۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

تا چه زمانی بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید؟

سیگار کشیدن بعد از کاشت مو

سیگار کشیدن بعد از کاشت مو

چرا بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید؟ بیشتر بیمارانی که قصد کاشتن مو را دارند، اغلب با این ایده که قبل و بعد از کاشت مو از کشیدن سیگار خودداری کنند، دست و پنجه نرم می‌کنند. تصادفی نیست که یکی از متداول ترین سوالاتی که می‌پرسند این است که چرا بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید و سوال دیگرشان این است که تا چه زمانی بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید؟

چرا بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید؟

اگرچه اثرات منفی مصرف دخانیات بر سلامت ما به طور گسترده‌ای شناخته شده است، اما مطالعات اخیر رابطه مصرف نیکوتین را با کند شدن بهبود بافت و ریزش مو روشن کرده است. بنابراین، این مقاله به طور خلاصه اثرات منفی کشیدن سیگار بعد از کاشت مو را بر کاشت و سلامت مو و بر میزان بقای پیوندها و نتایج کلی توضیح می‌دهد. در کلینیک کاشت موی ما، اطمینان حاصل می کنیم که بیماران ما به خوبی از مدت زمان اجتناب از سیگار قبل و بعد از کاشت مو برای دستیابی به بهترین نتایج کاشت مو مطلع هستند.

سیگار و سایر محصولات تنباکو به خوبی برای تخریب و آسیب رساندن به سیستم ریه در طول زمان توصیف شده اند. سرطان ریه، سرطان مثانه، سرطان گلو و آسیب قلب و عروق خونی همگی در اثر سیگار کشیدن ایجاد می شوند. بیایید قبل از صحبت درباره این که آیا کشیدن سیگار بعد از کاشت مو امکان پذیر است یا خیر، به نحوه تاثیر سیگار بر عمل کاشت مو نگاهی بی‌اندازیم.

آیا می‌دانیم چرا سیگار بر نتایج جراحی کاشت مو تاثیر منفی می‌گذارد؟

این موضوع که آیا بعد از کاشت مو می‌توان سیگار کشید یا خیر برمیگردد به موارد و سوال‌های مراقبت بعد از کاشت مو؛ به طور کلی کشیدن سیگار بعد از کاشت مو تا مدت زمانی مشخص، ممنوع است. این ممنوعیت علت‌های علمی و مشخصی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. توجه داشته باشید که در صورت رعایت نکردن توصیه‌های کاشت ممکن است دچار عوارض کاشت مو جبران ناپذیری شوید.

 • به دلیل انقباض عروق نباید بعد از کاشت سیگار بکشید!

سیگار منجر به انقباض عروق خونی می‌شود. دود تنباکو موجب سفت شدن و انقباض رگ‌های خونی است که به آن انقباض عروق می‌گویند. باریک شدن رگ‌های خونی منجر به جریان ناکافی خون و گردش خون ضعیف می‌شود که باعث کاهش ظرفیت اکسیژن در سراسر بدن است.

با این حال، اشباع اکسیژن رضایت‌بخش برای مراحل قبل و بعد از عمل جراحی کاشت مو بسیار مهم است، جایی که بقای فولیکول‌های مو پیوند شده و روند بهبود زخم به شدت به میزان اکسیژن منتقل شده به بافت‌ها بستگی دارد. حتی بیشتر از این، تاخیر ناخواسته ناشی از گردش خون ضعیف در بهبودی پس از عمل حتی قادر است احتمال عفونت بعد از کاشت مو را افزایش دهد و بقای فولیکول مو را در خطر بزرگی قرار می‌دهد.

بر این اساس، از بیمارانی که قصد انجام عمل ترمیم و کاشت مو دارند، خواسته می‌شود یک هفته قبل از تاریخ عمل، سیگار را ترک کنند و از کشیدن سیگار بعد از کاشت مو تا یک هفته خودداری نمایید.

 • بهبود آهسته بافت

سموم موجود در سیگار به ساختار بافت آسیب می‌رساند. سموم موجود در خون افراد سیگاری در بافت نفوذ می‌کند و روند بهبود زخم را بیشتر به خطر می‌اندازد. همچنین، همانطور که در بالا اشاره کردیم، دوره بهبودی آهسته بیماران را در معرض خطر بیشتری برای عفونت و زخم قرار می‌دهد.

ادامه مطلب  فایده رنگ کردن موها قبل از کاشت مو
 • پوسته پوسته شدن و لخته بیش از حد  

سیگار موجب اختلال در ترمیم زخم است و باعث ایجاد پوسته پوسته شدن زخم بیش از حد بعد از عمل کاشت مو می‌شود. همانطور که در بالا اشاره شد، سیگار کشیدن بر روند بهبودی پس از جراحی کاشت مو تاثیر منفی دارد. وجود نیکوتین در رگ‌های خونی باعث افزایش خونریزی در حین جراحی کاشت مو است ( در مراحل استخراج فولیکول مو و ایجاد محل گیرنده در کاشت مو به روش FUE ) با به تاخیر انداختن تشکیل لخته برای توقف خونریزی.

خونریزی بیش از حد یکی از دلایلی است که می‌توان برای پرسش چرا بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید، آورد! خونریزی بیش از حد نیز قادر است موجب ایجاد پوسته پوسته شدن بیش از حد روی پوست سر پس از کاشت مو شود که ممکن است برای بیمار کمی خارش و تحریک به همراه داشته باشد. بنابراین، بهترین تصمیم برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن بیش از حد و دلمه شدن، ترک سیگار قبل از جراحی کاشت مو است.

 • تاثیرات نامطلوب بر بیهوشی

سیگار ممکن است بر گردش مواد بیهوشی در بدن بیمار تاثیر بگذارد. نیکوتین بر گردش منظم اکسیژن به تمام اندام‌ها تاثیرگذار است، بنابراین به طور غیرمستقیم قادر است منجر به گردش ضعیف مواد بیهوشی در بدن بیمار شود و در نتیجه احتمال عوارض جراحی کاشت مو را افزایش دهد.

پیشنهاد می‌کنیم برای مطالعه توصیه‌های پزشکی کاشت مو به مقاله ” راهنمایی های پس از کاشت مو ” مراجعه کنید و یا از طریق شماره زیر با مشاورین ما در کلینیک ماه زر در تماس باشید.

[ مشاوره ۲۴ ساعته کاشت مو ]

09127300790

ارتباط بین سیگار کشیدن و ریزش مو

جهت روشن شدن بیشتر پاسخ پرسش اینکه چرا بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید، می‌خواهیم تمام جوانب را بررسی کنیم! نقش عوامل محیطی، مانند سیگار کشیدن، بر رشد مو دارای تاثیر منفی است. مواد شیمیایی و سرطان‌زای موجود در سیگار می‌تواند به کراتین، یکی از مهم‌ترین پروتئین‌های مو، آسیب برساند. مو شروع به خشک شدن می‌کند و روند رشد کند می‌شود، در حالی که هر گونه وقفه در چرخه رشد مو قادر است باعث ریزش موی قابل مشاهده شود.

در مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۳، محققان تاکید کردند که اجزای شیمیایی موجود در دود تنباکو ممکن است به DNA  سلول‌های فولیکول‌های مو آسیب برساند. آسیب به DNA این سلول ها ممکن است به طور بالقوه منجر به اختلال در رشد مو شود. در مطالعه دیگری در سال ۲۰۲۰ مشخص شد که سیگار کشیدن موجب افزایش آلوپسی آندروژنتیک ( ریزش مو ) در افراد است. این مطالعه نشان می‌دهد که شیوع موارد آلوپسی در بین افراد سیگاری بیشتر است. همانطور که در این تحقیق بیان شد، از هر ۵۰۰ سیگاری ۴۲۵ نفر ریزش موی بیشتری داشتند، در حالی که تنها ۲۰۰ نفر از ۵۰۰ فرد غیر سیگاری علایم ریزش مو را نشان دادند.

ادامه مطلب  علت پوسته پوسته شدن سر بعد از کاشت مو

در این مرحله، توجه به این نکته مهم است که ترک سیگار به شما در جلوگیری از ریزش موی مرتبط با سبک زندگی کمک می‌کند. این بدان معناست که اگر به دلیل استعداد ژنتیکی دچار ریزش مو هستید، اگرچه ادامه سیگار ممکن است این مشکل را تشدید کند، ترک سیگار به طور خودکار به این معنی نیست که ریزش موی ارثی شما متوقف می شود.

سیگار کشیدن قبل و بعد از جراحی کاشت مو

ما می دانیم که ممکن است قبل یا بعد از کاشت مو بسیار وسوسه شوید که سیگار بکشید و سوالاتی مانند ” سیگار کشیدن یک نخ بعد از کاشت مو می شود ” یا ” چرا بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید ” را از پزشک خود داشته باشید. در ادامه به پاسخ این سوال که تا چه زمانی بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید می‌پردازیم.

سیگار کشیدن قبل از کاشت مو

ما به طور کلی توصیه می‌کنیم یک هفته قبل از عمل کاشت مو سیگار کشیدن را ترک کنید تا برای بدن شما این فرصت پیش بیاید که آن را از سیستم شما خارج سازد. علت اینکه می‌گوئیم ۱ هفته قبل از کاشت مو به هر روش ممکن سیگار را ترک کنید به دلایل زیر است.

 • سیگار کشیدن قبل از کاشت به طور کلی باعث ریزش مو می‌شود

سیگار کشیدن برای مدت طولانی موجب ریزش مو می شود، زیرا مواد شیمیایی سمی موجود در سیگار به پیوندها آسیب می زند و احتمال ریزش مو را در طول زمان افزایش می دهد، به خصوص اگر ارث خانوادگی وجود داشته باشد.

تاثیر سیگار بر بیهوشی کاشت مو

 • دارای اثرات منفی بر سلامت پوست سر است

یک پوست سر سالم برابر با یک سر دارای موی سالم است. برای داشتن پوست سر سالم ترک سیگار بسیار مهم است. سیگار با جلوگیری از رسیدن مواد مغذی به پوست و کاهش مقدار خون و اکسیژن مورد نیاز برای ایجاد موهای جدید، به پوست سر آسیب می‌رساند. علاوه بر این، استعمال دخانیات دارای تاثیر مضری بر جریان خون است که دلیل کمبود مواد مغذی پیوندها است.

 • خطر خونریزی را افزایش می دهد

استفاده از سیگار و فرآورده‌های تنباکو موجب افزایش خطر خونریزی در حین کاشتن مو است. وجود نیکوتین در بدن باعث خونریزی بیشتر در حین عمل می‌شود و خونریزی زیاد باعث طولانی شدن عمل می‌شود.

 • چرخه زندگی گرافت‌ها را کوتاه می سازد

در طول جراحی، خونریزی زیادی وجود دارد که حفظ سلامت پیوندها را دشوار می‌کند. سیگار موجب کاهش ثبات پیوند در پوست سر و کاهش چرخه زندگی پیوندها می شود.

در طول این زمان:

 • سطح اکسیژن در خون شما افزایش می یابد
 • گردش خون نیز بهبود می یابد (به شما در جلوگیری از خونریزی بیش از حد کمک می کند)

بنابراین بهبودی کاشت مو شما ممکن است بسیار بالا برود و موفقیت کلی جراحی کاشت مو شما می تواند به طور کامل تغییر کند.

معرفی یک از روش‌های کاشت مو: کاشت مو به روش میکروگرافت

چرا نباید بعد کاشت مو سیگار کشید؟

مصرف سیگار بعد از کاشت مو

توصیه ما به شما این است که حداقل هفت روز بعد از کاشت مو، از کشیدن سیگار خودداری نمایید. سیگار حاوی نیکوتین است که تمایل اساسی به انقباض عروق خونی و کاهش ظرفیت حمل اکسیژن خون و در نتیجه تضعیف منبع تغذیه پوست سر دارد. چرا بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید؟

 • ممکن است مدت زمان ریکاوری را افزایش دهد

نیکوتین عروق خونی را منقبض و سفت می کند. دایره اکسیژن در بدن تحت تاثیر عروق خونی منقبض است. این روند درمان را کند می سازد. ممکن است به عنوان یک جراحی با کیفیت پایین برای بیمار تلقی شود، به خصوص اگر تکنیک FUE برای بهبودی در هر دو ناحیه اهداکننده و پیوند زمان زیادی به طول انجامد.

آیا کاشت مو روباتیک وجود دارد؟ کاشت مو به روش RHT

 • ممکن است خطر عفونت را افزایش دهد

بسته به روش مورد استفاده، بعد از کاشت مو، تغییراتی در سر ایجاد می‌شود، اگرچه سوراخ‌های کوچکی که ریشه‌ها را در خود جای داده‌اند در طول دوره بهبودی شروع به پوسته پوسته شدن می‌کنند. بسیاری از ویروس‌ها و باکتری‌ها در معرض این زخم‌های کوچک قرار می‌گیرند. در این مدت سیگار کشیدن خطر عفونت در این نواحی را افزایش می دهد. برای افراد سیگاری، این خطر بسیار زیاد است.

 • روی موهای جدید تاثیر منفی می گذارد

سیگار و سایر محصولات تنباکو به دلیل نیکوتین و مونوکسید کربن، زمان بهبودی را طولانی‌تر می‌کنند و خطر عفونت را افزایش می‌دهند، همچنین از رشد موهای جدید بعد از جراحی جلوگیری می کنند و سبب نازک شدن موها می‌شوند. به غیر از این، حتی اگر نتایج این روش رضایت بخش باشد، برای محافظت از موهای خود لازم است سیگار را ترک کنید.

قبل و بعد کاشت مو

مشاوره قبل و بعد از کاشت کلینیک

سوال این بود که چرا بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید؟ تا زمانی که اسکارها به درستی بهبود نیابند، همچنان خطر عفونت وجود دارد. علاوه بر این، پوسته‌ها و دلمه‌ها ممکن است بیش از حد لازم روی سطح پوست سر باقی بمانند و در نتیجه خطر تشکیل بافت اسکار را افزایش می‌دهند. پس بهتر است تا زمان بهبودی کامل از سیگار کشیدن خودداری کنید.

با توجه به مواد شیمیایی موجود در سیگار، سیگار تاثیر منفی بر رشد مو دارد. سیگار با محروم کردن فولیکول‌های مو از اکسیژن و مواد مغذی ضروری برای بقای فولیکول‌های مو، ریزش مو را تشدید می‌سازد.

ترک سیگار برای جلوگیری از عوارضی که ممکن است وجب ناموفق بودن عمل شود ضروری است. نیکوتین عامل اصلی پرفیوژن ضعیف خون است و از آنجایی که فولیکول های کاشته شده برای زنده ماندن نیاز به جریان خون کافی دارند، این امر باعث مرگ فولیکول‌ها و به خطر افتادن نتایج پیوند می‌شود.

نظرات افراد سیگاری بعد کاشت ابرو چیست؟

تجربیات و نظرات افرادی که سیگار می‌کشند و کاشت مو داشته‌اند، می‌تواند متنوع و متناسب با هر فردی باشد. برخی افراد ممکن است تجربه‌های مثبتی را درباره کاشت مو و ادامه سیگار کشیدن داشته باشند. آنها ممکن است احساس کنند که با کاشت مو، از دست دادن موهایشان به علت سیگار کشیدن را جبران کرده‌اند. اما برخی افراد ممکن است تجربه‌های منفی یا چالش‌هایی را در این زمینه داشته باشند. سیگار کشیدن می‌تواند تأثیرات منفی بر رشد و بهبود کاشت مو داشته باشد. برخی افراد ممکن است مشکلاتی مانند التهاب پس از کاشت مو، تاخیر در رشد موها، یا حتی عدم موفقیت در کاشت مو را تجربه کرده باشند.

به هر حال، مهم است که افراد قبل از تصمیم به کاشت مو و ادامه سیگار کشیدن، با متخصصان مربوطه کلینیک مشورت کنند. پزشکان ما در کلینیک کاشت مو و ابرو می‌توانند با ارائه راهنمایی‌های دقیق و مشاوره مناسب، به افراد سیگاری کمک کنند تا تصمیم درستی درباره این مسئله بگیرند.

در ضمن، مطالعات علمی مستقل و دقیق درباره تأثیر سیگار کشیدن بر کاشت مو نیز مهم است. این مطالعات می‌توانند به فرد کمک کنند تا تصمیم درستی بگیرد و از طریق اطلاعات علمی بهتری به این موضوع نگاه کند. بدون شک، هر فرد باید از طریق مشورت با متخصصان مربوطه، تجربیات و نظرات مربوط به کاشت مو و سیگار کشیدن را بررسی کند و تصمیم مناسبی برای خود بگیرد.

پیشنهاداتی برای افراد سیگاری

البته که در وهله اول پیشنهاد می‌کنیم از سیگار کشیدن بعد از کاشت مو خودداری کنید اما با توجه به اینکه میخواهید از موهای کاشته شده خود مراقبت کنید در حالی که سیگار می‌کشید، چندین پیشنهاد و راهکار می‌تواند به شما کمک کند!

۱. قطع سیگار: اولین و مهمترین قدم برای حفظ موهای کاشته شده، قطع استفاده از سیگار بعد از کاشت مو است. دود سیگار باعث ایجاد آسیب به ریشه موها و بافت پوست می‌شود. بنابراین، تلاش کنید سیگار کشیدن را کمتر کنید یا بهترین حالت، کاملاً قطع کنید.

۲. مراقبت منظم: استفاده از محصولات مراقبتی مناسب برای موهای کاشته شده می‌تواند به حفظ آن‌ها کمک کند. از شامپو و ماسک‌های حاوی عناصر غذایی و رطوبت‌رسانی استفاده کنید. همچنین، از محصولات محافظ مویی مانند روغن مو و اسپری حفاظت از حرارت استفاده کنید.

۳. جلوگیری از تماس با دود سیگار: هنگامی که دیگران در حال سیگار کشیدن هستند، تا جای ممکن از تماس مستقیم با دود سیگار خودداری کنید. دود سیگار می‌تواند به موها و پوست آسیب برساند و باعث خشکی و شکنندگی آنها شود.

۴. مراجعه به پزشک: در صورت داشتن هرگونه مشکل در محافظت از موهای کاشته شده به دلیل سیگار کشیدن، بهتر است با پزشک یا متخصص مواردی مانند تغذیه مناسب و مکمل‌های مو مشورت کنید.

با اجرای این راهکارها و پیشنهادات، می‌توانید از موهای کاشته شده خود در حالی که سیگار می‌کشید مراقبت کنید و آنها را حفظ کنید.

سیگار تنها دلیلی نیست که کاشت مو را به خطر بیندازد

سیگار بعد از کاشت مو ممنوع است

اما لازم است به شما یادآوری کنیم که سیگار تنها دلیلی نیست که کاشت مو را به خطر بیندازد. همانطور که می‌دانیم، عوامل زیادی هستند که ممکن است نتایج کاشت مو را بدتر کنند. با این حال، برای احتیاط، ترک سیگار ضروری است. نمونه های زیادی از افراد سیگاری هستند که نتایج موفقیت آمیزی در کاشتن مو را تجربه می کنند. اما در عین حال، هنوز خطر برای کسانی که سیگار می‌کشند وجود دارد. پزشکان ما در کلینیک ماه زر، بهترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، به شما توصیه می کنند که ۱ هفته قبل و ۲ هفته بعد از جراحی سیگار را ترک کنید زیرا بسیار مهم است. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در رابطه با این موضوع که چرا بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید با ما در تماس باشید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

سوالات متداول

 • آیا مصرف سیگار بر کاشت مو تأثیر دارد؟

بله، مصرف سیگار ممکن است تأثیر منفی بر رشد موها پس از کاشت مو داشته باشد.

 • چرا مصرف سیگار بر کاشت مو تأثیر می‌گذارد؟

مصرف سیگار باعث کاهش جریان خون به فولیکول‌های مو می‌شود که ممکن است به کاهش رشد موها پس از کاشت مو منجر شود.

 • آیا ترک سیگار می‌تواند بهبود در رشد موها پس از کاشت مو ایجاد کند؟

بله، ترک سیگار می‌تواند بهبود در جریان خون و تحولات سلولی منجر به بهبود رشد موها پس از کاشت مو شود.

 • چه توصیه‌هایی برای حفظ سلامت موها پس از کاشت مو دارید؟

اجتناب از مصرف سیگار، مراقبت مناسب از موها، تغذیه سالم و پیروی از دستورات پزشکان در مورد مراقبت پس از کاشت مو، توصیه می‌شوند.

جستجو مرتبط کاربران:

3/5 - (2 امتیاز)

12 پاسخ

 1. ممکنه بدون هیچ رابطه جنسی به زگیل تناسلی مبتلا بشیم؟

  1. خیر حتما از رابطه میاد حتی اگر محافظت شده باشه در اثر ارتباط پوست بدن به بدن منتقل میشود

  2. خیر. حتما در طول رابطه بدون حفاظت منتقل می‌شود.

  1. برای دریافت نوبت تماس بگیرید و مشاوره لازم را دریافت کنید.

 2. خیلی عالی و کامل بود👌
  ممنونم از مقاله ی خوبتون 🙏😌

 3. اطلاعات خوب و قابل استفاده ای بود اگر در مورد تغذیه بعداز بوتاکس هم مطلب یا موردی بود کاملتر میشد

 4. سلام با توجه به انجام عمل اسلیو معده ولاغری حدود۲۵ کیلو در این ۵ ماه اخیر به جهت بر طرف نمودن غبغب با روش هایفو تراپی مزاحم شدم
  البته جدید ایمپلنت فک بالا و۴ واحد فک پایین رو هم انجام داده ام ومبتلا به دیابت نوع ۲ بوده که با توجه به عمل اسلیو مصرف انسولین به یک چهارم کاهش یافته
  نظر نهایی مبنی بر انجام هایفو تراپی ویا ممنوعیت عمل رو میخواستم استعلام بگیرم

  1. برای دریافت مشاوره لازم با ما تماس بگیرید.

 5. با خود ارضایی هم احتمال ابتلا به زگیل تناسلی وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تا چه زمانی بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید؟

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)