۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت مو به روش RHT

کاشت مو به روش RHT

کاشت مو به روش RHT

کاشت مو به روش RHT چیست؟ امروزه با توجه به وجود بیماری‌ها و عوارض ناشی از آن‌ها و مشکلاتی که منجر به  ریزش و کاهش موی افراد می‌ گردد یکی از جراحی ‌های زیبایی بسیار محبوب، کاشت و ترمیم مو می‌باشد. کلینیک‌های کاشت مو می‌ توانند به واسطه تجربه پزشکان حرفه‌ای و استفاده آن ‌ها از به ‌روزترین متدهای مورد استفاده در این زمینه، خدمات بی ‌نظیری به مراجعه کنندگان خود ارائه دهند. امروزه کاشتن مو با دستگاه اتوماتیک به روش RHT (Robotic hair translant) در میان تمامی فناوری‌‌ها و تکنیک‌های گسترده پزشکی، جایگاه ویژه و برجسته‌ای در جهان دارد. این تکنیک که تحت عنوان کاشت فولیکولی خودکار (IFA) نیز نام‌ گذاری می‌‌شود، شامل ربات‌هایی است که به شکل کاملا اتوماتیک و خودکار عمل پیوند را به طور سریع‌، کارآمدتر و کم‌ هزینه‌تر انجام می‌ دهند. شما نیز جهت استفاده بهینه از این روش نوین کاشت مو می‌‌توانید جهت مشاوره برای کاشت با پزشک متخصص، به کلینیک موی ماه زر مراجعه نمایید تا بهترین روش کاشت مو رباتیک برای شما تعیین گردد.

کاشت مو به روش RHT

کاشت مو به روش رباتیک (RHT)

جهت انجام این تکنیک دو نوع ربات کاشت مو وجود دارد که با هم از نظر تکنولوژی مورد استفاده تفاوت دارند. هر دو ربات از فناوری‌های دیجیتال جدید جهت شناسایی، انتخاب و برداشت گرافت‌ها از ناحیه انتخابی برداشت مو و انجام میکروگرافت استفاده می ‌نمایند. گرافت‌های استخراج ‌شده دارای طولی حدود یک میلی‌ متر می‌ باشند. در نهایت بدلیل تمام اتوماتیک بودن روش کار، تمامی گرافت‌های برداشته شده سالم می‌باشند و می ‌توان آن‌ها را با شانس رشد مجدد بیش از 97٪ دوباره کاشت کرد.

عکس کاشت rht

جهت انجام کاشت مو رباتیک، ناحیه مورد نظر برای برداشت و محل تعیین شده برای کاشت توسط پزشک ترسیم شده و تراشیده می ‌شود. پس از آن جهت انجام جراحی بدون درد، در نواحی مشخص شده ماده بی ‌حسی تزریق می ‌گردد. سپس فولیکول‌ ها با استفاده از ربات خارج و در محل تعیین شده کاشت می‌گردند.

استفاده از سیستم ‌های پیشرفته و ربات‌های غیر تهاجمی موجب می‌شوند که زمان انجام کاشت مو رباتیک نصف زمان یک جراحی کاشت مو به روش دستی ‌باشد. بعلاوه با استفاده از این تکنیک آسیبی به ناحیه اپیدرم وارد نمی‌شود و هیچ گونه جای زخمی باقی نمی ‌ماند و تنها 10 روز پس از جراحی جای آن به طور کامل از بین می ‌رود. از سوی دیگر ترمیم مو به روش دستی می‌تواند منجر به آسیب پیوندهای مجاور گردد، که در مورد کاشت مو به روش RHT این اتفاق نمی‌افتد و عمل ترمیم بدون هیچ آسیبی قابل انجام است.

در حال حاضر کلینیک ‌های موفق و پیشرفته و بهترین مرکز کاشت مو در تهران در زمینه کاشت مو رباتیک، مجهز به سیستم‌ های پیشرفته برای استخراج فولیکول‌ها و سپس کاشت مجدد آن‌ ها با استفاده از تکنیک FUE (عصاره واحد فولیکولی) و یا DHI (کاشت مستقیم مو) می‌باشند. همچنین برای تقویت ریشه و رشد مو، این روش‌ها را با یک روش درمانی PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) همراه می‌سازند. جهت انجام این روش درمانی، 5 سی سی از خون بیمار گرفته و سانتریفیوژ می‌ گردد تا پلاسمای غنی از پلاکت به ناحیه گرفت شده تزریق گردد.

معرفی ربات‌های کاشت مو

  • ربات نئوگرافت:

نئوگرافت اولین شرکتی در جهان بود که ربات کمکی کاشت مو را در سال 2009 با S.A.F.E.R راه اندازی کرد. ربات SAFER Neograft در واقع یک دستگاه کاشتن مو می‌باشد که یک پانچ هوای فشرده (یا میکرو پانچ) است که به سیستم متصل شده و مجهز به یک میکروموتور چرخان است که فولیکول ‌ها را استخراج و مکش می ‌نماید. پزشک جراح جهت برداشت گرافت ‌ها، پانچ را گرفته و سرعت موتور چرخشی را با توجه به ماهیت و کیفیت مو تنظیم می ‌نماید و گرافت‌ها را یکی یکی سوراخ می‌کند که هر گرافت دارای یک تا پنج فولیکول می ‌باشد. سپس آن ها را برداشته و در یک ردیف روی پدهای استریل آغشته به محلول نمک قرار می‌ دهند. پس از اتمام برداشت، تیم جراحی فولیکول‌ها را تجزیه و تحلیل و مرتب می‌کند، سپس ناحیه کاشت مجدد با تزریق ماده بی‌حس کننده و ایجاد برش‌های کوچک برای انجام کاشت آماده می ‌گردد. مرحله آخر فولیکول ‌های برداشت ‌شده از طریق روش FUE و یا DHI کاشت می ‌شوند.

کسب اطلاعات بیشتر درباره این ربات: کاشت مو به روش نئوگرافت

  • ربات RHT:کاشت مو متد روبوتیک

پیوند موی رباتیک پیشرفته RHT یک علامت تجاری دستگاهی است که در 21 مارس 2014  در بمبئی ثبت شده است و می ‌توان گفت که امروزه در حیطه کاشت مو روبوتیک، ربات RHT از جدیدترین و کارآمدترین ربات‌های موجود در جهان می ‌باشد. سیستم RHT یک دستگاه کاشت مو بزرگتر است که مجهز به دوربین ‌های دیجیتال و پانچ های خودکار است که مستقیماً روی پوست سر بیمار قرار میگیرد. دوربین‌ها می‌توانند تصویری که بزرگ‌ نمایی شده‌ را روی مانیتور نشان دهند و به پزشک کمک می ‌کنند تا روند کاشت مو RHT را کنترل نماید، ربات از چندین الگوریتم و الگو برای انتخاب و برداشت خودکار قوی‌ترین و پربارترین فولیکول‌ها بهره می‌گیرد. دائما گرافت‌ ها تخلیه و در اختیار تیم جراحی قرار می‌گیرند. پس از برداشت پیوندها و نگهداری دقیق در نمک، تیم پزشکی قبل از کاشت فولیکول‌های استخراج ‌شده توسط سیستم ‌های روباتیک، را تجزیه و تحلیل و دسته ‌بندی می ‌کنند تا نتیجه طبیعی ‌تری داشته باشند. در پایان با بهره‌گیری از روش‌ های FUE ویا DHI فولیکول ‌های برداشت ‌شده کاشته می ‌شوند.

از ویژگی های منحصر به فرد این ربات این است که علاوه بر عمل برداشت، کاشت فولیکول ‌ها را نیز انجام می ‌دهد. این فرآیند موجب کاشت مو روبوتیک به صورت کاملاً خودکار و بسیار سریعتر از کاشت به روش دستی می ‌شود. به علاوه به‌ کارگیری هوش مصنوعی در ساخت این ربات موجب بروز نتایج کاشت به صورت کاملاً طبیعی می باشد. هوش مصنوعی با اجرای الگوها و الگوریتم خاص در محل گرفت، پیوندها را دقیق ‌تر از پیوند به صورت دستی انجام می‌دهد.

برخلاف ربات Neograft که به مهارت و تجربه جراح نیاز دارد، خطای انسانی در کار با ربات RHT جایگاهی ندارد و این ربات با دقت بسیار بالایی کار می‌ کند. با استفاده از تکنولوژی این دستگاه می ‌توان بین 500 تا 1000 گرافت در ساعت برداشت شود و به جراح این امکان را می ‌دهد تا انرژی و توجه خود را روی کاشت فولیکول های استخراج شده در ناحیه بدون مو متمرکز کند.

rht مو

یک تیم جراحی با کمک ربات جدید RHT می‌توانند تا 6000 فولیکول را در یک جلسه یک روزه استخراج کنند، این روش برای مردان مبتلا به آلوپسی کامل که طاس هستند بسیار کارآمد می‌ باشد. به دلایلی چون خستگی تیم جراحی و حتی خود بیمار، کاشت مو با روش دستی به 3000-3500 گرافت در روز محدود می‌ شود.

حرف آخر درباره RHT

کاشت مو با دستگاه اتوماتیک و پیشرفته می تواند به پزشک کمک نماید تا بهترین ارائه دهنده خدمات کاشت برای مراجعین باشد. در میان تمامی دستگاه های کاشت مو، Rht جدیدترین روش کاشت مو است که با بهره گیری از بهترین و جدیدترین متد روز دنیا بالاترین میزان بازدهی را دارد. کلینیک موی سعات آباد با بهره گیری از پزشکان متخصص و مجرب و همچنین استفاده از دستگاه روباتیک RHT اولین و تنها مرکز در ایران است که توانسته از تکنیک نوین جهان در زمینه کاشت مو استفاده نماید و بهترین نتایج را ارائه دهد.

جستجو مرتبط کاربران:

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت مو به روش RHT

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)