۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

بانک مو چیست؟ (بررسی کامل + تاثیرات)

بانک مو چیست؟

بانک مو چیست؟

بانک مو چیست؟ آیا با مشکل ریزش مو مواجه هستید؟ مرکز کاشت مو در تهران اکنون راه حلی آسان با تکنولوژی بالایی را در اختیار شما می‌گذارد که به شما کمک می‌کند تا موهای خود را همراه با اعتماد به نفس خود بازگردانید. بهترین مرکز کاشت مو در تهران اکنون سیستم پیوند مو از طریق بانک مو را برای بیماران ارائه می‌دهد.
بانک مو محل اهدا کاشت مو است که یک سیستم استخراج خودکار واحد فولیکولی ( FUT ) ایمن و غیرتهاجمی است. برای کاشت مو بدون جراحی با مزایای بدون بر جای گذاشتن خط اسکار، موهای سالم را برای شما با ظاهر طبیعی ایجاد می‌کند. بهترین مرکز کاشت مو کلینیک ماه زر است که اولین مرکز کاشت مو در تهران بوده که پیوند را از طریق بانک مو ارائه می‌دهد.

ریزش مو دلایل زیادی دارد، اما شایع‌ترین دلیل بین آقایان و بانوان بیماری آلوپسی آندروژنتیک است. این بیماری ژنتیکی است که معمولاً قسمت بالای و جلوی سر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این بیماری زمانی اتفاق می‌افتد که یک مشتق تستوسترون به نام DHT به فولیکول‌های مو حمله کند و باعث ریزش مو می‌شود. سایر دلایل ریزش مو عبارتند از استرس شدید، عفونت، برخی داروها و بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت تقریباً ۵۰ درصد از مردان ایرانی و حدود ۲۰ درصد از زنان ایرانی ریزش مو را تجربه می‌کنند.

بانک مو چیست؟

بانک مو چیست

بانک مو یا نام دیگر آن ناحیه اهداکننده مو به منطقه‌ای اطلاق می‌شود که فولیکول‌های مو برای فرآیند پیوند به دست می‌آیند. در آلوپسی آندروژنتیک، یک ناحیه نعل اسبی از کنار گوش تا ناحیه پشت سر که در بیشتر اوقات به‌طور مداوم در برابر ریزش مو سالم و در امان می‌ماند. این ناحیه منبع اصلی فولیکول‌های مو در دسترس برای پیوند در نظر گرفته می‌شود که به آن بانک مو گفته می‌شود.

اولین سؤالی بعد از ریزش مو که باید از خودتان بپرسید این است که آیا پیوند موی از طریق بانک مو برای شما مناسب است یا خیر؟ برای پاسخ‌گویی به این سؤال و سؤال‌های متعدد دیگر برای شما مشاوره با متخصص زیبایی بهترین راهکار است. پس هر چه سریع‌تر قرار ملاقات حضوری خود را رزرو کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  بااین‌حال، لگاریتم طاسی سر مشکلی است که از فردی به فرد دیگر متفاوت است، مانند ویژگی‌های مو ازجمله رنگ مو، بافت مو، فر و موج مو، همچنین تراکم مو را می‌توان نام برد. ویژگی‌های مو در مکان‌های بانک مو مختلف در تعیین مقدار موی موردنیاز از هر ناحیه مو برای پیوند مهم است. به‌عنوان‌مثال، چه مقدار موی ریز از بالای گوش برای ایجاد خط موی طبیعی و چه مقدار موی سنگین‌تر از قسمت بانک مو پشت سر برای جایگزینی موهای از دست رفته در مرکز پوست سر استفاده می‌شود. تمامی این ویژگی‌ها توسط پزشک متخصص ترمیم مو در برنامه‌ریزی برای انجام پیوند مو از ابتدا تا انتها مورد توجه قرار می‌گیرد.

  بانک مو در کاشت مو چقدر تأثیر دارد؟

  با کاشت مو بدون جراحی متخصص ابتدا موها و فولیکول‌ها را از ناحیه‌ی پوست سر که دارای مو هستند، می‌گیرد و آنها را در ناحیه‌ای دیگری از پوست سر قرار می‌دهد که مو در آن از بین رفته است. به آن قسمت اهداکننده مو و آن ناحیه پوست سر بانک مو گفته می‌شود. توجه داشته باشید که از قسمت بانک مهم است فولیکول‌ها به‌طور سالم برداشت شود. برداشت از بانک یک روش چندمرحله‌ای است که با برنامه‌ریزی شروع می‌شود و با تحویل موهای سالم و فولیکول‌های آماده برای پیوند پایان می‌یابد. تا زمانی که برنامه‌ریزی برای کل عمل کاشت مو تکمیل نشده باشد، هیچ مویی از محل بانک برداشته نمی‌شود.

  یکی دیگر از ملاحظات بسیار مهم در برنامه‌ریزی کاشت مو برای برداشت از محل بانک، احتمال اینکه ریزش موی بیمار در طی چند سال بعد هم ادامه داشته باشد یک نکته قابل توجه است. این موضوع برای مردان جوان‌تری که ریزش موی آن‌ها ممکن است سال‌ها بعد از اولین ناحیه پیوند مشاهده ‌شود، بسیار مهم است. احتمال ریزش موی پیش‌رونده نشان‌دهنده نیاز به رزرو مقداری مو در بانک مو برای استفاده در پیوندهای آینده است.

  روش‌های کاشت و ارتباط آن‌ها با بانک مو

  کاشت مو در حال حاضر توسط اکثر جراحان در مرکز کاشت مو تهران با استفاده از تعداد زیادی واحد فولیکولی منفرد به‌طور طبیعی انجام می‌شود. ارتباط روش کاشت مو با بانک مو در این است که به آن قسمت از ناحیه پوست سر که موها از قسمت بانک مو در آن کاشته می‌شود را محل دریافت‌کننده مو می‌گویند. موهای اهدایی در محل دریافت‌کننده پیوند زده می‌شوند، سپس آن فولیکول‌ها به رشد خود ادامه می‌دهند و موهایی را که از دست داده‌اند را دوباره پوشش می‌دهند. دو روش مختلف برای برداشت واحدهای فولیکولی از ناحیه بانک وجود دارد.

  این تکنیک‌های کلاسیک که به‌عنوان برداشت نواری شناخته می‌شوند که با تشریح استریومیکروسکوپی واحدهای فولیکولی دنبال خواهند شد و استخراج واحد فولیکولی که در آن واحدهای فولیکولی منفرد مستقیماً از طریق پانچ های بسیار کوچک از ناحیه بانک مو خارج می‌شوند دیگر کارایی ندارد. امروزه چندین تکنیک برداشت از محل بانک موجود است. با انواع روش‌های برداشت در دسترس، انتخاب مناسب برای نیازهای منحصر به فرد بیمار آسان‌تر می‌شود. این تنوع باعث کاهش عوارض کاشت مو خواهد شد، پس بهتر است برای شناخت بیشتر با روش‌های کاشت مو همراه ما شوید.

  ادامه مطلب  کاشت مو بدون جراحی چگونه است؟ روش ها، تکنیک ها در ۱۴۰۲

  روش کاشت FUT

  ( Follicular Unit Transplantation ) که به‌طور مخفف با حروف لاتین ( FUT ) شناخته می‌شود. یک تکنیک جدیدتر برداشت و پیوند در محل بانک مو شناخته شده است. این روش را پیوند واحد فولیکولی (FUT) می‌نامند. واحدهای فولیکولی (FU) گروه‌های کوچکی از فولیکول‌های مو هستند که واحدهای طبیعی می‌باشند که در آن مو در پوست سر رشد می‌کند.

  به مجموعه کلی این گروه‌های کوچک نیز بانک مو گفته می‌شود. FUT با استفاده از این FU طبیعی، فولیکول‌ها را برداشت و پیوند می‌دهد. تکنیک FUT هنگامی که توسط یک پزشک ماهر و با تجربه متخصص ترمیم مو استفاده می‌شود، امکان ایجاد پیوندهای طبیعی و اغلب غیرقابل شناسایی برای شما فراهم می‌شود. مدت زمان این عمل ۶ تا ۸ ساعت است و عمل حذف و کاشت مو در یک جلسه بدون نیاز به کوتاه کردن مو انجام می‌شود. عوارض کاشت مو در روش FUT به شرح زیر است.

  1. برداشتن تمام بافت‌های مو.
  2. خط اسکار قابل مشاهده.
  3. ظاهر عجیب و مصنوعی موهای کاشته شده.
  4. ظاهر و خط رشد غیرطبیعی.
  5. اطرافیان و دوستان شما کاملاً متوجه کاشت موی شما خواهند شد.

  بیشتر بخوانید درباره: کاشت مو به روش FUT

  روش کاشت FIT

  در این روش FIT فولیکول‌های مو به‌صورت دسته‌ای و تکی از پشت سر فرد با دستگاه مخصوصی برداشته می‌شود. در روش FIT شما کاشت مو بدون جراحی را تجربه خواهید کرد. در یک جلسه این روش چیزی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تعداد فولیکول مو را می‌توان به قسمت جلوی سر منتقل کرد که به این روش FIT گفته می‌شود. این تکنیک FIT در سال‌های اخیر به شدت پرطرفدار شده است که توسط اکثر مراکز کاشت مو تبلیغ می‌شود. عوارض کاشت مو با روش FIT به شرح زیر است.

  1. ظاهر قابل مشاهده جایگاه سوراخ و حفره‌های کاشت مو.
  2. خط اسکار قابل مشاهده.
  3. آسیب بانک مو به‌طورجدی.
  4. نیاز به جلسات مکرر.

  بیشتر بخوانید درباره: کاشت مو به روش FIT

  بدون بانک مو می‌توان کاشت مو انجام داد؟

  تکنیک‌های جدیدتر، مانند پیوند میکرو واحد فولیکولی، پیوند واحد فولیکولی و استخراج واحد فولیکولی، کاشت مو را برای بسیاری از مبتلایان به گزینه‌ای عملاً غیرقابل شناسایی و قابل دوام تبدیل کرده است. در حال حاضر، کاشت مو تنها با برداشتن موهای مقاوم بانک شما از قسمت پشت سر، سپس کاشت آنها در نواحی طاسی انجام می‌شود. اگر شما به‌طور کامل تمامی بانک سر خود را از دست داده باشید، این کاشت مو تنها می‌تواند بین بانک موی دوقلوهای همسان که دارای ژنتیکی مشابه هستند برقرار شود.

  به‌طورکلی، پزشکان بر این باورند که موهای کاشته شده از بانک موی فردی به فرد دیگر رد می‌شود، مگر اینکه داروهای ضد پس زدگی را به صورت مادام‌العمر مصرف کند. بااین‌حال، خطر مصرف این داروها بسیار بیشتر از مزایای حاصل از پیوند است. دانشمندان در حال حاضر در حال تحقیق بر روی روش‌هایی برای پیوند بانک مو از فردی به فرد دیگر بدون رد شدن هستند.

  آیا می‌توان بدون بانک مو کاشت کرد؟ کاشت مو بدون بانک مو

  کاشت مو با بانک موی ضعیف

  اگر موهای نازک با بانک موی ضعیف دارید اصلاً نگران نباشید در اولین جلسه مشاوره، پزشک باید سر شما را به‌طور کامل معاینه کند. معاینه سر شما باید شامل استفاده از ابزاری به نام تراکم ‌سنج مو باشد که تراکم مو را اندازه‌گیری می‌کند و به پزشک اجازه می‌دهد تا تعداد موهای هر یک از واحدهای فولیکولی طبیعی و الگوی ریزش مو را که ممکن است بیش از حد داشته باشید ارزیابی کند.

  بانک مو

  زمان این بانک موهای نازک را با موهای ضخیم مقایسه می‌کند و میزان کوچک شدن تارهای مو را که به دلیل کوچک شدن فولیکول‌های مو، همچنین کاهش تدریجی قطر و طول هر مو ایجاد شده، را اندازه‌گیری می‌کند متوجه بانک موی ضعیف شما می‌شود. پزشک شما باید طرح کاشت مو و یک جدول زمانی تخمینی را برای هر روشی که ممکن است ضروری باشد را بنویسد. پزشک همچنین باید کل فرآیند کاشت مو، ازجمله خطرات مرتبط را توضیح دهد و به شما بگوید که در ماه‌های بعد از عمل چه عوارضی دارید.

  آیا می‌توان با بانک موی ضعیف کاشت کرد؟ کاشت مو با بانک موی ضعیف

  جمع بندی

  بیشتر کاشت مو موفقیت‌آمیز است، اگرچه ممکن است تا نه ماه طول بکشد تا مو ریشه بزند و شروع به پر شدن کند. هنگامی که مو شروع به رشد مجدد می‌کند، باید طبیعی به نظر برسد. زیرا، مو در جهتی کاشته می‌شود که مو به‌طورمعمول در آن مکان رشد می‌کند. بیشتر جای زخم‌ها در قسمت‌های بانک مو و محل اهدا شده باید با مو پوشانده و به سختی دیده می‌شود. ولی درهرصورت جای زخم دائمی است و ممکن است او را مشاهده کنید، اما بهتر است که به این نکته توجه کنید که باید با گذشت زمان محو شود. لازم است که حتماً در پیوند مو صبور باشید. بهبود خط اسکارهای کاشت مو ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد.

  تاثیر بانک مو در کاشت مو

  بانک مو، به عنوان یک روش نوین در زمینه کاشت مو، تاثیر قابل توجهی بر بهبود ظاهر و اعتماد به نفس افراد دارد. این روش مبتنی بر استفاده از موهای خود افراد به عنوان منبع، برخورداری از مزایای زیادی را به همراه دارد. از جمله این مزایا می‌توان به طبیعت و طولانی بودن موهای استفاده شده، کاهش خطر جوش و التهابات پس از عمل، و سرعت بالاتر در فرآیند بازیافت موها اشاره کرد.

  یکی از جنبه‌های مهم تاثیر بانک مو در کاشت مو، افزایش طبیعی و یکنواختی نتیجه نهایی است. با استفاده از موهای خود، تطابق بهتری بین محل کاشت و ناحیه‌های دیگر از سر بدست می‌آید. این امر باعث می‌شود که نتیجه نهایی به نظر طبیعی‌تر و همگن‌تر بنظر آید و افراد از جلوه طبیعی موهای خود بهره‌مند شوند. علاوه بر این، بانک مو به عنوان یک منبع استفاده مداوم از موها، افراد را از نگرانی‌های مرتبط با ریزش‌های شدید موها در زمان اجرای کاشت مو و در آینده مصون می‌سازد. این اطمینان به افراد اجازه می‌دهد که به راحتی و بدون نگرانی از امکان افت تعداد موها، از نتیجه مثبت کاشت مو خود لذت ببرند.

  به طور کلی، تاثیر بانک مو در کاشت مو بهبود قابل توجهی در جنبه‌های ظاهری و روحی افراد ایجاد می‌کند. این روش نه تنها به افراد امکان بازیابی اعتماد به نفس خود را می‌دهد بلکه نتایج طبیعی و دائمی را نیز به ارمغان می‌آورد، که به عنوان یک اقدام مثبت در راستای بهبود کیفیت زندگی شناخته می‌شود.

  جستجو مرتبط کاربران:

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  8 پاسخ

  1. کمرم شکست از درک این همه مطلب واقعا ممنونم ازتون😂✋

   1. باعث خوشحالی ماست که براتون مفید بوده است.

   1. خیر. این پرسش را به طور دقیق باید از مشاورین مرکز لیزر بپرسید.
    اطلاعات تکمیلی را در وبسایت لیزر به نشانی https://drtattoo.co/ مطالعه کنید.

  2. من خیلی وقت هست که دنبال یک مرکز زاویه سازی صورت در تهران میگردم که با معرفی دوستان تصمیم گرفتم که دخترم رو بیارم پیش شما انجام بدیم. برای این کار یک نوبت نیاز داشتم.

   1. با سلام. البته شما باید از دوستان مرکز تزریق چربی و زاویه سازی ما کمک بگیرید. با شماریه زیر تماس بگیرید.
    ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵

   1. با سلام؛ کاشت در محیط کلینیک واقع در شهرک غرب انجام می‌شود. برای قیمت باسد تماس بگیرید و نوبت معاینه بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله بانک مو چیست؟ (بررسی کامل + تاثیرات)

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه قبل و بعد کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو