۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت مو به روش fue

کاشت مو به روش fue

کاشت مو به روش fue

کاشت مو به روش fue استخراج واحد فولیکولی است که یکی از متداول‌ترین روش‌های است که در مرکز کاشت مو در تهران ارائه می‌شود. کاشت مو به روش FUE در مقایسه با روش‌های دیگر آسان‌تر و کمترین میزان درد را دارد. به همین دلیل افرادی که می‌خواهند تحت فرآیند کاشت مو بدن جراحی قرار بگیرند این روش را ترجیح می‌دهند.

کاشت مو به روش FUE تکنیکی برای استخراج فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده یا بانک مو مانند بازوها، پاها و قفسه سینه و معمولاً پشت سر است. در این روش پزشک در معاینه اول تراکم مو و میزان موهای کاشته شده را تعیین می‌کند. انتخاب بانک مو برای استفاده به عنوان منطقه اهدا کننده گرافت‌ها هم‌زمان می‌شود با ایجاد حفره در منطقه دریافت کننده که فولیکول‌های مو در آن قرار می‌گیرند. گرافت‌های به دست آمده از ناحیه اهداکننده به صورت جداگانه در حفره‌ها قرار می گیرند. گرافت‌ها همان ریشه فولیکو‌‌های مو هستند که از ناحیه اهداکننده دریافت می شوند. تعداد فولیکول‌های مو در هر گرافت متفاوت است، اما تراکم بالا در کاشت مو عامل مهمی برای درمان موفقیت آمیز است.

مراحل کاشت مو به روش FUE

مراحل کاشت مو به روش FUE

مراحل کاشت مو روش fue مراحل پیچیده‌ای نیست؛ امروزه کاشت مو یک فرآیند انتقال مو بسیار محبوب است و بسیاری از بیماران ترجیح می دهند. به جای انجام کاشت مو به روش FUT کلاسیک یا پیوند واحد فولیکولی که در آن نواری از پوست برای جمع آوری گرافت‌ها برداشته می شود انجام دهند. پیوند کاشت مو مستقیماً از واحدهای گرافت پوست سر برداشت انجام می‌شود، لیکن مهمترین عامل در انتخاب تکنیک کاشت مو این است که هیچ علامت یا عوارض کاشت مو بر روی سر باقی نمی‌گذارد و نتایجی کاشت مو به شدت طبیعی به نظر می‌رسد. مراحل کاشت مو به روش FUE به شرح زیر است.

اسکن و آنالیز پوست سر و طراحی لیزری خط رویش مو

در مرحله انجام کاشت مو روش fue لازم است اگر پزشک پوست سر بیمار را مورد بررسی اولیه قرار دهد تا در تمامی مراحل دیگر از جمله طرحی محل کاشت و برنامه ریزی کاشت را مشخص کند. در مرحله اول کاشت مو بعد از بررسی پوست سر پزشک می‌تواند تشخیص خود را ارائه دهد. در کلینیک ترانسپلنت قبل از کاشت مو به روش FUE از دستگاه اسکن و آنالیز پوست سر سه بعدی استفاده می‌کند تا موارد گفته شده در زیر را جهت بررسی، اسکن و آنالیز پوست سر، همچنین طراحی لیزری خط رویش مو گفته شده است.

 • مشخص کردن و اندازه گیری منطقه کاشت
 • تعیین تعداد فولیکول های لازم برای منطقه کاشت
 • رسم خط مو با دستگاه لیزر
 • طراحی الگوی کاشت مو
 • آنالیز تخصصی قسمت بانک مو
 • بررسی مشخصات پوست سر و جنس مو
 • ارزیابی عمق ریشه موها

ضد عفونی کردن پوست در کاشت مو FUE

قبل از شروع مراحل کاشت مو به روش FUE لازم است که پوست سر ضدعفونی شود که با انجام مرحله ضدعفونی کردن تمامی میکروب‌ها و آلودگی‌هایی که ممکن است بر روی پوست وجود داشته باشند از بین بروند. جدا از خاصیت پاکسازی پوست سر که توسط مواد ضدعفونی انجام می‌شود از این مواد مواد در بهترین مرکز کاشت مو یعنی کلینیک ترانسپلنت برای روند خونرسانی، همچنین به بهبود سریع‌تر زخم های به وجود آمده بر روی سر کمک شایانی می‌کند.

بی حسی پوست سر در کاشت مو روش FUE

در مرحله دوم از کاشت fue بعد از ضدعفونی جهت از بین رفتن استرس بیمار، همچنین از بین رفتن درد در قسمت سر لازم است که قبل از کاشت مو پوسته سر بی‌حس می‌شود. در هنگام کاشت و برداشت مو با وجود تزریق بی‌حسی به قسمت سر بیمار هرگز احساس درد نخواهید کرد. بی‌حسی استفاده شده در کاشت مو از طریق تزریق با سوزن انجام می‌شود که هرگز عوارض و آسیبی زیادی برای ریشه مو ندارد.

استخراج فولیکول ها از منطقه برداشت

بارزترین ویژگی کاشت مو به روش FUE درصد موفقیت بالا در مجموعه استخراج فولیکول های مو است، این نوآوری باعث شده که کاشت مو به روش FUT کمتر استفاده شود. در کاشت مو به روش FUT فولیکول‌های مو با برش دادن یک تکه پوست بریده شده از پشت سر به دست می‌آیند، در حالی که در تکنیک استخراج مو به روش FUE موها یکی یکی با سوزن‌های استوانه‌ای جمع‌آوری می‌شوند. سوزن به کار رفته در این روش به اندازه فولیکول های مو بستگی دارند که باعث کاهش آسیب به گرافت‌ها می‌شود.

استخراج فولیکول‌های مو از منطقه برداشت مطابق با زاویه مو بسیار بااهمیت است، به گونه‌ای که از آسیب دیدن ریشه ها جلوگیری شود. روند استخراج فولیکول کاملا تخصصی است به حدی که برای موهای فوق العاده مجعد که به عنوان پیوند U تعریف می‌شوند، از ریشه برداشت شده و بدون اینکه با شکل منحنی آن آسیبی به آن وارد شود و مرحله استخراج به درستی به پایان رسد.

ذخیره فولیکول های استخراج شده

در مرحله بعد از استخراج فولیکول‌های مو یکی، یکی با استفاده از ابزار تخصصی با قطر 1 میلی متر یا کمتر برداشته می شوند. در مرحله بعد، فولیکول‌های مو در یک دستگاه کاشت به نام Choi Implanter Pen بارگذاری می‌شوند و این روش با کاشت مستقیم آن‌ها در ناحیه گیرنده انجام می‌شود. در کاشت fue مو عموماً با انتقال فولیکول‌های مو از ناحیه پشت سر یعنی بانک مو به ناحیه طاسی روی پوست سر منقل می‌شود. فولیکول‌های موی برداشته شده برای پیوند از ناحیه پشت باید به درستی با توجه به طول و جهت آنها جدا شوند. بسیار مهم است که فولیکول های مو گرفته شده در تمام این فرآیند به هیچ وجه آسیب نبینند.

کاشت فولیکول ها در منطقه بی مو

بعد از اینکه جداسازی گرافت های مو و ذخیره آنها برای کاشت کامل شد، کانال هایی برای فولیکول های مو در ناحیه ای دریافت کننده شروع شده، یعنی در ناحیه‌ای که کاشت مو شروع و فولیکول های مو جدا شده و یکی، یکی در این کانال‌های باز شده قرار می‌گیرند. مهمترین مرحله پروسه کاشت مو در همین قسمت کاشت فولیکول است. یک جراح که در زمینه خود متخصص باشد می‌تواند به نتایج موفقیت آمیزی دست یابد که طبیعی باشد. البته برای این کار باید خط جلویی مو، تراکم آن در اطراف پیشانی و جهت فولیکول مو به درستی ساخته شود.

کاشت مو به روش FUE

مزایای کاشت مو به روش fue

 • کاشت مو به این روش یک راه حل دائمی برای ریزش موی خفیف تا ریزش موی کامل شدید است.
 • کاشت مو به این روش یک روش راحت است؛ زیرا روشی توسعه یافته است که بیماران کمترین درد را تجربه کنند و بعد از عمل جای زخم یا بخیه باقی نماند.
 • پس از کاشت مو به روش FUE بیماران به سرعت بهبود می یابند.
 • اگر عمل کاشت مو FUE به درستی برنامه ریزی شود، فولیکول‌های موی گرفته شده از ناحیه اهداکننده آسیب نمی بینند.
 • موهای کاشته شده در محل دریافت کننده فولیکول‌ها با راندمان تقریبی 98 درصد رشد می‌کنند.

توصیه های قبل از کاشت مو به روش FUE

 • در صورت امکان، یک هفته قبل از کاشت مو سیگار را ترک کنید. فراموش نکنید که سیگار باعث کاهش روند بهبودی می شود.
 • نباید قهوه و نوشیدنی های کافئین دار مصرف کنید
 • یک هفته قبل از کاشت مو، باید مصرف چای سبز را قطع کنید
 • شما باید به پزشکی که کاشت مو را انجام می‌دهد داروهایی را که برای بیماری‌های مزمن (دیابت، قلب، فشار خون و غیره) یا سایر داروهای را اطلاع دهید.
 • مصرف داروهایی که از لخته شدن خون جلوگیری می کنند (هپارین، آسپرین، کومادین و…) و مولتی ویتامین ها را 1 هفته قبل از کاشت مو قطع کنید. این داروها می توانند باعث افزایش خونریزی شوند.
 • 1 ماه قبل از کاشت مو از مصرف دارو و لوسیون روی پوست سر و مو خودداری کنید.
 • قبل از عمل موهای خود را بشویید و از محصولات حالت دهنده و سفت کننده مو مانند ژل یا اسپری استفاده نکنید
 • قبل از مراجعه به کاشت مو صبحانه را فراموش نکنید. اگر عمل شما بعد از ظهر است، خوردن یک ناهار سبک قبل از مراجعه به کلینیک ترانسپلنت ضروری است.
 • لباس بپوشید که هنگام پوشیدن به سر شما ساییده نشود و در بعد از انجام کاشت مو بتوانید به راحتی آن را بپوشید و در بیاورید.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FUE

پس از کاشت مو به روش fue موهایی که از فولیکول‌ها کاشته شده رشد می‌کنند به طور دقیق در یک ماه ریخته می‌شوند. این یک فرآیند طبیعی و مورد انتظار در کاشت مو است. پس از این فرآیند ریزش، موهای جدید در فولیکول‌های موی پیوند شده رشد می‌کنند تا در عرض 5 ماه دائمی شوند. با توجه به ویژگی‌های تکنیک کاشت مو رشد مو با بازدهی تقریبا 90 درصدی از فولیکول های موی پیوند شده به دست می‌آیند. اولین شستشو در مرکز کاشت مو انجام می شود و پس از آن اطلاعات دقیقی در مورد نحوه شستشوی مو به بیماران داده می شود.

جمع بندی کاشت fue در کلینیک ماه زر

کاشت مو امروزه به یکی از محبوب‌ترین عملیات تبدیل شده است. مردان و زنانی که موهای کم پشت دارند و نمی‌خواهند با مشکلات ریزش دست و پنجه نرم کنند بسیار مناسب است. به طور کلی در کاشت مو بدون جراحی از 2 تکنیک مختلف استفاده می شود. یکی از آنها روش FUT و دیگری روش کاشت مو با تکنیک FUE است. تکنیک FUT که به عنوان یک تکنیک سنتی در نظر گرفته می شود، امروزه چندان ترجیح داده نمی شود. در عوض، تکنیک FUE که مزایای زیادی در مقایسه با تکنیک FUT دارد، در چند سال اخیر بسیار ترجیح داده می‌شود.

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت مو به روش fue

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)