۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

جدید ترین روش‌های کاشت مو ۲۰۲۳

جدید ترین روش‌های کاشت مو در سال ۲۰۲۳ چیست؟

جدید ترین روش‌های کاشت مو در سال ۲۰۲۳ چیست؟

جدید ترین روش‌ کاشت مو ۲۰۲۳ کدام است؟ سه روش رایج در کاشت مو به این شرح است. کاشت مو به روش FIT،کاشت مو به روش FUT، کاشت مو به روش RHT. این روش‌ها به‌مرور پیشرفت شده‌اند و با عناوینی چون SUT و MICRO GRAFT در حال انجام هستند. لازم به ذکر است که انتخاب روش با مشورت با پزشک انجام می‌شود.

روش  کاشت FIT چیست؟

این روش برای اولین بار در سال ۲۰۲۳ در آمریکا معرفی شد. FIT عملی سراپایی است و در آن جراحی صورت نمی‌گیرد. چون در این روش برداشت مو به‌صورت پراکنده و جاهای مختلف صورت می‌گیرد نیازی به بخیه زدن ندارد.

جدیدترین روش_های کاشت مو ۲۰۲۳

 

در روش FIT که یکی از جدیدترین روش های کاشت مو ۲۰۲۳ به حساب می‌آید، به کمک پانج، واحدهای فولیکولی که شامل یک تا چهار تار مو است از محل موردنظر برداشته و در ناحیه طاسی در مرکز کاشت مو در تهران کاشته می‌شود. در محل برداشت مو خط بخیه ایجاد نمی‌شود در این محل فقط نقطه‌های ریزی باقی می‌مانند که قابل مشاهده نیستند. از این رو روش FIT برای افرادی که موهای خود را کوتاه نگه می‌دارند مناسب است.

مراحل روش FIT چیست؟

 • انجام معاینات و بررسی‌های ابتدایی:

این معاینه‌ی اولیه برای شناخت نوع مو و گرافت‌ها، همچنین نمونه‌برداری از آن‌ها، برای سرعت بخشیدن به فرایند کاشت مو، کاملا ضروری است.

 • طراحی خط رویش:

خط رویش متناسب با قسمت جلو سر طراحی می‌شود چرا که طراحی درست و متناسب با سر، کاشت مو را طبیعی‌تر نشان می‌دهد.

 • برداشت فولیکول‌های مو از پشت سر:

معمولا برای ترمیم و کاشت مو بدون جراحی، از موهای پشت سر استفاده می‌شود و دلیلش آن است که ریشه‌ی مو در این نقطه استحکام بالاتری دارد و موهای این ناحیه در برابر اثرات هورمون‌های مردانه مقاومت بالایی دارند.  و به‌راحتی نمی‌ریزند. برای برداشتن فولیکول موهای سر را به‌طور کامل می‌تراشند و ناحیه برداشت را علامت‌گذاری می‌کنند.

ادامه مطلب  کاشت مو به روش Micro FIT
 • آماده کردن بیمار برای کاشت مو:

ابتدا سر بیمار را با موادی مثل بتادین کاملاً ضدعفونی می‌کنند و برای بی‌حسی نیز معمولاً از لیدوکایین استفاده می‌شود. این ماده با کمک سوزن‌های بسیار ظریفی در پوست سر تزریق می‌شود. به علت ظرافت خاص این سوزن‌ها اغلب، بیمار دردی حس نمی‌کند.

 • برداشت مو از سر:

شاید برداشت مو یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌هایتان باشد، باید بدانید که پزشک برای برداشت مو، از پانچ‌های کوچک و عینک‌هایی با بزرگ‌نمایی ۲.۵ تا ۵ برابر استفاده می‌کند. پانچ ابزاری است شبیه به سوزن با قطر ۰.۷۵ تا ۲.۱ میلی‌متر. پزشک پانچ را با حرکتی چرخشی وارد پوست می‌کند. مدت‌زمان برداشت مو به تعداد گرافت‌های موردنیاز بستگی دارد. پس از اتمام برداشت مو، محل موردنظر نیازی به بخیه ندارد فقط پانسمان می‌شود. این سوراخ‌های در ظرف چند روز بهبود می‌یابند و اثری از آن‌ها باقی نمی‌ماند. با بلند شدن مو، جای برداشت مو هم پوشیده می‌شود.

 • نگهداری از گرافت‌ها:

دمای معمولی اتاق به فولیکول‌ها آسیب می‌زند؛ آن‌ها را در ظرف شیشه‌ای حاوی سرم نمکی خنک نگهداری می‌کنند. این فولیکول‌ها را می‌توان به کمک محلول پنج تا هشت ساعت زنده نگهداشت. مراقبت از این گرافت‌ها اهمیت زیادی دارد. گرافت‌ها ظریف هستند و استقامت کمی دارند.

 • ایجاد شکاف در ناحیه موردنظر:

بعد از برداشت فولیکول، نوبت به آماده کردن محل کاشت می‌رسد. پزشک با استفاده از تیغ‌های ظریف، شکاف‌های ریزی در محل موردنظر ایجاد می‌کند. اندازه هر شکاف ۰.۸ تا ۱.۵ میلی‌متر با عمق ۳ تا ۴ میلی‌متر هستند. آماده کردن این شکاف‌ها مرحله مهمی در فرایند کاشت مو است. پزشک باید در زاویه فروبردن تیغ دقت کافی داشته باشد. چرا که فولیکول‌های مو، زاویه شکاف‌ها را به خود جذب می‌کنند. باید شکاف‌ها عمق مناسبی داشته باشند؛ زیرا عمیق بودن یا سطحی بودن آن‌ها باعث می‌شود فولیکول به‌خوبی در پوست قرار نگیرد و موها پس از رشد، نمایی عروسکی پیدا کنند.

ادامه مطلب  کاشت موی روبوتیک دائمی

کاشت مو به روش FUT چیست؟

شاید در سال‌های دورتر کمتر کسی فکر می کرد که بتوان با روشهای مختلف کاشت مو انجام داد اما از سالهای اخیر به یکباره این کار توسط متخصصین پوست و مو قوت گرفت و امروزه انواع روشهای کاشت مو در ایران برای افراد مختلف در حال اجراست.

جالب است بدانید که روش FUT شباهت زیادی به روش کاشت FIT دارد. در روش کاشت موی طبیعی FUT از تجهیزات بسیار پیشرفته‌ای استفاده می‌شود و از عوارض کاشت مو خبری نیست. متقاضی در این روش کاملاً هوشیار است و می‌تواند کل فرایند کاشت را مشاهده کند و در مورد آن اظهارنظر کند. زمان تخمینی روش FUT حدود پنج ساعت است. روش‌های کاشت مو در سال ۲۰۲۳ را بهتر بشناسیم.

در این روش به هیچ وجه کل مو تراشیده نمی‌شود. فقط موی نوار باریک به عرض یک تا دو سانتیمتر و به طول ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر تراشیده می‌شود. پزشک با استفاده از میکروسکوپ پیشرفته و اختصاصی، پوست را تقسیم‌بندی می‌کند و گرافت‌های موردنظر را مشخص می‌کند. گرافت‌ها به‌صورت مجزا از محل برداشت می‌شوند و در مکان موردنظر کاشته می‌شوند.

کاشت به روش SUTروش کاشت مو 2022

روش SUT یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین روش‌های کاشت موی طبیعی در سال ۲۰۲۳ به حساب می‌آید؛ مانند روش FUT به عمل جراحی و بیهوشی نیاز ندارد. هیچ اثری از برش و زخم باقی نمی‌ماند و تقریباً بدون عارضه است. دستگاه‌های و تجهیزات این روش اتوماتیک هستند و سرعت آن تقریباً سه برابر روش‌های قبلی است.

در این روش می‌توان در یک جلسه تا حدود چهارده هزار گرافت را پیوند زد. با این سرعت پیوند تعداد جلسات کاشت مو به‌شدت کاهش می‌یابد. در کاشت مو به روش SUT خط رویش مو طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. تراکم بهتری دارد و تفاوت موی پیوندی با موهای طبعی ناچیز است و اغلب قابل‌تشخیص نیست.

ادامه مطلب  از عوارض کاشت مو SUT بیشتر بدانید!

کاشت مو به روش PRP چیست؟

روش PRP، از مدرن‌ترین روش‌های کاشت موی طبیعی (مخفف کلمات Pro Plasma ) است. پلاکت درمانی یا سلول درمانی با نام پزشکی prp ، فرآورده خونی است. این فرآورده پلاسمای غنی از پلاکت است. پلاکت‌ها عامل مهمی در جلوگیری از خونریزی هستند.

تجمع پلاکت‌ها در محل خونریزی، خون لخته می‌شود و به بازسازی قسمت آسیب‌دیده کمک می‌کنند . در این روش فاکتورهای رشد پلاکت‌های خون یا سلول‌های بنیادی که در حالت غیرفعال یا در فاز استراحت هستند تحریک می‌شوند؛ در prp امکان تولید دوباره سلول وجود دارد. نوع روش تازه نیست اما کاربرد آن برای جلوگیری از ریزش مو و تحریک برای رویش مجدد، جدید است.

ادامه مطلب  مقایسه مزوتراپی و پی آر پی در درمان ریزش مو

روند کاشت مو به روش PRP

ابتدا مقداری خون از فرد گرفته می‌شود و با کمک سانتریفیوژ مؤلفه‌های خون را جدا می‌کنند تا غلظت پلاکت‌ها افزایش یابد. به این عمل کنسانتره‌سازی می‌گویند. پلاکت‌ها سرشار از فاکتورهای رشد هستند.

بدانید که این پلاکت‌ها را وارد جمجمه می‌کنند تا محرک رشد مو شوند. به دلیل غنی بودن از پلاکت‌ها و نیز وجود فاکتورهای رشد، روش PRP به رشد سلول‌ها در محل تعیین‌شده کمک شایانی می‌کند در این روش کاشت مو، سلول‌های بنیادی بیمار که به آن‌ها سلول‌های پیش ساز فولیکولی می‌گویند، فعال می‌شوند.

جهت اطلاع از جدیدترین روش کاشت مو ۲۰۲۳ با پیشتیبانی تماس بگیرید

09127300790

روش کاشت RHT چیست؟

کاشت مو به روش RHT در حال حاضر جدیدترین و کارآمد ترین روش برای کاشت مو می‌باشد. RHT اولین بار در ایران توسط کلینیک ماه زر در سال ۲۰۲۳ رونمایی شده است.

ادامه مطلب  کاشت مو به روش RHT چگونه است؟

امروزه کاشتن مو با دستگاه اتوماتیک به روش RHT (Robotic hair translant) در میان تمامی فناوری‌‌ها و تکنیک‌های گسترده پزشکی، جایگاه ویژه و برجسته‌ای در جهان دارد. این تکنیک که تحت عنوان کاشت فولیکولی خودکار (IFA) نیز نام‌ گذاری می‌‌شود، شامل ربات‌هایی است که به شکل کاملا اتوماتیک و خودکار عمل پیوند را به طور سریع‌، کارآمدتر و کم‌ هزینه‌تر انجام می‌ دهند. شما نیز جهت استفاده بهینه از این روش نوین کاشت مو می‌‌توانید جهت مشاوره برای کاشت با پزشک متخصص، به کلینیک موی ماه زر مراجعه نمایید تا بهترین روش کاشت مو رباتیک برای شما تعیین گردد.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  6 پاسخ

  1. آیا بعد از مزوتراپی مو باید از شامپوی خاصی استفاده کنیم؟

  2. سلام
   ممنون از اطلاعات خوبتون … این ژل لب ماندگاری خوبی داره ؟ و اینکه بدون درده ؟ هزینه تزریق ژل لب نورامیس رو هم میتونم بدونم؟

  3. من سی سالم تموم شده می تونم کاشت مو داشته باشم ؟

  4. سلام وقتتون بخیر. آیا من میتونم چربی های غبغب و زیرگردن رو با هایفو از بین ببرم؟چند جلسه لازم داره؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله جدید ترین روش‌های کاشت مو ۲۰۲۳

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو