۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

دوران نقاهت بعد از کاشت مو چقدر است؟

نقاهت پس از کاشت مو چند وقت است؟

نقاهت پس از کاشت مو چند وقت است؟

دوران نقاهت بعد از کاشت مو چقدر است؟ انتظارات شما پس از انجام عمل کاشت مو برای به دست آوردن مجدد موهای سالم چیست؟ بیشتر افراد ممکن است در مورد روند بهبودی و گذراندن دوران نقاهت بعد از کاشت مو به اندازه خود جراحی احساس نگرانی کنند. اگر شما یکی از این افراد هستید، بیایید نگاهی کوتاه به جدول زمانی بهبودی و دوران نقاهت در روزهای بعد از عمل بیاندازیم.

تورم بعد از کاشت مو

تورم بارزترین نشانه در دوران نقاهت بعد از کاشت مو است! اگرچه کاشت مو یک روش غیر تهاجمی است، اما همچنان یک عمل جراحی است که ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. یکی از شایع‌ترین عوارضی که ممکن است بعد از کاشت مو تجربه کنید، ورم بعد از کاشت مو است. این یک واکنش طبیعی بدن شما به یک آسیب یا ضربه است. حتی با یک روش ماهرانه و ملایم، ممکن است مقداری تورم در پیشانی و اطراف چشم خود تجربه کنید. علاوه بر واکنش بافت آسیب دیده، مایعاتی که در حین عمل کاشت مو برای بی‌حسی موضعی تزریق می‌شوند. همچنین می‌تواند باعث تورم شود. لازم است بدانید که این یک واکنش بدنی طبیعی و بی ضرر است.

اگرچه بی ضرر است، اما مقداری تورم ممکن است باعث ناراحتی خفیف شود. برای جلوگیری از این امر، می‌توانید در حالی که سر خود را بالا نگه دارید و از خوابیدن روی شکم خودداری کنید، از پرس سرد روی ناحیه متورم استفاده کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که هیدراتاسیون خوبی دارید و از ورزش برای این دوره بهبودی کوتاه خودداری کنید.

قبل و بعد کاشت مو در دوران نقاهت

مدت نقاهت کاشت مو

در چند روز اول از مدت نقاهت کاشت مو، موها نباید در معرض آب قرار گیرند. از طرف دیگر، شما می‌توانید همان‌طور که گفته شد، با استفاده از شامپوی پیشنهادی، روز بعد از کاشتتان، شستشو دهید. زمان بهبودی حدود ۱۰ روز است، اما ۸ تا ۱۰ هفته طول می‌کشد تا به طور کامل بهبود یابد.

در ارتباط با مدت نقاهت کاشت مو می‌توان گفت، پس از دو هفته، انتظار می‌رود موهای کاشته شده ریزش کنند. اما نگران نباشید، این طبیعی است و شروع به رشد خواهد کرد. پس از ۳-۴ ماه، موهای جدید ظاهر می‌شوند و ظاهری حجیم‌تر به بیمار می‌دهند. در نهایت، پس از ۱۲ تا ۱۸ ماه نتایج نهایی باید به وضوح قابل مشاهده باشد. در ادامه ما به بررسی دقیق‌تر مدت نقاهت پس از کاشت مو پرداخته‌ایم.

۷ روز پس از کاشت مو چه اتفاقی می‌افتد؟

هفته اول پس از عمل کاشت مو بحرانی ترین دوره است و ناراحت کننده ترین دوره است که ممکن است احساس کنید. بانداژ شما احتمالا در روز اول پس از جراحی برداشته خواهد شد. ممکن است ترجیح دهید شست و شوی مو را در کلینیک ما دریافت کنید. بعد از روز سوم می‌توانید موهای خود را به آرامی با شامپوی مخصوص شستشو دهید. در چند روز اول، ممکن است کمی خارش یا خونریزی جزئی را تجربه کنید.

