۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

برای خارش ابرو بعد از کاشت چه باید کرد؟

خارش ابرو بعد از کاشت

خارش ابرو بعد از کاشت

خارش ابرو بعد از کاشت؛ خارش ابرو بعد از کاشت شایع است. نواحی اهدا کننده و گیرنده را تحت تاثیر قرار می‌دهد و می‌تواند تا ۲ هفته پس از جراحی رخ دهد. این وضعیت نگران کننده نیست و به طور کلی خود به خود برطرف می‌شود، با این حال می‌تواند ناراحت کننده باشد. در این مقاله، ما علائم و کارهایی که می‌توانید برای کمک به آن انجام دهید را بررسی می‌کنیم.

ضرورت کاشت ابرو

قبل از بررسی علت خارش ابرو بعد از کاشت و اینکه بدانیم برای خارش ابرو بعد از کاشت چه باید کرد، بهتر است بیشتر با کاشت ابرو آشنا شویم. ابروها نقش مهمی‌در کادر بندی صورت شما دارند. ژنتیک می‌تواند در ظاهر و پر شدن ابروهای شما نقش داشته باشد. برخی از افراد با موهای ضخیم و فراوان به دنیا می‌آیند، در حالی که برخی دیگر دارای موهای نازک و کم پشت در بالای چشمان خود هستند. افرادی که موهای زیادی ندارند، اغلب با پر کردن ابروهای خود با محصولات آرایشی، ابروهای خود را پرتر یا پرپشت تر نشان می‌دهند.

با این حال، ابروها فقط یک هدف زیبایی ندارند، آن‌ها رطوبت را مانند قطرات و عرق از چشمان شما دور می‌کنند.

ریزش موی ابرو به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد. برخی داروها، جراحات، شرایط پزشکی یا حتی مصرف بیش از حد برخی ویتامین‌ها ممکن است باعث ریزش موهای ابرو شوند. ‌ افرادی که موهای ابروهای کمی‌دارند یا اصلاً موهایشان کم است ممکن است بخواهند ظاهر خود را تغییر دهند. در این موارد، کاشت ابرو می‌تواند گزینه ای برای کمک به تغییر ظاهر ابروهای شما و پرتر نشان دادن آن‌ها باشد.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو روشی است که در آن جراح زیبایی یک پیوند مو (پلاگ) می‌گیرد. جراح پیوند را با مو و ریشه آن (فولیکول) می‌گیرد و به ناحیه ابرو منتقل می‌کند. پیوند مو معمولاً از پشت سر یا ناحیه اطراف گوش برداشته می‌شود.

هنگامی‌که گرافت‌های مو برداشته می‌شوند، قبل از اینکه توسط جراح در ابروهای شما کاشته شوند، آن‌ها را تا یک ساعت در یک ظرف نگهداری با محلول نمک سرد قرار می‌دهند.

کاشت ابرو معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بنابراین در طول عمل چیزی احساس نمی‌کنید.

پس از انجام عمل، ناحیه باز می‌ماند و پوسته ای در اطراف فولیکول‌های تازه پیوند شده شروع به تشکیل می‌شود. این پوسته‌ها بخشی طبیعی از روند بهبود هستند و باید پس از چند روز از بین بروند.

برای خارش ابرو بعد از کاشت چه باید کرد

ممکن است تا پنج روز کبودی و تورم خفیف در این ناحیه وجود داشته باشد. اسپری سالین باید هر ۲ تا ۳ ساعت استفاده شود. معمولاً پزشک داروهای مسکن، آنتی ‌بیوتیک‌ها و استروئیدها را برای مصرف خوراکی تا پنج روز پس از جراحی تجویز می‌کند. پس از کاشت اولیه، موهای تازه قرار داده شده می‌ریزند. این طبیعی است. رشد مجدد مو در ناحیه باید حدود ۳ ماه پس از جراحی شما شروع شود. اگر برخی از گرافت‌ها «برداشته نمی‌‌شوند» یا موها آنطور که باید متراکم نیستند، ممکن است بتوانید ۹ ماه پس از عمل جراحی را لمس کنید. این موضوع بستگی به ویژگی‌های هر شخص دارد و باید با پزشک خود صحبت کنید.

آیا بعد از کاشت ابرو از خارش رنج می‌برید؟

خارش ابرو بعد از کاشت یک علامت رایج پس از کاشت ابرو است، اما مطمئن باشید که از بین خواهد رفت! کارهای ساده ای وجود دارد که می‌توانید در خانه انجام دهید تا احساس خارش را کاهش دهید و احساس راحتی کنید. در کلینیک تخصصی موی ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت ابرو شهرک غرب، درمان‌های خود را برای تسکین احساس خارش تحریک‌ کننده کامل کرده‌ایم و در این مقاله نکات کلیدی را به شما ارائه خواهیم داد.

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره از بین بردن خارش ابرو بعد از کاشت مطلب ” مراقبت بعد از کاشت ابرو ” و ” کاشت ابرو بعد از یکسال ” را نیز مطالعه کنید. همچنین مشاورین ما برای ارائه مشاوره‌های تکمیلی پاسخگوی شما عزیزان هستند.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  چرا بعد از کاشت ابرو خارش دارید؟

  پس از انجام کاشت ابروی FUE ممکن است متوجه شوید که نواحی اهدا کننده ابرو و گیرنده سر شما بسیار خارش دارند. این به دلیل فرآیند بهبودی است که پوست شما برای ترمیم خود پس از کشیدن و کاشت مو طی می‌کند. به عنوان بخشی از این فرآیند التیام، پوست مواد شیمیایی ( هیستامین ) را آزاد می‌کند که باعث خارش می‌شود و میل به خاراندن می‌کند.

  خارش بعد از کاشت ابرو چقدر طول می‌کشد؟

  خارش بعد از کاشت ابرو یک هفته طول می‌کشد اما در موارد نادر می‌تواند تا چهار هفته ادامه یابد. خارش می‌تواند به ویژه در چهار تا پنج روز پس از کاشت ابرو بدتر شود، جایی که نمی‌توانید بالای سر خود را بشویید. بعد از اولین بار شستن این ناحیه متوجه پیشرفت بزرگی در برطرف ساختن حس خارش خواهید شد.

  برای خارش ابرو بعد از کاشت چه باید کرد؟خارش ابرو بعد از کاشت

  احساس خارش فوق العاده ناراحت کننده است و در شب بدتر می‌شود. در زیر برخی از درمان‌ها و نکاتی وجود دارد که می‌توانید در زمان‌های مختلف در طول دوران نقاهت خود به عنوان بخشی از برنامه مراقبت‌های پس از کاشت ابرو از آن‌ها استفاده کنید.

  ۱. محل درمان را نخراشید: ما می‌دانیم که خارش سر بعد از کاشت ابرو چقدر وسوسه انگیز است. مهم است که به طور کامل از این امر اجتناب کنید. اگر موهای کاشته شده خود را خراش دهید، در خطر ابتلا به عفونت پوست یا عفونت فولیکول مو (فولیکولیت) هستید. در بدترین حالت ممکن است موهای کاشته شده را به طور کامل از بین ببرید، این می‌تواند تأثیر مضری بر نتایج کاشت ابروی شما داشته باشد. ما به شما توصیه می‌کنیم که ۱۴ روز صبر کنید تا زمانی که موهای خود را لمس می‌کنید، از چیزی غیر از صافی دست خود استفاده کنید.

  ۲. اسپری آب نمک: به مدت چهار تا پنج روز پس از عمل شما نمی‌توانید موهای کاشته شده خود را بشویید. کلینیک شما باید یک اسپری آب نمک در اختیار شما قرار دهد تا در این دوره از آن استفاده کنید. این نه تنها به تغذیه موها کمک می‌کند، بلکه مواد زائد و پوست خشک را که ممکن است به خارش کمک کنند، پاک می‌کند. پوست خود را به مقدار زیاد اسپری کنید تا به تسکین ناحیه پیوند شده کمک کنید. اطمینان حاصل کنید که آب به‌ جای یک فشار، به‌ صورت افشانه خارج می‌شود، زیرا این کار می‌تواند به موها آسیب برساند.

  ۳. مصرف آنتی هیستامین: هیستامین‌ها مواد شیمیایی هستند که وقتی پوست ابرو و سر مراحل ترمیم و التیام خود را طی می‌کند آزاد می‌شوند. این ماده شیمیایی است که احساس خارش ایجاد می‌کند. با مصرف آنتی هیستامین، هیستامین‌هایی که در پوستتان ترشح می‌شود را کاهش می‌دهید و بنابراین پس از کاشت مو کمتر احساس خارش می‌کنید. آنتی هیستامین‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید بدون نسخه در هر داروخانه محلی خریداری کنید.
  ما یک آنتی هیستامین طولانی اثر بدون خواب آلودگی و یک آنتی هیستامین طولانی مدت که باعث می‌شود در شب احساس خواب آلودگی کنید، توصیه می‌کنیم.
  یکی از دارو‌هایی که ما به بیماران خود به عنوان ضد خارش توصیه می‌کنیم، ترکیبی از ستیریزین و کلرفنامین Piriton است.
  ستیریزین به مدت ۲۴ ساعت با هیستامین مبارزه می‌کند و باعث خواب آلودگی نمی‌شود. کلرفنامین، این دارو مدت زمان کوتاه تری دوام می‌آورد و باعث می‌شود احساس خواب آلودگی کنید. این داروی عالی برای مصرف شبانه برای کاهش خارش پوست و کمک به خواب راحت ‌تر است. اگر می‌خواهید رانندگی کنید یا با ماشین آلات کار کنید، به شما توصیه می‌کنیم که این دارو را مصرف نکنید زیرا ممکن است احساس خواب آلودگی کنید و ما هیچ حادثه ای نمی‌خواهیم!
  پایبندی به برنامه ضد خارش ما به شما کمک می‌کند ۷ تا ۱۴ روز اول خارش را پشت سر بگذارید. پس از این مدت، احتمالاً دیگر خارش پوست نخواهید داشت.

  همچنین بخوانید درباره: کاهش ورم بعد از کاشت ابروخارش ابرو بعد از کاشت

  ۴. استفاده از شامپوی دارویی: تعداد کمی از افراد ممکن است دو هفته پس از کاشت ابرو خارش مداوم داشته باشند. آنها باید به درمان آنتی هیستامین خود در بالا ادامه دهند. با این حال، برای راحتی بیشتر، ما شامپوی کتوکونازول را در اختیار آنها قرار می‌دهیم. این شامپوی دارویی است که به کاهش خارش نیز کمک می‌کند. اشکال قوی ‌تر این شامپو فقط با نسخه در دسترس هستند، بنابراین اگر فکر می‌کنید به آن نیاز دارید، باید با جراح خود صحبت کنید. شامپو زدن خود دو بار در هفته به مدت ۲ تا ۴ هفته به کاهش خارش در جوانه کمک می‌کند.

  ۵. استفاده از محلول استروئیدی: در موارد نادر که خارش بیش از ۳-۴ هفته طول می‌کشد، ممکن است تصمیم بگیریم از محلول استروئیدی پوست استفاده کنیم که خارش را تقریباً در عرض یک روز درمان و کاهش می‌دهد! استفاده از محلول به مدت هفت روز به درمان خارش و هرگونه التهاب باقی مانده در پوست پس از کاشت ابرو کمک می‌کند. مجدداً باید بیان کنیم که این دارو فقط با نسخه است و برای شروع این درمان باید به پزشکان و جراحان ریزش مو ما در کلینیک مراجعه کنید.

  ادامه مطلب  کاشت ابرو بانوان بایوگرافت

  کلام پایانی

  هنوز در مورد خارش بعد از کاشت ابرو نگران هستید؟ از خارش پوست رنج می‌برید؟ با مراجعه به وب سایت ما در کلینیک ماه زر درباره آنچه که پزشکان برای درمان توصیه می‌کند بیشتر بدانید. اگر علاقه‌مند به انجام کاشت ابرو توسط متخصصین با تجربه ما هستید، بیشتر بدانید و همین امروز مشاوره خود را رزرو کنید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (2 امتیاز)

  10 پاسخ

   1. هزینه کاشت ابرو ئس از مشاوره و بررسی وضعیت مشخص می‌شود تماس بگیرید.
    2191002555

  1. جز برترین مرکزهایی هستین ک هم خدمات هم پرسنل هاشون بی نظیرند

  2. سلام من انجام دادم واقعا پاک شد ممنونم خانم دکتر

   1. دوست عزیز شما فکر میکنم در مرکز لیزر ما خدمت انجام داده‌اید! اطلاعات تکمیلی را در وبسایت لیزر به نشانی https://drtattoo.co/ مطالعه کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله برای خارش ابرو بعد از کاشت چه باید کرد؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو