۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت مو در محل سوختگی

کاشت مو روی سوختگی امکان پذیر است؟

کاشت مو روی سوختگی امکان پذیر است؟

آیا کاشت مو در محل سوختگی پوست سر امکان پذیر است؟ از آنجایی که مو نقش مهمی در سلامت اجتماعی و روانی افراد دارد، دغدغه های اصلی افراد در سنین و جنس‌های مختلف حفظ و پیشگیری از ریزش مو است. با توجه به افزایش علاقه و تقاضا برای روش‌های زیبایی، طیف وسیعی از بهترین مرکز کاشت مو در سراسر ایران می‌باشد که عمده مراکز متخصص در تهران بوده که با بهترین متخصصان دنیا همکاری دارند.

کاشت مو در محل سوختگی سر

کاشت مو بدون جراحی روشی است که برای درمان ریزش مو استفاده می‌شود. تکنیک‌های مختلفی در دسترس بوده، لیکن تمامی تکنیک‌ها همه شامل برداشتن فولیکول مو از یک قسمت از پوست سر و پیوند آن گرافت‌ها به قسمت‌های طاس پوست سر یا نواحی آسیب‌دیده است.

ریزش مو ممکن است به دلیل طاسی معمولی به عنوان آلوپسی آندروژنتیک شناخته شده یا التهاب پوست سر یا آسیب به پوست سر باشد. صدمات ناشی از سوختگی، جراحی و خط بخیه ممکن است باعث ایجاد نواحی دائمی ریزش مو شود که با کاشت مو در محل سوختگی می‌توان آن را پنهان کرد.

عمده دلایل ریختن موها را بهتر بشناسید: علت ریزش مو

تفاوت های کاشت مو در محل سوختگی سر با پوست سالم

کاشت مو روی سوختگی سر برای قربانیان سوختگی یک روش درمانی است که شامل انتقال موهای موجود به ناحیه‌ای با موی کم یا بدون مو است. بسیاری از قربانیان سوختگی موهای سر خود را از دست می‌دهند و ممکن است برای ترمیم فولیکول های مو به کاشت مو فکر کنند. اکثر جراحی‌های کلینیک ماه زر برای کاشت مو در محل سوختگی پوست سر، تکنیک‌های پیوند واحد فولیکولی ( کاشت مو به روش FUE ) مختلفی را بر اساس نوع روند سوختگی و جنس مو بیمار ارائه می‌دهند.

کاشت مو در محل سوختگی

برای شروع فرآیند کاشت مو در محل سوختگی سر نسبت به پوست سر تفاوت‌های بسیاری دارد؛ زیرا پزشکان کلینیک ماه زر یکی از معروف ترین مرکز کاشت مو در تهران در گام اول برای محل سوختگی بی حس کننده موضعی را به بخش اهداکننده پوست سر تزریق می‌کند و هر مو را یکی یکی از آن ناحیه استخراج می کند. سپس یک ماده بی حس کننده را به ناحیه گیرنده تزریق می‌کند و واحدهای فولیکولی را با یک میکرو سوزن وارد می‌کند.

معمولا گرافت‌ها یا قطعات کوچک پوست را از نواحی بدن که حاوی موهای سالم است به نام بانک مو می‌گیرند. اگر به دلیل سوختگی دچار طاسی یا تغییر شکل پوست سر هستید، پزشک ممکن است جراحی انبساط بافت را انجام دهد که ممکن است تا یک سال مشاهد نتایج کامل هر پیوند مو طول بکشد، لیکن این سرعت مشاهده نتایج کاشت مو برای پوست سر سالم کمتر می‌باشد.

ادامه مطلب  چرا بعد از کاشت مو سر جوش میزند؟

انواع سوختگی پوست سر

درمان کاشت مو در محل سوختگی می‌تواند یک فرآیند دشوار برای جراح و بیمار باشد؛ زیرا فرآیند کاشت موی ناحیه سوخته به بیش از یک مرحله نیاز دارد و بنابراین ممکن است چندین سال طول بکشد. دلیل آن این است که برای دستیابی به شدت کافی و ظاهر طبیعی، ممکن است نیاز به تکرار درمان باشد.

کاشت مو در محل سوختگی می‌تواند خطوط مو را کاملا طبیعی ترمیم کند که دقبقا در ابتدا لازم است که پزشک اطلاعات کافی در مورد درجه و نوع سوختگی پوست سر داشته باشند. با دانستن این اطلاعات صد در صد علائم عوارض کاشت مو قابل پیش بینی‌تر هستند. انجام کاشت مو روی سوختگی توسط متخصصین این حوزه برای نواحی سوخته عامل بسیار مهمی در دریافت پاسخ مناسب به درمان شما است. انواع سوختگی پوست سر شامل سه مورد زیر است.

 1. سوختگی درجه یک: سوختگی خفیف که زمانی که پوست دچار سوختگی درجه یک شده و فقط رنگ پوست سر قرمز شده و تاول نزده و سوزش نداشته باشد.
 2. سوختگی درجه دو: سوختگی متوسط که پوست با تاول همراه بوده و سوزش، درد دارد. مشخصه اصلی این درجه سوختگی درد شدسید آن است که امکان دارد به سرعت عفونت کند.
 3. سوختگی درجه سه: سوختگی شدید یا درجه سه که با نام تمام اپیدرم پوست نیز شناخته می‌شود. این نوع سوختگی به طور کامل بافت پوست به همراه عصب‌های حسی را از بین می‌برد و مشخصات ظاهری شدیدی دارد

به این سه درجه آسیب انواع سوختگی پوست سر می‌گویت که در اصل بر اساس نوع آسیب در سطح 2 و 3 سوختگی تمام ضخامت گفته می‌شود؛ البته اگر نوع سوختگی شما شامل درجه 2 و 3 مورد گفته شده نیست! پس نوع سوختگی نسبی دارید که شامل سطح ۱ است.

محدودیت های کاشت مو در محل سوختگی سر

سوختگی در ناحیه سر می‌تواند به فولیکول‌های مو آسیب برساند و در نتیجه وضعیت موی سر باید درمان شود. اکنون می‌توان با کاشت مو در محل سوختگی، ناحیه طاس را به یک ناحیه پر موی معمولی جایگزین کرد. پیوند واحدهای فولیکولی مو از ناحیه سر سالم ( بخش بانک مو ) به ناحیه آسیب دیده امکان پذیر است.

ادامه مطلب  ساختار فولیکول مو چیست؟

درمان کاشت مو در محل سوختگی به رویه‌های مختلفی بستگی دارد که شامل مقدار آسیب در ناحیه پوست سر، درجه سوختگی، درصد سوختگی بافت سلولی و عصب‌ها آسیب دیده شده می‌باشد. اگر برخی از نواحی پوست سر دارای سوختگی درجه یک یا دو هستند، کاشت مو بر روی آن کاملاً امکان پذیر است، معمولا این عمل کاشت مو به روش FUT بسیار نتایج مثبتی دارد.

ادامه مطلب  مقایسه کاشت مو روباتیک با FUT

ریزش مو در پوست سوخته سر به دلیل کاهش عرضه خون در نواحی اطراف است. برای مقابله با چنین مواردی نیاز به جراحی کاشت مو است. پزشکان در این باور هستند که انجام کاشت موی اصلاحی و بهبودی بیمار دچار سوختگی در صورتی که بخواهند نتیجه زیبایی و طبیعی کاشت مو داشته باشند، نتیجه قابل توجه و مطلوبی دارد.

برای کاشت مو روی سوختگی سر چه باید کرد؟

قبل از انجام کاشت مو روی سوختگی پوست سر داشتن انتظارات واقع بینانه مهم است؛ زیرا پزشکان با تجربه انجام تکنیک‌های لازم را به شما شرح خواهند داد؛ البته قبل از عمل، طیف وسیعی از مسائل زیر از سمت پزشک یا جراح به شما ارائه می‌شود.

 • سلامت جسمانی: معاینه به پزشک یا جراح کمک می‌کند تا تصمیم بگیرد که آیا درمان مناسب است یا خیر
 • سابقه پزشکی: برخی از بدنی به دلیل جراحی که در گذشته انجام داده اید ممکن است بر تصمیم گیری در مورد این عمل تأثیر بگذارد، از جمله نوع بیهوشی مورد استفاده برای پزشک مهم است
 • ارزیابی مو: شامل الگوی رشد موهای شما، میزان ریزش مو، سابقه ریزش مو در خانواده شما
 • خطرات و عوارض کاشت مو: مهم است که خطرات و عوارض کاشت مو را درک کنید تا بتوانید ارزیابی کنید که آیا کاشت مو برای شما مناسب است یا خیر.
 • دارو: در مورد هر دارویی که به طور منظم مصرف می‌کنید یا اخیرا مصرف کرده اید، از جمله داروهای بدون نسخه مانند روغن‌های گیاهی و مکمل های ویتامینی به جراح خود بگویید.
 • آماده‌سازی برای کاشت مو بدون جراحی: جراح شما دستورالعمل های دقیقی را در مورد کارهایی که باید در خانه انجام دهید تا برای جراحی آماده شوید به شما ارائه می دهد. برای مثال، ممکن است به شما توصیه شود که یک داروی خاص مصرف کنید یا دوز داروی موجود را تغییر دهید. تمام دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید.

مشاوره کاشت مو در محل سوخته

اگر دچار حادثه سوختگی شده‌اید و سایر درمان‌های رشد مو برای شما مؤثر نبودند، کاشت مو در محل سوختگی در کلینیک ماه زر ممکن است یک گزینه مناسب برای شما باشد. روش های کاشت مو بسیار متفاوت است؛ بنابراین، مراجعه به یک مرکز کاشت معتبر و حرفه‌ای برای انتخاب روش درمان بهترین وجه اهداف شما را برآورده می‌کند، برای کاشت مو در محل سوختگی مهم است.
شما می‌توانید برای دریافت وقت مشاوره کاشت مو روی سوختگی با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید و یا نسبت به تکمیل فرم مشاوره زیر اقدام کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  به دنبال یک متخصص ماهر با تجربه در زمینه ریزش مو و ترمیم مو باشید. آنها تنها کسانی هستند که باید جراحی پیوند مو را انجام دهمد. شما باید جنبه های عملی جراحی کاشت مو را نیز در نظر بگیرید. به هزینه و زمان بهبودی بین درمان فکر کنید. جهت دریافت اطلاعات گفته شده به کلینیک ماه زر مراجعه کنید.

  5/5 - (1 امتیاز)

  6 پاسخ

  1. سلام کاشت مو به روش اف آی تی در نواحی گیجگاه هم امکان پذیره؟

  2. سلام من ۲۵ سال سن دارم جلوی سرم کمی خالی شده البته از گوشه ها احساس میکنم موهام داره نازک تر میشه میتونم کاشت انجام بدم یا بهتره تا ۲۷ سالگی صبر کنم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت مو در محل سوختگی

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه قبل و بعد کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو