۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

مراحل کاشت مو از ۰ تا ۱۰۰

مراحل کاشت مو چیست؟

مراحل کاشت مو چیست؟

مراحل کاشت مو چیست؟ جراحی کاشت مو یک روش ظریف است. رعایت این دستورالعمل‌های بعد از ” مراحل کاشت مو “ برای نتایج مطلوب ضروری است. کاشت مو روشی است که در آن جراح پلاستیک پوسته‌ی موها را به ناحیه طاس سر منتقل می‌کند. جراح معمولاً موها را از پشت یا کنار سر به جلو یا بالای سر حرکت می‌دهد. بهتر است برای کاشت مو به بهترین مرکز کاشت مو در تهران مراجعه کنید. زیرا، با مراجعه به یک کلینیک معتبر دیگر نگران مراحل انجام ترمیم مو یا کاشت مو بدون جراحی نباشید.

مسئول اکثر ریزش مو الگو طاسی است. این الگو اکثر اوقات به ژنتیک بازمی‌گردد. موارد دیگری که ناشی از عوامل مختلفی برای ریزش مو است، به شرح زیر است.

  • رژیم غذایی
  • فشار عصبی
  • بیماری
  • عدم تعادل هورمونی
  • عوارض برخی از داروها

به‌طورکلی، برای رسیدن به پری رضایت‌بخش موهای خود، ممکن است به چندین جلسه جراحی نیاز داشته باشید و معمولاً بین هر جلسه از این مراحل کاشت مو فاصله بهبودی چندماهه توصیه شود. ممکن است مراحل کاشت مو تا دو سال طول بکشد تا نتیجه نهایی را با یک سری پیوند کامل ببینید. میزان پوششی که شما نیاز دارید در مراحل کامل کاشت مو ببینید تا حدی به رنگ و بافت موهای شما بستگی دارد. موهای زبر، خاکستری یا روشن پوشش بهتری برای سریع‌تر به پایان رسیدن مراحل کاشت مو نسبت به موهای ظریف و تیره دارند.

مراحل کاشت مو چیست؟

نحوه کاشت مو چگونه است؟

تعداد شاخه‌های بزرگ پیوند شده در جلسه اول در طی مراحل کاشت مو برای هر فرد متفاوت است، اما میانگین شاخه‌های آن حدود ۵۰ است. برای شروع مراحل کاشت مو ابتدا باید درست قبل از جراحی ناحیه اهداکننده مو کوتاه شود، تا بتوان به‌راحتی به پیوندها دسترسی پیدا کرد و آنها را برداشت. برای پیوند کاشت مو پزشک شما ممکن است از یک ابزار مخصوص استفاده کند تا بتوان آن را در ناحیه‌ای که باید پوشاند و مرحله به مرحله کاشت مو را گذراند.

به‌طورکلی، در این مرحله خط موی جلویی را باید جایگزین کند. برای انواع دیگر گرافت‌ها، پزشک از یک چاقوی جراحی برای برداشتن بخش‌های کوچکی از موی سر استفاده می‌کند. هنگامی‌که گرافت‌ها انجام می‌شود، پزشک ممکن است به‌طور دوره‌ای مقادیر کمی محلول نمکی را به پوست سر تزریق کند تا استحکام پوستی حفظ شود. محل اهداکننده مو ممکن است با بخیه بسته شود.

از همین جهت برای حفظ گردش خون سالم در پوست سر، پیوندها با فاصله حدود یک هشتم اینچ از هم قرار می‌گیرند. در جلسات بعدی، فضاهای بین شاخه‌ها با گرافت‌های اضافی پر می‌شود. پزشک شما در برداشتن و قرار دادن گرافت‌ها دقت زیادی به خرج می‌دهد تا مطمئن شود که موهای کاشته‌شده در جهت طبیعی رشد می‌کنند و عاملی بر رشد مو در محل اهداکننده تأثیر منفی نمی‌گذارد.

 مراحل کاشت نواری مو چیست؟

روش سنتی برداشت نواری که به‌عنوان پیوند واحد فولیکولی شناخته می‌شود، شامل برداشتن واحدهای فولیکولی از ناحیه اهداکننده به‌عنوان یک گروه است. روش نواری اجازه می‌دهد تا واحدهای فولیکولی به‌صورت دست‌نخورده و به شکل ژنتیکی استخراج شوند. هر واحد فولیکولی شامل ۱ تا ۴ تار مو است و این روش نواری به مهارت جراحی متخصص نیاز دارد تا بیمار بهترین نتیجه را به دست آورد و درعین‌حال کمترین ضربه را به ناحیه اهداکننده وارد کند. همچنین این مراحل کاشت مو باعث می‌شود موهای سالم سریع‌تر برداشت شوند

از آنجایی‌ که نوار مو در یک مجموعه جراحی با موقعیت مناسب و قابل‌ مشاهده و بزرگنمایی خارج می‌شود، مراحل کاشت مو روش نواری گرافت‌هایی با کیفیت و بهترین قابلیت را ایجاد می‌کند. این به جراح اجازه می‌دهد تا فولیکول‌های ضروری را به‌طور دقیق و دست‌نخورده حذف کند، که از ضربه و احتمال بریدن و تخریب فولیکول‌های مو جلوگیری شود‌. (منبع)

مراحل کاشت با استخراج واحدهای فولیکولی

جراحی FUT روشی برای استخراج فولیکول‌های مو از پشت یا کنار سر و استفاده از آن برای پوشاندن نقاط طاسی است. این جراحی به‌طورکلی یک جراحی بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود و اگر به‌درستی توسط یک جراح آموزش دیده انجام شود، می‌تواند پس از مراحل کاشت مو نتیجه‌ای طبیعی ایجاد کند. جراحی در محل کشیدن مو جای زخم باقی می‌گذارد، بنابراین اگر معمولاً موهای خود را کوتاه می‌کنید، جراحی FUE ممکن است گزینه بهتری باشد.

در جراحی و کاشت مو به روش FUT، جراح نواری از پوست را از پشت یا کنار سر شما بریده و تک تک فولیکول‌های مو را استخراج می‌کند، سپس این فولیکول‌ها در قسمت‌های طاسی پوست سر شما وارد می‌شوند. این جراحی در پوشاندن خط موی عقب‌رفته ناشی از طاسی با الگوی مردانه بهترین کارایی را دارد.

آماده‌سازی فولیکول مو

در زمان آماده‌سازی فولیکول جراح خط رویش موی شما را دوباره ترسیم می‌کند، سپس ناحیه استخراج مو را مشخص می‌کند و برای پرونده پزشکی شما عکس می‌گیرد. ممکن است قبل از جراحی، این گزینه را داشته باشید که از یک مسکن استفاده کنید. بی‌حسی موضعی روی پوست سر شما اعمال شده تا بتواند آن را بی‌حس کند.

موهای ناحیه اهداکننده، جایی که موهای شما از آن برداشته می‌شود، قبل از شروع مراحل کاشت مو تا حدود دو میلی‌متر کوتاه می‌شود.

جراح نوار پوست را با فولیکول‌های مو که به‌عنوان پیوند استفاده می‌شود را برش می‌دهد. جالب است که بدانید در تمام طول مراحل کاشت مو بیدار و هوشیار خواهید ماند. یک تکنسین در بهترین مرکز کاشت مو تهران تک تک فولیکول‌های مو را از نوار جدا کرده و آنها را برای پیوند آماده می‌کند، سپس جراح پوست سر را با بخیه می‌زند.

جایگذاری گرافت مومراحل کاشت مو

کاشت مو شامل برداشتن گرافت‌های پانچ کوچک از پوست سر حامل مو یا یک تکه بزرگ‌تر از این پوست سر از ناحیه اهداکننده و تقسیم آن به قطعات کوچک‌تر برای استفاده به‌عنوان پیوند است. این گرافت‌ها به ناحیه طاس یا نازک شده پوست سر منتقل می‌شوند.

گرافت‌های استخراج شده در شکاف‌های ایجادشده در پوست سر قرار می‌گیرند، هر کدام از این گرافت‌ها شامل حدود ۴ تا ۱۰ تار مو هستند. گرافت های نواری بلند و نازک هستند و شامل ۳۰ تا ۴۰ تار مو هستند.

گرافت ها در FUE و FUT متفاوت هستند. در FUT، گرافت ها دارای بافتی هستند که تمام طول فولیکول‌ها را احاطه کرده است. درحالی‌که در FUE، قسمتی از گرافت‌ها در نزدیکی اغلب از بافت جدا می‌شود، که باعث می‌شود در حین برداشتن، پردازش و مهم‌تر از همه جاگذاری، در برابر خشک شدن و ضربه آسیب‌پذیرتر شوند.

ادامه مطلب  مقایسه کاشت مو sut و fue

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

هدف ما این است که شما از خدماتی که بهترین مرکز کاشت مو تهران، کلینیک ترانسپلنت ارائه می‌دهد راضی باشید و از شما می‌خواهیم در صورت هرگونه مشکل یا سؤال با ما تماس بگیرید.

یکی از عوارض کاشت مو تورم است، که لازم است حتماً تورم را بعد از مراحل کاشت مو جدی بگیرید و آنها را به حداقل برسانید. در سه شب اول بعد از عمل با زاویه ۴۵ درجه بخوابید تا به‌سرعت بهبودی کمک کنید. مصرف یک داروی ضدالتهاب یا سایر داروهای مسکن تجویزشده توسط دکتر به کاهش تورم و تحریک کمک می‌کند. یک کیسه پر از یخ‌ یا بسته سرد نیز می‌تواند به تسکین عوارض کاشت مو مانند تورم کمک کند.

دومین مراقبت مهم این است که بعد از کاشت مو بدون جراحی یا ترمیم مو با هر روشی از ورزش بپرهیزید. شما بهانه‌ای از جانب پزشک خود دارید که از باشگاه ورزشی خودداری کنید ( حداقل در ۲۴ ساعت اول پس از جراحی ) ورزش شدید اکیداً ممنوع است. ورزش در هفته بعد از عمل کاشت مو باعث افزایش درد پوست سر و تورم صورت شما می‌شود.

ویژگی‌های بانک مو در مراحل کاشت مو

بانک مو به آن قسمتی از مراحل کاشت مو گفته می‌شود که گرافت­‌های مو از آن­ قسمت سر یا بدن تأمین‌شده و می­‌تواند یک منبع مناسب برای کاشت مو باشد. ازنظر بیشتر جراحان کاشت مو بهترین بانک مو دقیقه قسمت پشت سر که به شکل عدد ۷ است شناخته شده که ناحیه­‌ای از موهای آن قسمت برداشت می­‌شود. به‌طور دقیق آن قسمت دارای عمیق‌ترین بخش فولیکول مو که شامل ماتریکس مو (ساقه مو)، پاپیلای پوستی (تنظیم رشد) و ملانوسیت ها ( تولید رنگ ) است.

موهای انتهایی سر موهای ضخیم و رنگدانه‌دارتر، همچنین در بالای قسمت‌های پوست سر، ریش، زیر بغل و نواحی شرمگاهی نیز می‌توان به‌عنوان بانک مو استفاده کرد. این موهای ریز، کوتاه و بدون رنگدانه هستند که در بزرگسالان یافت می‌شود و بیشتر بخش‌های بدن را می‌پوشاند. نازک شدن مو و ریزش مو میلیون‌‌ها نفر را بدون در نظر گرفتن سن و جنس تحت تأثیر قرار می‌دهد.

نازک شدن موها و طاسی زودرس که به‌شدت تحت تأثیر ویژگی‌های ژنتیکی و ارثی است، می‌تواند منجر به کاهش عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس شود. بااین‌حال، ریزش مو لازم نیست دائمی باشد، و در بسیاری از موارد، حتی می‌تواند معکوس عمل کند. پیشرفت‌های تکنولوژیکی در زمینه کاشت مو بدون جراجی و ترمیم مو جایگزینی برای بالا رفتن اعتمادبه‌نفس ارائه می‌دهد.

مراحل کاشت مو

جمع بندی

هدف از کاشت مو، بازگرداندن ظاهری جوان‌تر به افرادی است که از ریزش مو، به‌ویژه آلوپسی آندروژنتیک رنج می‌برند. کلینیک ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، این فعالیت ارزیابی و مدیریت بیماران تحت کاشت مو را بررسی می‌کند و نقش مهمی در بهبود مراقبت از بیمارانی که تحت این روش قرار می‌گیرند دارد. ریزش مو یک مسئله ناراحت‌کننده است که بر بخش بزرگی از جمعیت، از جمله تا ۸۵ درصد از مردان و ۴۰ درصد از زنان، تأثیر می‌گذارد و بروز آن با افزایش سن برای هر دو جنس افزایش می‌یابد. با پیشرفت علم دیگر نگران کم پشت شدن و ریزش موهای خود نباشید.

جستجو مرتبط کاربران:

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

6 پاسخ

  1. ببخشید من قسمت تاج ابروهام خالیه و میخوام کاشت ابرو انجام بدم. چند جلسه مراجعه لازم داره؟ وحدود قیمتیش رو هم بگید لطفا

  2. سلام خسته نباشين تا چند بار ميشه ابرو رو كاشت و ترميم كرد ابروم خيلي ايراد داره

  3. ممنون از توضیحات کاملی که نوشتین با این وجود چیزی که متوجه شدم اینه که میکروگرفت بهتره و عوارضش کمتره درست میگم ؟ ایا من حق انتخاب نوع روش رو دارم ؟ یا پزشک می بایست تشخیص بدن ؟

  4. سلام من بانک مو ندارم روشی وجود نداره که کاشت انجام بدم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله مراحل کاشت مو از ۰ تا ۱۰۰

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
روش‌های کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه