌هایی بعد از عمل ایجاد می‌‌شود که معمولاً در روز سوم ظاهر می‌شود، اما شدیدترین روزها بین روزهای پنجم تا هشتم بعد از عمل کاشت مو است. جای نگرانی نیست زیرا ترک‌هایی که در هفته اول ظاهر می‌شوند در بسیاری از بیمارانی که تحت کاشت مو قرار گرفته اند به عنوان یک عارضه جانبی طبیعی مشاهده می‌شود.

علاوه بر این، مشکل ترک مانند برخی از مشکلات جزئی که ممکن است پس از جراحی کاشت مو داشته باشید یا با آن مواجه خواهید شد، به طور طبیعی در طول زمان بهبود می‌یابد. مهمترین عاملی که باید در اینجا به خاطر بسپارید این است که به شدت به توصیه‌های جراح خود پایبند باشید. در ابتدایی ترین اصطلاح، اگر تمیز کردن روزانه طبق دستورالعمل پس از اولین شستشو انجام شود، ترک‌ها در عرض دو هفته بهبود می‌یابند.

با ادامه شستن پوست سر پس از عمل، پوسته‌ها نرم شده و از روی پوست می‌ریزند. وقتی دلمه‌هایی که پوست سر شما را از هم جدا می‌کند از بین رفت، پوست سر شما به حالت نرم و ظاهر طبیعی خود باز می‌گردد. با این حال، اگر مشکل ترک حتی پس از ۲ هفته باقی ماند، لطفا با کلینیک ما تماس بگیرید و با متخصص کاشت مو خود مشورت کنید. در این مورد، ممکن است استفاده از لوسیون یا کرم مخصوص توصیه شود.

سایر دلایل ترک و شیار سر پس از کاشت مو شامل موارد زیر است.

 • تزریق بی حسی
 • خارج شدن مایعات از منافذ پوست
 • کمبود چربی
 • کمبود ویتامین‌ها
 • شستشوی بیش از حد پوست سر
 • کشیدگی پوست سر بعد از کاشت مو
 • کمبود آب بدن
 • ابتلا به برخی بیماری‌ها

وجود زخم و لخته‌های خون در کف سر و عدم رعایت نکات مراقبتی بعد از کاشت مو می‌تواند یکی از دلایل ترک و شیار سر پس از کاشت مو باشد.

آیا ایجاد ترک و شیار سر بعد از کاشت مو طبیعی است؟

بله، دیدن ترک‌ها بعد از کاشت مو بسیار طبیعی است، همانطور که ندیدن ترک نیز طبیعی است. هر فردی به روش خاص خود منحصر به فرد است و ممکن است پس از جراحی اتفاقات غیرمنتظره‌ای رخ دهد. اجازه دهید نگاه دقیق ‌تری بیندازیم.

اگر پوست سر پس از جراحی بسیار خشک شده باشد، ممکن است الگوهای ترک خورده در محل گیرنده ایجاد شود. هنگامی‌که پوست سر به حالت عادی باز می‌گردد، این پدیده به وجود می‌آید. به عنوان یک پدیده طبیعی، شبیه شکاف‌های بیابان است. با این وجود، اگر چیزی وجود دارد که شما را نامطمئن می‌کند، لطفاً در مشورت با یک متخصص تردید نکنید. در حالت کلی ایجاد ترک و شیار روی پوست سر از عوارض کاشت مو نمی‌باشد!

آیا ترک‌های پوست سر بر نتایج کاشت مو موثر می‌باشند؟

جراحت پوست سر بعد از کاشت مو ممکن است در روند پیوند تأثیر منفی داشته باشند. این ترک‌ها می‌‌توانند باعث کاهش استحکام پوست سر شوند و در نتیجه موفقیت عمل کاشت مو را تحت تأثیر قرار دهند. ترک‌‌های پوست می‌‌تواند به خروج خون از زیر پوست سر منجر شوند، که این فرآیند ممکن است به دلیل عملکرد درست گرافت‌های مو پس از عمل پیوند مو منجر شود. بنابراین، قبل از اقدام به عمل کاشت طبیعی مو، باید بهترین وضعیت پوست سر را داشته باشید. اگر پوست سر شما ترک دارد، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا اطمینان حاصل شود که پوست سر شما به شکل مناسب و در حالت مناسب قبل از عمل کاشت مو قرار دارد.

دلایل ترک و شیار سر پس از کاشت مو چیست؟

جلوگیری از ترک و شیار بعد کاشت

بهترین کار برای جلوگیری از ترک و شیار سر پس از کاشت مو چیست؟ همانطور که قبلا گفته شد، اگر به توصیه جراح خود عمل کنید، این ترک‌ها و شیارها در عرض دو هفته خود به خود بهبود می‌یابد. با این وجود، اگر در حال انجام تحقیقات برای جلوگیری از این مشکل هستید یا اگر تازه با این مشکل مواجه شده اید، باید توصیه‌های زیر را در نظر بگیرید.

 • تا اولین روز شستشو، باید موهای خود را در برابر آب، باران و به خصوص نور آفتاب محافظت کنید.
 • پس از جراحی، شما باید تمام داروهای تجویز شده توسط پزشک کاشت مو را به صورت روزانه مصرف کنید.
 • پس از شستن موها، سر خود را با دقت بشویید و مواظب باشید هیچ شامپویی روی سرتان باقی نماند.
 • لوسیون نرم کننده توصیه شده توسط جراح را روی ناحیه کاشت مو بمالید و 45 دقیقه قبل از شستشوی موهای خود برای اولین بار و برای ۱۰-۱۵ روز اول صبر کنید.
 • اگر ترک‌های بعد از عمل به ابعاد عمیق و گسترده ای رسیدند، با متخصص کاشت مو خود مشورت کنید و کرم یا لوسیون توصیه شده را بمالید.
 • مصرف میوه ‌جات و سبزیجات قبل و بعد از پیوند مو طبیعی و تامین مواد مغذی لازم برای رشد مو روی پوست سر تاثیر می‌گذارد و از خشکی و ترک‌های بعد از پیوند مو جلوگیری می‌کند. مصرف میوه‌جات و سبزیجاتی که سرشار از آنتی اکسیدان هستند، تاثیر بیشتری دارند و از ترک خوردگی پوست سر جلوگیری می‌کنند.
 • عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون، چرا که استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین قبل از کاشت مو و قبل از پایان دوران نقاهت می‌تواند باعث جریان بیشتر خون، کبودی بیشتر کف سر و ترک سر بعد از کاشت مو شود به همین سبب فرد باید حداقل یک هفته قبل از کاشت مو و دو هفته بعد از کاشت مو از مصرف این نوع داروها اجتناب کند.
 • استفاده از مکمل‌‌هایی چون امگا۳ هفته‌ ای یک ‌بار می‌‌تواند خشکی کف سر را کاهش دهد.

زمانی که پزشک اجازه شست ‌و شو و ماساژ آرام کف سر برای زیباجو را صادر کرد، زیباجو می‌‌تواند از روغن‌‌های آرگان، نارگیل و جوجوبا برای درمان خشکی پوست سر استفاده کند. چند قطره از این روغن‌ها با یکدیگر ترکیب می‌‌شود و فرد به آرامی‌با نوک انگشتان خود این روغن‌ها را به پوست کف سر به صورت زربه ای می‌‌رساند.

چگونه بعد از کاشت مو از شر ترک و شیار سر خلاص شوید؟دلایل ترک و شیار سر پس از کاشت مو

پس از کاشت مو، بیماران ممکن است متوجه ایجاد دلمه‌ها یا پوسته‌‌های کوچک در اطراف فولیکول‌های موی پیوند شده شوند. در حالی که این پوسته‌ها بخشی طبیعی از روند بهبودی هستند، اما می‌توانند نا خوشایند و ناراحت کننده باشند. بنابراین، مهم است که بدانید چگونه به درستی از شر آنها خلاص شوید.

برای از بین بردن پوسته‌ها، بیماران باید به آرامی‌پوست سر خود را با شامپوی ملایم و آب ولرم بشویند. مهم است که از استفاده از آب داغ یا مواد شیمیایی خشن خودداری کنید، زیرا این امر می‌تواند پوست سر را تحریک کرده و به پیوندها آسیب برساند.

پس از شستشو، بیماران می‌توانند از یک حوله تمیز و نرم استفاده کنند تا به آرامی‌پوست سر خود را خشک کنند. مهم است که از مالش یا خاراندن پوست سر خودداری کنید، زیرا این امر می‌تواند پیوند‌ها را از بین ببرد و بهبود را به تاخیر بیندازد.

بیماران باید به شستشوی روزانه پوست سر خود ادامه دهند تا پوسته‌های باقیمانده از بین برود و بهبودی بهبود یابد. با این حال، آنها باید مراقب باشند که پوست سر را بیش از حد شستشو ندهند، زیرا این امر همچنین می‌تواند باعث تحریک و آسیب به پیوندها شود.

ادامه مطلب  بالاترین تراکم کاشت مو

کلام پایانی

به طور خلاصه، داشتن مقداری ترک بعد از جراحی کاشت مو یک اثر رایج است و نیازی به نگرانی نیست. تا آنجایی که از خود و به خصوص پوست سر خود مراقبت می‌کنید، این ترک‌ها به مرور زمان در شرایط عادی محو می‌شوند. با این وجود، اگر بعد از دو یا سه هفته به نظر می‌رسد که ثابت هستند، قطعاً باید برای درمان به پزشک خود مراجعه کنید.

همچنین مشاورین ما در معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، آماده ارائه مشاوره‌های لازم به شما عزیزان هستند. برای دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل کنید.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

6 پاسخ

 1. ضرغامی
  جراح نمونه و حاذقی هستند من از کلیه خدمات ایشون راضی ام و به همه بستگان و دوستانم ایشان را معرفی میکنم

 2. برای بعد از تعطیلات نوروز برای ژل لب چه روزی وقت دارین؟

  1. دوست عزیز با مشاورین مرکز تزریق ما تماس بگیریدو
   02191002555

  1. با سلام دوست عزیز به شماره واتساپ زیر بفرستید. 09127300790

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله دلایل ترک و شیار سر پس از کاشت مو

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو