۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت ابرو یا میکروبلیدینگ – کدام بهتر است؟

مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ

مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ

مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ؛ ابروها یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های صورت برای خانم‌ها و هم برای آقایان است. آن‌ها احساسات شما را به اشتراک می‌گذارند، توجه را به چشمان شما جلب می‌کنند و شکل صورت شما را برجسته می‌سازند.
ابروهای شما علاوه بر ظاهر بیرونی شما قادر هستند خلق و خوی شما را نیز به دیگران منتقل کنند. حتی مطالعات نشان داد که ابروهای ما به گونه‌ای تکامل یافته‌اند که تعاملات پیچیده انسانی را در خود جای دهد. ابروهای شما چه سرکش و چه کاملا مانیکور شده، ویژگی‌های شما را مشخص می‌کند. به همین دلیل مهم است که ابروهای شما همیشه به بهترین شکل ظاهر شوند.

بنابراین اگر متوجه نازک شدن یا ریزش ابروی خود شوید، ممکن است خیلی خوشایند نباشد. بسیاری از مردم به دنبال گزینه‌هایی برای پرکردن و برجسته‌تر سازی ابروهای خود هستند. در حالی که برخی افراد به دلایل زیبایی خواهان تغییر شکل ابروهای خود هستند، افراد زیادی به دلیل ریزش ابرو به دنبال کمک پزشکی هستند. در این مقاله به مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ می‌پردازیم. اما قبل از آن، بیایید بفهمیم که چه عاملی موجب ریزش ابرو می شود.

ریزش ابرو و علت آن چیست؟

همه افراد از بدو تولد دارای ابروهایی کاملا فرم دار نیستند. همچنین، حتی آنهایی که ابروهای بی نقصی دارند نیز ممکن است به دلیل شرایط مختلف مانند آسیب فیزیکی، تصادف، تروما یا افزایش سن، ابروهای خود را از دست بدهند. نازک شدن یا ریزش ابرو ممکن است به بیماری، اختلالات پوستی، عدم تعادل هورمونی یا بیش فعال بودن سیستم ایمنی مربوط باشد. کمبود مواد مغذی یا استرس عاطفی نیز قادر است موجب کاهش یا نازک شدن ابروها شود.

افراد از روش‌های درمانی مختلفی مانند کوتاه کردن، کندن، اپیلاسیون و ممکن است حتی مداد زدن در ابروهای خود برای پنهان کردن یا درمان ابروهای ناقص استفاده می‌کنند. متخصصین کاشت مو و جراح پلاستیک نسبت به کندن مرتب ابروها هشدار می‌دهند، زیرا این امر نه تنها قادر است منجر به ریزش ابرو شود، بلکه منجر به عفونت و رشد موهای زائد نیز خواهد شد.

کاشت ابرو بهتره یا میکرو نیدلینگ؟

۲ درمان رایج برای ریزش ابرو یا تقویت ابرو وجود دارد؛ کاشت ابرو یا میکروبلیدینگ. در این مقاله از سری مقالات کلینیک مو و ابرو ماه زر، بهترین کلینیک کاشت ابرو شهرک غرب، برای آشنایی با هر دو این درمان‌ها به مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ یک تکنیک آرایشی دستی جدید است که جایگزین تاتو و میکروپیگمنتیشن شده است. عمل میکروبلیدینگ با انتخاب اندازه و شکل ابرو شروع می‌شود. بعد از آن، متخصص میکروبلیدینگ برای کاشت رنگدانه‌های رنگی که شبیه موهای واقعی ابرو هستند از یک ابزار کوچک دستی حاوی سوزن استفاده می‌کند. میکروبلیدینگ یک تکنیک تاتو است که ابروها را با استفاده از خطوط ریز جوهری پر می‌کند و موجب ایجاد این تفکر می‌شود که ابروهای پرپشت و زیادی دارید.

این روش با استفاده از ابزار دستی به جای ماشین مانند تاتوی معمولی ابرو صورت می‌گیرد. به طور معمول یک بی حس کننده موضعی روی ناحیه تاتو شده مورد استفاده قرار می گیرد که بیشتر درد را بی‌حس سازد. اگر رنگدانه‌های به کار برده در این فرآیند با رنگ موهای ابروی شما سازگار باشد، این اثر قادر است طبیعی به نظر برسد.  

میکروبلیدینگ به اندازه یک تاتو سنتی دوام نمی‌آورد. اگرچه ابروهای شما بلافاصله بعد از عمل تیره تر به نظر می‌رسند، اما رنگ و خطوط به تدریج محو می شوند. روش میکروبلیدینگ تقریبا ۲ ساعت به طول می انجامد تا فرآیند تکمیل شود. عوارض جانبی رایج در هفته اول بعد از عمل شامل قرمزی، خارش و تورم جزئی است. در دوران نقاهت لازم است از مرطوب شدن ابروهای خود دوری کنید، و بهتر است تا حدود ۱ هفته بعد از عمل صورت خود را نشویید. ممکن است این روند ۲ هفته طول بکشد تا به طور کامل بهبود پیدا کنید.

ادامه مطلب  برای ماندگاری میکروبلیدینگ چه باید کرد؟

ماندگاری میکروبلیدینگ برای چه مدت است؟ماندگاری میکروبلیدینگ - مقایسه میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

میکروبلیدینگ به اندازه تاتو سنتی ماندگار نیست. اگرچه بعد از عمل، ابروهای شما تیره تر به نظر می رسند، اما رنگ و خطوط به مرور زمان محو می‌شوند. میکروبلیدینگ به اندازه یک تاتو سنتی دوام نمی‌آورد. اگرچه ابروهای شما بلافاصله بعد از عمل تیره‌تر به نظر می‌رسند، اما رنگ و خطوط به تدریج محو می‌شوند. نتایج معمولا فقط بین ۱ الی ۳ سال دوام می‌آورند، و ممکن است لازم باشد برای تجدید آن به متخصص مجدد مراجعه کنید.

 

هنگام بهبودی، لازم است از خیس شدن ابروهای خود جلوگیری کنید. یعنی حدود ۱ هفته صورت خود را شستشو ندهید. همچنین ممکن است در هفته اول بهبودی خارش، قرمزی و تورم خفیف را تجربه کنید که این امری طبیعی است. بهبودی کامل ممکن است تا دو هفته طول به طول انجامد.

ادامه مطلب  تفاوت کاشت ابرو با تاتو ابرو چیست؟

کاشت ابرو چیست؟

حال بیایید برای مقایسه کاشت ابرو با میکرونیدلینگ به بررسی کاشت و روش‌های رایج آن بپردازیم. کاشت ابرو شامل برداشتن پیاز موهای اهدایی از پوست سر و سپس کاشت آنها در میان ابروهای شما است. این یک راه حل دائمی است که ظاهری طبیعی و معتبر فراهم می‌آورد. همانند میکروبلیدینگ، اولین قدم در کاشت ابرو، انتخاب اندازه و شکل ابروهای مورد نظرتان است.

برخی متخصصین زیبایی از روش مشابهی به نام FUE که در کاشت مو به کار می رود برای انجام کاشت ابرو استفاده می‌کنند. وقتی این کار انجام شد، پزشک شما تا ۳۰۰ گرافت در هر ابرو را پیوند خواهد زد. هر گرافت یکی یکی کاشته می‌شود و معمولا شامل ۱ یا ۲ تار مو است. این یک روش دقیق و پر زحمت است که ممکن است تا ۶ ساعت به طول انجامد. تحت بی‌حسی موضعی، متخصصان ما پیازهای مو را از پشت سر یا بالای گوش شما استخراج می کنند. سپس پیوندها را در قسمت‌های خالی یا پراکنده ابروهای شما قرار می‌دهند و در عین حال اطمینان می‌دهند که شکل طبیعی ابروهای شما حفظ می‌شود.

روش‌های کاشت ابرو که در کلینیک ماه زر زیر نظر دکتر ضرغامی انجام می‌گیرد به شرح زیر هستند.

بعد از کاشت ابرو، ممکن است تورم، قرمزی و پوسته پوسته شدن را در ناحیه اطراف ابرو تجربه کنید. نگران نباشید! بهبودی ممکن است از ۷ الی ۱۴ روز زمان بر باشد. نتایج نهایی این روش را ظرف یک سال خواهید دید. کاشت ابرو دائمی است، بنابراین شما فقط بلازم است یک روش را انجام دهید، هرچند ممکن است بعد از شش ماه تا یک سال نیاز به درخواست مجدد برای افزایش تراکم مو باشد. هزینه این عمل به پزشک و محل سکونت شما و همچنین مقدار موی مورد نیاز برای قرار دادن بستگی دارد.

هزینه کاشت ابرو بسته به تعداد گرافت های مورد نیاز، بسته به روش کاشت موی مورد استفاده و کیفیت و مکان اهداکننده فولیکول‌ها متفاوت است. برای بررسی هرچه بهتر هزینه‌های کاشت ابرو مقاله ” هزینه کاشت ابرو ” را مطالعه کنید و یا از طریق شماره تماس زیر با مشاورین ما در تماس باشید.

مشاوره ۲۴ ساعته:

09127300790

عفونت ها به دلیل ماهیت عروقی پوست سر و ناحیه ابرو غیر معمول هستند. ممکن است برای یک یا ۲ روز مقداری ورم داشته باشید. تا ۳ هفته از ورزش‌های استرس زا اجتناب کنید. مدت زمان بهبودی بعد از کاشت ابرو نسبتا کوتاه‌تر است. ممکن است ظرف ۱ هفته بهبود پیدا کنید. در عرض یک سال شاهد بهبود قابل توجهی در ظاهر ابروی خود هستید.

مدت زمان ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟

کاشت ابرو دائمی است، بنابراین شما به بیش از ۱ درمان نیاز ندارید. با این حال، اگر خواهان آن هستید که تراکم مو را بیشتر کنید، ممکن است نیاز به تجدید کاشت داشته باشید. به یاد داشته باشید به این دلیل که موهای کاشته شده به رشد خود ادامه می دهند، لازم است به طور منظم کوتاه شوند. کاشت ابرو به دلیل داشتن ظاهر بسیار طبیعی ابروها نسبت به میکروبلیدینگ ترجیح داده می شود، زیرا موهای مورد استفاده موهای سالم طبیعی شما هستند و دلیل دیگر آن ماهیت دائمی این درمان است.

دوام و ماندگاری کاشت چقدر است؟ ماندگاری کاشت ابرو

راهنمای انتخاب روش میکروبلیدینگ یا کاشت در کلینیک ماه زر

کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ؟ متاسفانه همه با ابروهای بی نقص متولد نمی‌شوند. برخی از افراد برای دستیابی به ظاهری زیبا به چیدن، کوتاه کردن یا حتی مداد کشیدن ابروهای خود متوسل می‌شوند. با این حال، دو گزینه دائمی تر و ماندگارتر برای داشتن ابروهایی پرتر و جذاب تر موجود است: میکروبلیدینگ و کاشت ابرو.

ابروهای پررنگ و مشخص امروزه رایج هستند و درمان های زیادی برای پر نشان دادن آنها وجود دارد که به شما امکان می دهد به آن دست پیدا کنید! برخی به سراغ میکروبلیدینگ می‌روند در حالی که برخی دیگر کاشت ابرو را ترجیح می‌دهند. آیا مطمئن نیستید که کدام یک را لازم است انتخاب کنید؟ مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ در کلینیک ماه زر به شرح زیر است.

  • روش

میکروبلیدینگ ابرو، نوعی تاتو آرایشی برای افرادی است که ابروهای زیاد و ضخیم دارند، بهترین انتخاب است. این کار توسط یک متخصص زیبایی با استفاده از embopen (ابزار دستی کامل با تیغه نانو) انجام می شود که برش های سطحی را در ناحیه ابرو ایجاد می کند و رنگدانه های ویژه (مطابق با رنگ موی طبیعی) را به پوست شما تزریق می کند تا حالتی فوق العاده واقعی ایجاد کند. این روش حدود ۲ ساعت به طول می انجامد.

کاشت ابرو یک جراحی است و بسته به مقدار موی جدید که قرار داده شده است ممکن است تا ۶ ساعت طول بکشد. معمولا پزشکان از حدود ۳۰۰ گرافت مو در هر ابرو استفاده می کنند و این پیوندها با دقت یکی یکی کاشته می شوند. کل درمان شامل تعیین اندازه و شکل ابروهای مورد نظر شما، بررسی موهای طبیعی شما، برداشتن موهای اهدا کننده از پوست سر و سپس کاشت آنها در ناحیه ابرو است. بعد از پیوند و بهبودی، گرافت ها رشد می کنند و مانند ابروی طبیعی شما به نظر می رسند و ظاهری معتبر ایجاد می‌کنند.

  • نتایج

تفاوت عمده در مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ این است که میکروبلیدینگ یک تاتوی زیبایی است در حالی که کاشت ابرو از تارهای موی معتبر تشکیل می شود. میکروبلیدینگ ابروها را با استفاده از خطوط ریز جوهری پر می کند که فقط توهم داشتن ابرو است و طبیعی به نظر نمی رسد. تنها نقطه ضعف این است که نتایج به اندازه یک خال کوبی سنتی دوام نمی آورد. رنگ ها و خطوط به تدریج محو می شوند و در یک بازه زمانی یک الی سه ساله کاملا محو می شوند. برخلاف کاشت ابرو، گرافت های موی جدید به صورت استراتژیک در ناحیه ابروی شما قرار می گیرند. این گرافت‌ها موهای جدید ابرو را رشد می‌دهند و در نتیجه ظاهری کامل‌تر و سالم‌تر خواهند داشت. نتایج همچنین دائمی هستند و شما فقط لازم است یک روش را انجام دهید، اگرچه در صورت نیاز مراجعه مجدد صورت می گیرد.

  • هزینه‌ها

در مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ در ارقام لازم است بدانید که کاشت موبه طور قابل توجهی ارزان تر از کاشت ابرو است. به این دلیل است که میکروبلیدینگ یک راه حل سریع است، در حالی که کاشت ابرو یک راه حل طولانی مدت است. هزینه این روش به پزشک، محل شما و مقدار موی مورد نیاز برای کاشت بستگی دارد.مقایسه کاشت و میکروبلیدینگ

روشی که برای پرکردن ابرو انتخاب می‌کنید به اهداف شما بستگی دارد. آیا به دنبال یک راه حل کوتاه مدت هستید یا یک راه حل بلند مدت؟ ظاهر رویش آن چگونه است؟ چقدر حاضر هستید برای داشتن ابروهایی بی‌نقص و خوش فرم هزینه کنید؟ اگر آرزو دارید که ابروهای پرتری داشته باشید یا از مراجعه دردناک به سالن زیبایی هر ۲ هفته یکبار برای اپیلاسیون، نخ و موچین برای داشتن ابروهای کاملا کمانی خسته شدید، وقت آن است که اقدام کنید.

کاشت ابرو یا میکروبلیدینگ را انتخاب می‌کنید؟

اگر به دنبال یک راه حل دائمی و ابروهایی با ظاهری معتبر هستید، یک قرار ملاقات با مشاورین زیبایی در کلینیک ما تنظیم کنید. متخصصین ما از مورد اعتمادترین جراحان مو و زیبایی در ایران هستند. همین امروز با ما تماس بگیرید.

جستجو مرتبط کاربران:

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

6 پاسخ

  1. سلام موی سرمن در قسمت جلو در ناحیه فرق سر خیلی خلوت شده با توجه به اینکه من مسافر وبه عبارتی مهمان هستم آیا امکان کاشت مو بدون زخم شدن وجود داره یا نه ؟ میخواستم دوره درمان را بدانم چه مدت لازم است تشکر از پاسخگویی شما

  2. ممکنه بدون هیچ رابطه جنسی به زگیل تناسلی مبتلا بشیم؟

  3. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

  4. اطلاعات خوب و قابل استفاده ای بود اگر در مورد تغذیه بعداز بوتاکس هم مطلب یا موردی بود کاملتر میشد

  5. مطلبای خوبی که تو سایتتون میذارین قابل تقدیره. خیلی ممنونم که دارین سعی میکنین کار مردم رو راه بندازین. اینقدر اینترنت تو زندگی مردم نقش پر رنگی پیدا کرده که حتی دیگه واس لوله بازکنی برچسب ها بی معنا شدن و کسی دیگه نمیره روی در و دیوار دنبال لوله بازکن بگرده. خیلی از کتاب ها الان آنلاین پیدا میشن و واسه آموزش دیدن خیلی از کارها نیازی نیست بریم دنبال کلاسهای حضوری. واقعا ازتون ممنونم که کار رو برامون راحت تر کردین. من الان دیگه همه کارام از پیدا کردن آموزش های ساده تا چاه بازکنی خونم رو اینترنتی اوکی میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت ابرو یا میکروبلیدینگ – کدام بهتر است؟

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)