۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

۲ روش اصلی کاشت موی سر را بشناسید

روش کاشت موی سر

روش کاشت موی سر

روش اصلی کاشت موی سر چیست؟ کاشت موی سر یکی از معروفترین و پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی کاشت مو در تهران می‌باشد که امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب نموده است. به طور کلی میتوان گفت که موهای سر در زیبایی فرد تاثیر بسزایی دارد لذا افرادی که موهای کم پشت دارند و یا دچار ریزش مو هستند این زیبایی را از دست خواهند داد. شاید این سوال برایتان مطرح شود اصلا دلیل ریزش مو چیست؟ مطابق تحقیقات به عمل آمده بیش از نیمی از افراد دچار ریزش مو ارثی میباشند .که این امر ریزش به طور کلی در آقایان بیشتر از خانم ها میباشد. ریزش مو فقط محدود به عامل ارث نمیباشد.

بلکه عوامل دیگری نظیر تغذیه نامناسب، استرس، مشکلات هورمونی، استفاده مکرر از ژل و واکس و به طور کلی مواد شیمیایی استفاده از وسایل حرارتی از قبیل اتو سشوار و … در اکثر خانم‌ها نسبت به آقایان دلیل ریزش مو استفاده از رنگ های شیمیایی نامطلوب بوده که آسیب های جبران ناپذیری وارد نموده است.

کاشت مو

اما با وجود مطالب بیان شده باید به این دسته از افراد گفت نگران نباشند چرا که خوشبختانه با پیشرفت صنعت زیبایی و همچنین تکنولوژی روز به روز متدهای ویژه ای ابداع میشود. که میتوان این مشکلات عدم زیبایی را حل نمود.یکی از بهترین و پیشرفته ترین متدهای زیبایی کاشت موی سر میباشد که دارای مزایای زیادی بوده است که این مزایا سبب تمایز این روش نسبت به سایر روش ها شده است.

یکی از مهترین مزیت ها این میباشد که این عمل یک پروسه طبیعی را طی میکند و حالت مصنوعی ندارد چرا که از موی بدن خود فرد برداشته میشود.در ادامه راجع به مزایای بیشتر آن با توجه به روش های مختلف خواهیم پرداخت.

کاشت موی سر به چه روشی انجام می‌شود؟

وقتی صحبت از روش اصلی کاشت موی سر می‌شود قطعا اولین چیزی که به ذهن می‌رسد هزینه کاشت موی سر است که چقدر باید برای این کار هزینه کرد؟ قطعا مهم تر از هزینه نحوه درست اجرای کار است که اگر هدفتان کاشت مو باشد میتوانید با خیال راحت آن را انجام دهید.

به طور کلی باید گفت که این عمل یک روند کاملا طبیعی دارد چرا که مو برداشت شده از نواحی مختلف بدن فرد اعم از پشت سر سبیل موی سینه ریش مژه و … برداشته می‌شود. فلذا مشکلاتی از قبیل حساسیت و پس زدن وجود نخواهد داشت چرا که مو کاشته شده از بدن خود فرد است.

امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی به ویژه در زمینه زیبایی روش کاشت مو سر به روش‌های متعددی انجام می‌شود. که هرکدام دارای مزایای بسیار زیادی می‌باشد که در ادامه به شرح و توضیح این روش ها خواهیم پرداخت.

روش کاشت موی سر punch

در این روش کاشت مو، مو به صورت دسته‌ای و یک جا برداشته می‌شود و در محل مورد نظر سر که ریزش دارد با ایجاد سوراخ‌هایی در آن کاشته می‌شود.این روش درگذشته طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب نموده بود اما امروزه به دلیل اینکه مو سر حالتی عروسکی پیدا می‌کند و مصنوعی میباشد لذا این روش دیگر منسوخ شده است.

پیشنهاد میکنیم برای اینکه کاشت موفقی داشته باشید و بتوانید بهترین روش کاشت موی سر را انتخاب کنید ابتدا فرم مشاوره آنلاین کلینیک سعادت آباد را پر کنید تا مشاورین ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  روش اصلی کاشت موی سر fut

  در این روش ابتدا پشت سر را با بی حس کننده موضعی بی حس میکنند و سپس به مانند شکل نوار یک برش کوچک میزنند و از این قسمت مو را برداشته و در قسمت مورد نیاز بدون عوارض کاشت مو، کاشت انجام می دهند.

  چگونه در این روش کاشت مو، مو برداشته شده در پشت سر برای محل مورد نظر را آماده میکنند؟

  ممکن است در نگاه اول فک کنید که مو را به محض اینکه برداشت کردند کاشت میکنند. اما باید گفت که اینگونه نمیباشد چرا که با هر عمل حدود ۷۰۰۰ الی ۹۰۰۰ تار مو برداشت میشود. که بعد از برداشت توسط پزشکان مجرب زیر میکروسکوپ قرار گرفته و فولیکول های مو به صورت واحدهای یک دو یا سه تایی جدا و آماده کاشت میشود. از روش های کاشت مو، روش FUT شباهت زیادی به روش کشت FIT دارد. در روش های کاشت مو طبیعی FUT از تجهیزات بسیار پیشرفته‌ای استفاده می‌شود. متقاضی در این روش کاملاً هوشیار است و می‌تواند کل فرایند کاشت را مشاهده کند و در مورد آن اظهارنظر کند. زمان تخمینی روش FUT حدود پنج ساعت است.

  در این روش کل مو تراشیده نمی‌شود. فقط موی نوار باریک به عرض یک تا دو سانتیمتر و به طول ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر تراشیده می‌شود. پزشک با استفاده از میکروسکوپ پیشرفته و اختصاصی، پوست را تقسیم‌بندی می‌کند و گرافت‌های موردنظر را مشخص می‌کند. گرافت‌ها به‌صورت مجزا از محل برداشت می‌شوند و در مکان موردنظر کاشته می‌شوند

  به طور کلی مطابق آمارهای به دست آمده این روش نسبت به سایر روش ها دارای مزایای بسیاز زیادی بوده به طوریکه میتوان گفت ۹۷درصد استفاده کنندگان از این روش استفاده میکنند. در ادامه به مزایای این روش پرطرفدار خواهیم پرداخت:

  لازم نیست که کل موی سر تراشیده شود. فلذا شخص زیبایی سایر قسمت های سر را خواهد داشت.

  • جای زخم باقی نمیماند و زخم ایجاد شده به مرور زمان از بین خواهد رفت.روش اصلی کاشت موی سر
  • بدون درد و عفونت میباشد.
  • در بازه زمانی کوتاهتری انجام میشود.
  • و همچنین نتیجه آن زودهنگام خواهد بود.
  • به طور کلی میتوان گفت سرعت عمل در این روش بسیار بالا میباشد به طوریکه بین ۳تا۵ساعت انجام میشود.
  • از دیگر مزایای مهم و کلیدی این روش این است که به صورت طبیعی بوده و موها به صورت منظم و یکدست کاشته میشود.
   در این روش برخلاف برخی از روش ها پوست سر دچار فرورفتگی نمیشود.

  اظلاعات تکمیلی درباره Fut به عنوان یکی از چند روش اصلی کاشت موی سر: کاشت مو به روش fut

  کاشت مو به روش fit

  کاشت مو به روش fit نیز یک روش دیگری میباشد که امروزه از آن استفاده میشود در این روش به وسیله پانج از پشت سر یعنی حد فاصل دو گوش مو برداشت میشود. و مجدداً بوسیله پانچ یا slit پیوند داده می شود.این روش از این لحاظ که مو از پشت سر برداشته میشود. همانند روش قبل میباشد اما نسبت به روش قبل مزایای کمتری دارد که در ادامه راجع به این روش بیشتر صحبت خواهیم نمود.

  در این روش بسته به نیاز هر شخص ۳ الی ۵ واحد از فولیکول مو خارج میشود. به طور کلی باید گفت که هر روش کاشت مو بدون جراحی برای افراد متفاوت می‌باشد و بسته به نوع ومقدار ریزش و همجنین نوع مو متفاوت خواهد بود. برای مثال باید گفت که این روش برای آن دسته از افرادی مفید میباشد .که ناحیه کاشت موی محدود و کوچکی دارند و یا کاشت مو در قسمتهای محدودی مثل ابرو ، صورت و محل زخمهای قدیمی میخواهند انجام دهند.

  این روش برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ در آمریکا معرفی شد. FIT عملی سراپایی است و در آن جراحی صورت نمی‌گیرد. چون در این روش برداشت مو به‌صورت پراکنده و جاهای مختلف صورت می‌گیرد نیازی به بخیه زدن ندارد. در روش FIT به کمک پانج، واحدهای فولیکولی که شامل یک تا چهار تار مو است از محل موردنظر برداشته و در ناحیه طاسی کاشته می‌شود. در محل برداشت مو خط بخیه ایجاد نمی‌شود در این محل فقط نقطه‌های ریزی باقی می‌مانند که قابل مشاهده نیستند. از این رو روش FIT برای افرادی که موهای خود را کوتاه نگه می‌دارند مناسب است

  انجام معاینات و بررسی‌های ابتدایی: این معاینه آغازین برای شناخت نوع مو و گرافت‌ها همچنین نمونه‌برداری از آن‌ها، برای سرعت بخشیدن به فرایند کاشت مو ضروری است.

  طراحی خط رویش: خط رویش متناسب با قسمت جلو سر طراحی می‌شود. طراحی درست و متناسب با سر، کاشت مو را طبیعی‌تر نشان می‌دهد.

  برداشت فولیکول‌های مو از پشت سر: معمولاً برای ترمیم و کاشت مو، از موهای پشت سر استفاده می‌شود. ریشه مو در این نقطه استحکام بالاتری دارد و موهای این ناحیه در برابر اثرات هورمون‌های مردانه مقاومت بالایی دارند و به‌راحتی نمی‌ریزند. برای برداشتن فولیکول، موهای سر را به‌طور کامل می‌تراشند و ناحیه برداشت را علامت‌گذاری می‌کنند.

  آماده کردن بیمار برای کاشت مو: سر بیمار را با موادی مثل بتادین کاملاً ضدعفونی می‌کنند. برای بی‌حسی معمولاً از لیدوکایین استفاده می‌شود. این ماده با کمک سوزن‌های بسیار ظریفی در پوست سر تزریق می‌شود. به علت ظرافت خاص این سوزن‌ها اغلب، بیمار دردی حس نمی‌کند.

  برداشت مو از سر: پزشک برای برداشت مو، از پانچ‌های کوچک و عینک‌هایی با بزرگ‌نمایی ۵/۲ تا ۵ برابر استفاده می‌کند. پانچ ابزاری است شبیه به سوزن با قطر ۷۵/ تا ۲/۱ میلی‌متر. پزشک پانچ را با حرکتی چرخشی وارد پوست می‌کند. مدت‌زمان برداشت مو به تعداد گرافت‌های موردنیاز بستگی دارد. پس از اتمام برداشت مو، محل موردنظر نیازی به بخیه ندارد فقط پانسمان می‌شود. این سوراخ‌های در ظرف چند روز بهبود می‌یابند و اثری از آن‌ها باقی نمی‌ماند. با بلند شدن مو، جای برداشت مو هم پوشیده می‌شود.

  مزایای روش fit عبارتند از:

  • درد کمتر
  • خونریزی وجود ندارد یا بسیار کم میباشد.
  • جای زخم باقی نخواهد ماند
  • در این روش نیازی به پانسمان وجود ندارد.
  ادامه مطلب  حمام بعد از کاشت مو

  روش کاشت موی سر رباتیکروش کاشت موی سر

  پیوند موی رباتیک پیشرفته RHT یک علامت تجاری دستگاهی است که در ۲۱ مارس ۲۰۱۴  در بمبئی ثبت شده است و می ‌توان گفت که امروزه در حیطه کاشت مو روبوتیک، ربات RHT از جدیدترین و کارآمدترین ربات‌های موجود در جهان می ‌باشد. سیستم RHT یک دستگاه کاشت مو بزرگتر است که مجهز به دوربین ‌های دیجیتال و پانچ های خودکار است که مستقیماً روی پوست سر بیمار قرار میگیرد.

  اطلاعات بیشتر درباره این روش کاشت موی سر: کاشت مو به روش RHT

  کاشت مو به روش SUT

  روش SUT یکی دیگر از روش های کاشت مو می باشد. از پیشرفته‌ترین و بهترین روش‌ های کاشت مو طبیعی به حساب می‌آید؛ مانند روش FUT به عمل جراحی و بیهوشی نیاز ندارد. هیچ اثری از برش و زخم باقی نمی‌ماند و تقریباً بدون عارضه است. دستگاه‌های و تجهیزات این روش اتوماتیک هستند و سرعت آن تقریباً سه برابر روش‌های قبلی است. در این روش می‌توان در یک جلسه تا حدود چهارده هزار گرافت را پیوند زد. با این سرعت پیوند تعداد جلسات کاشت مو به‌شدت کاهش می‌یابد. در روش SUT خط رویش مو طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. تراکم بهتری دارد و تفاوت موی پیوندی با موهای طبعی ناچیز است و اغلب قابل‌تشخیص نیست.

  اطلاعات بیشتر درباره روش کاشت مو SUT: کاشت مو به روش SUT

  روش PRP

  از مدرن‌ترین روش های کاشت مو طبیعی، روش PRP (مخفف کلمات Pro Plasma ) است. پلاکت درمانی یا سلول درمانی با نام پزشکی prp ، فرآورده خونی است. این فرآورده پلاسمای غنی از پلاکت است. پلاکت‌ها عامل مهمی در جلوگیری از خونریزی هستند. با تجمع پلاکت‌ها در محل خونریزی، خون لخته می‌شود و به بازسازی قسمت آسیب‌دیده کمک می‌کنند در این روش فاکتورهای رشد پلاکت‌های خون یا سلول‌های بنیادی که در حالت غیرفعال یا در فاز استراحت هستند تحریک می‌شوند؛ در prp امکان تولید دوباره سلول وجود دارد. نوع روش تازه نیست اما کاربرد آن برای جلوگیری از ریزش مو و تحریک برای رویش مجدد، جدید است.

  روند کاشت مو به روش PRP به چه شکل است؟

  ابتدا مقداری خون از فرد گرفته می‌شود و با کمک سانتریفیوژ مؤلفه‌های خون را جدا می‌کنند تا غلظت پلاکت‌ها افزایش یابد. به این عمل کنسانتره‌سازی می‌گویند. پلاکت‌ها سرشار از فاکتورهای رشد هستند.
  این پلاکت‌ها را وارد جمجمه می‌کنند تا محرک رشد مو شوند. به دلیل غنی بودن از پلاکت‌ها و نیز وجود فاکتورهای رشد، روش PRP به رشد سلول‌ها در محل تعیین‌شده کمک شایانی می‌کند در این روش کاشت مو، سلول‌های بنیادی بیمار که به آن‌ها سلول‌های پیش ساز فولیکولی می‌گویند، فعال می‌شوند.

  مزایای روش PRP چیست؟

  این روش گاهی حالت پیشگیری دارد. با استفاده از این روش، رشد موهای فعلی تقویت می‌شود و فرد نیازی به کاشت مو ندارد.
  در کاشت موی طبیعی، روش PRP با کمک به تقویت رشد مو، باعث ضخیم شدن مو و رشد بهتر آن می‌شود و نتیجه کار را رضایت‌بخش‌تر می‌کند.
  در روش‌های کاشت موی FUE یا FUG، با تزریق پلاسمای سرشار از پلاکت به ناحیه اهدای مو سرعت بهبودی زخم را افزایش می‌دهند.
  با افزایش فاکتورهای رشد و پلاکت‌ها در فراورده خونی، رشد موهای جدید و پرپشت شدن موهای قبلی تسریع می‌شود.

  معایب کاشت و ترمیم مو به روش PRP

  نیاز به معاینات و بررسی‌های دقیق توسط پزشک معالج قبل و بعد از عمل وجود دارد که گاهی از شش ماه تا یکسال طول می‌کشد.
  ناکارآمد بودن و نداشتن نتیجه مطلوب برای کسانی که بیشتر از ۱۰ سال از آغاز ریزش موهایشان گذشته است.
  این روش بیشتر برای جلوگیری از ریزش مو استفاده می‌شود و در افرادی که دچار طاسی شده‌اند کارایی ندارد.
  ممکن است در ده درصد افراد هیچ اثری نداشته باشد.
  برای رسیدن به نتیجه مطلوب زمان زیادی در حدود ۱۰ ماه نیاز است
  در موارد زیر از روش PRP نمی‌توان استفاده کرد:
  در بیماران دیابتی؛
  بیماری خونی حاد یا مزمن مثل اختلالات انعقاد خون یا سرطان خون.
  ترومبوسیتوپنی (کاهش پلاکت‌ها).

  ادامه مطلب  معایب کاشت مو به روش RHT

  کاشت مو

  آیا کاشت موی سر نیاز به مراقبت بعد از عمل دارد؟

  همانطور که می‌دانید هر عمل زیبایی بعد از انجام نیاز به مراقبت هایی دارد پس این عمل هم از این قاعده مستثنا نیست لذا لازم است برخی مراقبت ها از قبیل عدم شستشو با آب در چند روز اول،ضدعفونی موضع،عدم برخورد با نور آفتاب و … انجام داده تا نتایج بهتری به همراه داشته باشد.

  ادامه مطلب  کاشت مو برای افراد سالمند

  با توجه به مطالب بیان شده باید گفت که کاشت موی سر همانطور که مشاهده نمودید محدود به یک روش نبوده و روش های زیادی برای آن استفاده میشود. و نکته حائز اهمیت این است که این یک عمل نسبی بوده و از یک فرد به فرد دیگر متفاوت میباشد. اما به طور کلی باید گفت با توجه به مزایای بیان شده برای هر روش،متد sutنسبت به سایر متدها بهتر بوده و در نهایت طرفداران و پزشکان بیشتری را به خود جذب نموده است

  چه روش پیوندی برای شما مناسب است؟

  انتخاب روش را به پزشک خود بسپارید. پزشک با معاینه دقیق و شنیدن انتظارات شما از کاشت مو، بهترین روش را به شما پیشنهاد می‌دهد.

  یکی از بهترین روش های کاشت مو طبیعی روش FUT است در این روش به‌صورت دو جلسه به فاصله یکسال انجام می‌شود. در هر جلسه مقدار زیادی مو برداشته می‌شود. زمان انجام کوتاهی دارد و موهای محل برداشت کمتر تخریب می‌شوند. نتیجه کار طبیعی‌تر و با تراکم بالاتری خواهد بود.
  اما اگر فرد متقاضی ترس از جراحی داشته باشد و یا نگران بخیه شدن و ایجاد اسکار پشت سر باشد روش FIT مناسب خواهد بود.
  اگر برای برداشت مو، موی کافی در پشت سر وجود نداشته باشد و مجبور به استفاده از موهای بدن باشند روش FIT مناسب است.
  در کاشت ابرو، سبیل، کاشت در ناحیه اسکار به مقدار کمی مو نیاز است. روش FIT مناسبت‌تر است.
  در روش FUT کل موها تراشیده نمی‌شود. برای افرادی که تمایلی به تراشیدن مو ندارند روش مناسبی است.
  روش FUT برای افرادی که خط رویش جلو سر را ندارند و جلو سرشان خالی شده است مناسب است. این روش با ظرافت‌هایی که دارد خط مو و خط رویش مو را طبیعی‌تر ایجاد می‌کند.
  روش FUT تراکم بالاتری را ایجاد می‌کند و می‌توان در یک جلسه مقدار موی زیادی را پیوند داد.
  در روش FUT، زمان عمل بین سه تا پنج ساعت طول می‌کشد اما در روش FIT این زمان گاهی تا ده ساعت و بیشتر هم به درازا می‌کشد.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  6 پاسخ

  1. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

  2. سلام
   بله توضیحات مختصرومفیدوقابل فهم بود.
   انتظارهست کیفیت ونتیجه کارکاملامطابق توضیحات باشد. ممنون

  3. آیا واقعاً این عکس لیفت با نخ بدون ادیت است؟!

  4. سلام
   شما چه دستگاهی دارین توی کلینیک برای لیزر موهای زائد؟ و اینکه جواب میده چون من یه بار یه جا رفتم ولی جواب خوبی نگرفتم از دستگاهشون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله ۲ روش اصلی کاشت موی سر را بشناسید

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو