۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

دکتر کاشت مو معتبر کجا بریم؟

دکتر کاشت مو معتبر کجا بریم؟

دکتر کاشت مو معتبر کجا بریم؟

دکتر کاشت مو معتبر کجا بریم؟ در سال‌های اخیر و با توسعه یافتن روش‌های نوین کاشت مو، افراد زیادی در ایران اقدام به کاشت مو کردند. اما متاسفانه به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در خصوص کیفیت پزشکان و کلینیک‌های معتبر نتیجه مطلوبی را کسب نکرده ‌اند.

این افراد متاسفانه یا فریب ظاهر کلینیک‌ها، یا موقعیت مکانی این مراکز را خورده‌اند و با پرداخت هزینه‌های هنگفت درمانی، نتیجه نامطلوب را کسب کرده‌اند. شاید شما هم این جمله را شنیده باشید، که هیچگاه از روی ظاهر نباید قضاوت کرد. بله درست است؛ هیچگاه نباید از ظاهر یک مرکز کلینیک آن را قضاوت کنید، که لزوماً از کیفیت بالایی برخوردار است. توجه کردن به چند نکته می‌تواند شما را در یافتن بهترین دکتر کاشت مو کمک کند.

ویژگی‌های بهترین دکتر کاشت مو

در این مقاله خواهید خواند:

مهم‌ترین مسائلی که در خصوص خدمات درمانی و پزشکی باید به آن توجه کرد، کیفیت مرکز درمانی و معتبر بودن دکتر کاشت مو است. این موضوع، خود شامل چند آیتم مختلف می‌باشد.

اما آیا تا کنون به این موضوع فکر کرده‌اید، که مرکز درمانی و دکتر کاشت‌مو باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ ما در این مطلب قصد داریم ویژگی‌های بهترین دکتر کاشت‌مو را بررسی کنیم. به شما بگوییم یک کلینیک ایده آل چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت

اولین ویژگی یک دکتر کاشت مو معتبر درمانی ایده آل، داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت می‌باشد. این مجوز به طوری باید نصب شود که در معرض دید تمام مراجعه کنندگان باشد. همان گونه که در مراکز تجاری و مغازه‌ها، جواز کسب خود را در معرض دید همگان قرار می‌دهند، کلینیک‌های درمانی نیز موظف به انجام این کار هستند. وزارت بهداشت به منظور حمایت از سلامت بیماران، قوانینی را طبق این موضوع وضع کرده است که رعایت آن بر تمامی کلینیک‌های پوست و مو اجباری می‌باشد.

مثلا اتاق جراحی و سیستم تهویه ایمنی و سیستم نظافتی مناسب را دارا باشد. مرکز درمانی باید تمام استاندارد‌های تعیین شده وزارت بهداشت و درمان را دارا باشد. این استانداردها شامل: اتاق انتظار، اتاق معاینه، اتاق جراحی و سیستم تهویه، سیستم ایمنی و سیستم نظافتی مناسب می‌باشد.

کلینیک ماه زر، بهترین مرکز کاشت مو در تهران، با حضور دکترهای معتبر کاشت از مجوز رسمی وزارت بهداشت و درمان برخوردار می‌باشد. برای دریافت مشاوره می‌توانید با شمار تلفن‌های کلینیک تماس حاصل فرمائید.

[ مشاوره کاشت مو ]

09127300790

تجهیزات مدرن و امکانات مناسب

یکی از ویژگی‌های مهم دکتر کاشت مو معتبر در مرکز کاشت، داشتن و استفاده از تجهیزات تخصصی و به روز است. اگر می‌خواهید که بهترین دکتر کاشت‌مو را پیدا کنید باید از وجود امکانات و تجهیزات مدرن در اختیار او مطمئن شوید. منظور از تجهیزات مورد نظر، ظاهر شیک و زیبای دستگاه‌ها نیست. بلکه میزان اثر بخشی و کیفیت آن هاست.

متاسفانه بسیاری از بیماران، آگاهی چندانی از کیفیت و عملکرد دستگاه‌‌های تخصصی ندارند. بنابراین برخی از کلینیک‌ها اقدام به تهیه دستگاه‌‌های شیک و بی ‌کیفیت می‌کنند و مشغول ارائه خدمات پزشکی می‌شوند. بدون آن که بدانند چه اثراتی را بر روی مراجع کنندگان کاشت مو می‌گذارند.

کلینیک ماه زر تهران اولین و معتبرترین کلینیک کاشت مو به روش RHT با دستگاه و بدون دخالت دست است.

پشتیبانی و حمایت از مراجعین

 حمایت از مراجعه کنندگان و توجه به نیاز‌های آن ها، یکی از اساسی ترین ویژگی‌های یک دکتر کاشت مو معتبر در یک کلینیک است. احترام در این جا نه فقط به معنای لغوی، به معنای ارائه خدمات با کیفیت و تخصصی می‌باشد. مهم‌ترین احترامی یک مرکز ایده آل درمانی می‌تواند برای مراجعان خود قائل باشد، احترام به خواسته آن هاست. از دیگر جنبه‌های احترام می‌توان، به داشتن گوش شنوا اشاره کرد، تا به خواسته بیماران توجه شود.

ادامه مطلب  معایب کاشت مو به روش RHT

پزشکان و متخصصان حاذق

رکن اصلی درهر مرکز درمانی پزشکان هستند، که باید از مهارت و تجربه بالا در کار خود بهره‌مند باشد. تخصص و علم کافی، لازمه کار هر پزشکی است. اما داشتن تجربه از آن مهم‌تر می‌باشد. نداشتن تجربه می‌تواند نتایج جبران ناپذیری را بر روی بیمار بر جای بگذارد. همچنین یکی از ویژگی های کلینیک خوب، داشتن پزشکان حاذق و معتبر می‌باشد.

کلینیک ماه زر تحت مدیریت دکتر میثم ضرغامی با حضور بهترین و ماهر‌ترین تیم پزشکی ایران می‌تواند به شما در به دست آوردن ظاهر ایده آل کمک کند. 

کار اداری و خدمات دهی مناسب

کلینیک درمانی خوب علاوه برداشتن پزشک و دکتر کاشت مو مجرب، باید دارای پرسنل، پرستاران و کادر اداری خوب نیز باشد تا بتواند بهترین خدمات را به مراجعین ارائه دهد. مرکز درمانی در ارتباط بین پزشک و سایر پرسنل مانند یک زنجیره عمل می‌کند. اختلال در رفتار هر یک از پرسنل بر روی رفتار کل کلینیک نیز اثر منفی بر جا می‌گذارد. 

یک پرستار اگر در هنگام کار اداری، پاسخگویی مناسبی را در برابر مشتریان خود نداشته باشد، نظم کلینیک به هم می‌خورد. همین امر باعث می‌شود تا روند درمانی بقیه بیماران نیز به خوبی جلو نرود.

پس از آنکه با بهترین ویژگی‌های مرکز و دکتر کاشت‌مو معتبر آشنا شدیم مهم‌‌ترین موضوع مناسب‌ترین مرکز کاشت مو می‌باشد. 

بهترین کار این است که درگیر تبلیغات وب‌ سایت‌‌های مختلف نشویم. چون هر کلینیک و دکتر کاشت مو، خود را برترین مرکز درمانی می‌داند. بهتر است از تجربه سایر افراد بهره بگیریم، همچنین با مراجعه حضوری خود به کلینیک ‌ها اطلاعات لازم را کسب کنیم.

بررسی سوابق کاری

یکی از راه‌های انتخاب یک مرکز جراحی و دکتر کاشت مو معتبر مناسب، بررسی سوابق کاری آن می‌باشد. برای مثال، مشاهده تصاویری که از بیماران خود منتشر می‌کنند و نتایج قبل و بعد آن را به شما نشان می‌دهد می‌تواند گواه خوبی برای نشان دادن کیفیت آن مرکز‌ جراحی و دکتر کاشت‌مو نیز باشد. شما می‌توانید برای آگاهی از کیفیت و توانایی پزشکان یک کلینیک، به تصاویر منتشر شده از آن ها در پیج اینستاگرام یا سایت‌ها و کاتالوگ های آن ها سر بزنید.

گواهی سوابق کاری و نمونه کاشت‌های کلینیک ماه زر را در هریک از بخش‌های سرویس این سایت می‌توانید مشاهده کنید.

بررسی دیدگاه سایر بیماران

یکی دیگر از روشهایی که می‌توان به کیفیت یک کلینیک جراحی و دکتر معتبر کاشت مو پی‌برد، بررسی دیدگاه سایر بیماران می‌باشد. شما می‌توانید با این افراد ارتباط برقرار کنید و از آن ها درباره نحوه عمل جراحی و کیفیت و رضایت آن ها سوال کنید. معمولاً این گونه تصمیم‌ها، به خاطر درگیر شدن احساسات فرد سریع و فوری گرفته می‌شوند. ولی همیشه قبل از هر تصمیمی به سوال ‌های زیر فکر کنید و جواب آن‌ها را بیابید.

چند سوال برای انتخاب دکتر کاشت مو معتبر

سوالاتی مانند چرا باید این جراح را انتخاب کنم؟ کدام نوع عمل کاشت برای من مناسب است؟ هزینه کاشت عمل چقدر است؟ آیا بعد ازعمل کاشت مو نیاز به مرخصی دارم؟ و سوال‌هایی از این قبیل را حتماً از پزشک متخصص خود بپرسید.

چرا باید این جراح را انتخاب کنم؟

سوال‌هایی که باید از خود بپرسیم این است که چرا باید این جراح را انتخاب کنم؟ سعی کنید برای یافتن پاسخ این سوال از طریق جستجو در اتحادیه رسمی جراحان، جراح و دکتر موی معتبر را پیدا کنید.

آیا اقدامی است که فرایند کاشت مو را سرعت ببخشد؟

یکی از پزشکان معتبر کشور آمریکا در این باره می‌گوید. بهتر است یک سال قبل از عمل کاشت مو از دارو‌های محرک رشد مو مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید استفاده کنید.

ادامه مطلب  بهترین داروهای بعد از کاشت مو ۲۰۲۳

کدام نوع عمل کاشت مو برای من مناسب است؟

این که روش کدام عمل برای شما مناسب است، بر عهده پزشک متخصص می‌باشد. پزشک با بررسی وضعیت پوستی شما و وضعیت طاسی موهای شما، این تصمیم را می‌گیرد که کدام نوع عمل جراحی را برای شما انجام دهد. 

یکی از سوالات متداول مراجعه کنندگان این است که آیا بعد از عمل کاشت مو به مرخصی کاری نیاز است یا خیر؟ پاسخ به این سوال بستگی به بدن شما دارد. ممکن است بعد از عمل جراحی به مرخصی کاری نیاز داشته باشید. البته برای بسیاری از افراد ۱ الی ۲ روز بعد از عمل نیاز به استراحت بعد از جراحی نیست و بلافاصله بعد از عمل می‌توان به محیط کار یا تحصیل بازگشت. 

یکی از سوالات متداول این است که آیا بعد از انجام عمل کاشت مو در آینده به جراحی دیگر نیاز دارم یا خیر؟ پاسخ به این سوال کاملا بستگی به مو‌های شما دارد. رفتار مو‌های کاشته شده، دقیقا مانند رفتار موهای ناحیه‌ای است که فولیکول‌ها از آن جا برداشت شده است. از آن جا که فولیکول‌ها، از قسمت‌‌هایی که ریزش مو ندارند برداشت می‌شوند، پس بعد از عمل نیز مو های جدید ریزش نخواهند داشت. 

با توجه به نظریه یکی از پزشکان معروف آمریکا، مو‌های کاشته شده، مانند مو های دیگر سر به رشد خود ادامه می‌دهند. ولی باز هم امکان ریزش وجود دارد. در صورت ریزش مجدد کاشت مو باید دوباره تکرار شود.

چه روش‌های کاشت مو در کلینیک ماه زر وجود دارد؟ بهترین روش کاشت مو

چه کسانی می‌توانند کاشت مو انجام دهند؟

مردان و زنان می‌توانند کاندیدای خوبی برای دریافت کاشت موی طبیعی باشند. فقط باید به آن توجه کرد که، برای پیوند مو فرد دریافت کننده باید به اندازه کافی موی سالم در بانک مویش داشته باشد. همچنین مو ها توانایی رشد در قسمت نازک پوست سر را داشته باشند.

چه کسانی نمی‌توانند عمل کاشت مو انجام دهند؟

افراد جوانی که کم تر از ۲۵ سال سن دارند. به این دلیل که الگوی ریزش موی آن ها مشخص نیست، کاندیدای خوبی برای عمل کاشت مو نیستند. مگر در موارد استثنایی که تشخیص آن برعهده پزشک متخصص است. 

افرادی که به بیماری‌ های خود ایمنی و بیماری‌ های التهابی مبتلا هستند، به این دلیل که ممکن است کاشت مو باعث شدید تر شدن بیماری آن ها شود، نباید نسبت به این عمل اقدام کنند. 

کاشت موی طبیعی بهتر است یا مصنوعی؟

موهای مصنوعی تولید شده توسط شرکت‌ها، در داخل پوست سر گذاشته می‌شوند که به آن کاشت موی مصنوعی می‌گویند. اگر برای درمان ریزش موهایتان به این روش روی بیاورید، لازم است بدانید که در درمان ریزش مو تاثیری ندارد و از طرفی این امکان وجود دارد که باعث ایجاد عفونت، کیست، آلرژی و انواع سرطان پوست نیز بشود. 

مراحل کاشت مو در کلینیک‌ها

ابتدا شما باید برای دریافت نوبت در دکتر کاشت‌مو معتبر مورد نظر خود اقدام کنید. در آن جا کارشناسانی وجود دارند که برای شما توضیح خواهد داد که چند هفته قبل از کاشت‌مو، مواد الکلی و دخانیات مصرف نکنید. حتماً قبل از روز کار دوش بگیرید. دارو هایی مانند آسپیرین را قطع کنید.

پس از آن که تصمیم به کاشت‌مو گرفتید، معاینه کف سر بهترین راه می‌باشد. پوست سر به هیچ عنوان نباید دارای شوره، جوش و تاول باشد. در غیر این صورت ابتدا باید نسبت به درمان خود اقدام کنید. نسبت به نحوه توزیع، جنس و میزان تراکم درخواستی پزشک شما تصمیم می‌گیرد. ممکن است برای این کار نیاز به عکس برداری از کف سر نیز وجود داشته باشد. 

قبل از جراحی کاشت‌مو، بیمار باید آزمایش های مختلف را انجام دهد. از جمله: انعقاد خون، ویروس ایدز، هپاتیت. در شرایط فعلی آزمایش مربوط به ویروس کرونا را نیز باید انجام دهد. 

موضوع بعدی آماده کردن بیمار برای رفتن به اتاق عمل می‌باشد. تمامی تجهیزات لازم برای اتاق عمل در روز عمل به فرد داده می‌شود. مراجعان لباس‌های خود را می پوشند. فشار خون قبل و بعد ازعمل چک می‌شود. همچنین طراحی خط رویش مو روی سر انجام می‌شود تا تارها در جای درست خود قرار گیرند. 

با توجه به روش انتخابی، گرافت‌ها به تعداد مورد نیاز از بانک مو برداشته می‌شوند. سپس بهترین فولیکول انتخاب می‌شود و در یک ظرف مایع قرار می‌گیرد تا برای کاشت آماده شود. 

هنگام کار پوست کف سر بی حس می‌شود. زمان کاشت درحدود ۵ تا ۷ ساعت است که در این حین بیمارهیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد. در حین عمل نیز ممکن است برای بیمار سرم قندی نمکی تجویز شود، تا از افت فشار خون جلوگیری شود. بسته به وضعیت بیمار، ممکن است پزشک آرام بخش تزریق کند. زیرا برخی از افراد دچار استرس می‌شوند. فشار خون و ضربان قلب نیز به طور مرتب چک می‌شود.

ادامه مطلب  مراحل کاشت مو از ۰ تا ۱۰۰

آیا کاشت مو دردناک است؟ 

نگرانی از داشتتن درد در پوست سر، بعد از عمل کاشت مو کاملا قابل درک است. ممکن است در اینترنت یا پیج‌های اینستاگرامی تصاویری را مبنی بر داشتن التهاب پوست سر افراد مشاهده کنید که به نظر دردناک می‌رسد. 

اما بهتر است بدانید متخصصین پوست و موبرای به حداقل رساندن درد و ناراحتی بیمار، از بی حس کننده های موضعی برای پوست سر استفاده می‌کنند. در نتیجه در حین عمل کاشت مو، شما هیچگونه درد و ناراحتی را احساس نخواهید کرد. بعد از عمل نیز، داروهای بعد از کاشت مو تجویز می‌شوند که همگی آنها به کاهش درد ناشی از کاشت مو کمک می‌کنند.

کسب اطلاعات بیشتر: درد کاشت مو 

قبل از کاشت مو به چه نکاتی باید دقت کرد؟

قبل از عمل جراحی کاشت مو باید از مصرف برخی از ویتامین‌ها مکمل ها و قرص ها خودداری کنید. مانند ویتامین ای و آسپیرین  چون باعث رقیق شدن خون شما می‌شوند. بنابراین از دو هفته قبل از انجام کاشت مو، از مصرف آنها خودداری کنید. ممکن است پزشک شما برخی از دمنوش های گیاهی را نیز برایتان ممنوع کند. یا زمان خوردن آخرین وعده غذاییتان را نیز از شما بپرسد. 

همچنین مصرف الکل و استعمال دخانیات را نیز قبل از عمل بهتر است قطع کنید. شب قبل از عمل دوش بگیرید و موهای خود را با شامپو بشویید.

بعد از کاشت مو باید چه نکاتی دقت کرد؟

 • موهایی که تازه بر روی پوست سر کاشته می‌شوند، بسیار شکننده هستند. بنابراین برای رسیدن به نتیجه عالی، به مراقبت‌های ویژه نیز نیاز دارند. در این قسمت برخی از باید ها و نباید های بعد از عمل کاشت مو را یادآوری می‌کنیم. 
 • ممکن است در حین عمل کاشت مو به شما آرام‌ بخش داده شود. بهتر است بعد از عمل جراحی از کسی بخواهید که شما را به خانه برساند و خود از رانندگی کردن خودداری کنید. 
 • برای جلوگیری از ورم سر، که معمولا یک هفته بعد از عمل کاشت‌مو رخ می‌دهد بالای ابروهایتان و پوست سر یخ قرار دهید. 
 • حساسیت های دارویی خود را به پزشک اطلاع دهید. تا بر اساس آن به شما داروی مناسب تجویز شود. 
 • هفته اول به هنگام خواب ،سر خود را کمی بالا تر از حد معمول بدن قرار دهید. برای جلوگیری از خون ریزی بهتر است طاق باز بخوابید. روز بعد از عمل نیز می‌توانید به آرامی استحمام کنید. هنگام شستشو پوست سر خود را به آرامی ماساژ دهید. از برخورد جریان آب مستقیم به پوست سر خود خودداری کنید. 
 • یک ماه بعد از عمل کاشت از رنگ کردن موی خود باید خودداری کنید.  
 • ریزش موهای شما از ۲ الی ۴ هفته بعد از عمل نیز ممکن است شروع شود. این به معنی آسیب فولیکول ها نیست، بلکه به معنای بخشی از چرخه رشد طبیعی مواست، که  بعد از این مدت مو های شما دوباره شروع به رشد خواهند کرد. 
 • در هفته اول بعد از عمل از پوشیدن کلاه خودداری کنید. کلاه گذاشتن بعد ازعمل کاشت‌مو فشار زیادی بر روی پوست سر و فولیکول‌ها وارد می‌کند. می تواند آنها را از جای خود خارج کند. 
 • یک ماه بعد از کاشت‌مو از انجام ورزش های سنگین و پیاده روی که باعث تعریق بیش از حد پوست شما می‌شود، خودداری کنید. 
 • در دو هفته اول بعد ازعمل، از قرار دادن پوست سر خود در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
ادامه مطلب  مقایسه کاشت مو روباتیک با FUT

تغذیه  بعد از کاشت مو

تغذیه بعد از کاشتن مو نیز بسیار مهم است. بعد از کاشت باید از مصرف مواد سرخ کردنی و مضر دوری کنید.باید مواد مفید مصرف کنید سیر سرشار از ویتامین‌ها مواد معدنی مختلف است و برای رشد موها بسیار مفید است. 

پروتکل‌های بهداشتی بعد از کاشت مو در کلینیک

تمامی وسایل و ابزار های اتاق عمل باید به طور کامل ضد عفونی شوند. نوبت دهی بیماران باید به گونه ای تنظیم شود که کلینیک بسیار خلوت باشد تا محیط بسیار آرام و بهداشتی باشد.

کلینیک ماه زر، دکتر کاشت مو معتبر

در این مقاله، ویژگی‌ها و خصوصیات بهترین کلینیک و دکتر کاشت مو معتبر به طور کامل بیان شدند. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله سوالی در این باره داشتید می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس گرفته و پرسش خود را مطرح نمایید. 

کلینیک ماه زر با حضور بهترین و معتبر‌ترین کادر پزشکی در زمینه کاشت‌مو با بیش از ۱۷ سال سابقه درخشان می‌تواند به شما کمک کند که عمل کاشتن موی خود را به راحتی و با موفقیت به اتمام برسانید و موهای دچار ریزش شده خود را بازگردانید. 

5/5 - (1 امتیاز)

6 پاسخ

 1. سلام موی سرمن در قسمت جلو در ناحیه فرق سر خیلی خلوت شده با توجه به اینکه من مسافر وبه عبارتی مهمان هستم آیا امکان کاشت مو بدون زخم شدن وجود داره یا نه ؟ میخواستم دوره درمان را بدانم چه مدت لازم است تشکر از پاسخگویی شما

 2. با خود ارضایی هم احتمال ابتلا به زگیل تناسلی وجود دارد؟

 3. سلام
  میخواستم بدونم چه جوری میتونم هزینه دقیق پی آر پی مو رو بدونم ؟ و اینکه تاثیر روی ریزش موی ارثی داره؟

 4. آیا اگر چند روغن رو‌مخلوط کنیم مثلا کرچک و زیتون و کتان و بادم و برای ابرو استفاده بشه مشکلی نیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله دکتر کاشت مو معتبر کجا بریم؟

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه قبل و بعد کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو