۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت مو بدون جراحی چگونه است؟ روش ها، تکنیک ها در ۱۴۰۲

کاشت مو بدون جراحی

کاشت مو بدون جراحی

کاشت مو بدون جراحی وجود دارد؟ بسیاری از افراد سوال می پرسند که چگونه بدون جراحی کردن، کاشت مو انجام دهند؟ فرض کنید که شما به یک مرکز کاشت موی معتبر مراجعه کرده‌اید، حتما این کلینیک خود را با جدیدترین تکنیک‌ها و تجهیزات و دستگاه‌ها بروز می‌کند. شما با مراجعه به کلینیک ترانسپلنت، می‌توانید کاشت مو بدون جراحی با روش‌های نوین و بدون درد و خونریزی انجام دهید و نتیجه کاملا راضی کننده بگیرید.

فهرست مطالب

کاشت مو بدون جراحی در کلینیک مو

“کاشت مو بدون جراحی” یکی از روش‌های درمانی ساده است که باید در بهترین مرکز کاشت مو انجام شود. کاشت مو بدون جراحی اغلب با استفاده از فولیکول‌های موی واقع در پشت سر در ناحیه بانک مو انجام می‌شود، اما متأسفانه در برخی موارد ناحیه اهداکننده ضعیف است و امکان برداشت آن‌ها امکان‌پذیر نیست، سپس مراجعه‌کننده به استفاده از کلاه گیس یا موی مصنوعی با تکنیک‌های جدید روی خواهند آورد. کاشت مو بدون جراحی شکل مو این مکانیسم ایده اصلی است که فرآیند کاشت مو بدون جراحی بر اساس آن استوار می‌باشد، اما ابزارهای مورد استفاده برای استخراج و کاشت مجدد فولیکول از تکنیکی به تکنیک دیگر متفاوت است. زمانی که موهای یک نفر دچار ریزش می‌شوند و فرد دچار طاسی می‌گردد، تنها یک راه قطعی برای از بین بردن این عارضه وجود دارد و آن هم کاشت در بهترین مرکز کاشت مو است.

کاشت مو بدون درد و خونریزی و بدون جراحی

کاشت مو بدون درد و خونریزی موثرترین درمان برای طاسی و ریزش مو است. در این روش، فولیکول‌های موی کاشته شده یا همان فولیکول‌های مو از ناحیه بدن برداشته شده و به ناحیه‌ای که ریزش مو دارد پیوند داده می‌شود. به همین دلیل است که کاشت مو بدون جراحی تنها درمان دائمی طاسی است. این موضوع به این دلیل است که مانند قبل، اندام‌های رویش مو حتی پس از انتقال به مکان جدید به تولید و رشد مو ادامه می‌دهند. موهای کاشته شده شبیه موهای طبیعی هستند و رشد می‌کنند. می‌توانید مانند موهای معمولی با آن رفتار کنید. آن‌ها را رنگ کنید، اتو کنید و خشک کنید. علاوه بر همه این‌ها، باید بدانید که موهای تازه کاشته شده بادوام هستند. اکثر افرادی که طاس هستند یا ریزش مو دارند ممکن است همچنان موهای ضخیم در پشت سر خود داشته باشند.

مشـاوره 24 ساعته:

09127300790

زمانی که موهای قسمت‌های دیگر نازک و از بین رفته است. موهای ناحیه اکسیپیتال و ناحیه گیج گاه ممکن است از نظر ساختار سلولی در برابر ریزش مو مقاوم باشند؛ بنابراین موهای جدید کیفیت بهتری نسبت به موهای قبلی خواهند داشت. پس از کشف کاشت مو به روش FUT، جراحان به دنبال راهی برای کاشت مو، ریش و سبیل بودند که کمتر تهاجمی، بدون درد و بدون خونریزی باشد. سرانجام فناوری معروف به FUE در دنیا و FIT در ایران کشف شد. روش کاشت مو FIT یا FUE به معنای استخراج واحدهای فولیکول مو است.

بهترین سن افرادی که معمولاً برای کاشت مو غیر جراحی مراجعه می‌کنند، بالای ۳۰ سال سن دارند که از الگوی ریزش مو ثابتی برخوردار هستند. سلامت و تراکم مو نیز نقش مهمی در زیبایی و سلامت زندگی شما دارد. هر چه موهای اهداکننده بیشتر، پرتر و تراکم مو بیشتر داشته باشد، این روش می‌تواند مؤثرتر واقع شود. با اولین مراجعه به مشاوره اولیه شما اهداف و زمینه‌های مورد توجه، همچنین بهترین میزان پوشش توصیه شده برای بازیابی خط موی خود را مشخص می‌کنید.

[ رضایت مشتری: بعد از ۳ روز سر کار رفتم ]

فایل صوتی مصاحبه بالا:

کاشت مو در ایران، به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و هر یک از آن‌ها، می‌تواند برای یک نوع از ریزش و یک فرد مناسب باشد.

در یک دسته بندی کلی، می‌توان گفت که دو نوع روش کاشت مو در ایران وجود دارد:

 • کاشت مو بدون جراحی
 • کاشت مو با جراحی

به نقل از aad.org، در کاشت مو با جراحی که قدیمی‌ترین روش کاشت مو محسوب می‌شود، قسمتی از پوست سر بریده می‌شود تا پزشک، بتواند فولیکول‌های مو را از آن جدا کند. این روش که همراه با کمی درد و خون‌ریزی است، شاید برای هر کسی مناسب نباشد. به خصوص که از معایب آن این است که جای زخم قسمت بریده شده پوست روی سر باقی می‌ماند.

مشـاوره 24 ساعته:

09127300790

کاشت مو بدون جراحی چیست؟

کاشت مو بدون جراحی چیست؟

در طی مراحل کاشت مو بدون جراحی هیچ دردی در کار نیست. یکی از مزایای آن عدم نیاز به برش و خونریزی سر است. این بدان معنی است که دیگر درد یا ناراحتی پس از عمل وجود ندارد، همچنین هیچ عارضه یا خطر بیماری را تهدید نمی‌کند. مراحل کاشت مو بدون درد و خون‌ریزی به شرح زیر است.

در مرحله اول قسمتی از مو که فولیکول‌های مو از آن اهدا خواهد شد تراشیده می‌شود، سپس در مرحله دوم  یک بی حس کننده موضعی را روی پوست سر شما تزریق می‌کنند. آنها ممکن است به شما یک آرام بخش خفیف نیز پیشنهاد دهند تا به شما کمک کند در طول عمل آرام باشید. در مرحله سوم فولیکول‌های موی شما را با یک وسیله‌ای مانند انبر مخصوص خارج کرده که از فشار پنومونی استفاده می‌کند، سپس ریشه مو را استخراج می‌کنند.

در مرحله چهارم جراح فولیکول‌های مو را با استفاده از یک ابزار تخصصی در قسمت‌های طاسی پوست سر شما کاشت می‌کند. جراح ممکن است یک پانسمان به محل اهدا کننده و محل کاشت برای کمک به کنترل خونریزی بسیار جزئی بگذارد. پس از کاشت، ریزش مو لزوماً متوقف نمی‌شود. برخی از بیماران جلسات بعدی را برای نگهداری مداوم اضافه می‌کنند و اگر الگوی طاسی شما با افزایش سن ادامه یابد، ممکن است در آینده به جلسات بیشتری نیاز داشته باشید.

کاشت موی طبیعی بدون جراحی

کاشت مو گزینه خوبی برای افرادی است که دارای هر سطحی از ریزش مو هستند. علاوه بر این، این درمان بهترین انتخاب برای رشد مجدد مو و بهبود ظاهر آنها است. با کمک کاشت مو بدون جراحی می‌توانید نتیجه سریع‌تر در عرض چهار هفته برای پر کردن موهایتان داشته باشید. علاوه بر این، کاشت مو بدون جراحی هزینه کمتری نسبت به کاشت مو با جراحی دارد. ترمیم مو بدون جراحی برگشت پذیر است که برخلاف جراحی دائمی، همیشه می‌توانید شرایط را تغییر داد.

همان طور که گفته شد، کاشت مو، تنها راه قطعی برای درمان طاسی و ریزش موی شدید است. در تعریف کلی کاشت مو، فولیکول‌های مو از یک قسمت از سر که گرافت های موی قوی دارد و نسبت به ریزش مقاوم‌تر است، برداشته می‌شوند و به قسمت‌های کم‌تر مو و قسمت‌هایی که دچار طاسی شده‌اند انتقال داده می‌شوند.

معمولاً، قسمت‌هایی از موهای پشت گوش به عنوان بانک مو انتخاب می‌شوند و به فرق سر که بیش‌تر دچار ریزش می‌شود منتقل می‌شوند و سپس به رشد خود ادامه می‌دهند. طراحی صحیح خط رویش توسط پزشک، می‌تواند باعث شود که موها، پس از رشد مجدد، حالتی طبیعی و پرپشت و خوش‌حالت پیدا کنند.

از روش‌های کم تهاجمی‌تر کاشت مو با عنوان کاشت مو یاد می‌شود. در این روش‌ها، به جای این که پوست سر بریده شود و فولیکول‌های مو در آزمایشگاه از آن جدا شوند، گرافت های مو به صورت تک به تک و جداگانه، مستقیماً از روی سر برداشته می‌شوند و بنابراین، متقاضی کاشت مو بدون جراحی، هیچ‌گونه دردی را در حین عمل یا بعد از آن حس نخواهد کرد.

اولین روش کاشت مو غیر جراحی

اولین روش کاشت مو بدون جراحی، روش کاشت موی FIT است که در آن فولیکول‌ها به صورت واحدی استخراج می‌شوند و به قسمت‌های طاس سر منتقل می‌شوند.

برای برداشت واحدهای فولیکولی مو از پانچ‌های مخصوصی استفاده می‌شود که سوراخ‌هایی بسیار ریز روی سر ایجاد می‌کنند. این برش‌ها، قطری کم‌تر از یک میلی‌متر دارند و باعث می‌شوند که پوست سر بعد از عمل به بخیه نیازی نداشته باشد و خونریزی نیز در حد بسیار اندک باشد.

همچنین جای زخم و اسکار نیز روی سر باقی نمی‌ماند و این موضوع باعث می‌ِشود دوران ریکاوری عمل نیز کوتاه‌تر باشد. بعد از روش FIT، روش‌های دیگری نیز برای کاشت مو بدون جراحی ابداع شدند که از میان آن‌ها می‌توان به روش‌های SUT، Micro FIT و BHT اشاره کرد. روش ترکیبی FIT & FUT نیز جزو روش‌های کاشت مو بدون جراحی است.

آیا کاشت مو نوعی عمل جراحی است؟

امروزه برای برخی افراد این سوال پیش می‌آید که آیا کاشت مو نوعی جراحی است؟ پاسخ این پرسش «بله» است. کاشت مو نوعی جراحی است، اما روش‌های مختلف کاشت مو بسیار تهاجمی است که تا جایی که نمی‌توان آن را به عنوان جراحی دید. به طور کلی روش‌های کاشت مو را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

 • کاشت مو بدون جراحی: روش FIT
 • روش جراحی: روش FUT و روش ترکیبی

روش‌های مختلف کاشت مو برای جایگزینی موهای طبیعی با موهای از دست رفته، از فولیکول‌های مو در اطراف پشت و سر استفاده می‌شود که در برابر ریزش مو مقاوم هستند؛ بنابراین پس از کاشت، فولیکول‌های مو و پیازه نه تنها موی کاملاً طبیعی هستند، بلکه تا پایان عمر خود به رشد خود ادامه می‌دهند و در برابر ریزش موی مورد استفاده در روش‌های کاشت مو مقاوم هستند. فلاکینگ فقط فولیکول‌های مو را از بین نمی‌برد.

در عوض به رشد مجدد مو در قسمت‌های مختلف بدن کمک می‌کند؛ بنابراین کاشت مو را می‌توان به راحتی در قسمت‌های مختلف بدن مانند سر، ابرو، ریش، سبیل، مژه‌ها و حتی اسکارهای ناشی از زخم و سوختگی انجام داد. موهای تازه کاشته شده تا کنون نیاز به داروی خاصی ندارند و برای همیشه رشد می‌کنند. این موها را می‌توان مانند موهای طبیعی شست، حالت داد و کوتاه کرد و هیچ محدودیتی برای انجام کارهایی که موها پس از انبوه شدن می‌توانند انجام دهند، وجود ندارد.

مشـاوره 24 ساعته:

09127300790

عوارض کاشت مو بدون جراحی

در کاشت مو دو نوع عارضه وجود دارد که اولین عوارض آن سرگیجه، درد، خارش، تورم، خونریزی و … در چند هفته اول پس از کاشت مو بدون جراحی است.
عارضه دوم فقط در برخی افراد رخ می‌دهد، مانند تغییر رنگ موهای کاشته شده و نازک شدن موها.
کاشت مو بدون جراحی عوارض جانبی دارد، از جمله عوارض جانبی برخی داروها مانند پروپشیا که میل جنسی را کاهش می‌دهد.
میکرونیدلینگ به عنوان یک درمان عوارض جانبی مانند تورم و قرمزی نیز دارد. از آنجایی که فولیکول‌های مو باید از ناحیه اهداکننده برداشته شده و به ناحیه مورد نظر پیوند زده شوند، این نواحی باید سوراخ شوند تا باعث خونریزی ریشه شوند.
افرادی که پوست تیره دارند قرمزی و التهاب بیشتری خواهند داشت، اما برای افرادی که پوست تیره دارند، این قرمزی کمتر دیده می‌شود، اما این حالت می‌تواند ماه‌ها طول بکشد و موقتی است.
روش‌های کاشت موی طبیعی مانند لیزر موهای زائد و روغن درمانی هیچ عارضه خاصی ندارد.

چرا عوارض کاشت مو غیر جراحی رخ می‌دهد؟ کاشت مو یک جراحی زیبایی نسبتاً جدید و به سرعت در حال رشد است. هرچه جلوتر می‌رویم، روش یا تکنیک کاشت مو کمتر تهاجمی است، پیچیدگی آن کمتر می‌شود و نتیجه طبیعی و زیباتر است. با این حال، کاشت مو مانند سایر جراحی‌ها دارای عوارضی است. هر از چند گاهی این موضوع جراحان و متقاضیان کاشت مو را به چالش می‌کشد. در بسیاری از موارد، عوارض جانبی به درستی مدیریت و درمان می‌شوند، اما در برخی موارد عواقب ناگواری دارند.

با افزایش محبوبیت مردم شاهد افزایش چشمگیر متقاضیان کاشت مو هستیم و روز به روز بر تعداد جراحی‌های کاشت مو افزوده می‌شود. مهمتر از آن، با پیشرفت تکنولوژی کاشت، بسیاری از پزشکان با رشته‌های مختلف بدون گذراندن دوره‌های مربوطه یا مهارت کافی، به کاشت مو تکیه کرده‌اند. با گسترش استفاده از کاشت مو و ورود متخصصان غیر مرتبط به این رشته، عوارض بعدی کاشت مو بیشتر شده است

روش‌های جدید کاشت مو بدون جراحی کدام هستند؟

روش‌های جدید کاشت مو غیر جراحی

ریزش مو برای اکثر مردان و زنان واقعاً مشکل بزرگی است. با این حال، همیشه که می‌‌توانید بر این مشکل  غلبه کنید. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به جایگزینی و کاشت مو بدون جراحی روی می‌آورند. این برای جلوگیری از درد و عوارض جانبی احتمالی ناشی از کاشت مو است. اگر شما نمی‌خواهید جراحی کنید، پزشکان کلینیک ترانسپلنت روش‌های غیرجراحی را پیشنهاد می‌کنند. این شامل:

درمان پی آر پی
درمان با سلول های بنیادی (ترکیبی از این دو)
میکرونیدلینگ (با پی آر پی یا سلول های بنیادی درمانی)
میکروپیگمنتیشن پوست سر (SMP)

این روش‌ها برای مردان یا زنانی که در مراحل اولیه ریزش مو دارند، انتخابی عالی است. همچنین، برای کسانی که از نظر سلامتی ضعیف هستند و عمل جراحی برای آنها خطرناک است، کاشت مو بدون جراحی گزینه بسیار خوبی است. از دست دادن 100 تا 150 تار مو در روز طبیعی است. با این حال، اگر متوجه بخش‌های طاس یا نازک شدن تارهای مو شده‌اید، ممکن است ریزش مو را تجربه کنید . ریزش مو یک مشکل جدی برای بسیاری از افراد است. برای برخی، این نتیجه پیری طبیعی و تغییرات در هورمون‌ها است. با این حال، مردان معمولاً کاندیدهای بهتری برای جراحی مو نسبت به زنان هستند.

همان طور که گفته شد، قدیمی‌ترین روش کاشت مو بدون جراحی، روش FIT است.

این روش، شباهت زیادی به روش FUT دارد. روش کاشت در روش FIT کاملاً مشابه روش کاشت موی FUT است ولی در برداشت موها، آن دو روش با یک دیگر تفاوت دارند. در روش FIT استخراج مو به کمک انبرک و پانچ مخصوص، به صورت مستقیم از پوست سر صورت می‌گیرد و در آن نیازی به جدا کردن پوست سر نیست.

پس از روش FIT روش‌های SUT، Micro FIT و BHT و کاشت مو به روش نئوگرافت روی کار آمدند که در ادامه توضیحاتی را راجع به هر یک از آن‌ها ارائه خواهیم کرد:

روش های جدید کاشت مو بدون جراحی توضیحات
کاشت مو بدون جراحی به روش SUT این روش، روندی کاملاً شبیه به روش FIT دارد. با این تفاوت که در آن به جای استفاده از پانچ دستی و انبرک، از دستگاه‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌شود که برداشت مو را به صورت اتوماتیک انجام می‌دهد. این دستگاه که SAFER نام دارد، دارای یک مکنده یا دستگاه ساکشن است که باعث می‌شود هم سرعت برداشت مو بالاتر برود و هم آسیبی که به فولیکول‌های مو وارد می‌شود کم‌تر شود.
کاشت مو به روش BHT روش BHT روشی است که در آن از موی سایر نقاط بدن مانند ریش‌ها برای پیوند به سر استفاده می‌شود. به طور معمول، این روش برای کاشت مو توصیه نمی‌شود ولی کسانی که بانک موی ضعیفی دارند ناچار به استفاده از این روش هستند.
کاشت مو بدون جراحی به روش Micro FIT یا MFIT این روش جدیدترین روش کاشت مو است که در ایران و دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش کیفیت کاشت موی بسیار بالایی دارد و به گرافت های مو به هیچ عنوان آسیب نمی‌رساند.

کاشت و ترمیم مو بدون جراحی چگونه انجام می‌شود؟

برای این که بتوانید عمل کاشت مو بدون جراحی انجام دهید، ابتدا باید توسط پزشک متخصص ویزیت شوید. در جلسه مشاوره کاشت مو، وضعیت جسمانی و سلامت عمومی شما بررسی می‌شود و مشخص می‌شود که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام عمل کاشت مو هستید یا خیر.

سپس، با توجه به بانک موی شما، بودجه‌ای که در نظر دارید برای عمل کاشت مو خرج کنید و همچنین نظر پزشک، مشخص می‌شود که کدام روش کاشت مو برای شما مناسب‌تر است: کاشت مو با جراحی یا کاشت مو بدون جراحی. پس از این که نوع کاشت موی شما مشخص گردید، توصیه‌های لازم برای قبل عمل کاشت مو، روز عمل و مراقبت‌های پس از عمل کاشت مو به شما اعلام می‌گردد تا بتوانید عمل کاشت موی موفقیت‌آمیزی داشته باشید. اکثر افراد، دوست دارند که یک ترمیم بدون جراحی داشته باشند. طبیعتا کاشت مو بدون درد و خونریزی، مطلوب‌تر از کاشت مو با جراحی و خون‌ریزی است.

یکی از دلایلی که برخی افراد، کاشت مو به روش FUT را به کاشت مو بدون نیاز به عمل جراحی ترجیح می‌دهند این است که هزینه انجام این عمل، نسبت به روش‌های کاشت مو بدون درد و خونریزی، کم‌تر است؛ ولی باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که هنگام عمل کاشت مو به روش FUT صفر تا صد پیوند مو به صورت دستی انجام می‌شود و این موضوع، سبب می‌شود احتمال خطا در این نوع کاشت مو، نسبت به ترمیم بدون جراحی که به جز روش FIT، همگی به کمک دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته انجام می‌شوند، بیش‌تر باشد.

اگر قصد دارید تا با نحوه کاشت ابرو بدون جراحی آشنایی پیدا کنید، با مقاله مربوط سر بزنید.

بهترین مرکز کاشت مو بدون نیاز به عمل جراحی در تهران کجاست؟

بعد از این که تصمیم گرفتید عمل کاشت مو انجام دهید، اولین و مهم‌ترین قدمی که باید بردارید، انتخاب بهترین مرکز کاشت مو است. اگر در این تصمیم‌گیری خوب عمل کنید، بدون شک عملی موفقیت‌آمیز را پشت سر خواهید گذاشت. ولی در صورت مراجعه به مراکز غیر معتبر کاشت مو، نه‌تنها موهای پرپشتی نخواهید داشت، بلکه ممکن است بانک موی شما نیز دچار آسیب شود و دیگر قادر به انجام عمل کاشت مو و بازگرداندن موهای خود نباشید.

هنگام پیدا کردن بهترین مرکز کاشت مو، باید این نکته را در نظر داشته باشید که لزوماً تمام تبلیغاتی که می‌بینید درست نیستند و نباید تحت تأثیر تبلیغات، اقدام به کاشت مو نمایید. همه آن چه در تبلیغات ذکر می‌شود لزوماً درست نیست و باید تحقیقات زیادی پیش از انتخاب مرکز کاشت مو به عمل بیاورید.

برخی از مواردی که باید توسط شما بررسی شوند عبارتند از:

 • مجوزهای رسمی از وزارت بهداشت
 • سوابق کاری کلینیک
 • عکس‌ها و میزان رضایت مراجعین قبلی
 • تجهیزات کلینیک
 • رفتار محترمانه پرسنل

به این منظور، اول از همه باید به مجوزهای بهداشتی مرکز کاشت مو توجه کنید. کلینیکی که فاقد مجوز رسمی از وزارت بهداشت باشد، دارای اعتبار لازم برای انجام عمل کاشت مو نیست.

ضمناً باید توجه داشته باشید که مدرک و مجوز پزشک، مرتبط با حوزه کاشت مو باشد. با توجه به بالا رفتن تقاضای کاشت مو، پزشکان با مهارت‌هایی در حوزه‌های دیگر، روی به عمل کاشت مو آورده‌اند که البته، غیرمجاز است و نباید به این افراد اعتماد داشته باشید.

پس از بررسی این موضوع، باید سوابق کاری پزشک و میزان رضایت مراجعین قبلی را بررسی نمایید. در صورتی که تعداد نارضایتی‌های بیماران قبلی، زیاد باشد، مشخصاً پزشک قابل اعتماد نیست و ممکن است نتوانید نتیجه دلخواه خود را از عمل کاشت مویتان دریافت نمایید. دیدن عکس‌های قبل و بعد از کاشت مو در مراجعین قبلی کلینیک نیز می‌تواند به شما کمک کند تا راحت‌تر تصمیم بگیرید که کاشت موی خود را در کدام کلینیک انجام دهید.

هزینه کاشت مو بدون درد و جراحی چقدر است؟

هزینه‌های نهایی ممکن است به موارد زیر بستگی داشته باشد:

 • وسعت عمل پیوند
 • در دسترس بودن جراح
 • تجربه جراح
 • تکنیک جراحی انتخاب شده است

از آنجایی که کاشت مو یک عمل زیبایی است، بیمه درمانی برای این عمل هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند. داروهای مراقبت پس از درمان نیز ممکن است به هزینه نهایی اضافه کنند. ترمیم مو بدون جراحی معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی نیست. زیرا به عنوان یک درمان زیبایی مورد توجه قرار می‌گیرد. با این حال، اگر این روش برای اهداف پزشکی انجام شود، ممکن است برخی از هزینه‌ها را پوشش دهند. همچنین، هزینه می‌تواند بسته به موقعیت مکانی، امکانات و تخصص شما متفاوت باشد.

هزینه کاشت مو، بسته به موارد متعددی تعیین می‌شود و ارائه یک قیمت ثابت به عنوان تعرفه کاشت مو، غیرممکن است. از جمله مواردی که در این تعیین قیمت مؤثر هستند می‌توان به پزشک و کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید و دستمزد پزشک و پرسنل، روشی که برای کاشت مو انتخاب می‌کنید (هزینه ترمیم مو بدون جراحی نسبت به جراحی کاشت مو اندکی بیش‌تر است) و همچنین میزان تراکم مویی که مدنظر دارید متفاوت است.

[ فیلم رضایت از کاشت مو ]

در جلسه توجیهی پیش از عمل، پزشک متخصص با شما درباره هزینه کاشت مو صحبت می‌کند و این موضوع برای شما روشن خواهد شد. از بین روش‌های کاشت موی بدون جراحی، روش FIT کم‌ترین میزان هزینه را داراست و ارزان‌ترین روش کاشت موی بدون عمل جراحی محسوب می‌شود. برای این که درباره هزینه‌های کاشت مو اطلاعات بیش‌تری کسب کنید، می‌توانید با مشاورین کاشت مو در کلینیک ترانسپلنت تماس گرفته و با ارسال عکس، از هزینه حدودی کاشت موهای خود مطلع شوید.

از طریق شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ و شماره واتساپ ۰۹۱۲۸۰۶۰۹۰۲ می‌توانید با کلینیک ترانسپلنت در تماس باشید.

کسانی که قصد کاشت ابرو دارند حتماً در ابتدا مقاله عوارض کاشت ابرو را بخوانند.

مزایای کاشت مو بدون جراحی

مزایای کاشت مو بدون جراحی

چندین سال است که روش فوق‌الذکر جایگزین روش‌های قدیمی شده است که این روش دارای مزایای بی‌شماری است که عبارت‌اند از:

مزایای کاشت مو بدون جراحی
عدم نیاز به جراحی
بدون نیاز به بیهوشی
بدون جراحت و زخم
جای زخم نمی‌ماند
از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود
بدون درد و سوزش
عوارض کاشت مو بعد از عمل ندارد
نیاز به مراقبت‌های بعد از عمل نیست
بدون پانسمان است
نتیجه دهی مطلوب‌تر است
مدت زمان عمل کوتاه‌تر است

مزایای کاشت مو بدون جراحیحال پس از ذکر مزایای این عمل ممکن است این سؤال مطرح شود که این عمل زیبایی فوق‌العاده چگونه انجام می‌شود؟به‌طورکلی باید گفت که کاشت مو در سه مرحله انجام می‌شود که عبارت‌اند از :

 • برداشت
 • آماده سازی
 • کاشت

این سه مرحله موجب تفاوت این مدل از کاشت با سایر کاشت ها می‌شود.

در مرحله برداشت در روش‌های سنتی مانند FIT, FUT از هولدهار دستی استفاده شده و در نهایت باید جراحی انجام شود و به این صورت انجام می‌شود که با دست یک برش پشت سر و بین دو گوش راست و چپ ایجاد می‌شود؛ و با دست فولیکول‌های مو برداشت می‌شود؛ اما در مرحله برداشت در کاشت مو به روش جراحی این کار توسط دستگاه‌های پیشرفته و بدون جراحی انجام می‌شود. به این صورت که فولیکول‌های مو بدون اینکه جراحی انجام شود به‌صورت کامل جدا شده و آسیبی به آن وارد نشود‌.

تفاوت روش دستی با استفاده از دستگاه چیست؟

همانطور که متوجه شدید در روش‌های دستی از هولدرهای دستی استفاده می‌شود فلذا امکان آسیب‌های جدی به فولیکول مو و همچنین پیاز مو وجود دارد؛ اما در روش کاشت مو بدون جراحی از آنجایی که از دستگاه استفاده می‌شود دقت عمل و همچنین ظرافت آن بالا بوده و در نتیجه امکان آسیب به صفر می‌رسد.

مرحله دوم آماده سازی است.
در روش‌های سنتی این کار را با میکروسکوپ انجام داده اما در این روش فوق پیشرفته چون همه مراحل با دستگاه بوده این مرحله نیز با دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود؛ و این کار نیز بدون هیچ آسیب و صدمه‌ای انجام می‌شود. مرحله آخر کاشت است که در روش‌های قدیمی حفره‌های عمیقی ایجاد می‌نمودند اما در کاشت مو بدون جراحی نیازی به این کار نیست و کاشت مو با دستگاه به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

در روش کاشت مو بدون جراحی تراکم کاشت مو سه برابر بیشتر از سایر روش‌هایی چون FUT,FIT است و موهای برداشته شده در یک جلسه عبارت‌اند از تا ۱۴۰۰۰ تار مو و نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که میزان گرافت های برداشت شده به میزان بانک موی فرد بستگی دارد.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی کاشت مو غیر جراحی

بعد از عمل کاشت مو بدون جراحی ممکن است مقداری ورم جزئی ایجاد شود و احساس خارش و پوسته پوسته شدن در پوست مشاهده شود؛ ولی این علائم طبیعی بوده و نگران کننده نمی‌باشد و هیچ گونه تاثیری بر روی نتایج کاشت مو نخواهد داشت. لازم است بدانید که اغلب این علائم در عرض یک هفته ناپدید ‌شوند. توجه داشته باشید که ممکن است در برخی موارد موهای کاشته شده در طی دو هفته اول پس از کاشت بریزند که این هم یک فرآیند طبیعی است. ریزش مو بعد از روند درمانی نشان دهنده موفقیت کاشت و شروع چرخه طبیعی مو است، رشد موهای جدید در عرض سه ماه شروع می‌شود و حداکثر بعد از دوازده ماه رشد کامل خواهد داشت.

کاشت مو بدون جراحی بیمار را از عوارض جانبی شناخته شده و خطرات احتمالی جراحی در امان می‌گذارد. عوارض کاشت مو شامل خونریزی، تورم، درد شدید و بروز اسکار است. کاشت مو بدون جراحی ممکن است نیاز به مراقبت‌های پزشکی و پیگیری منظم برای مدتی پس از فرآیند درمانی دارد. در پیوند و درمان ریزش مو باید نسبت به مراقبت‌های گفته شده توسط پزشک باید رعایت شود. زمانی که فولیکول ها به مدت تقریبی ۱۲ هفته در مرحله استراحت هستند و وقتی مرحله به پایان رسید، مو شروع به رشد می‌کند. کل چرخه رشد مو و بازسازی ساختار بعد از جراحی می‌تواند 12 ماه طول بکشد و ناحیه دریافت کننده را با موهای جدید پوشیده خواهد شد.

اگر از ریزش مو و بیماری طاسی رنج می‌برید و روند جراحی کاشت مو ناراضی هستید یک راهکار مناسب به نام کاشت مو بدون جراحی وجود دارد. این فرآیند درمانی بدون جراحی و خونریزی نتایج شگفت انگیزی دارد؛ زیرا کاشت موراه حلی دائمی برای تمامی مشکلات ریزش مو و طاسی به شما می‌باشد. در اینجا به تفصیل کامل درباره نحوه کاشت مو بدون جراحی ارائه داده شده است. مراحل کاشت مو و پروسه درمانی، روش کاشت مو بدون جراحی، همچنین مزایای این فرآیند شامل موارد گفته شده است.

ادامه مطلب  کاشت مو برای بیماران آلوپسی چگونه است؟

سوالات متداول درباره کاشت بدون جراحی

 • آیا کاشت مو بدون جراحی محدودیت سنی دارد؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت که موی افراد به دلایل فوق‌الذکر نهایتاً تا سن ۲۵ سالگی ریزش می‌کند و از این زمان به بعد روند ثابتی پیش می‌گیرد و دیگر دچار ریزش نمی‌شود. فلذا توصیه می‌شود اگر بخواهند کاشتی انجام دهند بهتر است. پس از سن ۲۵ سالگی باشد تا اگر مویی کاشته شد مجدداً ریخته نشود.

 • آیا نتایج کاشت مو بدون جراحی همانند سایر روش‌ها نتیجه بخش است؟

شاید عده‌ای فکر کنند که این روش به دلیل اینکه بدون جراحی بوده تأثیر آنچنانی ندارد اما باید گفت که این یک باور اشتباه است و همچنین باید افزود که نه تنها مؤثر است بلکه تأثیر آن نسبت به سایر روش‌ها بیشتر است چرا که دوره نقاهت آن کوتاه‌تر بوده و همچنین نیاز به مراقبت‌های سخت ندارد.

در پاسخ به این سؤال کلیدی و مهم باید گفت که همه افراد می‌توانند این نوع عمل را انجام دهند و محدودیتی برای افراد وجود ندارد . اما بهتر است که افراد هنگامی که می‌خواهند عمل را انجام دهند با یک پزشک متخصص و ماهر مشورت کرده و آزمایش‌های قبل از عمل را انجام بدهند

 • کاشت مو بدون جراحی نیاز به مراقبت های پس از عمل دارد؟

کاشت مو بدون جراحیهمانطور که هرعمل زیبایی برای اینکه نتایج بهتری به همراه داشته باشد. نیاز به مراقبت‌های پس از عمل دارد عمل کاشت مو نیز از این قاعده استثنا نیست .و نیاز به یک سری مراقبت‌ها است. اما باید گفت که به دلیل اینکه این روش بدون جراحی بوده لذا مراقبت‌ها سخت نبوده و کاملاً قابل اعمال است.

این مراقبت‌ها عبارت‌اند از:

 • از آنجایی که از جراحی و پانسمان استفاده نمی‌شود فلذا بهتر است بعد از عمل تا چند روز از کلاه استفاده کنند.
 • در معرض مستقیم نور خوشید قرار نگیرند.
 • بهتر است چند روز اول عمل کاشت مو از شستشو آن خودداری نمایند
 • از تعریق سر جلوگیری کنید.

مشـاوره 24 ساعته:

09127300790

نکات مهم کاشت ابرو بدون جراحی

در ادامه، به برخی از نکات مهم درباره کاشت مو بدون جراحی اشاره خواهیم کرد:

 1. روش کاشت مو بدون جراحی یک روش غیرتهاجمی است که با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته، موهای طبیعی را به مناطق کم مویی اضافه می کند.
 2. در این روش، موهای موجود در نواحی پشت و جانب سر، به صورت موی برداشت شده و سپس در مناطق کم مویی کاشته می شوند.
 3. یکی از مزایای اصلی کاشت مو بدون جراحی این است که نیازی به برش و خوابیدن در بیمارستان نیست و فرد می تواند بلافاصله به فعالیت های روزمره خود بازگردد.
 4. پس از انجام عمل کاشت مو بدون جراحی، نیاز است موهای کاشته شده با مراقبت و محافظت مناسب تحت نظر پزشک قرار گیرند تا رشد سالم و طبیعی داشته باشند.
 5. همچنین، برای حفظ و نگهداری از موهای کاشته شده، استفاده از محصولات مراقبت از مو و رعایت توصیه های پزشک بسیار مهم است.

این نکات مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند در صورت تمایل به کاشت مو بدون جراحی.

ادامه مطلب  خطرات دست زدن به موهای کاشته شده

کاشت غیر جراحی در کلینیک ماه زر

با توجه به مطالب ذکر شده باید به این موضوع پی‌برده باشید که کاشت مو بدون جراحی از روش‌های معتبر و به روزی است که امروزه به دلیل مزایای بیشماری که دارد مورد استفاده واقع می‌شود و همچنین باید گفت که عوارض کاشت مو برای این مدل وجود ندارد.

کاشت مو بدون جراحی یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی در ایران و در دنیاست. کسانی که به دلایل مختلف از جمله: مشکلات ژنتیکی، شیمی‌درمانی، سانحه، تصادف و … تمام یا قسمتی از موهای خود را از دست داده‌اند، می‌توانند به کمک عمل کاشت مو، زیبایی و اعتماد به نفس خود را به خود بازگردانند. اگر شما نیز جزو این دسته افراد هستید، می‌توانید با کلینیک ماه زر تماس گرفته و وقت مشاوره حضوری رایگان دریافت نمایید.

کاشت مو بدون جراحی چگونه است؟

برای کسب بهترین نتایج، فرد باید دستورالعمل‌های جراح خود را پس از عمل دنبال کند. انجام این کار شانس آنها را برای کاشت مو موفق افزایش می‌دهد. ممکن است لازم باشد فرد برای چند هفته از فعالیت شدید و ورزش اجتناب کند. همچنین ممکن است لازم باشد قبل از شستن موهای خود چند روز صبر کنند. این کلینیک با حضور بهترین کادر پزشکی حوزه کاشت مو، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

کاشت مو بدون درد یک فرآیند درمانی زیبایی غیر تهاجمی است که برای بازگرداندن موها به مناطقی از پوست سر که از طاسی رنج می‌برد و یا در جاهایی که موهای ضعیف و نازک وجود دارد انجام می‌شود. کاشت مو بدون جراحی روشی است که در آن پزشک متخصص ترمیم مو، موها را از یک ناحیه دائمی به ناحیه‌ای که در آن طاسی یا نازک شدن موهای سر وجود دارد، منتقل کند. جراح معمولاً موها را از پشت یا دو طرف سر به جلوی سر و تاج منتقل می‌کند.

کاشتن مو بدون جراحی معمولا در کلینیک تحت تاثیر بی حسی موضعی بدون احساس درد و ناراحتی انجام می‌شود. الگوی طاسی اغلب مسئول ریزش مو است و این به دلیل ژنتیک می‌باشد. موارد دیگری نیز عوامل اصلی برای ریزش مو ناشی از عوامل مختلفی از جمله رژیم غذایی، استرس، بیماری های مختلف، عدم تعادل هورمونی و مصرف برخی از داروهایی است که به ریزش مو کمک می‌کند. اگر ناحیه بدون مو بر روی سر شما بسیار بزرگ باشد، ممکن است نیاز به چندین جلسه برای تکمیل درمان وجود داشته باشد. به طور کلی مداخله با بی حسی و تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود. بعد از کاشت مو بدون جراحی بانداژ مخصوصی روی سر بیمار گذاشته می‌شود و بعد از چند ساعت بیمار مرخص می‌شود.

عمل  کاشت مو بدون جراحی یک روش غیر تهاجمی است، یعنی روی اندام های داخلی بدن تاثیری ندارد. در روز کاشت مو پس از بررسی اهداف ترمیم مو، پزشک خط مویی را که در مشاوره اولیه ایجاد شده بود، دوباره ترسیم می‌کند. روند درمانی کاشت مو بدون جراحی بدون رفتن به عمق بافت‌ها انجام می‌شود که همین دلیل خونریزی هرگز رخ نخواهد داد. به طور کلی ابتدا پوست سر تمیز می‌شود، سپس یک بی حس کننده موضعی ساده روی پوست اسپری می‌شود. این اسپری در هنگام تزریق بی حس کننده موضعی به تسکین درد ناشی از کاشت مو کمک می‌کند.

این عمل بدون جراحی یک عمل جراحی ساده است که به جنبه‌های زیبایی بستگی دارد و نیاز به کیفیت خاصی با توجه به فولیکول های کاشته شده و سلامت آنها دارد. تیم پزشکی باید نسبت به یکپارچگی پوست سر و فولیکول‌های استخراج شده و نحوه پیوند آنها را با کیفیت بالا حفظ اطمینان حاصل کند که نتایج خوبی دریافت می‌کنید.

عملیات کاشت مو بدون جراحی با تکنیک‌های مختلف متفاوت است، اما تمامی این تکنیک‌ها از روش اصلی ارائه می‌شوند که بیشتر عوارض کاشت مو را نخواهند داشت. تکنیک کاشت مو اول به صورت اسلاید بر اساس گرافت‌های برش داده شده که یک روش قدیمی برای استخراج فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده در گروه های بزرگ متصل به قسمتی از پوست سر است. این گرافت‌ها به صورت گروهی حاوی 4 تا 10 تار مو در هر گروه هستند و امکان کشت مناطقی را که نیاز به پوشش بیشتری را فراهم می‌کنند. در مورد کاشت مو بدون جراحی بستگی به گرافت‌های دارد.

در کلینیک کاشت مو روش‌های درمانی کاشت مو بدون جراحی و بدون وجود مو مصنوعی یک رو ش مدرن و دائمی است. به طور کلی در تکنیک‌های درمانی وجود احساس درد یک عارضه نادر است، اما کنترل درد با مسکن های خفیف راهکاری مناسب می‌باشد. بیمار به طور کلی می‌تواند با مراقبت‌های لازم پس از 3 روز استراحت به روند زندگی عادی خود بازگردد. کاشت مو بدون جراحی هیچ نیازی به پانسمان پزشکی ندارد.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (5 امتیاز)

10 پاسخ

 1. اطلاعات خوب و قابل استفاده ای بود اگر در مورد تغذیه بعداز بوتاکس هم مطلب یا موردی بود کاملتر میشد

  1. با سلام دوست عزیز؛ این اطلاعات را می توانید در مرکز تزریق ما بدست بیاورید. اطلاعات تکمیلی را می‌توانید در وبسایت مرکز تزریق ما به نشانی https://drlaghari.com/ مطالعه کنید.

 2. آیا اگر چند روغن رو‌مخلوط کنیم مثلا کرچک و زیتون و کتان و بادم و برای ابرو استفاده بشه مشکلی نیست ؟

 3. سلام اقای دکتر من ۱۱ ماه میشه که کاشت انجام دادم ولی یه جاهایی از ابروهام خالی هست تقویت کنم در میاد تا از وقتش گذشته ؟؟و اینکع کربوکسی انجام بدم یا با سرم سریتا میتونم تقویت کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. ببینید بهتره که برای معاینه از مشاورین ما وقت بگیرید تا دقیق تر راهنمایی کنیم.

  1. ما همیشه سعی داریم که اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت مو بدون جراحی چگونه است؟ روش ها، تکنیک ها در ۱۴۰۲

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
روش‌های کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه