۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

بررسی انواع ابروهای کاشته شده

انواع ابروهای کاشته شده چه مدل‌های هستند؟ در سال‌های اخیر، روند کاشتن ابرو به گونه‌ای است که زنان جوان و میانسال به طور فزاینده‌ای تمایل دارند ابروهای متراکم و جوان‌تری به دست آورند. در برخی موارد ضخیم شدن ابروهای نازک طبیعی چیزی است که لازم است. در موارد دیگر که حذف موهای زائد در نهایت منجر به نازک شدن دائمی ابروها شده است، ترمیم جزئی یا کامل ابروهای از دست رفته ضروری است. این مقاله دیدگاهی جامع درباره انواع کاشت ابرو به شما ارائه می‌دهد.

بررسی انواع مدلهای کاشت ابرو در تهران

ابروها ویژگی بسیار مهم و برجسته صورت را تشکیل می‌دهند. با افزایش اطلاعات، انواع کاشت ابرو به یک روش محبوب تبدیل شده است. با این حال، اگرچه ناحیه کوچکی است، اما نیاز به دقت و دانش زیادی در مورد آناتومی، طراحی ابرو، کشیدن و روش کاشت ابرو دارد. ابروها برجسته‌ترین ویژگی صورت هستند و باعث ایجاد یک خط اصلی در چهره م‌ شوند. این نقطه مرجعی است که تمام زوایا و خطوط دیگر صورت به سمت آن تنظیم می شود.

به دلیل اطلاعات رو به رشد و نتایج برجسته، ترمیم ابرو به یک روش بسیار محبوب تبدیل شده است. در حال حاضر امکان انجام انواع مدلهای کاشت ابرو با کیفیت بالا وجود دارد که نتایج رضایت بخشی و نتایج خوشایند برای بیماران با انتظارات واقع بینانه فراهم می‌سازد. ابروها ممکن است به دلایل مختلف از بین رفته یا نازک شده باشند. تا حد زیادی شایع‌ترین دلیل کندن آنها با موچین، یا به دلیل ضربه، جراحی، آلوپسی، خالکوبی، سوختگی و غیره است.

انواع کاشت ابرو براساس نوع برداشت فولیکول‎ها عبارتند از:

بررسی انواع ابروهای کاشته شده را می‌توان از دیدگاه‌ها و جهات مختلفی مورد بررسی قرار داد. ما در این قسمت از مقاله قصد بررسی انواع مدلهای کاشت ابرو به واسطه روش کاشت را داریم. میکروگرافت، fue، fit و کاشت ابرو به روش fut از بارز ترین مدلهای کاشت ابرو در کلینیک سعادت آباد، بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران، می‌باشند.

 • کاشت ابرو به روش میکروگرافت

در میان انواع مدل های کاشت ابرو، کاشت ابرو به روش میکروگرافت یا پیوند فولیکولی یک تکنیک زیبایی شناختی برای پر کردن مجدد ابروی شما است که ممکن است به دلایلی دچار ریزش و خالی شده باشد. در این روش کاشت ابرو با استفاده از تارهای موی خود بیمار برای نتیجه طبیعی تر، تحت بی حسی موضعی انجام می شود. مزیت اصلی این درمان این است که کمترین جای زخم وجود دارد و دوره ریکاوری بسیار کوتاه مدت است و ظرف چند روز، کبودی و تورم از بین می رود.

اظلاعات تکمیلی درباره این روش را مطالعه کنید: کاشت ابرو به روش میکروگرافت

این یک جراحی میکروسکوپی و بسیار ساده است و مدت زمان عمل بسیار کوتاه است. در این روش، تکنیک‌های مختلفی برای کاشتن ابرو وجود دارد، اما این تکنیک‌ها شامل استخراج فولیکول‌های مو از مناطق پرپشت برای پیوند آن‌ها در ناحیه‌ای است که به موهای بیشتری نیاز دارد و ظاهری متراکم و طبیعی به دست می‌آورد. تکنیک های اصلی در انواع مدلهای کاشت ابرو که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

 • کاشت ابرو به روش FUE

در میان انواع ابروهای کاشته شده، تکنیک استخراج واحد فولیکولی ( FUE ) به محبوب‌ترین تکنیک تبدیل شده است. کاشت ابرو FUE برای درمان مردان و زنان در هر سنی مورد استفاده قرار گیرد، اگرچه اکثر ترمیم های ابرو مربوط به زنان 30 الی 50 ساله است. کاشت ابرو با تکنیک FUE روش انتخابی در این موارد است. این روش کم تهاجمی را می توان با میکروابزارها به منظور جلوگیری از برداشتن بافت و متعاقب آن زخم شدن پوست انجام داد. در میان انواع کاشت ابرو، FUE  مناسب ترین روش است زیرا عملا بدون درد است و هیچ گونه اثر یا اسکار خطی بر جای نمی گذارد. موهای جدید بلافاصله پس از اتمام جلسه کاشت شروع به ظاهر شدن می کنند و نتایج نهایی به لطف خون رسانی غنی ناحیه نسبتا زود، در عرض 4 الی 6 ماه ظاهر می شود. رشد موهای جدید حتی تا 12 ماه پس از کاشت ابرو ادامه دارد.

روش کاشت ابرو FUE همانند روش کاشت مو است. برای دستیابی به حداکثر تراکم ابروها، اغلب لازم است این روش تکرار شود. از آنجایی که موهای ابرو از پوست سر کاشته می شوند، پس از رشد آنها باید کوتاه شوند تا طول ابروهای موجود حفظ شود. هدف از این روش حفظ ظاهر طبیعی، ضخیم شدن و حفظ خطوط طبیعی و جهت رشد مو است. برخلاف موهای سر که بیشتر در یک جهت رشد می کنند، ابروها در ناحیه بسیار کوچکتر در چندین جهت مختلف رشد می کنند. موهای سر معمولاً با زاویه 45 درجه رشد می کنند در حالی که موهای ابرو به دنبال سطح پوست رشد می کنند. موهای ابرو از فولیکول‌های منفرد رشد می‌کنند، نه به‌عنوان موهای روی سر در واحدهای فولیکولی حاوی 1 تا 4 تار مو. مرحله آناژن (مرحله رشد) که روی پوست سر تا هفت سال طول می کشد، در ابروها تنها 4 ماه طول می کشد.

ادامه مطلب  معایب کاشت ابرو به روش FUE
 • کاشت ابرو به روش FUT

در کاشت ابرو به روش FUT، یک نوار نازک از پوست پشت سر فرد و بیشتر از پشت گوش برداشته می شود. بعد از آن، فولیکول های برداشته شده در نواحی مورد نظر ابرو کاشته می شوند. در این روش تعداد زیادی فولیکول در یک جلسه کاشته می شود. کاشت ابرو FUT نسبت به سایر انواع کاشت ابرو، موثرتر است. به طور کلی کاشت ابرو به روش fut بهتر و استانداردتر است. کاشت ابرو به روش FUT طبیعی تر و دارای تراکم مو بیشتر و خواب بهتر مو است. در این روش تارهای موی بلند انتخاب می شوند. پس از پایان کاشت مو، فولیکول‌های مو تارهای بلندی دارند که شبیه ابروهای اصلی و نهایی فرد است.

در روش کاشت ابرو FUT ریزش مو کم است و بیش از 80 الی 90 درصد موهای برداشته شده لازم است در آینده رشد کنند. کاشت ابرو FUT، روشی کلاسیک در کاشت مو است که توصیه می شود توسط پزشکان مجرب و متخصصان کاشت مو انجام شود تا بهترین نتیجه و کمترین آسیب را داشته باشید.

ادامه مطلب  عوارض کاشت ابرو به روش FUT
 • کاشت ابرو به روش FIT

از بهترین و جدیدترین انواع مدلهای کاشت ابرو ، روش FIT است که ابتدا فولیکول‌ها با پانچ‌های کوچک به صورت دستی استخراج می شوند و در شیارهای کوچک در ابرو کاشته می‌شوند. این روش به دلیل عدم نیاز به تراشیدن مو، به طور ویژه در بانوان مورد استقبال قرار می‌گیرد. این متد خاص در میان انواع مدلهای کاشت ابرو به افراد کمک می‌کند تا نیازی به تراشیدن موهای خود نداشته باشند و ظاهر طبیعی صورت خود را دستخوش تغییر نکنند. در این روش نیز از ناحیه پشت گوش به عنوان بانک مو در کاشت ابرو استفاده می‌شود.

 • کاشت ابرو به روش SUT

در روش SUT که به روزترین روش کاشت ابرو در جهان است، نیازی به تیغ جراحی و بیهوشی نیست و اثری از اسکار و بریدگی وجود ندارد و عارضه ای نیز در پی نخواهد داشت. در این روش کاشت ابرو از دستگاه‌های تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصان مجرب استفاده می شود و مقدار قابل توجهی از تارهای ابرو برداشت و کاشت می شوند. با استفاده از این تکنیک جدید، شما ابرویی بسیار طبیعی با تراکم بالا را خواهید دید، به حدی که هیچ کس قادر نیست کاشت موی طبیعی شما را تشخیص دهد. در کاشت ابرو به روش sut، نیازی به تکرار جلسات نیست و زمان زیادی برای برداشتن مو و کاشت صرف نمی شود و بیمار خسته نخواهد شد. از مزایای این تکنیک می توان به طبیعی بودن پوشش رشد، مهندسی آن توسط تیم مجرب کاشت مو، تراکم بالای مو در این روش، انجام آن در یک جلسه و مشاهده ابروهای کاشته شده پس از کاشت  تارهای ابروی طبیعی به طول یک سانتی متر اشاره کرد. در روش کاشت ابرو SUT همچنین میزان از دست رفتن فولیکول ها به صفر می رسد.

ادامه مطلب  کاشت ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

بهترین مدلهای کاشت ابرو در کلینیک سعادت آباد

کاشت ابرو روشی است که در آن جراح زیبایی یک پیوند مو ( پلاگ ) می‌گیرد. جراح پیوند را با مو و ریشه آن ( فولیکول ) می گیرد و به ناحیه ابرو منتقل می کند. پیوندها معمولا از پشت گردن یا ناحیه اطراف گوش برداشته می‌شود. پس از برداشتن گرافت‌های مو، آنها را تا یک ساعت در یک ظرف نگهداری با محلول نمک سرد قرار می‌دهند تا اینکه توسط جراح در ابروهای شما کاشته شوند.

کاشت ابرو معمولا با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بنابراین در طول عمل چیزی احساس نمی‌کنید. پس از انجام عمل، ناحیه باز می ماند و پوسته ای در اطراف فولیکول های تازه پیوند شده شروع به تشکیل می شود. این پوسته ها بخشی طبیعی از روند بهبود هستند و باید پس از چند روز از بین بروند. در انواع کاشت ابرو ممکن است تا پنج روز کبودی و تورم خفیف در این ناحیه وجود داشته باشد. معمولا پزشک پماد، داروهای مسکن، آنتی‌بیوتیک‌ها و استروئیدها را برای مصرف خوراکی تا پنج روز پس از جراحی تجویز می‌کند. پس از کاشت اولیه، انواع ابروهای کاشته شده می‌ریزند. این طبیعی است. رشد مجدد مو در ناحیه باید حدود ۳ ماه پس از جراحی شما شروع شود. اگر موها آنطور که باید متراکم نیستند، ممکن است تاثیر کاشت را ۹ ماه پس از عمل جراحی احساس کنید. این بستگی به انواع کاشت ابرو، بدن و ژنتیک هر فرد دارد و لازم است در این باره با پزشک خود صحبت کنید.

جستجو مرتبط کاربران:

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

6 پاسخ

 1. سلام و عرض خسته نباشید
  ممنون از مقاله جامعتون
  فقط یک سوال دارم من ابرو هام خیلی ایراد داره. در چند جلسه میشه ابرو هام رو کاشت و ترمیم کرد ؟
  به نظرتون در یک جلسه امکان پذیره ؟
  باتشکر از شما

 2. سلام وقت بخیر
  یکی از بهترین ویژگی های کلینیک محیط پاکیزه و بهداشتی ای بود که نسیت به بقیه کلینیک هایی که رفتم واقعا تفاوت زیادی داشت.

 3. شما برای تقویت ابروی کاشته شده چی پیشنهاد میکنید؟

 4. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله بررسی انواع ابروهای کاشته شده

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)