8060902 0912

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره 24 ساعته

انواع کاشت ابرو طبیعی (جدیدترین متد)

برخلاف ریزش مو، ریزش ابرو یک فرآیند طبیعی نیست، که برای تعداد زیادی از مردم به وجود می‌آید و قطعاً هیچ دلیلی از نظر قانون زیبایی‌شناسی قابل‌قبول نیست. بسیار مهم است که موهای واقعی و طبیعی در ابروهای خود داشته باشید. فقط با انواع کاشت می‌توانید صاحب چنین ابروهایی با ظاهر طبیعی شوید. این روش‌های انواع کاشت ابرو بدون جراحی روشی کم تهاجمی است که به شما این امکان را می‌دهد که مشکل ریزش جزئی یا کامل ابروها را برای همیشه حل کنید. راه‌حل راحت جهت به‌کارگیری انواع کاشت ابرو با مراجعه به مرکز کاشت ابرو در تهران امکان‌پذیر است.

ابروها تقریباً به موازات سطح پوست رشد می‌کنند. جهت رشد و بلند شدن آنها بسته به نوع قرار گرفتن محل فولیکول‌ها به طور قابل‌توجهی تغییر می‌کند، به عنوان مثال در نزدیک‌ترین سطح به بینی فولیکول‌های ابرو باید تقریباً به صورت عمودی قرار بگیرند و در جهت رو به بالا رشد کنند، به طوری که در بخش جلویی و نیمه داخلی الگوی رشد کمی انحلال دارد که به استخوان شاه ماهی شبیه شده است و تا نیمه‌های بیرونی ابرو ادامه دارد.

تفاوت مهم بین انواع کاشت ابرو با مو در این است که موها به صورت گروهی رشد کرده، ولی ابر‌وها همیشه به صورت تکی رشد می‌کنند، همچنین چرخه رشد ابرو بسیار کوتاه است، چیزی حدود 4 ماه طول می‌کشد. در حالی که روند رشد موها 3 تا 5 سال است. تکنیک‌های انواع کاشت ابرو به بالاترین سطح دقت و برنامه‌ریزی دقیق نیاز دارد.

انواع روش‌های کشت ابرو در ایران

انواع روش‌های کشت ابرو در ایران

ابروها نوعی چارچوب چشم محسوب می‌شوند که تأثیر زیادی بر حالات چهره و بیان احساسات فرد دارند. از دست دادن ابروها می‌تواند نتیجه بسیاری از دلایلی مانندی بیماری‌ها، کندن مکرر و … باشد، اما هرگز دلیل افزایش سن را فراموش نکنید. زیرا، با بالا رفتن سن تمایل گرافت‌های مو به نازک شدن و ریزش ابرو بیشتر است. بسیاری افراد نیز هستند که به طور مادرزادی بدون ابرو به دنیا می‌آیند و انواع کاشت ابرو بدون جراحی در مقایسه با سایر روش‌های موقت ابرو دارای ویژگی‌های بسیاری است.

روند کاشت ابرو کاملاً شبیه کاشت مو است با این روابط که فولیکول‌های کاشت ابرو بسیار کمتر از فولیکول‌های مو هستند. در حال حاضر در ایران راه‌کارهای زیادی برای کاشت ابرو از سمت مراکز کاشت ابرو پیشنهاد می‌شود ولی مهم است که با مشورت پزشک و تحقیقات کافی خود در مورد آن اطلاعات کافی به دست آورید، سپس یکی از روش‌های زیر را جهت کاشت ابرو انتخاب کنید.

ادامه مطلب  انواع کاشت مو که قبل از عمل باید بدانید!

در بهترین مرکز کاشت ابرو فولیکول‌های ابروها را از ناحیه‌ای انتخاب می‌کنند که بیشترین شباهت را از نظر شکل، ضخامت، جهت رشد و رنگ ابروهای موجود داشته باشد. لازم است که فقط فولیکول‌های مو را جداگانه گرفته شود و آنها را تا حد امکان موازی با پوست قرار داده شود. در هنگام کاشت ابرو بسته به محل قرارگیری ابروها، به جهت و طراحی انتخابی بیمار توجه می‌شود و بر اساس آن کار کاشت ابرو بر اساس یکی از سه روش زیر انجام می‌گیرد.

 • کاشت ابرو به روش FUE
 • کاشت ابرو به روش FUT
 • کاشت ابرو به روش SUT

 کاشت ابرو به روش FUE

کاشت ابرو با تکنولوژی FUE به طور معمول در ابتدا تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود. در مرحله اول تعداد کمی پیوند از پشت سر یا گوش برداشت می‌شود، توجه داشته باشید که برداشت یک به یک انجام می‌شود. در روش FUE از یک اسکنر موی پیشرفته برای بررسی و تشخیص موهای ضخیم و چند ریشه‌ای بودن برخی از فولیکول‌ها جهت برداشت توسط دستگاه استفاده می‌شود. در روش FUE بهترین فولیکول‌ها برای کاشت انتخاب می‌شوند، سپس در مرحله بعد با بی‌حسی موضعی در ناحیه‌ای که پیوندها قرار است انجام می‌شود.

در نهایت، پزشک فولیکول‌ها را به ناحیه طراحی شده پیوند می‌زند. کاشت ابرو با روش FUE نیز کمترین جای زخم را تضمین می‌کند و به همین دلیل گران‌تر از FUT است. یک روش استاندارد کاشت ابرو معمولاً به 50 تا 100 پیوند مو نیاز دارد، اما بسته به شرایط بیمار می‌تواند بیشتر باشد. فرآیند استخراج پیوند مو توسط استخراج فولیکولی FUE برای پیوند ابرو امکان‌پذیر است. با این حال، تراشیدن قبل از پوست سر دارای مضراتی است که انحنای طبیعی موهای پیوند شده را سرکوب می‌کند، و برای قرارگیری مناسب هر کاشت مو ضروری است.

کاشت ابرو به روش FUT

در این روش فولیکول‌ها به صورت نواری از محل بانک مو جدا شده و با قرار گرفتن در زیر میکروسکوپ‌های خاص گرافت‌های مو را به تعداد کمتری تقسیم کرده، لیکن با این روش آسیب رسیده به ریشه مو به حداقل می‌رسد، از طرف دیگر بر اساس اندازه گرافت‌ها پزشک برش‌هایی هم اندازه با ناحیه کاشت ایجاد کرده که به طور تقریبی هر برش چیزی حدود 0.7 یا 0.8 میلی‌متر اندازه دارد. خط مو برای کاشت واحدهای تک فولیکولی به صورت ردیفی است که اگر گرافت‌های آماده شده کاملاً باریک نباشد، امکان کاشت آنها به صورت FUT وجود ندارد. به طور کلی می‌توان گفت که هر چه برش‌های ابرو برای کاشت کوچک‌تر باشد تعداد واحدهای موی بیشتری در آن ناحیه کاشته می‌شود و تراکم بیشتری در پیوند ایجاد خواهد شد.

ادامه مطلب  قیمت کاشت ابرو بدون جراحی

توجه داشته باشید که در برخی موارد مشاهده شده است که برش‌های متعددی در محل ابرو باعث شده است که ارسال خون به آن ناحیه را مختل کرده و باعث شود که روند کاشت مشکلاتی به وجود آورد. بنابراین، استفاده از برش‌های کوچک‌تر احتمال این عارضه را به حداقل می‌رساند. کاشت ابرو با تکنیک FUT هم مادام العمر است و هم در تمامی مرکز کاشت ابرو در تهران با بهترین دستگاه‌های درجه یک انجام می‌شود.

کاشت ابرو به روش SUT

تکنیک SUT همان کاشت ابرو بدون جراحی است که در این نوع کاشت ابرو نیازی به تیغه جراحی و بیهوشی نیست. در روش SUT عوارض کاشت ابرو مشاهده نمی‌شود و اثری از اسکار و بریدگی نخواهد بود و عوارض کاشت ابرو نیز به وجود نخواهد آمد. در بهترین مرکز کاشت ابرو برای انواع کاشت ابرو از دستگاه‌های تمام اتوماتیک، همچنین متخصصان مجرب استفاده می‌شود. در روش SUT تعداد تار موهای پیوند خورده بیشتر از روش‌های دیگر است. روش SUT بهترین نوع کاشت ابرو طبیعی در کشورهای آمریکا و اروپا است که از مزایای این روش می‌توان به طبیعی بودن پوشش ابرو اشاره کرد. دربین انواع کشت ابرو روش (SUT) موفق‌ترین روش کاشت ابرو است.

زیرا، پس از استخراج فولیکول‌ها به سرعت انجماد یافته و میزان تراکم مورد نیاز توسط نرم افزار خاصی به بیمار نشان داده می‌شود. این روش کاشت ابرو را می‌توانید به راحتی با سایر روش‌های مرسوم مقایسه کنید و تکامل را در کاشت ابروهای زنده و قابل رشد احساس کنید.

کدام نوع کاشت ابرو مناسب تر است؟

به روزترین روش در بین انواع کاشت ابرو امروزه روش FUE است. اکثر کلینیک‌ها و متخصصان این روش را ترجیح داده و رایج ترین روش است. روش FUE شانس موفقیت بیشتری نسبت به سایر انواع کاشت ابرو دارد و روشی مناسب برای تنظیم زاویه است. با این حال، در این روش ممکن است تکنیک‌های مختلفی توسط هر پزشک اعمال ‌شود. کاشت ابرو با روش FUE برای پیوند فولیکول‌های موها در نواحی مختلف به بخش ابرو می‌رسد، که به عنوان دائمی‌ترین و طبیعی‌ترین روش موثر در فرم‌دهی ابرو پذیرفته شده است. به همین دلیل است که گاهی اوقات بازیابی آنها ضروری است.

ادامه مطلب  ۱۰ کاری که باید پیش از کاشت مو انجام بدهیم

دو روشی که بیشترین طرفدار را دارد جهت حل مشکلات زیبایی‌شناسی ابرو یا بالا بردن عملکرد موهای طبیعی شما قابل استفاده است. کاشت ابرو با استفاده از روش‌های انتقال واحد فولیکولی (FUT) یا استخراج واحد فولیکولی (FUE) از پشت سر برداشته می‌شوند. در بخش بانک مو شما هرگز شکاف یا نواحی طاسی را تجربه نخواهید کرد و پس از برداشت موها تفاوت محسوسی به وجود نخواهد آمد‌‌، اما موهای برداشته شده به دقت کوتاه می‌شوند و به ظرافت در ناحیه ابرو قرار می‌گیرند. همانطور که گفتیم، ابروها چندین عملکرد اساسی را انجام می دهند:

 • ابروها برای محافظت از چشم مهم هستند
 • ابروها از عفونت جلوگیری می‌کنند
 • ابروها باعث جلوگیری از برخورد مستقیم اشعه بر چشم در برابر نور خورشید می‌شوند
 • ابروها با ارائه اطلاعاتی در مورد وضعیت ذهنی خود (شادی، غم، عصبانیت و …) مانند یکی از بخش‌های زبان بدن هستند
 • ابروها بخش مهمی از زیبایی‌شناسی چهره ما هستند

جمع بندی

انتخاب روشی که برای شما مناسب است به عوامل مختلفی از جمله نتیجه نهایی ترجیحی شما بستگی دارد. در مواردی که ابرو از قبل پر است اما نیاز به فرم دهی بیشتری دارد، متخصصان اغلب روش میکروبلیدینگ را توصیه می‌کنند. لیکن اگر می‌خواهید ظاهری طبیعی‌تری با گزینه شکل دادن و رنگ آمیزی ابروها به دلخواه داشته باشید، به احتمال زیاد پزشک شما را به کاشت ابرو بدون جراحی و یکی از سه نوع کاشت ابرو را پیشنهاد می‌دهد.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.