۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت ابرو به روش بایوگرافت

کاشت ابرو به روش بایوگرافت راهکاری برای یکی از طبیعی ترین اتفاقاتی که امروزه برای همه افراد می‌افتد یعنی ریزش ابرو می‌باشد؛ چرا که مطابق آمارهای به دست آمده اکثر افراد دچار ریزش ابرو میشوند و تعدادی از افرادی که دچار ریزش ابرو نشدند نیز به صورت مادرزادی از ابروهای پرپشتی برخوردار نمی‌باشند. هر دو قسم از افرادی که برای شما ذکر نمودیم همیشه دنبال راهکار بودند تا بتوانند ابروهای خود را زیبا کنند چرا که ابرو یک عنصر بسیار مهم و تاثیرگذار می‌باشد که هم در زیبایی و جذابیت افراد تاثیر داشته و هم در اعتماد به نفس افراد تأثیر دارد چرا که اگر شما دارای ابروهای زیبایی نباشید از جذابیت شما کاسته شده و به تبع آن در اعتماد به نفس شما تاثیر خواهد داشت.

کاشت ابرو چیست؟

قبل از بررسی کاشت ابرو به روش بایوگرافت بهتر است کمی در ارتباط با خود کاش بدانید. کاشت ابرو به روش درمانی اطلاق می‌شود که در آن موهای پشت سر به قسمت ابرو انتقال می‌یابند. کاشت ابرو را می‌توان زیر مجموعه از تکنیک های کاشت مو دانست زیرا از همان روش‌ها اینبار بجای کاشت مو در کاشت ابرو استفاده می‌شود. در کاشت ابرو بدون جراحی، فقط انتقال موها مد نظر نیست؛ بلکه قسمت‌های بسیار ریزی که وظیفه‌ی تولید موها را برعهده دارند، در قسمت ابرو پیوند زده می‌شوند. این قسمت‌‌ها فولیکول نام دارند و به این صورت است که تارهای موی کاشته شده تا پایان عمر به رشد خواهند کرد و مثل ابروهای طبیعی شما نیاز به کوتاه شدن و مرتب کردن دارند.

ابروها یکی از اصلی‌ترین زیربناهای زیبایی چهره‌ما هستند و تاثیر زیادی بر نمای ظاهری ما می‌گذارند. ابروهای یک خانم از نظر اصول زیبایی حتی از موهای سر هم مهم‌ترند و این موضوع به چند دلیل است. اول این که ابروها نسبت به موهای سر در منطقه‌ی مرکزی‌تر صورت قرار گرفته‌اند. دوم این که وظیفه‌ی ابروها ایجاد یک قاب برای چشمان است که اصلی‌ترین جزء صورت در زیبایی ظاهری می‌باشند. نکته پایانی هم این است که نازکی و ریزش موهای ابرو برخلاف موهای سر، امری طبیعی نیست و از این رو از دید همه، از نظر زیبایی‌شناختی قابل قبول نیست.

چرا کاشت ابرو به روش بایوگرافت

روش‌هایی که برای کاشت ابرو در گذشته‌های دور  استفاده میشده چندان کارآمد نبوده و همه روش‌ها با شکست مواجه میشده است. اما رفته رفته با پیشرفت علم به ویژه در زمینه زیبایی روش نوینی ابداع شده است که توانسته است در سال‌های اخیر کمک بسیار زیادی به افرادی که دچار مشکلات متفاوتی در ابروهایشان هست بکند و آن روش کاشت ابرو در تهران به ویژه روش بایوگرافت می‌باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد این روش با شما بیشتر صحبت کنیم.

آیا کاشت ابرو تنوع دارد؟

پاسخ به این سوال مثبت می‌باشد و در در ادامه باید بگوییم که این تنوع بسیار به نفع افرادی می‌باشد که می‌خواهند این کار را انجام بدهند چرا که می‌توانند با توجه به ویژگی‌هایی که در موی آنها وجود دارد و همچنین با توجه به نوع و مدل ابرو و همچنین ریزش ابرو انها بهترین روش را انتخاب کنند اما همواره در بین تمامی روش‌هایی که در یک عمل زیبایی وجود دارد می‌توان یک روش را به عنوان بهترین روش انتخاب کرد و در رابطه با کاشت ابرو باید گفت نیز همچنین بوده و از قاعده اصلی مستثنا نمی‌باشد؛ پس باید گفت در کاشت ابرو بدون جراحی می‌توان گفت بایوگرافت کاشت ابرو به عنوان بهترین روش می‌باشد.

وجه تمایز کاشت ابرو به روش بایوگرافت از سایر روش‌ها چیست؟

کاشت ابرو به روش بایوگرافت

 • استفاده از سلول های زایا
 • هیچ آسیبی به مو وارد نمیشود
 • تراکم بالاتری ایجاد میشود
 • خواب ابرو بهتر اتفاق میفتد
 • نتایج طبیعی میباشد
 • عوارض پوستی به همراه نخواهد بود
 • دائمی میباشد

منظور از سلول‌های بنیادی در بایوگرافت ابرو چیست؟

به طور کلی باید گفت سلول های بنیادی سلول های اصلی بدن هستند که انواع بافت ها را تشکیل می دهند، حال ممکن است بگویید که اصلاً این سلول ها چه ربطی به کاشت ابرو به روش بایوگرافت دارند؟در پاسخ به این سوال شما باید گفت که در کاشت ابرو به این روش از این سلول ها استفاده می کنند یعنی به جای اینکه از موی افراد استفاده شود و شکاف‌هایی در پشت سر و یا پشت گوش ایجاد شود و مو را از آن ناحیه برداشت کنند از سلول های بنیادی استفاده می‌کنند که نسبت به روش‌های قدیمی مزیت‌های بیشتری مانند طبیعی بودن دوام بالاتر نتیجه دهی سریع تر و غیره را دارد  پس می توان گفت یکی از اصلی ترین وجوه تمایز بایو گرافت نسبت به سایر روشهای کاشت ابرو همین مسئله می‌باشد چرا که در سایر روش ها باید مراحل پیچیده تری انجام شود و همچنین ممکن است زمان بیشتری نیاز باشد تا نتایج حاصل شود اما در بایوگرافت از آنجایی که از سلولهای بنیادی استفاده می‌شود و همچنین از دستگاه‌های بسیار پیشرفته‌ای کمک می‌گیرند لذا علاوه بر آن که سریع تر انجام می شود نتایج بهتری نیز به همراه خواهد داشت.

چرا گفته می‌شود کاشت ابرو بایوگرافت دائمی است؟

تبلیغات در زمینه جذب مشتری حرف اول را می زند و نحوی که میتواند در تصمیم گیری مراجعه کننده تاثیر گذار باشد. وقتی از کاشت ابرو دائمی به روش بایوگرافت صحبت شود باید یک متخصص با تجربه این بیان را بعنوان تبلیغات مطرح کند تا مورد استقبال افراد قرار گیرد و اگر فردی غیر متخصص این کار را انجام دهد قطعا برای سودجویی است.

شما هنگامی که برای مثال از تاتو استفاده می‌کنید به دلیل آن که در آن رنگ وجود دارد مجبورید پس از مدتی مجدداً آن را ترمیم کنید در حالیکه در کاشت ابرو به روش بایوگرافت از آنجایی که از موی بدن خود فرد استفاده می‌شود نیازی به هیچگونه ترمیمی نمی‌باشد و شما می توانید تا سالیان سال از آن استفاده کنید. بدون آنکه هیچ تغییری در آن ایجاد شود در حالی که هنگامی که شما از تاتو و یا سایر مواد شیمیایی استفاده می کنید ممکن است پس از آنکه مدتی از آن گذشت علاوه بر آنکه نیاز به ترمیم مجدد دارد تغییراتی از قبیل تغییر در رنگ و مدل آن ایجاد شود پس باید گفت بهترین روش برای ایجاد ابروهای پرپشت و زیبا برای شما کاشت ابرو به خصوص استفاده از روش بایوگرافت می‌باشد چرا که یک روش مطمئن و تضمین شده می باشد.

آیا بایوگرافت ضرر دارد؟

در پاسخ به این سوال شما باید به طور قاطعانه بگوییم خیر و دلیل این امر واضح است چرا که اولاً از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی شود بلکه از مواد کاملاً طبیعی استفاده می شود چرا که از سلولهای بنیادی استفاده شده و هیچ عوارضی که مواد شیمیایی دارد نخواهد داشت. علاوه بر آن به دلیل آنکه در بایوگرافت از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود هیچ آسیبی به پیاز و فولیکول مو وارد نشده و عوارض کاشت ابرو ندارد و از این نظر نیز آسیب زا نخواهد بود همچنین به دلیل اینکه از سلولهای زایا استفاده می شود امکان وجود آسیب و ایجاد ضرر وجود نخواهد داشت پس همین طور که مشاهده می نمایید بایوگرافت علاوه بر آن که دارای مزیت‌های بسیار زیادی می باشد با توجه به مشخصه هایی که دارد هیچ ضرری برای شما نخواهد داشت.

آیا کاشت ابرو به روش بایوگرافت سخت است؟

یکی از مسائلی که باعث می‌شود قبل از هر عمل زیبایی افراد را نگران کند این می‌باشد که عملی که می‌خواهند انجام دهند سخت است یا خیر و یا این که ممکن است نیاز به برخی از مراقبت‌ها قبل و بعد از عمل داشته باشد یا خیر؟ سوالی که بیشتر دربار بایوگرافت کاشت ابرو پیش می‌آید این است که آیا عوارض کاشت ابرو به روش بایوگرافت وجود دارد یا خیر؟
در رابطه بابایوگرافت باید گفت از آنجایی که یک عمل بسیار پیشرفته‌ای می‌باشد. شما لازم نیست هیچ کاری انجام دهید پس این اطمینان خاطر به شما داده می‌شود که شما چه قبل از عمل و چه بعد از عمل لازم نیست که هیچ مراقبتی انجام دهید. همچنین در رابطه با سختی آن بایدگفت یک عمل زیبایی راحتی می باشد.

کاشت ابرو به روش بایوگرافت ارزان است یا گران؟

برای انجام هر کاری گران یا ارزان بودن آن کار مد نظر می باشد و نمی‌توان هیچ شخصی را پیدا کرد که قیمت یک کاری برای آن شخص مهم نباشد پس در رابطه با بایوگرافت و بحث قیمت آن باید بگوییم که هزینه‌های بایوگرافت ثابت نبوده و به عوامل متعددی بستگی دارد برای مثال اگر شما از یک پزشک بسیار معروف و معتبری استفاده کنید قاعدتاً باید هزینه بیشتری پرداخت کنید همچنین اگر از کلینیک‌های خصوصی استفاده کنید نیاز است که هزینه‌های بیشتری را پرداخت کنید اما در هر حال باید بگوییم که نگران نباشید چراکه قیمت‌هایی که برای این عمل زیبایی پرداخته می‌شود چندان زیاد نبوده و شما می توانید به راحتی از پس آن بر بیایید.

کاشت ابرو بایوگرافت بعد از یکسال

آیا کاشت ابرو به روش بایوگرافت بعد از یک سال امکان پذیر است؟ کاشت ابرو بایوگرافت بعد از یک سال یکی از عمل های زیبایی می باشد که قابل انجام می باشد. شاید عده‌ای از افراد بر این باور باشند که اگر ابرو را کاشت کردند تا مدت‌ها بعد نمی‌توانند آن را مجدداً انجام دهند. در حالی که این یک باور اشتباه است. باید گفت بعد از کاشت ابرو پس از مدتی مجدداً می‌توان آن را انجام داد. چرا که ممکن است شخصی به دلایل مختلفی خواهان تغییر مدل ابرویی که کار کرده است باشد. برای مثال ممکن است مدل مد نظر وی به صورت او نیامده یا اینکه شخصی که مدل را برای او پیاده کرده است به درستی آن را در نیاورده باشد. لذا شخص می تواند پس از مدتی دوباره کاشت ابرو را انجام دهد.

کاشت ابرو بایوگرافت بعد از یکسال چه مزایایی دارد؟

 • زیباتر شدن شخص
 • رفع نقص و عیب های صورت
 • بدون ایجاد عارضه
 • بدون تورم و کبودی
 • بدون درد و سوزش
 • انجام در بازه زمانی سریع
 • بدون ایجاد جای اسکار
 • عدم نیاز به پانسمان
 • عدم استفاده از مواد مضر و شیمیایی
 • طبیعی بودن نتایج عمل

همانطور که مشاهده می کنید مزایای کاشت ابرو بایوگرافت بسیار زیاد است. در مقابل باید گفت معایب آن بسیار کم می باشد. زیرا همانطور که مشاهده می کنید در آن از عناصر طبیعی استفاده می شود. از مواد مضر و شیمیایی استفاده نمی‌شود. لذا هنگامی که افرادی ادعا می‌کنند که انجام مجدد کاشت ابرو بایوگرافت بعد از یک سال دارای عارضه های زیادی می باشد. در پاسخ به ادعاهای دروغین این افراد باید گفت از آنجایی که در این نوع از عمل زیبایی از مواد مضر شیمیایی استفاده نمی‌شود. لذا امکان آسیب و عارضه های جدی وجود نخواهد داشت.

دلیل اینکه گفته میشود کاشت ابرو طبیعی است چه میباشد؟

هنگامی که شما به کلینیک های زیبایی مراجعه می‌کنید و یا در جایی مطالبی در رابطه با کاشت ابرو می خوانید اولین پوئنی که به آن بر می خورید و برای شما جالب میباشد این است که از آن به عنوان یک عمل زیبایی طبیعی یاد می کنند.
دلیل اینکه به آن وصف طبیعی بودن را می دهند این است که در این عمل زیبایی از آنجایی که از موی بدن خود فرد اعم از سر موی سینه ران پا و غیره استفاده می شود و از مواد مضر و شیمیایی و آسیب زا استفاده نمی‌شود. به آن صفت طبیعی بودن را می دهند. همچنین باید افزود این طبیعی بودن منجر به دوام بیشتر نتایج بعد از عمل خواهد شد. دلیل محبوبیت و جذب افراد به این نوع از عمل زیبایی این دلایل می باشد.

چه کسانی به کاشت ابرو بعد از یک سال روی می آورند؟

قبل از اینکه به این سوال پاسخ بدهیم بهتر است ابتدا این سوال را مورد بررسی قرار دهیم که اصلاً چرا افراد به کاشت ابرو روی می آورند؟ در پاسخ به این سوال کلیدی و مهم که منشا سایر سوالات میباشد باید گفت همه افراد دارای ابروهای زیبا و پرپشت نبوده و بعضی از افراد به دلایل و بیماری های اکتسابی و برخی به دلایل مادرزادی ابروهای پرپشت و زیبای خود را از دست داده و در زیبایی آنها تاثیر گذاشته است .

به طور کلی باید گفت در میان اجزای صورت ابروان نقش عمده‌ای را در زیبایی افراد ایفا می کنند. لذا باید به آن توجه زیادی شود حال ممکن است شخصی ابرو را کاشته باشد و یک مدل انتخابی را به شخصی که این کار را انجام می‌دهد داده باشد. اما بعد از مدتی از آن مدل خسته شده و بخواهد مدل آن را تغییر دهد. یا حتی اینکه شخص آن مدل را به آن صورت که مدنظر وی بوده است در نیاورده باشد. لذا شخص می تواند به راحتی پس از مدتی مجدداً دوباره کاشت ابرو را انجام دهد.

کاشت ابرو بایوگرافت برای چه کسانی مناسب میباشد؟

کسانی که به صورت مادر زادی ابرو ندارند؛ کسانی که به دلیل بیماری مانند سرطان و شیمی درمانی ابروهای خود را از دست داده اند.
مشکلات وراثتی و هورمونی علاوه بر بیماری‌هایی که در فوق اشاره نمودیم باید بگوییم افرادی که دارای موهای پرپشت در سرشان نمی باشند روش بایوگرافت بهترین گزینه برایشان می باشد چراکه اگر بخواهند کاشت ابرو به سایر روشها را انجام بدهند باید از سایر نقاط بدنشان یا سرشان مو را برداشت و در قسمت ابرو کاشت کنند در حالی که در روش بایوگرافت با کمک سلول های بنیادی بدون آنکه نیازی به برداشت از نواحی دیگر باشد می‌توانند به راحتی کاشت را انجام دهند پس اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که در قسمت سرتان مویی ندارید و یا حتی اگر می خواهید در آن نواحی مورا برداشت نکنید می‌توانید با کمک روش با بایوگرافت ابرو های پرپشت و طبیعی ایجاد نمایید.

کاشت ابرو بایوگرافت بعد از یکسال به چه صورت انجام میشود؟

کاشت ابرو بعد از یک سال همانند سایر بقیه کاشت ابرو ها بوده و دارای سه مرحله اصلی و بنیادین می باشد که عبارت است از:

 • مرحله برداشت
 • مرحله ی بررسی
 • مرحله کاشت

همانطور که از اسم آن مشاهده می کنید مرحله اول مرحله برداشت می باشد. در این مرحله مو را اصولاً از قسمت پشت سر و به اندازه حدفاصل دو گوش راست و چپ برداشته می شود. پس از آن نوبت به مرحله دوم که مرحله بررسی و تحقیق می باشد می رسید. دلیل اینکه به این مرحله بررسی و تحقیق می گویند این است که در این مرحله مو را در زیر میکروسکوپ گذاشته تا اگر مشکلی دارد آن مشکل را حل کرده و آن را آماده کاشت کنند .
در نهایت در مرحله آخر به مرحله کاشت می رسیم. در این مرحله موی آماده شده را در قسمت مورد نظر که ابروان میباشد کاشت میکنند.

پس به طور کلی باید گفت این سه مرحله در تمامی کاشت ابرو ها یکسان می باشد. اما تفاوتی که در اینجا وجود دارد این است که در برخی از روش ها از دستگاه استفاده می شود. پیشرفته تر بوده و این کار اصولی تر و با استاندارد بیشتری انجام می‌شود.
امکان بروز آسیب اصلاً وجود ندارد. این در حالی است که در برخی از روش ها از دست استفاده می شود. همه مراحل توسط دست انجام میشود که اصطلاحاً به آن روش دستی می‌گویند. در روش دستی امکان بروز آسیب‌های جدی مانند آسیب های جبران ناپذیر به پیاز مو وجود دارد.

کاشت ابرو بایوگرافت بعد از یکسال دائمی میباشد؟

ممکن است هنگامی که قصد انجام این کار را داشته باشید عده‌ای از افراد به شما بگویند که این کار دائمی نیست. ادعای آنان چنین باشد که شما پس از انجام کار قبلی ریشه های مویتان سست شده و یا اینکه آسیب دیده و قرار است دچار ریزش شود!
در پاسخ به این عده از افراد با صراحت کامل باید گفت کاشت ابرو بایوگرافت بعد از مدت یکسال نه تنها باعث ریزش مجدد نمی شود بلکه ریشه های مو را محکم تر کرده و بیش از قبل رویش می کند .

همچنین باید افزود اصلاً از مواد شیمیایی و مضر استفاده نمی‌شود. تا به مو آسیب زده شود که بخواهد مجدداً دچار ریزش شود. پس ادعای آنها به طور کامل دروغین بوده و شما بدون هیچ نگرانی می توانید کاشت ابرو بعد از یک سال را مجدداً انجام دهید. به طور دائمی از نتایج آن استفاده کنید.

در پایان به عنوان نتیجه گیری نهایی باید گفت همانطور که همه افراد زیبایی را دوست دارند و در پی رفع نقص آن میباشند عده‌ای از افراد نیز خواهان تغییر و تحول می باشند. لذا وقتی شما از عمل زیبایی کاشت ابرو استفاده می کنید مجبور نیستید دائم از یک مدل استفاده کنید. پس از مدتی میتوانید به راحتی مدلی را که انتخاب کرده بودید را تغییر دهید. مجدداً کاشت ابرو انجام دهید.

آیا بایوگرافت طبیعی و دائمی میباشد؟

امروزه دیگر افراد به دنبال ابروهای مصنوعی نبوده و اکثر افراد به دنبال این می باشند که ابروهای آنها از حالت طبیعی خود خارج نشده به عبارت دیگر می خواهند هنگامی که از یک عمل زیبایی استفاده می‌کنند پس از آنکه عمل پایان یافت فرم ابرو های آنها از حالت اولیه خارج نشده و فقط ابروهای آنها خوش حالت و پرپشت شود علاوه بر این که ابروهای آنها طبیعی می باشد آنها می خواهند که بتوانند از مزایا و زیبایی آن به طور دائمی استفاده کنند.

این در حالی است که بسیاری از عمل های زیبایی این دو فاکتور را اصلاً ندارد اما خوشبختانه باید بگوییم بایوگرافت هر دو ویژگی را باهم دارد و شما می توانید با انجام بایوگرافت هم ابروهای طبیعی و زیبایی داشته باشید و هم به صورت دائمی از آن و زیبایی های آن استفاده کنید پس اگر شما نیز ابروهای کم پشتی دارید و یا ابروهایتان نامرتب می باشد و خواب مرتبی ندارد از کاشت ابرو بایوگرافت غافل نشده و از آن استفاده کنید.

ویژگی مهم ابرو در کاشت ابرو بایوگرافت

۱. جهت رشد موهای ابرو به طور کلی ابرو را به سه بخش تقسیم می‌کنند که شامل سر، تنه و دم می‌شود که در هر بخش جهت رشد موها متفاوت است. در تصویر پایین خط قرمز نشان‌دهنده‌ی بخش «سر»، خط آبی نشان‌دهنده‌ی «تنه» و خط سبز حدود «دم» ابرو را مشخص می‌کند.

 • بخش سر: این بخش داخلی‌ترین ناحیه‌ی ابرو بوده و طولش ۵ تا ۷ میلی‌متر است. موهای این ناحیه به سمت بالا رشد می‌کنند و به طور معمول نازک‌تر و از نظر رنگ روشن‌تر هستند. برخی از متقاضیان کاشت ابرو به پر کردن این ناحیه علاقه ندارند و ترجیح می‌دهند که ضخامتی حداقلی داشته باشد.
 • بخش تنه: بخش مرکزی ابرو که حدود ۲.۵ سانتی‌متر طول دارد، متراکم‌ترین و پهن‌ترین بخش ابروها است. در قسمت‌هایی از تنه که به بینی نزدیک‌تر هستند، موها به صورت بالارو و به سمت خارج صورت رشد می‌کنند. دقیقا در وسط تنه، زاویه‌ی لایه‌ی میانی هم‌راستا با قوس استخوان ابرو تغییر می‌کند. در همین ناحیه موهای مرز بالای ابرو به سمت پایین و موهای مرز پایین به سمت بالا رشد می‌کنند.
 • بخش دم: ۲ سانتی‌متری انتهای ابرو از جایی که خم ابرو آغاز می‌شود تا پایان، دم نامیده می‌شود. این بخش ابرو تراکم کمی داشته و از موهای نازک پوشیده شده است. بخش دم به طور معمول با افزایش سن نازک و کم‌تراکم می‌شود. موهای این بخش تقریباً به شکل افقی رشد می‌کنند.
۲. زاویه‌ی رشد مو دومین ویژگی منحصر به فرد موهای ابرو این است که تارهای مو با زاویه‌ی زیادی نسبت پوست صورت رشد می‌کنند تا به شکل صاف روی صورت بخوابند. تفاوت زاویه‌ی رشد موی ابرو با موهای سر (که معمولاً به شکل عمودی رشد می‌کنند) می‌تواند تا ۴۵ درجه تفاوت داشته باشد. به همین جهت برای این که موهای کاشته شده در کاشت ابرو در تهران زاویه‌ای مشابه موهای ابرو باشند، از تارهای موی ناحیه‌ی پشت گوش استفاده می‌شود که با زاویه رشد می‌کنند. همچنین برای تطابق بیشتر زاویه‌ی رشد، فولیکول‌ها با زاویه درون پوست قرار می‌گیرند که از دشواری‌های کاشت مو است.
۳. تفاوت واحدهای فولیکولی موهای سر و بخش‌های مختلف بدن معمولاً به شکل دسته‌ای رشد می‌کنند. یعنی در هر واحد فولیکولی به طور معمول بین ۱ تا ۴ تار مو وجود دارد. بیشتر واحدهای فولیکولی در موهای سر ما به شکل چند تار مویی هستند؛ برخلاف واحدهای فولیکولی موهای ابرو که اکثراً فقط یک تار مو دارند. لذا برای کاشت ابرو اگر واحدهای فولیکولی بیش از ۱ تار مو داشته باشند، باید در زیر میکروسکوپ به بخش‌های تک تار مویی تقسیم شوند.
۴. تفاوت چرخه‌ی رشد تمام موهای بدن ما مدام در حال رشد و ریزش هستند. مثلاً گفته می‌شود که در یک فرد سالم از نظر ریزش مو، روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو می‌ریزد. این فرآیند رشد و ریزش در طی چرخه‌ای که به چرخه‌ی رشد مو معروف است، صورت می‌گیرد که دارای سه مرحله است: مرحله‌ی رشد یا آناژن، مرحله‌ی استراحت یا تلوژن و مرحله‌ی ریزش یا کاتاژن.

چرخه‌ی رشد موهای ابرو با موهای سر تفاوت دارند. در چرخه‌ی رشد موهای ابرو، تارهای مو به مدت ۴ ماه در مرحله‌ی آناژن قرار دارند و رشد می‌کنند. در سوی دیگر، موهای سر به مدت ۳ تا ۷ سال در مرحله‌ی رشد قرار دارند. به همین دلیل است که موهای سر نسبت به سایر موهای بدن، می‌توانند بسیار بلند شوند. شاید تنها مشکل کاشت ابرو همین مسئله باشد. با توجه به این که رشد موهای کاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ابرو است، باید زود به زود موهای کاشته شده را مرتب و کوتاه کنید.

۵. طرح کاشت ابرو بایوگرافت یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در کاشت ابرو به آن توجه شود، طرح و محل قرار گیری موهای جدید است. از لحاظ زیبایی شناختی در طرح کاشت باید مواردی را در نظر گرفت تا ابروها طبیعی و زیبا به نظر برسند. شکل شماتیک روبرو را برای شما قرار دادیم تا توضیحات را بهتر متوجه شوید. ابروی ایده‌آل باید هم از نظر کشیدگی و هم از نظر شکل ظاهری مطلوب باشد. برای رسیدن به این مهم باید موارد زیر رعایت شود:

 • ابتدای ابرو: نقطه ابتدایی باید دقیقاً در راستای خطی عمود از سطح خارجی پره‌ی بینی قرار بگیرد که در شکل زیر در خط AB مشاهده می‌کنید. البته با توجه به فاصله‌ی بین ابروها، ممکن است

  نقطه‌ی ابتدایی ابرو کمی تغییر کند تا ابروها به هم پیوسته یا با فاصله‌ی زیاد نشوند. مثلاً اگر فاصله‌ی بین ابروها به طور طبیعی زیاد باشد، نقطه‌ی ابتدایی ابرو (نقطه‌ی B) را باید در راستای فرورفتگی چشم (که در مجاورت بخش استخوانی بینی قرار دارد) در نظر گرفت.

 • انتهای ابرو: برای مشخص کردن انتهای ابرو، خطی صاف از سطح خارجی پره‌بینی به کناره‌ی خارجی چشم کشیده و امتداد می‌دهند. این که نقطه‌ی انتهایی ابرو در راستا یا پایین‌تر از نقطه‌ی ابتدایی (خط CB) قرار بگیرد، بیشتر به سلیقه‌ی شما بستگی دارد.
 • خم ابرو: در طرح کاشت ابرو شکل خم ابروها اهیمت زیادی دارد. اگر خم ابرو بالا برود، حالت «تعجب کردن» را ایجاد می‌کند. اگر بخش‌های خارجی ابرو بالا بروند، حالت «عصبانیت» و اگر بخش خارجی پایین‌تر از حد معمول باشد، حالت «غمگینی» را ایجاد می‌کند.

۶. تفاوت ابرو در آقایان و خانم‌ها

بدیهی است که شکل ابروی آقایان و بانوان باهم متفاوت است. در آقایان، ابروها ضخیم‌تر و متراکم‌تر بوده، فاقد قوس است یا خم بسیار کمی دارد. بخش‌های انتهایی ابروی آقایان برجسته‌تر و پرتر است به دلیل این که ضخامت ابرو تقریباً در سرتاسر آن یکسان است. ابروی آقایان معمولاً در بالای فرورفتگی خارجی چشم به اتمام می‌رسد. طول متوسط ابروی آقایان ۵.۵ و ضخامت متوسط آن ۱.۵ سانتی‌متر است.

در خانم‌ها، نقطه‌ی انتهایی ابرو کمی عقب‌تر از فرو رفتگی خارجی چشم قرار دارد و بخش انتهایی (دم) کم‌تراکم و نازک‌تر می‌شود. خم زیبایی که در ابروی خانم‌ها وجود دارد، معمولاً در یک سوم انتهایی ابرو ایجاد می‌شود. بخش میانی ابرو ضخیم‌تر و متراکم‌تر از بخش خارجی (دم) ابرو است. طول متوسط ابروی خانم‌ها ۵ و صخامت متوسط آن ۱.۳ سانتی‌متر است.

نتیجه گیری از روش کاشت بایوگرافت ابرو

با توجه به مزایای بیشماری که برای بایوگرافت کاشت ابرو بیان نمودیم و همچنین به این نتیجه رسیدیم که بایوگرافت هیچ معایبی ندارد باید گفت که بهترین کار برای ایجاد ابروهای زیبا و پرپشت استفاده از این روش فوق العاده می باشد پس اگر شما مشکلی در ابروهایتان وجود دارد از این روش حتما استفاده کنید.

جستجو مرتبط کاربران:

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت ابرو به روش بایوگرافت

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)