بعد از ۵ روز، گرافت‌های موی کاشته‌شده شروع به قوی‌تر شدن می‌کنند، اما همچنان باید مراقب باشید که با ناحیه پیوند شده ملایم باشید.

۱۰ روز پس از کاشت مو چه اتفاقی می‌افتد؟

در هفته دوم نقاهت پس از کاشت مو، ناحیه زخم به طور قابل توجهی بهبود می‌یابد، دلمه‌ها شروع به ریزش می‌کنند و قرمزی شروع به ناپدید شدن می‌کند. شما باید به شستن موهای خود به آرامی‌ادامه دهید تا از شر هر گونه باقی مانده یا سلول‌های مرده پوست خلاص شوید. اولین معاینه پس از عمل در هفته دوم بسته به در دسترس بودن شما می‌تواند به صورت مجازی یا حضوری انجام شود.

۷ تا ۱۰ روز پس از عمل کاشت مو، گرافت‌های مو مستقر می‌شوند و یک دوره استراحت شروع می‌شود که در طی آن ممکن است حداقل ریزش مو را تجربه کنید که یک اتفاق طبیعی است که معمولاً به آن «ریزش شوک» می‌گویند.

موهای کاشته شده پس از ۱۰ روز می‌ریزند (ریزش شوک)

ریزش شوک یک فرآیند طبیعی ناشی از شایع است که شامل چرخه رشد طبیعی فولیکول‌های مو، مراحل انتقال و استراحت است. مرحله استراحت به عنوان دوره ریزش شناخته می‌شود. پس از کاشت مو، فولیکول‌های مو به دلیل ضربه‌های جراحی و فرآیند طبیعی خودنگهداری فولیکول‌های مو وارد مرحله استراحت می‌شوند.

از آنجایی که این بخشی از طول عمر طبیعی فولیکول مو است، از دست دادن شوک جای نگرانی ندارد. طول این دوره طبیعی برای هر فردی می‌تواند متفاوت باشد. با این حال، معمولا تا ۲ ماه طول می‌کشد و رشد منظم مو پس از ۳-۴ ماه مشاهده می‌شود.

۳ هفته بعد از کاشت مو چه اتفاقی می‌افتد؟دوران نقاهت بعد از کاشت مو

۳ تا ۴ هفته پس از کاشت مو، ممکن است همچنان ریزش شوک داشته باشید. تورم و دلمه باید تقریباً تا ۳ هفته از بین برود و می‌توانید انتظار داشته باشید که قرمزی اطراف خط رویش به طور قابل توجهی از بین برود. می‌توانید ورزش را شروع کنید، اما مطمئن شوید که بدن خود را راحت کرده و آن را تحت نظر داشته باشید، به خصوص ناحیه عمل شده.

دومین معاینه بعد از عمل معمولاً برای هفته سوم برنامه ریزی می‌شود تا پیشرفت شما را مشاهده کرده و دستورالعمل‌های اضافی مراقبت‌های بعدی را ارائه کنید. درست مانند چک اول، این کار را می‌توان به صورت آنلاین یا حضوری انجام داد.

ادامه مطلب  نتیجه نهایی بعد از کاشت مو چیست؟

دوران نقاهت کاشت مو ماه به ماه

 • ۱ ماه بعد از کاشت مو چه اتفاقی می‌افتد؟

روند بهبودی پس از کاشت مو یک سفر طولانی است. در طول ماه‌های بعد از عمل، تغییرات کوچک و قابل توجهی را مشاهده خواهید کرد. هر ماه پیشرفت‌های متفاوتی را به همراه خواهد داشت و در نهایت به موهای کاملی که در آرزوی آن بودید منجر می‌شود. ۱ ماه پس از کاشت مو، ممکن است شدیدترین مرحله ریزش مو را تجربه کنید.

 • ۲ ماه بعد از کاشت مو چه اتفاقی می‌افتد؟

در طول ماه دوم نقاهت بعد از کاشت مو، ریزش موی شوکی به تدریج کاهش می‌یابد و رشد موهای جدید مشاهده خواهد شد. سرعت رشد مو ممکن است نامنظم و ناهموار باشد. موهایی که در طول دوره ریزش شوک ریزش نکرده اند معمولا ضعیف‌تر به نظر می‌رسند.

 • ۳ ماه بعد از کاشت مو چه اتفاقی می‌افتد؟

رشد قابل توجه مو در ماه سوم پس از عمل مشاهده می‌شود. با این حال مراقب تاول‌ها و عفونت‌هایی باشید که ناشی از پوست برجسته و حساس است. تاول‌ها معمولا راحت تر از بین می‌روند در حالی که عفونت ممکن است نیاز به استفاده از دارو داشته باشد.

در صورت مشاهده علائم عفونت با جراح یا مشاور پزشکی خود مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که برای دستیابی به نتایج سریع و موثر، دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعد را به شدت دنبال می‌کنید.

 • ۶ ماه پس از کاشت مو چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از ۶ ماه، رشد مو به سریع ترین سرعت خود می‌رسد. تارهای مو هر روز ضخیم تر و قوی تر می‌شوند. پوشش تا ۸۰ درصد می‌رسد.

شما می‌توانید موهای خود را با یک برس موی پهن شانه کنید و موهای خود را کوتاه کنید تا از شر تارهای موی نامنظم خلاص شوید یا موهای خود را با ریش تراش کوتاه کنید. اگرچه به نظر می‌رسد همه چیز به حالت عادی بازگشته است، اما باید مراقب باشید که موهای خود را در معرض شرایط شدید گرم یا سرد قرار ندهید. در صورت تمایل می‌توانید در پایان ماه ششم یک معاینه پس از عمل برای نظارت بر پیشرفت داشته باشید.

کاشت مو ماه به ماه

دوران نقاهت بعد از کاشت مو نیاز به مراقبت‌های بعد از کاشت مو دارد. ما در کلینیک ماه زر با ارائه مشاوره‌های لازم شما را در این مسیر همراهی خواهیم کرد. برای دریافت مشاوره بیشتر فرم زیر را تکمیل کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  ۱ سال بعد از کاشت مو چه اتفاقی می‌افتد؟

  می‌توانید انتظار داشته باشید که ۱۲ ماه پس از کاشت مو به نتایج دلخواه برسید. مناطق اهدایی و پیوندی تقریباً ۱۰۰٪ در این مرحله بهبود می‌یابند. اکنون می‌توانید با اطمینان خاطر از داشتن موهایی سالم و قوی لذت ببرید. ممکن است دوست داشته باشید موهای جدید خود را هر طور که می‌خواهید مدل دهید و بدون نگرانی از هر محصول حالت دهنده استفاده کنید.

  آخرین معاینه کلینیک شما یک سال پس از جراحی کاشت مو برای اطمینان از دستیابی به اهداف مورد نظر شما برنامه ریزی می‌شود. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل‌های جراح خود را برای دوره آینده و نحوه مراقبت از موهای جدید خود را دنبال کنید.

  طبق نمودار جدول زمانی رشد مو در بالا، رشد اولیه مو پس از کاشت مو در ابتدای ماه سوم قابل مشاهده است و در ماه پنجم به ۲۰ درصد پیشرفت می‌رسد.

  بیشترین پیشرفت به طور کلی بین ماه‌های ۵ و ۹ رخ می‌دهد. در پایان ماه دوازدهم رشد مو تقریباً به ۹۰ درصد می‌رسد و کل فرآیند در پایان ماه چهاردهم نهایی می‌شود.

  کاشت مو چقدر طول می‌کشد تا رشد کند؟

  همانطور که در بالا ذکر کردیم، هفته اول برای روند بهبودی بسیار مهم است و بیشترین ناراحتی در این زمان رخ می‌دهد. در حدود ۷ تا ۱۰ روز، گرافت‌های مو مستقر می‌شوند و یک دوره استراحت شروع می‌شود که در طی آن ممکن است حداقل ریزش مو به نام ریزش شوک را تجربه کنید. این یک اتفاق طبیعی است که توسط چرخه رشد طبیعی فولیکول‌های مو ایجاد می‌شود.

  ریزش شوک می‌تواند تا دو ماه طول بکشد، با رشد منظم مو پس از سه تا چهار ماه مشاهده می‌شود. تا شش ماه پس از عمل، رشد مو به سریع‌ترین سرعت خود می‌رسد، تارهای مو هر روز ضخیم‌تر و قوی‌تر می‌شوند و پوشش آن به ۸۰ درصد می‌رسد. نتایج نهایی معمولاً ۱۲ ماه پس از جراحی به دست می‌آید زیرا موهای کاشته شده و طبیعی شما به طولی می‌رسد که می‌توانید حالت دهید و استفاده کنید.

  چه زمانی می‌توانم بعد از عمل کاشت مو دوش بگیرم؟

  یکی از موارد مهم در دوران نقاهت بعد از کاشت مو دوش گرفتن و استحمام است! می‌توانید به در روز بعد از عمل دوش بگیرید. نکته اصلی که باید به خاطر داشته باشید این است که اجتناب از فشار مستقیم دوش روی محل پیوندهای جدید مهم است. دوش گرفتن بدن مشکلی ندارد، اما پیوندها در ۱۰ روز اول به مراقبت ملایم نیاز دارند. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب ” حمام بعد از کاشت مو ” را نیز مطالعه کنید.

  ادامه مطلب  نحوه کاشت مو به روش میکروایمپلنت

  یک تجربه کاشت مو راحت

  برای کمک به اطمینان از تجربه ای راحت و بهبود کلی بهبودی کاشت مو، ما در کلینیک ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، تلاش هستیم تا به بیماران کمک کنیم تا به بهترین شکل ممکن دست یابند. میزان موفقیت شما در ترمیم مو و تجربه عمل شما برای کلینیک ماه زر بسیار مهم است. یکی از نمونه‌های تلاش ما استفاده از صندلی‌های بسیار پیشرفته و تخت‌های امتحانی است که فوم حافظه دارند.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  10 پاسخ

  1. سلام به روش فیت کاشتم الان سه ماه گذشته اما صدتا هم از موهای کاشته شده درنیومده نگرانم و پراز استرس

   1. سلام. شما برای جلسات مزوتراپی باید تشریف میاوردید! مشاورین ما خیلی تماس گرفتند که پاسخگو نبودید.

  2. من ی اژدها روی دست چپم داشتم و طی حدودا هفت جلسه کاملا پاک شد و خدایش خودم روز اول باور نمی کردم ولی بعد از جلسه سوم جواب داد. در ضمن خانم دکتر جوان و خوش اخلاقی داره مجوعه زیبایی کلینیک مو و ابرو ماه زر

   1. با سلام. البته که شما کار لیزر را در مجموعه لیزر ما انجام دادید.

  3. سلام
   مشاوره گذاشتید ولی کسی تماس نمگیره خیلی غیر حرفه یی کار میکنید

   1. با سلام. دوست عزیز ما حتی نظرات زیر وبسایت هم پاسخ می‌دیم. با چه شماره‌ای تماس گرفتید؟

  4. سلام اقای دکتر من ۱۱ ماه میشه که کاشت انجام دادم ولی یه جاهایی از ابروهام خالی هست تقویت کنم در میاد تا از وقتش گذشته ؟؟و اینکع کربوکسی انجام بدم یا با سرم سریتا میتونم تقویت کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. با سلام دوست عزیز. با توجه به اینکه شما کاشت رو در مرکز ما انجام ندادید برای معاینه باید نوبت حضوری بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله دوران نقاهت بعد از کاشت مو چقدر است؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  روش‌های کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه