۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

متدهای کاشت مو کدام‌اند؟!

متدهای کاشت مو کدام‌اند؟!

متدهای کاشت مو کدام‌اند؟!

معرفی متدهای کاشت مو؛ امروزه مسئله ریزش مو، یک مشکل فراگیر در سراسر جهان است که ممکن است هر فردی را درگیر کند. یکی از عواملی که این موضوع را تشدید می‌کند، استرس است. البته لازم است بدانید استرس به تنهایی منجر به ریزش مو نمی‌شود و عوامل دیگری در آن موثر هستند. اگر از همان ابتدا برای درمان اقدام کنید، متوجه می‌شوید که انتخاب شیوه درمانی مناسب نیز ماجراها دارد. انواعی از قرص‌ها، محلول‌ها و شامپو‌ها را خواهید دید که هر کدام به شما قول می‌دهند تا ریزش موی شما را درمان کنند. در این میان، عده‌ای از افراد متوجه می‌شوند که کاندیدای خوبی برای کاشت مو هستند و این روش، تنها روش درمان دائمی ریختن مو است.

منظور از بهترین متد کاشت مو چیست؟

این روزها روش‌های و متدهای کاشت مو متنوعی در کلینیک‌های زیبایی ارائه می‌شود. در این مقاله قصد داریم با بررسی موضوعات زیر بهترین متدهای کاشت مو که در کلینیک کاشت مو و ابرو ماه زر، بهترین مرکز کاشت مو در تهران، انجام می‌گیرد را معرفی کنیم. در این مقاله خواهید خواند …نمونه کاشت مو

بهترین یا به عبارتی مناسب ترین متدهای کاشت مو، متدی است که دارای بهترین نتیجه باشد و کم ترین میزان استرس را به شما وارد کند. نتیجه کاشت مو تا حدودی مشخص است، ازجمله: پر کردن نواحی بدون مو به صورتی که زیبایی و جوانی شما را بازیابی کند. متدهای کاشت مو در سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری داشته‌اند. اکثر متدهای تهاجمی، عوارض کمی در کنار نتایج بسیار خوب دارند. بهترین متدهای کاشت مو با توجه با شرایط شما مشخص می‌شود و نمی‌توان یک نسخه واحد برای همه کاندیداهای کاشتن مو پیچید.

این شرایط شامل: میزان طاسی فرد، وضعیت بانک موی فرد، شرایط بهبود زخم، انعطاف پذیری پوست سر و … می‌باشد که در جلسه مشاوره پیش از عمل کاشتن مو با پزشک متخصص مشخص می‌گردد. خوشبختانه این متدها تنوع بسیار بالایی دارند. تفاوت اصلی این متدهای کاشت مو در شیوه کاشتن مو و تکنیک گرافت هاست. برای مثال، در یک روش، برداشت مو به شکل نواری انجام می‌شود و در روشی دیگر فولیکول مو به شکل واحدی استخراج می‌شود. در مورد کاشت مو یک قانون کلی وجود دارد. هر چه برداشت گرافت‌ها بهتر انجام شود، نتیجه کاشت مو نیز بهتر می‌شود.

متد کاشت مو FUT

در گذشته، وقتی صحبت از کاشتن مو می‌شد، همه به طور غیر ارادی به یاد زخم‌های نواری در پشت سر می‌افتادند. زخم‌های نواری، نشانه اصلی کاشت مو با این روش است. در این روش، پزشک از پوست پشت سر یا بالای گوش شما نواری از پوست را برداشت می‌کند. سپس در زیر میکروسکوپ فولیکول‌های موجود در نوار پوستی را استخراج کرده و دانه به دانه در محل‌های خالی پوست سر انتقال می‌دهد. هنگامی که این روش ابداع شد، بی شک بهترین روش کاشت مو به شمار می‌آمد. با روی کار آمدن متدهای دیگر، میزان طرفداران این روش کم‌تر شد. اما هنوز هم به عنوان یکی از بهترین متدهای کاشت مو به شمار می‌رود.

مزایای متد کاشت مو FUT

 • این روش در مقایسه با روش‌های دیگر به علت دشواری کم‌تر و سرعت بیش تر، هزینه کم تری نیز دارد.
 • کل مراحل کاشت در این روش، طی یک روز انجام می‌شود.
 • چون این روش سریع است، فولیکول ها مدت زمان کم تری خارج از بدن هستند و احتمال آسیب دیدنشان کم تر است.
 • فولیکول های استخراج شده در این روش، دائمی ترین مو ها را دارند.
 • فرایند استخراج فولیکول ها در این روش، در زیر میکروسکوپ انجام می‌شود. به همین دلیل تعداد فولیکول های استخراج شده در واحد زمان بیش تراست. همچنین درصد خطای ناشی از ابزار جراحی کم تر می‌شود.
 • در این روش نیازی به تراشیدن مو نیست.

بررسی کامل مزایای FUT: مقایسه کاشت مو روباتیک با fut

معایب متد کاشت مو FUT

 • در این روش برش نواری در سر ایجاد می‌شود. این کار تهاجمی می‌باشد و با خون ریزی همراه است.
 • زخم حاصل از کاشت مو در این روش، بزرگ است. به همین دلیل هم مدت زمان بیش تری طول می‌کشد تا خوب شود.
 • بعد از کاشت مو در این روش، از انجام ورزش های سخت باید پرهیز کرد. زیرا خطر بزرگ شدن زخم و گوشتی شدن آن وجود دارد.
 • افرادی که ضخامت پوست بالایی دارند، گزینه های مناسبی برای این روش نیستند.
 • با استفاده از این روش، نمی‌توان مو های ظریف اطراف گردن و صورت را برداشت کرد.

در نهایت، با تمام مزایا و معایب، این که متد کاشت موی FUT مناسب شما هست یا نه، باید توسط پزشک متخصص تشخیص داده شود و به این منظور حتما باید معاینه شوید. 

برای دریافت مشاوره رایگان کاشت مو از کلینیک ماه زر با بیش از ۱۷ سال سابقه درخشان در این زمینه می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

متد کاشت مو FIT

این روش، یکی از بهترین متدهای کاشت مو در جهان معرفی شده است. این نام مخفف عبارت ” استخراج واحد های فولیکولی”  است. در این روش، برداشت و کاشت فولیکول‌ها به شکل واحدی یا همان دانه دانه انجام می‌شود. تا پیش از استخراج این متد کاشت، کاشت مو به صورت دسته‌ای صورت می‌گرفت. هر واحد فولیکولی شامل یک فولیکول و ۱ تا ۳ عدد تار مو است. برای همین مشکل غیر طبیعی شدن کاشتن مو تا حدودی برطرف شد. کسانی که سابقه زخم‌های گوشتی داشتند، نمی‌توانستند با روش قبلی مو بکارند. چون زخم نواری شکل داشتند و بر زیبایی ظاهری شان تاثیرات منفی می‌گذاشت. یا مثلا افرادی که طاسی های کوچک داشتند، مجبور می‌شدند درد و خون ریزی بسیاری را تحمل کنند تا مو بکارند.

در این متد کاشت مو، جراح از ابزار‌های خاصی استفاده می‌کند. با ایجاد سوراخ‌هایی به قطر ۱ میلی متر، یک واحد فولیکولی را از سر خارج می‌کند. این ابزار در متدهای مختلف نام‌های گوناگون دارد. اما در این روش ” پانچ میلیمتری” نامیده می‌شود. در این متد کاشت مو، خبری از خون‌ریزی و بخیه هم نیست. این ابزار سوراخ‌های میکروسکوپی بر روی سر ایجاد می‌کند و خون‌ریزی آن بسیار ناچیز است و بدون بخیه هم بهبود پیدا می‌کند. به همین دلیل به این روش، کاشت موی بدون جراحی نیز می‌گویند.

مزایا متد کاشت مو FIT

 • مهم‌ترین مزیت این متد، کم تهاجمی بودن آن است. چون مانند روش قبلی خبری از زخم نواری نیست. زخم های کوچک ایجاد شده به سرعت بهبود می‌یابند و فرد، درد و ناراحتی کمی پس از جراحی خواهد داشت.
 • در این روش از مو های ظریف گردن و صورت هم می‌توان استفاده کرد.
 • پس از جراحی محدودیت های فیزیکی برای فرد وجود نخواهد داشت. زیرا دوران نقاهت آن بسیار کوتاه است.

معایب متد کاشت مو FIT

 • همان طور که پیش تر گفتیم، برداشت فولیکول ها در این روش با ایجاد سوراخ های بسیار ریز اتفاق می‌افتد. بنابراین جراح مستقیما روی پوست سر شما کار می‌کند، پس نیاز به مهارت و دقت بالای جراح می‌باشد.
 • مراحل ایجاد سوراخ های ریز و استخراج فولیکول ها ممکن است کمی زمان بر باشد.
 • چون فولیکول ها زمان زیاد تری را در خارج از بدن هستند، احتمال آسیب دیدنشان بیش تر است.
 • این روش برای کسانی که بانک موی ضعیفی دارند مناسب نمی‌باشد. زیرا احتمال برداشت فولیکول های کم کیفیت بالا می‌باشد.
 • در این روش حتما باید موی سر تراشیده شود.
 • برای استفاده از این روش، به دلیل داشتن دشواری زیاد، هزینه بالا تری نیز باید بپردازید.

متد کاشت مو SUT

یکی از بهترین متدهای کاشت مو SUT است. در کاشت مو با متد SUT، برای استخراج گرافت‌ها از دستگاهی خودکار به جای پانچ میلی متری استفاده می‌شود. استفاده از دستگاه اتوماتیک سرعت کار را بالا می‌برد.

مزایای متد کاشت مو SUT

 • این متد کاشت مو سرعت بالایی دارد و امکان کاشت مو در یک جلسه امکان پذیر است.
 • کیفیت گرافت ها کمتر است و خطر آسیب دیدن آن ها در این روش بیش تر است.
 • هزینه این روش در مقایسه با سایر روش ها بیشتر است.

آیا این متد معایب دارد؟ عوارض کاشت مو SUT

متد کاشت مو میکروفیت

کاشت مو با این متد از جدیدترین تکنولوژِی برخوردار است و بنابراین در همه کلینیک‌های کاشت مو در ایران نمی‌توانید از آن استفاده کنید. در این روش نیز، فولیکول‌ها را به شکل واحدی استخراج می‌کنند. تفاوت این متد کاشت مو با متدهای دیگر این است که از ابزارهای بسیار دقیق‌تر و ظریف‌تر برای برداشت مو‌ها استفاده می‌شود. به طور کلی از این متد می‌توان به عنوان بهترین روش نام برد.

بررسی کامل میکروفیت از متدهای کاشت مو: کاشت مو به روش میکروفیت

مزایا متد کاشت Micro FIT

 • در این روش، امکان کاشت مو بدون تراشیدن سر وجود دارد.
 • این روش هزینه بالاتری نسبت به روش های دیگر دارد.
 • در این روش به بانک موی قوی نیاز است.

متد کاشت مو ترکیبی

این متد از متدهای کاشت مو برای کسانی مناسب است که بانک موی قوی دارند و می‌خواهند به تراکم بالا برسند. در این متد گرافت‌ها، از کیفیت بالایی برخوردارند. دائمی‌تر هستند و احتمال آسیب دیدنشان کم‌تر است. این روش نیاز به برداشت نواری پوست دارد. پس خون‌ریزی و بخیه زدن نیز ممکن است مشاهده شود.

ادامه مطلب  از عوارض کاشت مو SUT بیشتر بدانید!

BHT از متدهای کاشت مو

در این متد از مو‌های بدن، مانند موهای سینه و ریش استفاده می‌شود. این روش، برای افزایش تراکم و بهبود نتایج کاشتن مو استفاده می‌شود. چون تعداد گرافت‌های قابل برداشت از بدن بسیار محدود است. پس انتخاب این روش به عنوان متد اصلی کاشتن مو مناسب نیست و توصیه نمی‌شود.

بررسی کامل این متد: کاشت مو به روش BHT

کارهای لازم پیش از کاشت مو

ابتدا شما باید به متخصص پوست و مو مراجعه کنید، تا بررسی شود آیا شما به کاشتن مو نیاز دارید یا خیر؟

افرادی که طاسی ارثی دارند و مواردی که فرد به اندازه کافی هنوز مو بر سر دارد و ریزش مو شدید نشده یا سن و سالش مناسب کاشت نیست. می‌توان از مزوتراپی استفاده کرد که البته لازم است یادآوری کنیم تشخیص این که کدام تکنیک و متد مناسب شما است بر عهده پزشک است نه خود فرد. 

دومین موضوعی که باید بررسی شود، سن مناسب برای کاشت مو است. 

کاشتن مو معمولا درسن زیر ۲۳ سال انجام نمی‌گیرد چرا که ممکن است پس از این سن نیز افراد دچار ریزش مو شوند که باعث از بین رفتن نتیجه کاشت مو و بانک مو می‌شود. موضوع دیگر این است که، سن فرد چگونه بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر می‌گذارد. برخی از افراد به جای کاشت مو از متدهای دارویی استفاده می‌کنند. استفاده از این داروها همانند ماینوکسیدیل، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. زیرا در طولانی مدت، با قطع مصرف این داروها مجددا ریزش موها شروع می‌شود.

ادامه مطلب  دوران نقاهت بعد از کاشت مو چقدر است؟

یکی از موارد بسیار مهم درباره کاشت مو، هزینه آن می‌باشد. برخی از افراد برای کاشت مو فقط به دنبال روش‌هایی هستند که با کم ترین هزینه کاشت مو را برایشان انجام دهند. در صورتی که باید توجه داشته باشید که ممکن است برای کاشت مو، تعداد زیادی از پرسنل کلینیک شامل، تکنسین ها و پرستاران بر روی موی سر فرد مشغول شوند تا به بهترین نحو ممکن عمل کاشت مو صورت بگیرد. علاوه بر این، مسئله تجهیزات دستگاه ها و همچنین مواد به کار رفته و هزینه های جانبی آن ها را هم به لیست اضافه کنید. متوجه خواهید شد که چرا این گونه عمل‌ ها وقتی در بهترین مرکز کاشت مو انجام شوند، هزینه‌های بالایی خواهند داشت. اما درعوض نتایج ماندگار و با دوام آنها ارزش این کار را دارد.  

البته باید توجه داشته باشید که لزوما بالا بودن قیمت کاشت مو در یک کلینیک به معنی بالا بودن کیفیت نیست و متاسفانه، ما شاهد عمل‌های کاشت موی ناموفقی هستیم که هزینه های گزاف و غیر معقولی برای آن ها دریافت شده. 

کلینیک ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، مفتخر به ارائه بهترین خدمات با بالا ترین کیفیت، با مناسب ترین هزینه ممکن است. با بررسی سوابق کاشت موی کلینیک ماه زر می‌توانید به میزان رضایت متقاضیان کاشت موی قبلی پی ببرید. 

مورد بعدی که درهنگام کاشت مو باید به آن دقت کنید، مهارت و میزان تجربه تیم درمانی و پزشکی کاشت مو است. این مسائل اهمیت زیادی دارند، از تکنیک های جداسازی گرفته، تا برداشت فولیکول‌های مو و سپس شیوه صحیح کاشت آن‌ها در این زمینه،  از اهمیت زیادی برخوردارند. 

موضوع بعدی که دارای اهمیت بسیار بالایی درهنگام کاشت مو می‌باشد، دقت در انتخاب روش کاشت موی سراست. این که کدام یکی از تکنیک های کاشت مو برای درمان طاسی سر یا متوقف کردن ریزش مو، استفاده شود مهم است. در گذشته از روش هایی مانند: کاشت مو به روش اف یو تی و کاشت مو به روش اف آی تی  استفاده می‌کردند، که تنها تفاوت آن ها در نوع برداشت گرفت ها از ناحیه اهدا کننده بود.

این تکنیک ها امروزه قدیمی شده اند و هر کدام دارای عوارض بسیاری بعد ازعمل هستند، از جمله: نیاز به استراحت طولانی،  خونریزی جای زخم، بخیه، تورم ، دوران نقاهت طولانی، مراجعات مکرر و عدم امکان شستشوی مو ها تا چند روز. تکنیک های کاشت موی SUT و ترکیبی این روز ها بهترین تکنیک هایی هستند که در ایران با در نظر گرفتن همه مزایا و معایب متدهای کاشت مو می‌توانید از آن ها استفاده کنید. 

کلینیک ماه زر با بهترین تیم پزشکی، به شما در پیدا کردن بهترین متد کاشت مو کمک می‌کند تا بتوانید به راحت ترین نحو ممکن عمل کاشت موی خود را انجام داده و مو ها و اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازگردانید. 

یکی از موارد مهم در زمینه کاشتن مو، این است که پس از چه مدتی بعد از عمل می‌توانیم به سرکار بازگردیم؟  این که بدانید بعد از کاشت مو تا چه مدتی باید استراحت کنید، از جمله موارد مهمی است که باید قبل از عمل از پزشک خود سوال کنید. 

در گذشته، نیاز بود که فرد پس از عمل کاشت مو تا چند روز استراحت کند. ولی در حال حاضر، در روش‌ های نوین نیاز به استراحت طولانی مدت نیست. فردی که عمل کاشت مو بر سرش انجام شده، فردای روزعمل کاشت مو می‌تواند به محل کار یا محل تحصیل خود بازگردد.

ادامه مطلب  جدید ترین روش‌های کاشت مو ۲۰۲۳

تغدیه فرد قبل از کاشتن مو

یکی از موارد مهم در هنگام عمل کاشت مو، تغذیه شماست. چرا که شما اگر مواد غذایی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مناسب برای پوست و مو مصرف کنید، عمل کاشت موی بهتری خواهید داشت. هم چنین در پایان نتیجه بهتری هم خواهید گرفت. تغذیه قبل ازعمل کاشت مو را از دو زاویه می‌توان نگاه کرد، تغذیه مناسب و درست قبل ازعمل کاشت موی طبیعی، تغذیه مناسب و برنامه ‌ریزی شده برای رشد مجدد موها و ترمیم زخم های به وجود آمده در اثر کاشت مو. 

هنگامی که فرد برای عمل کاشت مو مراجعه می‌کند، از وی سوال می‌شود که وعده غذایی مقوی خورده است یا نه. چون بسیار مهم است که فردی که قصد کاشت مو را دارد، در زمان عمل دچار ضعف نشود، احساس گرسنگی نکند یا به عبارتی دچار مشکلاتی مانند افتادن قند خون شود. از این رو داشتن تغذیه مناسب قبل از عمل جراحی به شما کمک می کند که احساس بهتری داشته باشید و استرس ناشی از کاشت موی سر برای شما برطرف شود.

داروی بی حس کننده موضعی که برای کاشت مو استفاده می‌شود، زمانی که شما احساس سیری دارید، اثر بهتری خواهد داشت به همین دلیل از داروی بی حسی کمتری برایتان استفاده می‌کنند. 

پیشنهاد ما برای شما این است که از محصولات لبنی کم چرب با کیفیت بالا و ارگانیک استفاده کنید . همچنین می‌توانید از حبوبات، آجیل ها، سبزیجات تازه، میوه ها، تخم مرغ، گوشت مرغ و ماکیان نیز در وعده‌های غذایی خود، قبل ازعمل کاشت مو نیز استفاده کنید تا کالری و ویتامین و مواد معدنی بالایی به بدنتان برسد. 

مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات بعد از کاشت مو، نشان از یک رژیم غذایی نامناسب و ضعیف برای رشد مو می‌باشد.

پس از جراحی کاشت مو، ممکن است پزشک برای شما داروهایی را برای به حداقل رساندن عوارض جراحی تجویز کند. برای این کار، بهتر است مدتی دارو مصرف کنید. مثلا، بعد از جراحی ممکن است مو ها دچار ریزش شوند و برای مدتی ریزش مو ها را تجربه کنید. درچنین مواقعی تجویز دارو هایی برای کمک به کاهش ریزش و تقویت مو ها بسیار اهمیت دارد. 

بعد از کاشت مو، داشتن درد شایع است. چون هم در محل پیوند مو و هم در قسمت فولیکول مو به دلیل آسیب وارده، ممکن است درد را تجربه کنید. در چنین شرایطی، پزشک برای شما دارو های تسکین دهنده درد را تجویز خواهد کرد. 

استامینوفن کدئین، از بهترین دارو های مسکن برای تسکین درد بعد ازجراحی کاشت مو می‌باشد.  بعد از کاشت مو به هیچ عنوان ازمسکن هایی مانند:  ژلوفن، آسپیرین و ایبوپروفن استفاده نکنید. زیرا این دارو ها رقیق کننده خون هستند و باعث افزایش خون ریزی در زخم های ناشی از کاشت مو می‌شوند. هم چنین افزایش خون ریزی، روند بهبودی زخم ها را نیز با مشکل روبه رو می‌کند. 

بروزعفونت بعد از عمل جراحی نیزامری بسیار طبیعی می‌باشد. به همین دلیل پزشک برای کاهش عفونت بعد از کاشت مو ممکن است برای شما آنتی بیوتیک تجویز کند. آنتی بیوتیک ها هم به شکل موضعی و هم به شکل غیرموضعی ممکن است مورد استفاده شما قرار بگیرند. نوع موضعی شامل پماد می‌باشد، که باید برای محل کاشت مو استفاده شود، تا عفونت کاهش پیدا کند و نحوه مصرف و زمان دارو نیز با توجه به صلاح دید پزشک تعیین می‌شود.  

بعد از عمل کاشت مو، ممکن است پوست سر دچار تورم و التهاب شود. در این حالت پزشک برای شما داروی ضد التهاب را تجویز می‌کند، تا تورم و التهاب کاهش پیدا کند، از جمله دارو هایی که برای کاهش تورم و التهاب پوست سر تجویز می‌شوند، دارای ساختار کورتیکواستروئیدی هستند. یکی از این دارو ها هیدروکورتیزون می‌باشد، که در درمان تورم و التهاب بسیار موثر است. هم چنین جهت جلوگیری از خارش بعد ازعمل کاشت مو نیز ممکن است داروی سیتریزین را تجویز کنند. 

برخی از بیماران بعد از عمل کاشت مو، دچار بی خوابی و اختلال در خواب می‌شوند. در این مواقع پزشک، برای آن ها داروی خواب آور تجویز می‌کند. از جمله دارویی که برای درمان بی خوابی بعد از کاشت مو تجویزمی شود، والیوم است.

بعد از انجام پیوند مو، پوست سر دچار زخم می‌شود و به اصطلاح دلمه های روی پوست ایجاد می‌شود. پزشک برای بهبود یافتن این زخم ها و جهت جلوگیری ازعفونت، محلول نرمال سالین را تجویز می‌کند، که ابتدا لازم است از شامپوی بچه و در صورت نیاز از شامپوهای مخصوص بعد از کاشت مو، برای شستشوی پوست سر استفاده شود. 

جهت جلوگیری از خشکی پوست سر، بعد از کاشت مو و نرم شدن دلمه‌های ایجاد شده، روغن بادام تلخ تجویز می‌شود.

ادامه مطلب  کاشت موی روبوتیک دائمی

رانندگی بعد از کاشتن ابرو

بعد از عمل کاشتن مو، بسیاری از پزشکان به بیماران خود توصیه می‌کنند، که حداقل ۱ روز استراحت کنند و از انجام کار هایی مانند پیاده ‌روی طولانی که باعث تعریق پوست سر می‌شود، یا رانندگی که به هوشیاری بالایی نیاز دارد پرهیز کنند. 

اکثر پزشکان بعد از عمل جراحی برای بیمار قرص‌هایی را تجویز می کنند که خواب آور است و به استراحت بیماران بعد ازعمل هم کمک می‌کند.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  سوالات متداول بعد از کاشتن مو

  مدت زمان رشد مو بعد از کاشتن چقدر است؟ موهای کاشته شده بعد از کاشت شروع به ریختن می کنند و ظرف یک هفته چند میلی متر بلند می شوند ولی بعد از ۱۰ الی ۱۴ روز وارد فاز استراحت می شوند و شروع به ریختن می‌کنند که امری طبیعی می باشد. در واقع ریشه موها در زیر پوست سر محفوظ است و جای نگرانی ندارد و بعد از دو الی سه ماه دوباره شروع به رشد مجدد می کنند.

  ادامه مطلب  کاشت مو برای بیماران آلوپسی چگونه است؟

  استفاده از کلاه بعد از کاشت مو مشکلی ندارد؟

  باید به این نکته توجه کرد که در روزهای اول بعد از کاشت مو از هر متد کاشت مو که استفاده کرده باشید، ریشه موها بسیار ضعیف است. در اثر سایش و کشش ممکن است ازجای خود بیرون بیاید. بنابراین در روزهای اول تا حد امکان، احتیاط های لازم را هنگام خوابیدن و قراردادن سر روی بالش باید انجام دهید . درساعات اول به دلیل حساسیت زیاد نباید فشاری به پوست سر وارد شود. به همین دلیل در صورت اضطرار، از کلاه های گشاد استفاده کنیم. باید به این نکته دقت کنید که ازکلاهی باید استفاده شود که قابل شستشو باشد، و هر روز پس از استفاده ضد عفونی شود.

  بعد از کاشت مو از چه داروهایی استفاده شود؟

  طی یک هفته بعد از عمل فرقی نمیکند که از کدام متدهای کاشت مو استفاده کرده باشید، استفاده از داروهای مسکن غیر از مسکن‌های تجویز شده پزشک خود، خودداری کنید. از داروهایی مانند آسپیرین، ویتامین دی، ویتامین ای و همچنین مشروبات الکلی استفاده نکنید. زیرا باعث افزایش خونریزی می شوند. آنتی بیوتیک ها را تا پایان دوره ای که پزشک مشخص کرده است، استفاده کنید. استفاده از ماینوکسیدیل برای افزایش سرعت رشد موهای کاشته شده می باشد. در صورت صلاح دید پزشک ، می توان ازهفته دوم این دارو را استفاده نمود.

  ادامه مطلب  بهترین داروهای بعد از کاشت مو ۲۰۲۳

  متدهای کاشت مو در کلینیک ماه زر

  در این مقاله، متدهای کاشت موبه علاوه عوارضی که ممکن است پس از پیوند مو برای شما پیش بیاید، به طور کامل توضیح داده شدند. البته، همان طور که در طول مقاله نیز به آن اشاره شد، انتخاب روش و متد کاشت مو تنها بر عهده پزشک متخصص است. این تصمیم گیری پس از جلسه مشاوره کاشت مو و معاینه متقاضی و در نظر گرفتن موارد مختلف صورت می‌گیرد. پیشنهاد میکنیم درباره عوارض کاشت مو اطلاعات بیشتری کسب کنید. 

  در صورتی که پس از مطالعه این مقاله همچنان سوالی درباره متدهای کاشت مو داشتید می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس گرفته و یا از طریق شماره واتساپ ۰۹۱۲۸۰۶۰۹۰۲ با کارشناسان کلینیک ماه زر در ارتباط باشید. 

  5/5 - (1 امتیاز)

  6 پاسخ

  1. سلام ژل وچربی چقدر ماندگاری دارد.برای
   تزریق در الت
   باتشکر

  2. سلام وقتتون بخیر خسته نباشید من 25 سالمه فکر کنم حدودا 5
   ساله زود انزالی دارم هردفعه هم رابطه جنسی برقرار میکنم به
   یک دقیقه نمیکشه ارضا میشم واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم
   قرص هم مصرف کردم ولی هیچ تاثیری نداشته واقعا خسته
   شدم نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایم کنید ممنون میشم

  3. ممکنه بدون هیچ رابطه جنسی به زگیل تناسلی مبتلا بشیم؟

  4. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله متدهای کاشت مو کدام‌اند؟!

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو