۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

چگونه با ۱۱ عوارض کاشت مو در سال ۱۴۰۲ مقابله کنیم؟

عوارض کاشت مو چیست؟

عوارض کاشت مو چیست؟

آیا عوارض کاشت مو وجود دارد؟ در طول سال‌ها به دلیل عوامل مختلف که رعایت نمی‌شد، عوارضی پس از کاشت مو بوجود می‌آمد؛ اما امروز پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن دستگاه‌های پیشرفته در سال ۲۰۲۲ این عوارض بعد از کاشت مو کاهش پیدا کرده‌اند. انتخاب مرکز کاشت مو خوب هم می‌تواند از بروز این خطرات پیشگیری کند. عوارض کاشت مو به دلایل زیادی است که در ادامه‌ی این بخش به صورت کامل شما را جهت پیشگیری از خطرات راهنمایی می‌کنیم.

آیا کاشت مو عوارض دارد؟

مانند هر کار زیبایی، کاشت مو نیز ممکن است عوارضی داشته باشد که بسته به نوع پزشک و تخصص و روش کاشت، “عوارض کاشت مو” به حداقل می‌رسد. معمولاً کاشت مو در تهران به دلیل داشتن پزشکان و کلینیک‌های مجرب با عوارض کمتری همراه است. در ادامه با بعضی عوارض کاشت مو آشنا می‌شوید پس با ما همراه باشید. هنگامی که افراد می‌خواهند کاشت در بهترین مرکز کاشت مو را انجام دهند با عوارض آن درگیر می‌باشند.

کاشت مو عوارض جانبی کمی دارد و نسبتاً بی‌خطر است. البته برخی از خطرات کاشت طبیعی می‌تواند به نوعی زندگی فرد را در ابهام قرار دهد. با پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی، کاشت موی طبیعی روش و هنر نسبتاً جدیدی است و هنوز جای پیشرفت وجود دارد؛ بنابراین به موازات کاشت مو نیز در حال پیشرفت است. البته تاکنون این درمان زیبایی توانسته نتایج طبیعی‌تری را برای افراد به ارمغان بیاورد. بروز عوارض طبیعی به شدت به مهارت متخصصان کلینیک تخصصی شما بستگی دارد. اگر شما نیز جزو دسته افرادی هستید که به کاشت مو علاقه دارید، لازم است پیش از هر چیز، نسبت به عوارض کاشت مو و مشکلات کاشت مو که ممکن است بعد از عمل، گریبان گیر شما شوند اطلاعات کامل داشته باشید.

در این مقاله، قصد داریم تمام نکات مربوط به معایب کاشت مو و عوارض واقعی و خطرناک کاشت مو را به شما توضیح داده و نحوه پیشگیری از این مشکلات را نیز بیان کنیم. کاشت مو از عمل‌های زیبایی است که تأثیر بسیار زیادی در جذابیت ظاهری و اعتماد به نفس افراد دارد. این عمل، در سرتاسر دنیا بسیار محبوب است و معمولاً آن را به عنوان یک عمل بسیار کم عارضه و بی‌خطر می‌شناسند.

مشـاوره 24 ساعته عوارض بعد از کاشت مو:

09127300790

با هر مدل با هر بانک بدون عوارض

فایل صوتی آشنایی با عوارض کاشت مو:

به طور کلی می‌توان گفت در بین تمامی عمل‌های زیبایی که وجود دارد کاشت مو نسبت به بقیه عمل‌های زیبایی دارای مزایای زیاد و عوارض کم و ناچیزی است. به طوری که باید گفت عوارض کاشت مو سر نسبت به مزایای بی‌شماری که برای آن وجود دارد. در ادامه با آن اشاره خواهیم نمود اصلاً به چشم نمی‌آید و قابل توجه نیست.

مزایای کاشت مو
1 استفاده از موی خود فرد
2 طبیعی بودن عمل و نتایج پس از آن
3 بدون استفاده از مواد مضر
4 دوام بالا و قطعی
5 بدون هیچ خراش و بریدگی
6 انجام در زمان سریع
7 نتیجه دهی کوتاه مدت و سریع

منظور از عوارض کاشت مو چیست؟

عوارض کاشت مو سر

به طور کلی، وقتی درباره عوارض یک عمل حرف می‌زنیم، منظور اتفاقات غیرطبیعی است که ممکن است برای بدن رخ دهد. عوارضی که بعد از عمل اتفاق می‌افتند ممکن است موقت یا دائمی باشند و یا طبیعی و غیرطبیعی.

به نقل از nih.gov، درباره عوارض بعد از کاشت مو نیز چنین موضوعی صدق می‌کند. برخی از مشکلات کاشت مو، طبیعی هستند و پس از مدتی از بین می‌روند که از میان رایج‌ترین این عارضه‌ها می‌توان به قرمزی و تورم پوست سر و التهاب اشاره کرد. از طرفی، عوارض خطرناک و واقعی کاشت مو نیز وجود دارند که اثری ماندگارتر دارند و برخلاف عارضه‌های طبیعی، قسمتی از درمان و طبیعت بدن محسوب نمی‌شوند. مثل خون‌ریزی شدید و ناگهانی پوست و یا عفونت سر.

به هر حال کسی که عمل کاشت مو انجام می‌دهد، نباید نسبت به عوارض آن بی توجه و بی‌اهمیت باشد و حتماً باید تغییراتی که پس از کاشت مو، دچار آن‌ها می‌شود را تحت نظر داشته باشد تا در صورتی که این عوارض جدی و خطرناک بودند، سریعاً توسط پزشک معالجه شوند.

[ قبل و بعد از کاشت مو ]

گاهی اوقات، این توجه تنها در چند روز اول پس از عمل پایدار است و افراد تنها نگران عوارض زودهنگام کاشت مو هستند. این در حالی است که اتفاقاً عوارض دیرهنگام کاشت مو، معمولاً خطرناک‌تر و جدی‌تر هستند و اگر اهمیتی به آن‌ها داده نشود، عواقب سخت‌تری در پی خواهد داشت.

پس متقاضی کاشت مو، هم باید عوارض زودهنگام کاشت مو را تحت نظر و مراقبت داشته باشد و هم عوارض دیرهنگام کاشت مو تا دچار هیچ‌گونه مشکلی نشده و بتواند عمل موفقیت‌آمیزی را پشت سر بگذارد.

ادامه مطلب  کاشت مو برای بیماران آلوپسی چگونه است؟

درست است که در ابتدا به این موضوع اشاره نمودیم که عوارض کاشت مو امروزه اصلاً زیاد نبوده و قابل توجه نیست؛ اما در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این مسائل صحبت کنیم. تا اطمینان خاطر بیشتری از بابت کاشت مو بدون جراحی پیدا کنید. با آسودگی خاطر این عمل زیبایی فوق‌العاده را انجام دهید. به طور کلی باید گفت افرادی که ادعا می‌کنند کاشت مو دارای عوارض است اطلاعات دقیقی در رابطه با این عمل زیبایی ندارند.

به طوری که باید گفت کاشت مو بدون جراحی در آن از موی طبیعی افراد استفاده می‌شود. لذا هیچ ماده شیمیایی و مضری در آن استفاده نمی‌شود. پس امکان هیچ عارضه‌ای وجود نخواهد داشت. این در حالی است که در سایر عمل‌های زیبایی به دلیل اینکه از مواد شیمیایی و مضر استفاده می‌شود. به مرور زمان عوارضی مانند از بین رفتن پوست سر و ریزش مجدد مو و غیره به همراه خواهد داشت.

لذا متوجه شدید که کاشت مو هیچ عوارضی ندارد و دلیل آن نیز منطقی است. چرا که از موی بدن خود فرد استفاده می‌شود. موی بدن خود فرد نمی‌تواند عوارضی را برای یک فرد ایجاد کند.

جهت آشنایی با روش‌های کاشت مو با کمترین عوارض در کلینیک ترانسپلنت توصیه می‌کنیم به بخش مربوط به هریک از خدمات کاشت ما مراجعه کنید.

آیا عوارض به وجود آمده پس از کاشت مو دائمی هستند؟

کاشت موی طبیعی برای افرادی که به دلیل مشکلات ژنتیکی دچار ریزش مو می‌شوند، یک معجزه است. امروزه انواع روش‌های کاشت مو، مقرون به صرفه، پیشرفته و با نتایج کاملاً طبیعی موجود است که رضایت متقاضیان را جلب می‌کند. با این حال، مانند هر عمل دیگری، می‌توانید انتظار عوارض جانبی خاص خود را داشته باشید. عوارض کاشت مو به روش کاشت بستگی دارد.

در روش FUT یک نوار نازک به همراه گرافت مو برای پیوند از پوست سر برداشته می‌شود. بنابراین قسمت پشت کاملاً بخیه می‌شود و اثری از خود به جای می‌گذارد. علاوه بر این، میزان تزریق بی‌حسی افزایش می‌یابد و عوارضی مانند آلرژی ایجاد می‌کند. امروزه اکثر جراحان روش FUE را برای پیوند انتخاب می‌کنند. در هر صورت، آسیب بخشی از فرآیند گرافت مو است و به روش انتخابی بستگی دارد. به طور کلی اثرات و عوارض پس از کاشت مو به عوارض شایع و عوارض مربوط به جراحی تقسیم می‌شوند. عوارض جانبی رایج شامل اثرات بیهوشی است.

مشـاوره 24 ساعته عوارض کاشت مو:

09127300790

میزان بیهوشی بر اساس وزن بیمار و سایر مشخصات فیزیکی تعیین می‌شود. از دیگر عوارض کاشت مو می‌توان به ضعف بدن اشاره کرد. این وضعیت می‌تواند ناشی از درد، اضطراب، کم آبی، هیپوگلیسمی باشد و حتی می‌تواند منجر به غش شود. به همین دلیل، توصیه می‌شود در چند روز اول قبل از کاشت، خواب کافی و تغذیه مناسب داشته باشید. در حین جراحی از داروهای بیهوشی و آرامبخش برای جلوگیری از درد و اضطراب استفاده می‌شود. همه این عوارض در صورت وقوع موقتی هستند.

ادامه مطلب  نحوه کاشت مو به روش میکروایمپلنت

عوارض بعد از کاشت مو چیست؟

عوارض بعد از کاشت مو

 • تورم از عوارض بعد از کاشت مو

این مورد، یکی از شایع‌ترین عوارض کاشت مو است که بیش‌تر متقاضیان عمل کاشت مو دچار آن می‌شوند. این عارضه کوتاه‌مدت است و به سرعت از بین می‌رود. خونریزی بعد از کاشت به ندرت اتفاق می‌افتد، اما در صورت بروز با پزشک صحبت کنید.

 • خون‌ریزی

تقریباً یک سوم بیماران پس از عمل کاشت مو دچار خون‌ریزی می‌شود. این مورد، به جز در روش FUT که همراه با برش سر است، در اثر اشتباه پزشکی رخ می‌دهد.

 • التهاب فولیکول مو یا فولیکولیت

این مورد را می‌توان با مشاهده جوش یا زخم در قسمتی که مو کاشته شده است تشخیص داد. تقریباً ۲۹ درصد از متقاضیان کاشت مو به این عارضه دچار می‌شوند.

اطلاعات بیشتر درباره فولیکول: فولیکول مو

 • نازک شدن تار مو از عوارض کاشت مو

یکی از عوارض کاشت مو، نازک شدن تار مو است که البته، پس از مدتی برطرف می‌شود و ضخامت مو به شکل قبل بازمی‌گردد. آیا برای موهای نازک و کم پشت می‌توان کاشت انجام داد؟

ادامه مطلب  کاشت مو با بانک مو ضعیف امکان دارد؟
 • لیکن پلانوپیلاریس

این مورد، حالت حادتر و شدیدتر فولیکولیت است که باعث می‌شود زخم‌های زیادی در سر ایجاد شود. احتمال بروز این حالت بسیار نادر است.

 • خارش سر از دیگر عوارض بعد از کاشت مو

خارش سر به خاطر به وجود آمدن سوراخ‌های بسیار ریز هنگام کاشت مو در سر است. بیماران باید سعی کنند از خاراندن سر خود پرهیز کنند تا این عارضه برطرف شود. پزشکان نیز شامپوهای مخصوص ضد خارشی را تجویز می‌کنند که مشکلی برای شما پیش نیاید. بسیاری از بیمارن و مراجعه کنندگان کلینیک پس از کاشت مو این عارضه کوتاه مدت را تجربه کرده اند! نگران نباشید با رعایت نکات و مراقبت بعد از کاشت مو مشکل حل خواهد شد.

 • بی حسی و سوزن سوزن شدن

این مورد نیز جزو عوارض کاشت مو است که زیاد اتفاق می‌افتد و حداکثر تا ۲ ماه پس از عمل از بین خواهد رفت.

 • سکسکه

شیوع این عارضه در متقاضیان کاشت مو حدود ۴ درصد است. علت بروز چنین حالتی، تحریک شدن سیستم عصبی فرد است.

 • کیست

ممکن است در محل کاشت مو، کیست ایجاد شود که البته، این موضوع نیز طبیعی است و نهایتاً تا ۳ هفته پس از عمل از بین خواهد رفت.

 • زخم و اسکار

این علائم نیز از عوارض کاشت مو هستند که در صورت بروز این مشکات حتماً باید آن را با پزشک در میان بگذارید. در ناحیه اهداکننده مو، ( در روش کاشت موی FUT که به صورت تهاجمی انجام می‌شود ) شاهد جای زخم و برآمدگی خواهیم بود. البته، این زخم‌ها توسط موهای اطراف زخم پوشیده می‌شوند و به خصوص در کاشت موی خانم‌ها، اصلاً در ظاهر دیده نمی‌شوند.

 • ریزش مقداری از تارهای کاشته شده

معمولاً ریزش بعد از کاشت مو از عوارض کاشت مو و بسیار طبیعی است. تا سه ماه بعد از کاشت مو باید انتظار عوارض کاشت مانند ریزش را داشته باشید.

جایگزین مناسب برای عمل کاشت مو

بسیاری از افراد به علت عوارض بعد از کاشت مو به دنبال روش‌های دیگری غیر از کاشت هستند در ادامه به سایر روش‌هایی که باعث پرپشتی موها می‌شود اشاره می‌کنیم:

 • درمان‌های دارویی

این روزها داروهای خوبی برای جلوگیری از ریزش مو به بازار روانه شده است. از مهم‌ترین این داروها می‌توان به داروهای آنتی‌آندروژن، ضد قارچ، فیناستراید خوراکی، داروهای کورتیکواستروئید و ماینوکسیدیل موضعی اشاره کرد.

 • پروتز مو

پروتز مو از جدیدترین روش‌هایی است که این روزها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش به خاطر هزینه بالای ترمیم توسط همه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در این روش موهای مصنوعی در پروتز کاشته شده و این پروتز با استفاده از چسب خاصی به پوست سر می‌چسبد.

 • استفاده از روش پی آر پی

در این نوع از روش از پلاسمای غنی شده از پلاکت استفاده می‌شود. این روش بسیار شبیه روش مزوتراپی است.

 • مزوتراپی

مزوتراپی از جمله روش‌هایی است که این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این روش از روش‌های فاقد درد و بدون جراحی است. در این روش ویتامین‌ها و مواد معدنی به زیر پوست تزریق می‌شود.

ادامه مطلب  مقایسه مزوتراپی و پی آر پی در درمان ریزش مو
 • لیزرتراپی

لیزرتراپی نیز از جمله روش‌های درمانی برای جلوگیری از ریزش مو است. مکانیسم عمل لیزر به این صورت است که امواج لیزر باعث تحریک فولیکول مو و رشد دوباره موها می‌شود.

چه کسانی نباید مو بکارند؟

امروزه پزشکان از بهترین و مجهزترین روش‌های جراحی برای کاشت مو استفاده می‌کنند. اگر به زیبایی خود اهمیت می‌دهید و به دنبال جدیدترین و موثرترین روش‌ها برای پرپشت شدن موهای خود هستید، اولین قدم این است که بررسی کنید آیا شرایط لازم برای کاشت مو را دارید یا خیر. کاندیدای کاشت مو باید قبل از انتخاب روش کاشت بداند که چه شرایطی باید داشته باشد.

کسب اطلاعات لازم در این زمینه کمک زیادی به کاشت مو موفق‌تر خواهد کرد. کاشت مو روشی عالی برای بهبود کیفیت زندگی افراد است، اما به خاطر داشته باشید که همه افراد واجد شرایط کاشت مو نیستند. قبل از کاشت مو، تاریخچه پزشکی و اطلاعات ژنتیکی شما به دقت بررسی می‌شود و موضوعاتی مانند نحوه انجام جراحی و مراحل مهم بعد از عمل برای شما توضیح داده می‌شود.

آیا با موی کم هم می‌توان کاشت داشت؟ کاشت مو برای موهای کم پشت

افراد نامناسب برای کاشت مو

 • افرادی که دارای اضطراب و افسردگی شدید هستند.
 • افرادی که مبتلا به کندن وسواسی ابرو و موهای صورت هستند.
 • افرادی که به بیماری‌های روبرو مبتلا هستند: لوپوس، لیکن پلان یا پسوریازیس شدید.
 • افراد مبتلا به دیابت شدید.
 • بیماران مبتلا به انعقاد خون و بیماری‌های عفونی مانند ایدز و سیفلیس.
 • کسانی که در قسمت اهداکننده (بانک مو) موی کافی ندارند یا به اصطلاح بانک موی ضعیف دارند.
 • افرادی که شیمی درمانی، پرتودرمانی دریافت می‌کنند.
 • زنانی با ریزش مو در سرتاسر پوست سر
 • افرادی که پس از آسیب یا جراحی دچار زخم‌های کلوئیدی (زخم‌های فیبری ضخیم) می‌شوند.
 • افرادی که به دلیل داروهایی مانند شیمی درمانی موهای خود را از دست داده‌اند.
 • زنان باردار و شیرده
 • زنان مبتلا به اختلالات هورمونی مانند تخمدان پلی کیستیک و غده تیروئید.
 • کسانی که توقعات نامعقولی نسبت به نتیجه کاشت دارند.
 • افراد زیر ۳۰ سال به دلیل هورمون ریزش مو بدون توقف.

توجه: دلایل زیادی برای ریزش مو در مردان و زنان وجود دارد. برای بسیاری، علت ریزش مو و طاسی، ارثی یا سوء تغذیه، سبک زندگی نامناسب، استرس است. بنابراین، در این زمینه لازم است با پزشک خود مشورت کنید تا دلیل درست را بیابید.

مشـاوره 24 ساعته:

09127300790

آیا کاشت مو معایب دارد؟

عمل کاشت مو نیز مانند هر عمل دیگری، سرتاسر مزایا نیست و ممکن است همراه با مشکلات و معایبی باشد. یکی از مسائلی که ممکن است برای متقاضیان کاشت مو، خیلی مطلوب نباشد، عدم نتیجه گیری فوری از عمل است. کسانی که سایر عمل‌های زیبایی، مانند تزریق ژل و چربی انجام می‌دهند، نهایتاً تا یک ماه پس از عمل خود، می‌توانند زیباتر شدن چهره خود را مشاهده کنند.

برخی عوارض کاشت مو در فایل صوتی زیر بیان شده است:

در مورد عمل کاشت مو چنین نیست. یک ماه پس از انجام عمل کاشت مو، همه متقاضیان کاشت مو دچار ریزش شدید مو می‌شوند و تمام موهای کاشته شده، می‌ریزند. این موضوع در صورت عدم وجود اطلاعات کافی، موجب نگرانی، ناراحتی و ناامیدی افراد می‌شود و تصور می‌کنند که عمل آن‌ها کاملاً بی‌نتیجه بوده است. این در حالی است که موهایی که دچار ریزش شده‌اند، پس از برطرف شدن شوک، مجدداً شروع به رویش می‌کنند و موهایی تازه جای موهای ریخته شده را می‌گیرند.

ادامه مطلب  زمان مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

در واقع از معایب کاشت مو، دیر بازده بودن آن است. نتیجه اصلی کاشت مو، پس از یک سال قابل مشاهده خواهد بود. از دیگر معایب کاشت مو، ظاهر نامطلوب سر در قسمت‌های دریافت کننده مو است. تا مدتی پس از عمل، عوارض کاشت مو، شامل قرمزی سر و پوسته پوسته شدن آن، باعث می‌شوند سر ظاهر مطلوب و عادی نداشته باشد و این موضوع می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد و باعث جدا شدن فرد از جمع، تا زمان بهبود یافتن زخم‌ها شود.

البته، این مورد از عوارض کاشت مو نیز کاملاً موقت هستند و پس از مدت کوتاهی از بین خواهند رفت و در عوض، نتیجه کاشت مو دائمی و ماندگار است و اثر آن نیز کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد. در روش FUT نیز جای زخم و اسکار روی پوست باقی می‌ماند و این نیز جزو معایب کاشت مو به روش FUT محسوب می‌شود.

عوارض کاشت مو در کلینیک‌های غیرتخصصی چقدر است؟

عوارض کلینیک های غیرتخصصی کاشت مو

در صورت مراجعه به کلینیک‌های غیر معتبر و پزشکان غیرحرفه‌ای، عوارض متعددی شما را تهدید می‌کنند. در ادامه، به عوارض زودهنگام و عوارض دیرهنگام کاشت مو که در اثر مراجعه به افراد غیرمتخصص برای افراد مشکل ایجاد می‌کنند اشاره خواهیم کرد.

[ در کلینیک ترانسپلنت ۲۰ سال جوان تر شوید ]

عوارض زودهنگام کاشت مو چیست؟

 • تورم پوست سر
  برای جلوگیری و کنترل این مورد از عوارض کاشت مو، داروهای استروئیدی تجویز می‌شود.
 • خارش
  استفاده از شامپوی مناسب باعث راحت‌تر شدن تحمل این عارضه می‌شود.
 • عفونت
  علت بروز عفونت پس از کاشت مو، رعایت نکردن بهداشت توسط پزشک و یا متقاضی کاشت مو است. با کمک آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توان از بروز این عارضه جلوگیری کرد ولی باید از مصرف خودسرانه آن پرهیز کنید.
 • سرفه و سکسکه
  این عارضه معمولاً به خاطر تحریک شدن سیستم عصبی اتفاق می‌افتد و پزشکان برای کنترل آن داروهای استروئیدی را تجویز می‌کنند. البته، لازم به ذکر است که بروز این مورد کاملاً نادر است و تنها ۴ درصد از متقاضیان کاشت مو به آن دچار می‌شوند.
 • شوک موها
  مدتی پس از کاشت مو، همه موهای کاشته شده دچار ریزش می‌شوند که این امر تقریباً در همه متقاضیان اتفاق می‌افتد و پس از مدتی، موها دوباره شروع به رشد می‌کنند.

عوارض دیرهنگام کاشت مو چیست؟

 • سستی پوست سر
  این مورد از عوارض کاشت مو، بیش‌تر در صورت استفاده از روش کاشت موی FUT که همراه با برش پوست سر است رخ می‌دهد.
 • پیوند نخوردن گرافت ها
  طبق آمار، حدود ۱۰ درصد عمل‌های کاشت مویی که در کلینیک‌های معتبر انجام می‌شوند موفقیت‌آمیز نیستند.
 • فر شدن موها
  پس از ریزش موها و رشد دوباره موهای کاشته شده، ممکن است متوجه شوید که موهایتان فر شده‌اند. این عارضه می‌تواند باعث عفونت سر شود.

چگونه از خطرات کاشت مو پیشگیری کنیم؟

همان طور که گفته شد، بهترین راه پیشگیری از بروز خطرات و عوارض کاشت مو، مراجعه به کلینیک‌های معتبر است که در این زمینه سابقه‌ای خوب دارند.

با پرس و جو از متقاضیان قبلی کلینیک موردنظرتان می‌توانید به میزان رضایت آن‌ها از عملشان پی ببرید. به علاوه، با نگاه کردن به عکس‌های قبل و بعد بیماران پیشین، می‌توانید تا حد خوبی انتظارات خود از عمل کاشت مو را با واقعیت‌ها انطباق دهید و دیدی واقع بینانه نسبت به عمل کاشت مو داشته باشید.

مشکلات کاشت مو

به جز این موضوع، مراقبت‌های پس از عمل کاشت مو نیز به اندازه انتخاب پزشک ماهر، در پیشگیری از خطرات کاشت مو مؤثر هستند. با عمل کردن به توصیه‌های پزشک و انجام مراقبت‌های قبل و بعد از عمل کاشت مو، می‌توانید از بسیاری از عوارض کاشت مو مانند خون‌ریزی و عفونت سر پیشگیری کنید و سایر عوارض مانند التهاب و قرمزی را نیز با سرعت بهتری بهبود بخشید.

خیلی از عوارض کاشت مو، در صورتی که به موقع به آن‌ها توجه شود خطرناک نخواهند بود و می‌توانند به راحتی درمان شوند. ولی در صورتی که درمان آن‌ها سهل‌انگاری کنید و یا پزشک خود را در جریان بروز آن‌ها قرار ندهید، تبدیل به مشکلات خطرناکی خواهند شد.

کدام روش کاشت مو عوارض کمتری دارد؟

 • تکنیک کاشت مو به روش Super FIT

در این روش هیچ‌گونه درد و خونریزی و بخیه وجود ندارد. این روش با استفاده از دستگاه‌های مجهز روز دنیا و با استفاده از بی‌حسی انجام می‌شود. این روش نتایج فوق‌العاده‌ای دارد. علاوه بر این سرعت آن نسبت به سایر روش‌ها بالاتر است.

 • تکنیک کاشت مو به روش NeoGraft

این روش نیز از جمله روش‌های بسیار محبوب است. در این روش برداشتن و اصلاح فولیکول مو و حذف مواد زائد در یک مرحله انجام می‌شود. در این تکنیک از برش استفاده نمی‌شود. این روش نیز مانند روش بالا بدون بخیه درد و خونریزی انجام می‌شود. در این روش هیچ‌گونه آسیبی به اعصاب و عروق خونی نزدیک فولیکول نمی‌رسد.

ادامه مطلب  مقایسه کاشت مو RHT با نئوگرافت و میکروگرافت
 • تکنیک کاشت مو به روش Sapphire FUE

این روش هم جز روش‌هایی با موفقیت بسیار زیاد است. در این روش از دستگاه‌هایی استفاده می‌شود که مجهز به یاقوت برش خورده می‌باشند. این روش نسبت به دو روش قبل اندکی درد دارد ولی فاقد خونریزی و جای زخم است و سرعت درمان بهبود آن بسیار بالا است. در این روش حتماً باید بانک موی قوی وجود داشته باشد. همچنین در این روش امکان کاشت گرافت‌های بیشتری است و نتیجه بسیار طبیعی است.

عوارض کاشت مو

در پایان …

داشتن موهایی شاداب و زیبا آرزوی هر فردی است. این روزها با پیشرفت علم پزشکی و روش‌ها و متدهای جدید همه افراد می‌توانند صاحب موهایی زیبا باشند. امروزه روش‌های دارویی و غیر دارویی وجود دارد که هرکس با توجه به شرایط و بودجه خود روش مناسب را انتخاب می‌کند.

اگر شما هم جز افرادی هستید که برای زیبایی موهایتان به دنبال کاشت مو هستید ولی از عوارض کاشت مو می‌ترسید، می‌توانید از سایر روش‌های دیگر مانند مزوتراپی، لیزرتراپی، استفاده از دارو، پروتز و… استفاده کنید. عوارض کاشت در این روش‌ها وجود ندارد. کاشت مو در تهران در کلینیک‌های مجهز تقریباً بدون عوارض است.

مشـاوره 24 ساعته:

09127300790

اگر شما نیز جزو کسانی هستید که به انجام عمل کاشت مو فکر می‌کنند احتمالاً عوارض کاشت مو جزو دغدغه‌هایتان است. با مراجعه به کلینیک معتبر می‌توانید تا حد خوبی از بروز عوارضی که خطرناک هستند جلوگیری کنید و عملی راحت با نتیجه‌ای عالی برای خود داشته باشید. کلینیک ترانسپلنت با سال‌ها تجربه درخشان در زمینه کاشت مو می‌تواند به شما کمک کند تا زیبایی و اعتماد به نفس خود را بازگردانید و نگرانی از بابت عوارض نداشته باشید. برای رزرو وقت مشاوره حضوری رایگان می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۷۶۱۸۳۲ تماس بگیرید.

پرسش‌ها متداول

 • آیا هر کسی می‌تواند بدون مشکل موهای خود را کاشته یا آیا عوارضی وجود دارد؟

عوارض ممکن است برخی از افراد را تحت تأثیر قرار دهد، اما نه همه افراد به یکسان. افرادی که به عوامل خاصی حساس هستند، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند.

 • چه نوع عوارضی پس از کاشت مو قابل انتظار است؟

درد، قرمزی، و گاهی تورم در ناحیه کاشت مو ممکن است رخ دهند. همچنین، خشکی پوست یا حساسیت به داروها ممکن است اتفاق بیفتد.

 • آیا ممکن است بعد از کاشت مو مشکلاتی مثل عفونت رخ دهد؟

بله، ممکن است عفونت در ناحیه کاشت مو رخ دهد، اما با رعایت دقیق دستورات پس از عمل و مراقبت‌های لازم، این احتمال کاهش می‌یابد.

 • آیا بعد از کاشت مو، موها به طور دائمی در محل کاشت باقی می‌مانند؟

بله، موهای کاشته شده به طور دائمی در محل کاشت باقی می‌مانند. این موها معمولاً از مناطق دیگری از بدن به دست آمده و مستدام هستند.

 • آیا مصرف داروهای خاصی برای جلوگیری یا کاهش عوارض پس از کاشت مو توصیه می‌شود؟

بله، پزشک ممکن است داروهای ضد التهاب یا ضد باکتری را به شما تجویز کند تا به کاهش علائمی مانند التهاب یا درد کمک کند.

تا اینجای کار به این موضوع پی بردیم که کاشت موی یک عمل زیبایی پر از مزایای بیشمار است. تاکنون هیچ عارضه جدی برای آن یافت نشده است. حال باید به این مسئله بپردازیم که دوام این عمل زیبایی بالا است یا خیر؟ که به طور کلی می‌توان گفت این عمل زیبایی باز هم نیز به دلیل آن که در آن از موی بدن خود فرد استفاده می‌شود و از هیچ مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود لذا دوام آن بالا است.

به عبارت بهتر باید گفت شما برای یک بار کاشت مو را انجام می‌دهید اما برای همیشه از مزایای آن و زیبایی آن استفاده خواهید نمود و برای همیشه دارای موهای زیبا و پرپشت خواهید بود در حالی که در سایر عمل‌های زیبایی پس از آنکه شما به طور موقتی دارای مو می‌شوید مجدداً موی شما شروع به ریزش کرده و زیبایی خود را دوباره از دست خواهید داد لذا به طور کلی و به عنوان نتیجه باید گفت کاشت مو از نظر دوام و ماندگاری نسبت به تمامی عمل‌های زیبایی موجود برای ایجاد مو بهتر است.

بعد از کاشت مو باید یکسری موارد را رعایت کنید تا بعداً با مشکلات و عوارض کاشت مو مواجه نشوید و بهترین نتیجه حاصل شود. شستشو سر بعد از کاشت مو اندکی متفاوت است، البته بعد از گذشت مدتی می‌توانید به روتین روزانه خود بازگردید.

بعد از کاشت مو معمولاً پزشک توصیه‌های لازم برای شستشو موهایتان را به شما خواهد گفت. ولی معمولاً بعد از کاشت مو باید از شامپو توصیه شده توسط پزشک یا شامپو به استفاده کنی. در مجموع باید شامپویی را به کار برید که دارای ترکیبات گیاهی بدون آسیب به موهای کاشته باشد. هنگامی که اقدام به کاشت موهای خود می‌کنید دیگر مثل قبل قادر نخواهید بود موهای خود را چنگ بزنید؛ زیرا این چنگ زدن به گرافت‌ها و فولیکول‌های کاشته شده آسیب می‌رساند.

بعد از کاشت مو به هیچ وجه اجازه استفاده از سشوار را ندارید همچنین نمی‌توانید مانند قبل با حوله موهای خود را خشک کنید. بعضی از افراد در اینگونه مواقع برای آبگیری موهای خود از دستمال کاغذی استفاده می‌کنند.

بعد از کاشت مو تا حداکثر یک ماه باید تمام موارد ذکر شده را انجام دهید؛ اما بعد از آن می‌توانید مانند گذشته موهای خود را بشویید.

درصد موفقیت کاشت مو و کاهش عوارض کاشت مو به عوامل زیادی بستگی دارد که با رعایت این عوامل امکان صد در صد موفقیت در کاشت مو وجود دارد. در ادامه به عده‌ای از این عوامل اشاره می‌کنیم:

 • تجهیزات کلینیک و استفاده از دستگاه‌های مجهز
 • زیرساخت‌های بالینی در جراحی
 • تخصص و مهارت پزشکی که جراحی را انجام می‌دهد.
 • رعایت تمام نکات بعد از کاشت برای کاهش عوارض کاشت مو

ولی مهم‌ترین عواملی که در موفقیت کاشت مو مؤثر هستند برگزیدن پزشک باتجربه، تخصص و مهارت و انتخاب کلینیکی با بهترین تجهیزات پزشکی و درمانی است. این دو عامل به قدری مهم است که اگر یک پزشک با تجربه و متخصص این کار را انجام دهد موفقیت صد درصد است. ولی مراقبت‌های بعد از کاشت مو بسیار مهم است بنابراین کسانی که اقدام به کاشت مو می‌کنند باید حتماً توصیه‌های پزشک را رعایت نمایند.

کاشت مو، عملی است که در ۲۰ سال گذشته بین مردم محبوبیت پیدا کرده است. در ابتدا و در سال‌های اولیه، این عمل تنها به یک روش انجام می‌شد ولی رفته رفته، روش‌ها و متدهای انجام آن پیشرفته‌تر شدند و این عمل نیز از حالت تهاجمی، بیش‌تر و بیش‌تر فاصله گرفت.

نمونه کاشت مو در کلینیک ترانسپلنت:

عوارض جانبی کاشت موی طبیعی

با پیشرفته‌تر شدن متدها و روش‌های انجام عمل کاشت مو، عوارض و معایب و مشکلات کاشت مو نیز کم‌تر و کم‌تر شدند ولی همچنان، این عوارض ممکن است برای هر کسی رخ دهند و همچنین ممکن است عواقب آن‌ها بسیار تلخ باشد.

معمولاً، این عوارض در صورتی که برای انجام عمل، به کلینیک‌های معتبر و پزشکان حاذق مراجعه کنید، بسیار خفیف رخ می‌دهند و به راحتی درمان می‌شوند و نیازی به نگرانی از بابت آن‌ها وجود ندارد. ولی در صورت مراجعه به کلینیک‌های نامعتبر، عواقب و مشکلات پس از عمل، غیرقابل‌اجتناب هستند.

با توجه به افزایش روزافزون استقبال مردم از عمل کاشت مو، تعداد عمل‌های کاشت مویی که سالانه در ایران انجام می‌شود با روند بسیار تندی در حال افزایش است.

این موضوع باعث می‌شود رقابت سالم بین کلینیک‌ها به وجود بیاید و کیفیت انجام این عمل نیز روز به روز بیش‌تر شود. از طرف دیگر، این استقبال مردم باعث شده است که افراد دیگر، حتی پزشکانی با تخصص‌های غیر مرتبط، رو به انجام این عمل بیاورند و بدون داشتن مهارت کافی، اقدام به جراحی افراد کنند که اگر متقاضی کاشت مو هستید، باید مراقب چنین شرایطی باشید که دچار عوارض ناگوار کاشت مو نشوید.

بررسی مجوزهای بهداشتی پزشک و کلینیک، به شما کمک می‌کند تا از مهارت پزشک و قانونی بودن کار وی مطمئن شوید. این مجوزها معمولاً در کلینیک و در معرض دید همه قرار می‌گیرند.

جستجو مرتبط کاربران:

4.8/5 - (6 امتیاز)

8 پاسخ

 1. سلام موی سرمن در قسمت جلو در ناحیه فرق سر خیلی خلوت شده با توجه به اینکه من مسافر وبه عبارتی مهمان هستم آیا امکان کاشت مو بدون زخم شدن وجود داره یا نه ؟ میخواستم دوره درمان را بدانم چه مدت لازم است تشکر از پاسخگویی شما

  1. برای انجام کاشت با مشاورین ما تماس بگیرید لطفا.

 2. سلام آقای دکتر. آیا با لیفت گونه میشه حالت لب را تغییر داد؟ مثلاً گوشه‌های لبم را بالاتر بیارید.

  1. بهتر است تزریق تزریق ژل داشته باشید. اطلاعات تکمیلی را می‌توانید در وبسایت مرکز تزریق ما به نشانی https://drlaghari.com/ مطالعه کنید.

 3. آیا اگر چند روغن رو‌مخلوط کنیم مثلا کرچک و زیتون و کتان و بادم و برای ابرو استفاده بشه مشکلی نیست ؟

  1. نه در حالت کلی اما اگر کاشت کردید با مشاور خود در میان بگذارید.

  1. دوست عزیز اطلاعات مربوط به این مورد را باید در وبسایت مرکز لیزر مطالعه کنید. اطلاعات تکمیلی را در وبسایت لیزر به نشانی https://drtattoo.co/ مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله چگونه با ۱۱ عوارض کاشت مو در سال ۱۴۰۲ مقابله کنیم؟

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه قبل و بعد کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو