۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت ابرو چیست‌؟ نمی‌توان منکر این مسئله شد که ابروی زیبا تاثیر مستقیمی روی زیبایی چشم‌ها ندارد. داشتن ابروهای مرتب و پرپشت، زیبایی چهره شما را بیشتر می‌کند. همین مسئله باعث شده تا خانم‌ها حساسیت زیادی روی ابروها و پرپشت بودن آن‌ها داشته باشند و تلاش کنند تا به روش‌های مختلفی از آن مراقبت کنند. یکی از روش‌هایی که می‌تواند زیبایی صورت شما را تضمین کند، کاشت ابرو می‌باشد.

کاشت ابرو در مرکز کاشت ماه زر

کاشت ابرو چقدر اهمیت دارد؟ در برهه‌های مختلف زمانی، ریزش ابرو طبیعی است. موها در بدن یک چرخه طبیعی دارند و بعد از مدتی ریزش و رویش مجدد دارند. البته عواملی هم باعث ریزش ابروها می‌شود. عواملی مثل مصرف دارو، مشکلات تیروئید، افزایش سن، اختلالات خود ایمنی، تغذیه نامناسب، بیماری‌های پوستی، استرس، شیمی‌درمانی و … .

در بعضی موارد پیش می‌آید که ابروها دوباره رویش دارند اما در مواردی هم هیچ رویشی در کار نیست. جالب است بدانید که به هم خوردن زیبایی ابروها، می‌تواند باعث افسردگی خانم‌ها شود. از همین رو است که برای درمان آن، به سراغ کاشت ابروی طبیعی می‌روند.

البته نباید فراموش کرد افرادی هم هستند که بدون هیچ بیماری خاصی ابروهای کم‌پشتی دارند. این افراد نیز از متقاضیان کاشت ابرو هستند. امروزه کاشت ابروی طبیعی و یا پیوند و ترمیم ابرو، متقاضیان زیادی به‌خصوص در میان خانم‌ها دارد.

کاشت ابرو 

درباره‌ی کاشت ابرو

لازم است بدانید که کاشت ابرو حدود دو تا چهار ساعت طول می‌کشد؛ اما مراحل آغازین آن طولانی است. توجه داشته باشید که پزشک، علاوه بر داشتن تخصص، باید هنرمند نیز باشد تا با طراحی مناسب، بتواند در زیبایی چهره تأثیرگذار باشد.

طراحی قبل از کاشت ابرو

قبل از شروع پیوند، پزشک و یا گروه پزشکی جراحی به طراحی ابرو می‌پردازد. آن‌ها در این مرحله به عواملی مثل ویژگی‌های ظاهری صورت، نوع چهره فرد و نظرات متقاضی، توجه می‌کنند. در طراحی، به عوامل دیگری مانند نوع قوس ابروها، ضخامت مناسب مو، فاصله بین ابروها و همچنین طول ابرو که جهت درمان در نظر گرفته می‌شوند، توجه می‌کنند.

خیالتان را راحت کنیم که جراحی کاشت ابرو و مژه، عمل پیچیده و چندان سختی نیست. پزشک در حین کاشت ابرو باید بر اساس طرحی که از قبل آماده کرده است ابروی پیوندی را در زاویه مناسبی قرار دهد؛ این زاویه مناسب همان شیوه رشد ابرو و خواب آن است تا ظاهر ابرو کاملاً طبیعی به نظر برسد. بعد از کاشت ابرو، موی کاشته شده به‌ صورت کاملاً طبیعی رشد می‌کند و شما می‌توانید زیر ابرو را بردارید، به ابروها شکل دهید و حتی آن‌ها را کوتاه کنید.

کاملا خیالتان راحت باشد که ابروهای کاشته شده هیچ تفاوتی با ابروهای طبیعی ندارند حتی کارهایی مانند جدا کردن، براق کردن و بندکشی ابروهای پیوند زده‌شده بر روی فولیکول مو تأثیر خاصی ندارد. امروزه، پرکاربردترین روش‌های کاشت ابرو FUT و بایوگرافت هستند که از روش واحد فولیکولی استفاده می‌کنند.

آناتومی و فیزیولوژی ابرو

جهت موی ابرو در قسمت‌های مختلف ابرو به طور چشمگیری متفاوت است. در منطق‌ ای از ابرو که به بینی نزدیک است، مو به سمت بالا است. موهای بالای ابروها به سمت خارج و پایین هستند. موهای پایین ابرو به سمت خارج و بالا رشد می‌کنند. این الگوی رشد ضربدری باعث می‌شود موهای موجود در مرکز ابرو همگرا شده و باعث ارتفاع طبیعی ظریف در میانه ابرو شود.

دومین ویژگی متمایز موی ابرو این است که موها از فولیکولی با زاویه بسیار حاده ظاهر می‌شود به طوری که مو نسبت به سطح پوست به صورت مسطح رشد می‌کند. این ویژگی برخلاف موی سر است که در آن زاویه بین مو و پوست سر می‌تواند ۴۵ درجه باشد.

سومین ویژگی مهم ابروها این است که موها به جای این که در واحدهای فولیکولی ۱ تا ۴ تایی که ویژگی موی سر است رشد ن به صورت منفرد رشد می‌کند.

چهارمین عنصر متمایز موی ابرو این است که چرخه رشد مو بسیار کوتاه است. این بدین معنی است که مو پیش از ورود به فاز استراحت (تلوژن) و افتادن، در حدود تنها 4 ماه رشد خواهد کرد. در مقابل، موی سر فاز رشدی دارد که می‌تواند 3 تا 7 سال به طور بیانجامد.

کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو

در روش FUE، اولین ناحیه‌ی اهدا کننده پشت گوش‌های فرد است. در این روش پزشک با احتیاط هر دفعه یک فولیکول مو را از محل مورد نظر برداشته و در ابرو می‌کارد. نکته‌ی مثبت اینحاست که در عمل FUE، نیازی به بیهوشی کامل نیست و از بی‌هوشی موضعی استفاده می‌شود.

متقاضی در طول عمل به‌راحتی می‌خوابد و هیچ‌ دردی احساس نمی‌کند؛ در این مدل از کاشت ابرو، بعد از جدا کردن مو، پزشک موها را به واحدهای فولیکولی جدا تقسیم می‌کند و هرگونه چربی و پوست اضافی را از فولیکول جدا می‌کند.

بعد از این، فولیکول مو با سوزن‌های مخصوص پیوند، کاشت می‌شود تا میکرو گرافت‌های به‌دست‌آمده از ناحیه اهدا به‌درستی در ابرو ثابت بمانند.

اگر دقت کنید، متوجه خواهید شد که کاشت ابرو شباهت زیادی به کاشت موی طبیعی دارد. در کاشت ابرو نیز از فولیکول‌های دارای یک یا دو گرافت استفاده می‌شود. این فولیکول‌ها را در سوراخ‌های کوچک که در قسمت ابرو ایجاد می‌شود، می‌کارند. اصلا نگران این سوراخ‌ها نباشید، چرا که به شدت کوچک هستند و اصلا مشخص نخواهند بود‌.

تکنیک‌های کاشت ابرو

مهم‌ترین جنبه کاشت ابرو دنبال کردن جهت طبیعی مو است. این مساله مستلزم تغییرات بسیار اندک در زاویه برای ایجاد گستره شبه بادبزن از مو در جنبه مدیال ابرو و همگرا کردن جهت مو با حرکت به صورت لترال در طول ابرو است. مهم‌تر از همه اینکه جایگاه‌های گیرنده مو باید با یک سوزن بسیار ریز که مو به مو در امتداد سطح پوست حرکت می‌کند، ایجاد شود زیرا این موضوع تضمین م‌ کند که مو حین رشد تا حد امکان روی سطح پوست بخوابد.

دیگر بخش مهم ترمیم ابرو این است که فقط فولیکول‌های منفرد مو می‌تواند استفاده شود. چون پوست سر به طور طبیعی از 1 تا 4 واحد فولیکولار مو تشکیل شده است، موی گرفته شده از این منطقه باید با استفاده از استرئومیکروسکوپ به پیوند های 1 مویی تقسیم شود. از نظر تکنیکی، کاشت ابرو در واقع پیوند واحد فولیکولی نیست، بلکه فرم فوق خالص از میکروگرافت است.

میکروگرافت های تک مویی، که در جایگاه های گیرنده قرار گرفته اند در زاویه های بسیار دقیق نسبت به سطح پوست ایجاد می شوند، و نیاز مهارت و تجربه قابل توجهی نیاز دارند. علاوه بر این، زمانی که موی بیمار موج دار یا فر است، به خصوص اهمیت دارد که مو به گونه ای چرخانده شود که شفت مو انحنای طبیعی ابرو را دنبال کند.

نکات مهم در کاشت ابرو

 • در کاشت ابرو، طراحی اولین قدم است.
 • برای برداشت مو در هر دو روش FUE و FUT، از پشت سر استفاده می‌شود اما انتخاب روش عمل بر اساس هدف بیمار از کاشت ابرو بدون نیاز به جراحی و مدلی که مدنظر دارد انتخاب می‌شود.
 • توجه به مکان کاشت ابرو مهم است چرا که زاویه را تعیین می‌کند. ( بد نیست اگر بدانید که مو بر اساس خواب ابرو کاشته می‌شود. )
 • ابروهای پیوندی را زیر میکروسکوپ آماده می‌کنند. چربی چسبیده به فولیکول جدا می‌شود و بعد از آن در محل موردنظر کاشته می‌شوند. همه این مراحل زیر نظر متخصص صورت می‌گیرد.
 • تا زمان به دست آمدن نتیجه‌ی موردنظر، روند کاشت ابرو ادامه پیدا می‌کند. زمان انجام این پروسه قاعدتا به تعداد موهای کاشته شده بستگی دارد اما معمولاً دو تا چهار ساعت طول می‌کشد.
 • اگر در محل کاشت ابرو، پوست نازک ایجاد شود و در اطراف موی ابرو، قرمزی دیده شود، کاملا طبیعی است. نگران این مسئله نباشید چرا که تقریباً پنج روز بعد از عمل این موارد کم‌ کم از بین می‌روند و رنگ پوست صورتی می‌شود که می‌توان با آرایش آن را پنهان کرد.
 • بعد از انجام این روش از مراحل کاشت ابرو، احتمال ایجاد خون‌مردگی و تورم در بعضی از بیماران وجود دارد. در موارد نادری هم این خون‌مردگی و تورم تا سه روز ادامه دارد اما در نهایت از بین می‌رود.
 •  توجه کنید که در روش FUT از بخیه استفاده می‌شود که جای بخیه بعد از مدتی از بین می‌رود اما جای زخم باقی می‌ماند اما در روش FUE نیازی به بخیه نیست و هیچ‌گونه جای زخمی هم باقی نمی‌ماند.
 • در طول هفته‌های اول، ابرو به شدت زیباست چرا که هنوز ریزشی صورت نگرفته است. بعد از دو تا سه هفته، ابروی کاشته شده می‌ریزد و با رویش مجدد روند متراکم شدن موهای ابرو تا ماه ششم ادامه پیدا می‌کند.
 • برای رسیدن زیبایی ظاهری بهتر، باید حدود دو هفته، موهای کاشته شده هدایت شوند. چون موها از پشت سر گرفته شده‌اند، این هدایت کردن کمک می‌کند تا آن‌ها با ساختار ابرو هماهنگی بهتری پیدا کنند گاهی نیاز به تمیز کردن دارند.
 • به خانم‌های باردار توصیه می‌کنیم اگر قصد کاشت ابرو را دارند، به بعد از زایمان موکول کنند. چرا که استفاده از مواد بی‌حسی ممکن است به جنین آسیب برساند. پیشنهاد می‌کنیم اگر باردار هستید، حتما به پزشکتان اطلاع بدهید.
 • خوشبختانه در کاشت ابرو احتمال خطر و نتیجه نامطلوب کم است.
 • از موی تکی برای پیوند استفاده کنید، نه پیوندهایی از چند مو
 • موها باید به گونه ای چرخانده شوند که انحنای طبیعی ابرو را دنبال کنند
 • موی پیوند شده باید به گونه ای کاشته شود که تا حد امکان نسبت به سطح پوست تخت باشد
 • پیوندهای کاشته شده باید برای تغییرات موجود در جهت طبیعی مو در بخش های مختلف ابرو در نظر گرفته شوند، موهای بالایی ابرو به سمت بیرون و اندکی پایین و موهای پایینی به سمت خارج و اندکی بالا باشند، که یک لبه اتصال ایجاد می کند که باعث پر شدن ابروها می شود.

 

 

هزینه تقریبی کاشت ابرو چقدر است؟

در کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو، عوامل متعددی در تعیین هزینه‌ها دخالت دارند؛ این موارد به شرح زی هستند.

 • مهارت و تخصص پزشک

پزشکان متخصص می‌توانند با استفاده از تجربه خود بهترین طراحی و کاشت ابرو را طبق با سلیقه‌ی متقاضی انجام دهند. آن‌ها می‌توانند با تشخیص درست و دقیق، زاویه کاشت ابرو ( خواب ابرو )، به نتایج مطلوبی دست پیدا کنند و باعث رضایت بیمار شوند. طبیعی است که هر چقدر که پزشک معالج شما باتجربه‌تر باشد نتیجه کار طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.

 • کلینیک کاشت ابرو

در اکثر نقاط کشور کاشت ابرو انجام می‌شود اما هزینه‌ی آن در هیچ‌کدام از این کلینیک‌ها شباهتی با دیگری ندارد. در تهران به خاطر هزینه‌ها بالای ساختمانی مثل اجاره، عوارض شهرداری و مالیات، هزینه تمام‌شده برای نسبت به شهرهایی مثل مشهد، اصفهان و شیراز، بالاتر خواهد بود. هزینه کلینیک‌هایی که در بهترین مراکز شهری قرار دارند بالاتر از سایر مراکز دیگر است.

 • سابقه پزشک و کلینیک کاشت ابرو

بدیهی است که شهرت، هزینه‌ها را بالاتر می‌برد. کلینیک‌هایی که سابقه طولانی همراه با خوشنامی دارند از شما هزینه بیشتری می‌گیرند. تقریباً در این نوع مراکز پزشکان باتجربه‌ای کار می‌کنند و جلب رضایت متقاضی در اولویت اول قرار دارد.

 • هزینه‌های پرسنل کلینیک

طبیعی است که در کاشت ابرو، گروهی پزشک را برای انجام عمل جراحی یاری می‌کنند. حقوق این افراد از طریق دریافت هزینه‌های کاشت ابرو تأمین می‌شود. بخشی از هزینه‌های دریافتی مربوط به هزینه این پرسنل است.

 • تجهیزات و دستگاه کاشت ابرو

قطعا استفاده از تجهیزان و دستگاه‌های مدرن و نو نتیجه بهتری را عاید بیمار می‌کند و عارضه‌های کاشت ابرو را کم می‌کند و مشخص است که تهیه این تجهیزات و دستگاه‌ها، هزینه‌بر است. در کلینیک‌هایی که از این دستگاه‌های استفاده می‌کنند هزینه بیشتری از بیمار دریافت می‌شود.

نتیجه نهایی کار از همه موارد مطرح‌شده مهم‌تر است. نتیجه‌ای که سلامتی و زیبایی متقاضی را در اولویت خود قرار دهد. در نظر داشته باشید که در استفاده از هر مرکز، هر پزشک با هر مقدار تجربه، حفظ سلامتی و رضایت قلبی، باید اولویت شما باشد.

نتایج زیبایی کاشت ابرو

اگرچه پیوند موی ابرو روشی امن و از نظر زیبایی مد روز است اما مواردی وجود دارد که پیش از انجام این نوع ترمیم مو باید در نظر گرفت. همانند پیوند مو به پوست سر، پیوند مو به ابرو نیز رشد می‌کند بنابراین باید به صورت دوره‌ای کوتاه شود. این کار علاوه بر این که مایه زحمت است، انتهای بریده  مو را بر جا می‌گذارد که به نازکی موی بریده نشده به نظر نمی‌رسد.

در روند بهبود، همه زخم ها بسته می شود. با بسته شدن محل‌های گیرنده، ممکن است جهت گیری مسطح موها  اندکی تغییر پیدا کند و گاهی موی ابرویی ایجاد شود که اندکی بالاتر از آن است که باید باشد.

برخلاف پیوندهای مو، که در آن موی اهدا شده از بخش دیگری از پوست سر گرفته شده و به خوبی جور می شود، در کاشت ابرو مو از بخش دیگری از بدن به جز ابرو گرفته می شود، بنابراین ویژگی های نسبتا متفاوتی از نظر سرعت رشد و ظاهر خواهد داشت. اگر این موها با هم متفاوت باشند، در طول زمان موی سر پیوند شده به آهستگی شروع به نزدیک شدن به الگوی رشد و ویژگی های موهای ابروی از قبل موجود می کند، اما هیچ وقت به طور کامل با آن ها جور نمی شود.

ظاهر یک کاشت ابرو در طول دوره یک سال بالغ خواهد شد. در این زمان، ممکن است نیاز به یک عمل کاشت ابروی دیگر باشد. در این بازه، ابرو می تواند در صورت نیاز برداشته شده یا شکل داده شود.

 پیوند موی سرپیوند موی ابرو
آماده کردن پوست سر دهندهموی دهنده را تا اندازه ی 1 میلی متری کوتاه کنید2 تا 3 میلی متر از مو را نگه دارید به طوری که بتوانند برای مطابقت با انحنای موی ابرو چرخانده شوند
منطقه ی برداشت دهنده (می تواند با FUT یا FUE انجام شود)مو را از متراکم ترین بخش پشت یا دو طرف پوست سر بگیرید

مو را از منطقه ای که از نظر ضخامت/بافت به ابروها بسیار نزدیک باشد بردارید

–         موی ابرو خشن است- از منطقه ی میانی بردارید

–         ابروها نازک هستند- از پشت گوش بردارید

برش میکروسکوپیواحدهای فولیکولی با 1 تا 4 مو را حفظ کنیدواحدهای فولیکولی را به پیوندهای میکرو با 1 مو برش دهید
ایجاد منطقه ی گیرندهموی سر را معمولا با زاویه ی 30 تا 45 درجه قرار دهیدزاویه را در حاده ترین حالت ممکن است و مسطح نسبت به پوست نگه دارید
قرار دادن پیوندپیوند ها را مستقیما در داخل قرار دهیدموها را بچرخانید تا با انحنای موی موجود مطابقت کنند
جهت مودر جلو و میانه ی سر به سمت جلو، در تاج بچرخانیددر بخش میانی ابرو (نزدیک به بینی) به سمت بالا قرار اشاره دهد. در بخش بالایی ابرو موها را اندکی به سمت پایین و در سمت پایین ابرو اندکی به سمت بالا قرار دهید تا الگوی شبیه به بادبزن ایجاد شده و پل افقی در بخش میانی ابرو ایجاد شود
طراحیخط موی نامنظمجهت موی ابرو در نیمه ی میانی ابرو افقی است و سپس در نیمه ی لترال ابرو به سمت پایین شیب پیدا می کند و در بخش سفید خارجی چشم تغییر می کند
مراقبت های بعدیکوتاه کردن منظم موموی پیوندی را مرتبا کوتاه کنید. در طول زمان سرعت رشد آهسته تر شده و نیاز به اصلاح کمتر می شود
Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)