۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

چرا بعد از کاشت مو صورت ورم میکند؟

ورم بعد از کاشت مو

ورم بعد از کاشت مو

چرا بعد از کاشت مو صورت ورم میکند؟ نتایج اظهار شده نشان می‌دهند که ورم بعد از کاشت مو یک مشکل رایج است که بسیاری از بیماران آن را تجربه می‌کنند. با این حال، در بیشتر موارد جای نگرانی نیست. به هر حال مراقب آن باشید تا ببینید چگونه بهبود می‌یابد. پزشک به شما نکاتی را توصیه می‌کند که بعد از جراحی لازم است از آنها اجتناب کنید تا ورم را به حداقل برسانید یا به طور کلی از آن جلوگیری کنید.

شما لازم است سر خود را به سمت پایین متمایل نکنید، غذاهای شور نخورید، ورزش نکنید، زیرا همگی قادر هستند ورم را بدتر کنند. گاهی اوقات، آنقدر بد می‌شود که نمی‌توانید چشمان خود را باز نگه دارید. برای دور نگه داشتن آن، مطمئن شوید که مقدار زیادی آب می‌‎نوشید، داروهای خود را مصرف می‌کنید، هدبند خود را می‌بندید و سر خود را بالا نگه می‌دارید. در نهایت، همچنین مهم است که به بدن خود اجازه استراحت دهید. شما به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفتید و این ایده خوبی نیست که به خودتان فشار زیادی وارد کنید. فقط عوارض کاشت مو بیشتری ایجاد می‌کند که بهبودی شما را به تاخیر می‌اندازد.

ورم کاشت مو چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم درباره ورم بعد از کاشت مو برای شما توضیح دهیم بیاید کمی از خود ورم صحبت کنیم. ورم به بزرگ شدن غیر طبیعی هر قسمت از بدن اشاره دارد. ممکن است داخلی یا خارجی باشد. ورم در طول جراحی زمانی شروع می‌شود که یک ماده بی حس کننده برای پف کردن پوست تزریق می‌شود.

بعد از ۲ الی ۶ روز به اوج خود می‌رسد. و ممکن است ورم بعد از کاشت مو به سمت صورت حرکت کند و پیشانی، چشم‌ها و گونه‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. تورم قادر است عملکرد طبیعی را مختل سازد. بسیاری از مردم وقتی آن را تجربه می‌کنند، احساس راحتی ندارند که در معرض دید عموم باشند. با این حال، شما لازم است صبور باشید و تحمل کنید. در برخی موارد، به اندازه کافی شدید است که چشم‌ها متورم می‌شوند یا پوست سیاه می‌شود. اگر چنین است، واجب است که فورا با جراح خود تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: چرا بعد از کاشت مو نباید سیگار کشید؟

چرا بعد از کاشت مو صورت ورم می‌کند؟

 • ورم امکان دارد در نتیجه التهاب یا احتباس مایعات ایجاد شود.جراحت در بروز آن کاملا طبیعی است، این روشی است که بدن در برابر هر نوع آسیب وارد شده واکنش نشان می‌دهد. برش‌های ایجاد شده در طول جراحی نوعی آسیب است که ممکن است ملتهب و متورم شود.
 • دلیل دیگر داروهایی است که برای جراحی تجویز می شود. بعد از تزریق بی حسی برای بی حس کردن پوست، جراح مایعی به نام لیدوکائین را تجویز می‌کند. پوست را بلند می‌کند تا استخوان و بافت زیرین آسیبی نبیند. این نیز همان چیزی است که باعث ایجاد ورم بعد از کاشت مو می‌شود.

بیشتر بخوانید: رنگ مو قبل از کاشت

آیا ورم بعد از کاشت مو طبیعی است؟

یکی از شایع ترین عوارض کاشت مو ورم است. با این حال، طبیعی است و حتی انتظار می‌رود. این به دلیل تجمع مایع لنفاوی به دلایل ذکر شده در بالا است. ممکن است پس از چند روز به اوج خود برسد، اما بعد از آن شروع به فروکش کردن می‌کند. همانطور که شما آن را تجربه می‌کنید، نیازی به هشدار فوری نیست. افراد زیادی هستند که از خود می پرسند، “ورم بعد از کاشت مو چقدر طول می کشد؟” ممکن است بین ۲ الی ۳ روز طول بکشد تا تسکین یابد.

عمدتا ورم بعد از کاشت مو در افراد می‌تواند متفاوت باشد. همچنین روش‌های کاشت مو نیز در عارضه‌های بعد از کاشت تاثیر گذار است. بهترین روش٬های کمکاشت مو در کلینیک ترانسپلنت، بهترین مرکز کاشت مو در تهران، به شرح زیر هستند.

عوامل مؤثر بر شدت ورم پس از کاشت مو

ورم پس از کاشت مو یکی از عوارض رایج است که بسیاری از افراد پس از این روند جراحی تجربه می‌کنند. شدت و مدت زمان ورم می‌تواند تا حدود زیادی متفاوت باشد و برخی عوامل موثر بر این شدت را تعیین می‌کنند.

نوع کاشت مو: نوع روش کاشت مو می‌تواند بر شدت ورم تأثیرگذار باشد. به عنوان مثال، روش FUT (تکنیک برداشت نوار) ممکن است با ورم بیشتری همراه باشد نسبت به روش FUE (استخراج واحدهای مویی).

وضعیت سلامت عمومی: افراد با وضعیت سلامت عمومی بهتر ممکن است واکنش کمتری نسبت به جراحی نشان دهند. عواملی همچون سیستم ایمنی قوی تر و عدم وجود بیماری‌های مزمن می‌توانند به بهبود سریع‌تر از ورم کمک کنند.

عناصر ژنتیکی: برخی از افراد به دلیل عوامل ژنتیکی به ورم بیشتری پس از کاشت مو دچار می‌شوند. این موضوع می‌تواند از پیش بینی شدت ورم بر اساس تاریخچه خانوادگی کمک کند.

تکنیک‌های جراحی: تجربه و مهارت جراح کاشت مو نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد. استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته تر و تکنیک‌های دقیق‌تر می‌تواند به کاهش ورم و سایر عوارض کمک کند.

مراقبت‌های پس از عمل: نحوه مراقبت پس از عمل نیز نقش مهمی در شدت ورم دارد. پیشنهادات پزشک در مورد استفاده از یخ، داروهای ضد التهاب و حفاظت مناسب از ناحیه کاشت مو می‌تواند بهبود سریع‌تر و موثرتری را فراهم کند.

عوامل محیطی: عواملی مانند تغذیه، استرس، و میزان فعالیت فیزیکی نیز می‌توانند به ورم پس از کاشت مو تأثیر بگذارند.

با توجه به اینکه هر فرد دارای ویژگی‌ها و شرایط منحصر به فردی است، ممکن است ترکیب مختلفی از این عوامل بر شدت ورم تأثیر بگذارد. برای بهبود پروسه و پیشگیری از مشکلات احتمالی، مهم است که پزشک پس از عمل به عنوان منبع اطلاعات و راهنمایی مطمئن باشد.

چگونه ورم بعد از کاشت مو را کاهش دهیم؟

بیش از چند راه وجود دارد که از طریق آن‌ها قادر هستید ورم بعد از کاشت مو را به حداقل برسانید. این موارد به شرح زیر است.

 • بستن هدبند برای کاهش ورم بعد از کاشت مو

شما با یک هدبند کلینیک را ترک خواهید کرد. قرار است از حرکت ورم روی صورت جلوگیری کند. شما بعد از اولین شستشوی پوست سر خود بعد از جراحی شروع به پوشیدن هدبند کنید، حتی زمانی که خواب هستید.

ورم بعد از کاشت مو

بیشتر بخوانید: کاشت مو چقدر زمان میبرد؟

 • داروهای خود را مصرف کنید

مصرف داروهای بعد از کاشت مو تجویز شده از سوی دکتر کمک شایانی به کاهش ورم بعد از کاشت مو می‌کند. جراح بعد از جراحی برای مقابله با این عارضه برای شما استروئید تجویز می‌کند. شما لازم است این‌ داروها را بین ۲ الی ۳ روز مصرف کنید. استروئیدها برای مقابله با ورم یا پیشگیری کامل از آن موثرتر هستند. اگرچه به اشکال مختلف ( تزریق، کرم یا قرص ) موجود است، باید آن را به صورت خوراکی مصرف کنید.

ادامه مطلب  کاشت مو چقدر طول می کشد؟
 • سر را بالا نگه دارید

برای جلوگیری از بدتر شدن ورم بعد از کاشت مو، باید سر خود را بالا نگه دارید. به این دلیل که جاذبه موجب کاهش ورم می‌شود. سر خود را بالا نگه دارید تا زمانی که ورم به طور کامل از بین برود. این بدان معناست که سر خود را به جلو نیندازید. همچنین به معنای اجتناب از هر گونه فعالیتی است که مستلزم خم کردن سر به سمت پایین و جلو است. همچنین لازم است از خم شدن برای بلند کردن فرزندان خود پرهیز کنید، زیرا همه این موارد قادر هستند ورم را بدتر سازند.

اگر شغل شما مستلزم این است که در موقعیتی باشید که سرتان بالا نباشد، بهتر است چند روز مرخصی بگیرید. بهتر است این کار را انجام دهید تا اینکه به دلیل ورم شدید استراحت طولانی تری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: کاشت مو بدون جراحی

 • با زاویه ۴۵ درجه بخوابید

یکی از مهمترین کارهایی که بعد از جراحی مهم است انجام دهید این است که وضعیت خواب خود را تنظیم کنید. البته، این یک اقدام موقت برای کمک به ورم و سالم نگه داشتن پیوندها است. شما باید چند روز بعد از جراحی با زاویه ۴۵ درجه بخوابید. مطمئن شوید که برای این کار بیش از چند بالش در دسترس دارید.

زاویه ۴۵-ورم بعد از کاشت مو

برای ایمن بودن، لازم است خوابیدن در صندلی یا مبل را در نظر بگیرید. مهم است که بلافاصله بعد از جراحی، روی پیشانی خود نخوابید. مطمئن شوید که کمر شماست که وزن را در هنگام خواب تحمل می‌کند.

 • آب زیاد بنوشید

نوشیدن آب زیاد به تسریع کاهش ورم بعد از کاشت مو کمک شایانی می‌کند. هیدراته ماندن حتی برای به حداقل رساندن ورم خوب است. به این دلیل که آب به خارج شدن مایعات و داروهایی که در حین جراحی به سر تزریق می‌شود کمک می‌کند. ممکن است فکر کنید که نوشیدن آب ورم را بدتر می‌سازد زیرا مایعات بیشتر آخرین چیزی است که نیاز دارید، اما در واقع اینطور نیست. اگر به اندازه کافی آب ننوشید، احتمالا ورم بیشتری را تجربه خواهید کرد، زیرا بدن مایعات باقی مانده در بدن شما را نگه می‌دارد.

 • استراحت کنید و استرس نداشته باشید

در حالی که در حال بهبودی هستید، مهم است که به بدن خود گوش دهید. ورم به این معنی است که بدن شما هنوز در حال بهبود است. بنابراین، لازم است مطمئن شوید که درگیر هیچ گونه فعالیت سنگینی نمی‌شوید که می‌تواند وضعیت شما را بدتر کند یا شما را بی‌قرار و مضطرب سازد. برای بسیاری، ورم به خودی خود دلیلی برای نگرانی است، اما به خاطر داشته باشید که موقتی است.

ادامه مطلب  کاشت مو برای افراد سالمند
 • از غذاهای شور پرهیز کنید

یکی دیگر از کارهایی که برای جلوگیری از ورم بعد از کاشت مو باید انجام دهید پرهیز از خوردن غذاهای شور است. برای افزایش مقدار سدیم، بدن نیاز به ایجاد تعادل با حفظ آب بیشتر دارد. بنابراین، هر چه نمک بیشتری مصرف کنید، ورم بیشتری خواهید داشت.

 • از ورزش کردن خودداری کنید

توصیه می‌شود به دلایل زیادی بعد از جراحی تمرینات سخت انجام ندهید. عرق کردن و ورم دلایل آن است. به این دلیل است که می‌تواند باعث پارگی های کوچک در ماهیچه ها شود و در نتیجه پاسخ التهابی موجب ورم اضافی می‌شود. برای جلوگیری از آن، حداقل ۱ ماه از رفتن به باشگاه اجتناب کنید.

[ اهمیت طراحی خط رویش موها در کاشت مو ]

 

چه زمانی ورم بعد از کاشت مو مشکل ساز است؟

ورم بعد از کاشت مو اگر بیش از حد طبیعی باقی بماند، مشکل ساز است. اگر با علایم دیگری همراه باشد، ممکن است عفونت کاشت مو داشته باشید.

 • قرمزی
 • درد
 • گرما
 • ترشحات
 • تب
 • احساس به درد

در این مورد، باید فورا با پزشک خود در تماس باشید، زیرا ممکن است منجر به آسیب به پیوند موهای شما شود.

در نهایت، چرا بعد از کاشت مو صورت ورم می کند؟

ورم صورت بعد از کاشت مو معمولا بین روزهای دوم تا هفتم پس از عمل اتفاق می‌افتد. گاهی اوقات ممکن است بسیار شدید باشد و موجب درد و مشکل در باز کردن چشم شود. در برخی موارد موجب ارغوانی شدن پلک‌ها ( اکیموز ) می شود. در واقع، کبودی و ورم از عوارض جانبی رایج کاشت مو هستند.

ورم بعد از کاشت مو یک اتفاق رایج است. بیشترین نواحی آسیب دیده پیشانی، صورت و پلک‌ها هستند که دلیل ایجاد ناراحتی در زندگی بیمار است. ورم همراه با تنش، درد ضربان دار را به همراه دارد. اقداماتی هستند که به کاهش یا از بین بردن ورم بعد از کاشت مو کمک می کند. ورم صورت کاشت مو تا زمانی که متوسط ​​باشد کاملا طبیعی است.

کاشت مو به روش FUE روشی کلاسیک که شامل باز کردن میکرو کانال‌ها در ناحیه گیرنده برای کاشت گرافت مو است. مایع ایزوتونیک ( مایع نمکی ) به زیر پوست تزریق می‌شود تا به کاشت مو کمک کند صاف و آسان شود. پوست سیال شده نرم و متورم می شود و کاشت را آسان تر می‌کند. یک ضربه کوچک به عنوان باز کردن کانال و تزریق سوزن تعریف می شود. ادم ( ورم ) مکانیسم دفاعی طبیعی بدن است. اثر مایع ایزوتونیک تزریق شده به ناحیه گیرنده ۲ الی ۳ روز بعد از جراحی باقی می‌ماند.

ادامه مطلب  از عوارض کاشت مو SUT بیشتر بدانید!

ورم صورت بعد از کاشت مو یکی از عوارض شایع روش کاشت موی کانالی است. تاثیر قوی روی ابرو و ناحیه چشم دارد. علاوه بر این، اکیموز فوق اربیتال ممکن است رخ دهد.

ورم بعد از کاشت مو چند روز طول میکشد؟

ورم پس از عمل کاشت مو یکی از عوارض معمول است که بسیاری از افراد پس از این روند جراحی تجربه می‌کنند. این ورم ممکن است باعث ناراحتی و نگرانی شود، اما برخی از عوامل می‌توانند زمان بهبود را تأثیر بگذارند.

در طول چند روز نخستین پس از کاشت مو، بسیاری از بیماران ممکن است مواجه به ورم در نواحی کاشت شده شوند. این ورم برای بسیاری از افراد طبیعی است و بخشی از فرآیند التیام بدن محسوب می‌شود. بیشتر افراد تا حدود ۳ تا ۵ روز پس از عمل مواجه به یک درجه‌ای از ورم هستند.

دلایل ورم ممکن است متنوع باشد، اما یکی از دلایل اصلی این واکنش، تداخل با عروق و عروق کوچک در منطقه کاشت مو است. این تداخل باعث می‌شود که مایعات بیشتری به ناحیه مورد عمل برود و بافت‌ها و عروق دور آن تورم کنند. برخی از راهکارهای میانبر برای کاهش ورم شامل استفاده از یخ یا سردی‌ها در نواحی مورد عمل، استفاده از داروهای ضد التهاب معمولاً پزشک تجویز می‌کند.

هر چند ورم ابتدایی در دوره‌های اولیه طبیعی است، اما برخی افراد ممکن است تا چند هفته یا حتی چند ماه پس از کاشت مو احساس ورم کنند. در این موارد، مهم است که با پزشک خود در ارتباط باشید تا اطمینان حاصل کنید که این وضعیت عادی است و هیچ عوارض جدی دیگری وجود ندارد.

در نهایت، زمان بهبود و کاهش ورم پس از کاشت مو بستگی به عوامل فردی و نوع روش کاشت دارد. پیگیری دقیق از سوی پزشک و پیشنهادات او در مورد مراقبت پس از عمل می‌تواند بهبود سریع‌تر و موثرتری را فراهم کند.

ادامه مطلب  برای رویش بهتر موها آیا مصرف دارو لازم است؟

کاشت مو بدون ورم در کلینیک ماه زر

ورم بعد از کاشت مو معمولا پس از ۱ هفته خود به خود از بین می‌رود. مایعات از طریق گردش خون از طریق کلیه از طریق ادرار دفع می‌شوند. بی‌حسی تزریق شده برای بی حسی پوست به همین ترتیب دفع می‌شود. به خودتان اطمینان دهید که ورم بعد از کاشت مو یک اتفاق طبیعی است. اگر پزشک تمام پیامدهای احتمالی را قبل از انجام عمل برای فرد توضیح دهد، هیچ اثر روانی منفی یا نگرانی وجود نخواهد داشت.

درمان ورم بعد از کاشت مو

در برخی موارد، ورم به حدی شدید است که بیمار قادر به باز کردن چشمان خود نیست. در موارد نادر، با اکیموز پلک ( چشم سیاه ) همراه است. این ممکن است منجر به عوارض و همچنین تاخیر در بازگشت به زندگی و کار عادی شود. روش‌های زیادی برای کاهش ورم پیشنهاد می‌شود، از جمله روش های فیزیکی و تجویز استروئیدها.

فرم مشاوره کاشت بدون ورم

قبل از اینکه به روش‌های از بین بردن ورم در کلینیک ترانسپلنت، بهترین مرکز کاشت مو شهرک غرب اشاره کنیم، فرمی را تحت عنوان فرم مشاوره کاشت در قسمت زیر برای شما عزیزان قرار داده‌ایم که به واسطه آن می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  روش های فیزیکی از بین بردن ورم بعد از کاشت مو در کلینیک ماه زر عبارتند از: بستن هدبند محکم، خوابیدن به حالت نیمه دراز کشیده بعد از جراحی، استفاده از نوارهای چسب در زیر خط رویش مو و کاربرد کیسه‌های یخ یا کیسه نخود منجمد. استروئیدها را می توان به صورت خوراکی، عضلانی یا با ترکیب آنها با یک بی حس کننده موضعی تجویز کرد.

  به منظور اطمینان از ایمنی و آسایش بیماران خود، تلاش می کنیم تا بالاترین سطح مراقبت های پزشکی را به آنها ارائه دهیم. ما از نیازها و نیازهای منحصر به فرد بیمار خود آگاه هستیم و بر این اساس به تک تک بیماران خود بسیار توجه می کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های کاشت مو، مشاوره رایگان کاشت مو را با تیم پزشکی متخصص ما رزرو کنید. همچنین می‌توانید با معیارهای محاسبه قیمت کاشت مو آشنا شوید.

  ورم بعد از کاشت مو

  سوالات متداول

  آیا ورم صورت پس از کاشت مو عادی است؟ بله، ورم صورت اثر جانبی متداول و موقت فرآیند کاشت مو است.

  مدت زمانی که ورم می‌ماند چقدر است؟ مدت زمان متفاوت است، اما بیشتر افراد در ایام اولیه تخفیف قابل ملاحظه‌ای تجربه می‌کنند که در هفته‌های بعدی به انقضای کامل می‌رسد.

  چه کاری می‌توانم برای کاهش ورم انجام دهم؟ پیروی از داروهای دستور داده شده، رعایت دقیق دستورالعمل‌های پس از کاشت و جلوگیری از فعالیت‌های فشاری در فاز بازگشت اولیه.

  آیا هر عارضه‌ای با ورم مرتبط است؟ در حالی که برخی اندکی ورم متوقع است، درد شدید، قرمزی مداوم یا تشکیل گلبول‌های غیرعادی نشانه‌هایی هستند که باید به زودی با متخصص کاشت مو مشورت شود.

  کی نتایج نهایی کاشت مو را خواهم دید؟ نتایج نهایی با کاهش ورم وابسته به مرور زمان رخ می‌دهد، معمولاً در چند هفته تا ماه‌ها.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (2 امتیاز)

  12 پاسخ

   1. هزینه به وضعیت و روش انتخابی بستگی دارد که در جلسات مشاوره و معاینه مشخص می‌شود. با ما تماس بگیرید.

  1. اطلاعات خوب و قابل استفاده ای بود اگر در مورد تغذیه بعداز بوتاکس هم مطلب یا موردی بود کاملتر میشد

  2. ببخشید این لک های صورت کک و مک هم با تزریق از بین میره

  3. سلام آقای دکتر. آیا با لیفت گونه میشه حالت لب را تغییر داد؟ مثلاً گوشه‌های لبم را بالاتر بیارید.

   1. سلام … ممکنه است تفاوت ایجاد شود اما باید مشاوره و معاینه بشید. برای کسب اطلاعات بیشتر باید به وبسایت https://drlaghari.com/ مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

  4. سلام
   ممنون از اطلاعات خوبتون … این کاشت مو ماندگاری خوبی داره ؟ و اینکه بدون درده ؟ هزینه رو هم میتونم بدونم؟

   1. با سلام. بله تمامی روش‌های کاشت با معاینه و مشاوره انجام می‌شوند. بدون عوارض و درد بوده و ماندگاری بالایی هم دارند.
    برای اطلاع از هزینه باید مشاوره بشید. با ما تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله چرا بعد از کاشت مو صورت ورم میکند؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)