۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

آیا کاشت مو درد دارد؟

درد کاشت مو چقدر است؟

درد کاشت مو چقدر است؟

درد کاشت مو واقعی است؟ یکی از کنجکاوترین موضوعات کسانی که می‌خواهند کاشت مو انجام دهند این است که آیا در حین یا بعد از کاشت مو دردی وجود دارد یا خیر؟ افرادی که می‌خواهند کاشت مو انجام دهند، علاقه دارند بدانند که در حین و بعد از کاشت مو چه مشکلاتی را تجربه خواهند کرد. بهترین مرکز کاشت مو در تهران یعنی کلینک ماه زر با تیم حرفه‌ای خود آماده ارائه خدمات کاشت مو بدون جراحی برای شما عزیزان است.

آیا درد کاشت مو وجود دارد؟

سوال بیشتر افراد این است که آیا کاشت مو درد دارد؟ پاسخ سوال شما خیر است؛ زیرا در شرایط عادی در حین عمل کاشت مو هیچ آسیبی نمی‌بینید و چیزی احساس نمی‌کنید. فرایند کاشت مو با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بی‌حسی موضعی با تزریق داروهای بی‌حس کننده به ناحیه تحت درمان بعنی همان ناحیه بانک مو، هنچنین ناحیه دریافت‌کننده گرافت‌های مو قبل از کاشت مو است؛ بنابراین، بی حسی موضعی در حدود ۲۰ دقیقه اثر خود را نشان می‌دهد و ناحیه تحت درمان در حین عمل کاشت مو بی‌حس می‌شود.

درد کاشت مو

کنترل درد ناشی از کاشت مو چگونه است؟

کاشت مو بدون جراحی به طور کلی فرآیندی راحت و بدون دردی برای بیماران است. این روند درمانی در شرایط راحت و بدون احساس درد و رنج در بهتر مرکز کاشت مو انجام می‌شود. بی‌حسی موضعی با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف انجام می‌شود که در حین انجام تزریق ممکن است درد بسیار کمی احساس شود. با این حال نمی‌توان گفت که دقیقاً درد قابل توجه‌ای را حس خواهید کرد.

با وجود تقاضای زیاد برای کاشت مو احساس و استرس ناشی از درد ممکن است بغصی افراد را ناراحت و عصبی کند؛ اما در کاشت مو جدای از تزریق بی حسی موضعی، کاشت مو با استفاده از آرامبخش بسته به درخواست بیمار انجام می‌شود. در بیمارانی که درخواست آرام بخش دارند، بیمار هرگز در حالت خواب کامل قرار نمی‌گیرد. با این حال از ابتدا تا انتها روند کاشت مو هیچ دردی را احساس نمی‌کند.

در برخی موارد، بیماران بیهوشی عمومی را ترجیح می‌دهند. آرام بخش یکی از روش های بیهوشی بوده که کاملا شبیه هم نخواهند بود و به راحتی در عمل کاشت مو قابل استفاده هستند. حتی گاهی پیش می‌آید که بیماری علاقه‌ای به بی‌حسی با سوزن و تزریق ندارند به همین دلیل در این گونه موارد قبل از بی‌حسی موضعی با کمک آرامبخش آرام می‌شود و بعد بی‌حسی موضعی تزریق می‌شود. دلیل اصلی این امر این است که از فوکوس و ترس بیمار بر روی سوزن جلوگیری می‌کند.

آیا کاشت مو درد دارد؟

آیا کاهش درد بعد از کاشت مو امکان پذیر است؟

بسته به نوع روشی که برای کاشتن مو استفاده کرده‌اید نیاز است تا یک سری مراقبت‌های قبل و بعد از عمل داشته باشید. ازجمله بروزترین روش‌های کاشت عبارتند از:

پس از عمل کاشت مو، در عرض ۱۰ تا ۱۲ ساعت که بی حسی موضعی اثر خود را از دست می‌دهد، درد در ناحیه گردن و در قسمت پیوند شروع می‌شود. برای این کار اصولا پزشک به بیماران مسکن می‌‌دهد و توصیه می‌کند که به طور منظم صبح و عصر از داروهای مسکن خود استفاده کند، مهمترین فرآیند پس از کاشت مو، سه روز اول است. در این فرآیند، پشت گردن با بانداژ پوشانده می‌شود و ناحیه پیوند شده باز می‌ماند.

پس از کاشت مو، بیمار می‌تواند در منزل استراحت کند، نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست. داشتن ضربان در سر پس از کاشت مو کاملا طبیعی است، در پایان روز سوم این دردها کاهش می‌یابد. ممکن است پس از کاشت مو مقدار کمی خونریزی در پوست سر شما وجود داشته باشد. در روز دوم، این خونریزی‌ها پوسته، پوسته می‌شوند و روند بهبودی آغاز خواهد شد. در 3 روز اول نباید ناحیه کاشت مو را لمس کنید.

ادامه مطلب  کاشت مو به روش BHT چگونه است؟

آیا کاشت مو عوارضی هم دارد؟

افرادی که می‌خواهند کاشت مو انجام دهند برای اطلاع از عوارض کاشت مو و خطرات احتمالی که ممکن است در این روند اتفاق بیفتد با کلینیک ماه زر تماس بگیرند، همچنین برای کسب اطلاعات درباره کاشت مو می‌توانید به مرکز کاشت مو در تهران مراجعه کنید. در این مقاله درباره خطرات، عوارض، مضرات و میزان موفقیت کاشت مو اطلاعاتی ارائه خواهیم داد. از آنجایی که عوارض کوتاه مدت و موقتی پس از کاشت مو خواهید داشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خارش
 • قرمزی
 • حساسیت

عوارض کاشت مو گفته شده برای مدت کوتاهی در ناحیه اهداکننده و پیوند در طول فرآیند بهبودی قابل مشاهده است. جدا از این که ممکن است در روند کاشت مو که در شرایط مناسب انجام نشده نتایج نامطلوبی مشاهده شود.

ادامه مطلب  درد کاشت مو RHT

مراقبت های بعد از کاشت مو برای جلوگیری از درد

ریزش مو مشکلی است که بیشتر در مردان دیده می‌شود. در واقع، برخی از مشکلات ریشه روحی روانی دارند که حتی ممکن است در مردانی که مشکلات ریزش مو و الگو طاسی جدی دارند، رخ دهد. خوشبختانه به لطف گام‌های مثبت دنیای پزشکی در این زمینه می‌توان گفت که مشکل طاسی اکنون قابل رفع شده است. همانطور که گفته شد برای جلوگیری و کاهش درد کاشت مو بایست تمامی مراقبت‌ها را به خوبی رعایت کنید. با کاشت مو می‌توانید به ترمیم موهای خود کمک کنید اما سوال اصلی این است که مراقبت از مو بعد از کاشت مو چگونه است؟ در پاسخ این سوال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بلافاصله پس از کاشت مو، موهای خود را نشویید.
 • 3 روز پس از کاشت، موهای خود را به طور منظم بشویید.
 • از ماساژ دادن ناحیه پیوند خودداری کنید.
 • از محصولات توصیه شده توسط پزشک خود استفاده کنید.
 • موهای خود را با حرکات ملایم بشویید.
 • مراقبت‌های روتین خود را بعد از ۱۰ روز شروع کنید.
 • از وسایل گرمایشی برای خشک کردن مو دوری کنید.
 • از منطقه کاشت محافظت کنید.
 • از رفتن به آرایشگاه و آرایشگرها دوری کنید.

توصیه های بعد از کاشت مو بدون درد و خونریزی

 • پس از کاشت مو باید به طور مرتب از مسکن‌ها و آنتی بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید
 • شما باید فولیکول‌های موی پیوند شده را از آفتاب و گرد و غبار محافظت کنید. برای این کار توصیه می‌کنیم کلاه راحتی تهیه کنید که به سرتان فشاری وارد نشود.
 • مصرف الکل و سیگار تا سه روز پس از کاشت مو توصیه نمی‌شود. این روند رشد پس از کاشت مو را کند می‌کند.
 • شما باید از فعالیت‌هایی که شما را خسته می‌کند و خطر ضربه زدن به سرتان را به دنبال دارد دوری کنید
 • دوش گرفتن در سه روز اول پس از کاشت مو توصیه نمی‌شود تا آب به سر شما نرسد. پس از سه روز اول، می‌توانید با مشورت پزشک خود دوش بگیرید.
 • پس از کاشت مو باید به وضعیت خواب خود نیز توجه کنید. برای جلوگیری از آسیب توصیه می‌شود به پشت یا صاف دراز بکشید.

هزینه کاشتن مو بدون درد چقدر است؟

در طول فرآیند کاشت مو، متغیرهای مختلفی برای هزینه کاشت مو در نظر گرفته می‌شود. بسته به نوع روش‌هایی که از ساختار موی فرد استفاده می شود، موقعیت های زیادی می تواند بر قیمت ها تأثیر بگذارد. فناوری‌های مورد استفاده در طول عملیات روز به روز در حال توسعه هستند. به این ترتیب روش‌هایی مانند کاشت مو بدون جراحی و گاهی از روش هایی مانند برداشتن پیوند با دستگاه‌های مخصوص استفاده می‌شود. تمام این جزئیات به طور مستقیم بر قیمت کاشت مو تاثیر می‌گذارد.

عوامل متعددی بر قیمت کاشت مو بدون درد تاثیر می گذارد به طور خلاصه شامل موارد زیر می‌شوند.

 • روش استفاده شده
 • مقدار پیوند مورد استفاده
 • اندازه منطقه کاشت
 • تجریه و دانش تیم کاشت

درد کاشت مو وجود ندارد اگرچه …

اگرچه کاشت مو توسط زنان و مردان که ریزش مو زیادی دارند ترجیح داده می‌شود، اما در مورد اینکه آیا افراد در سر خود احساس درد می کنند یا خیر؟ ملاحظاتی وجود دارد؛ اما از آنجایی که کاشت مو عملی است که با بی حسی موضعی انجام می‌شود، تحت هیچ شرایطی درد و ناراحتی احساس نمی‌شود. کاشت مو یک برنامه کاربردی است که ۵ تا ۶ ساعت طول می‌کشد.

این روش، انتقال گرافت‌های موی سالم است که از آنجایی که در حین عمل از بیهوشی استفاده می‌شود، دردی احساس نخواهید کرد. با این حال ممکن است سردرد ناشی از این روش هرچند نادر وجود داشته باشد. این درد کاملا طبیعی و قابل انتظار است. در روزهای بعد بیمار به سرعت وارد روند بهبودی می‌شود و دردی احساس نخواهد شد.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

10 پاسخ

 1. آیا بعد از مزوتراپی مو باید از شامپوی خاصی استفاده کنیم؟

  1. بله تمامی مراقبت‌ها به مشا در جلسات مشاوره داده می‌شود.

 2. سلام
  این تتو ها بعد از اینکه پاک شدن عوارض ندارن؟

  1. با سلام قطعا کاشت ابرو. البته که باید معاینه هم بشید.

 3. من بخاطر کرونا ریزش مو شدیدی گرفتم راهی هست که ریزش متوقف بشه ؟ ایا مجددرشد می کنه ؟

  1. دوست عزیز ممکنه شما کاندید کاشت مو باشید. برای دریافت مشاوره با شماره مشاورین ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا کاشت مو درد دارد؟

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)