۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاهش ورم بعد از کاشت ابرو

کاهش ورم بعد از کاشت ابرو

کاهش ورم بعد از کاشت ابرو

کاهش ورم بعد از کاشت ابرو؛ تورم، قرمزی، حساسیت پوست و مقداری کبودی جزیی عوارض جانبی طبیعی برای عمل کاشتن ابرو هستند؛ اما نباید بیش از یک الی دو روز طول بکشد. اینکه پوست یک فرد چقدر راحت ورم می‌کند و کبود می‌شود به عواملی مانند سن، نوع پوست و گردش خون بستگی دارد. کبودی و ورم کاشتن ابرو ممکن است در سطح بزرگ تری از صورت مانند پیشانی پخش شود. به طور متوسط، ابروهای کاشته شده کمتر تحت تاثیر تورم یا کبودی قرار می گیرند. اگر تورم یا کبودی بیش از چند روز ادامه داشت، ممکن است نشانه عفونت باشد، بنابراین لازم است فوری با پزشک خود تماس بگیرید.

کاشت ابرو چیست؟

امروزه بسیاری بر زیبایی ابروها تمرکز دارند و روش ترمیم و کاشت ابرو محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. کاشتن ابرو یک راه عالی برای بهبود ظاهر کلی صورت شما، برجسته کردن ویژگی های مختلف صورت و نشان دادن حالات بهتر صورت در شرایط داشتن ابروهای کم پشت و کوچک است. هنگامی که تصمیم به کاشت ابرو گرفتید، فردی از تیم ما با شما ملاقات می‌کند تا نقشه ایده آل ابروهای شما را ترسیم کند.
در یک مشاوره خصوصی فردی، بر اساس ترجیح شما، همراه با دانش برتر کارکنان ما در کلینیک ماه زر،
بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران، قادر هستیم به شما کمک کنیم که درباره شکل ابروهای خود که برای چهره‌تان جذاب و متناسب باشد، تصمیم بگیرید. از آنجا، ما موهای مورد نیاز برای پیوند شما را معمولا از ناحیه پشت سر فرد استخراج می کنیم و با استفاده از تکنیک FUE  ( استخراج واحد فولیکولی ) عمل کاشتن ابرو را انجام می‌دهیم. بیشتر بیماران ما می‌توانند انتظار داشته باشند که عمل جراحی آنها بین ۲ الی ۳ ساعت طول می‌کشد.

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن گرافت های مو ( شاخه ها ) به ناحیه ابروی شما منتقل می‌شود. هدف این است که موهای جدید از این پیوندها رشد کنند و ظاهری پرتر ایجاد کنند. روش کاشتن ابرو شبیه به کاشتن مو سنتی است. گرافت موی ابرو از موهای بالای گوش یا پشت سر شما شما گرفته می‌شود. جراح نه تنها موهای فردی، بلکه فولیکول‌‌های مو را نیز منتقل می‌کند. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که موهای جدید می‌توانند پس از ریزش موهای جدید در ابروهای شما رشد کنند. پس از اینکه بیهوشی عمومی به شما داده شد، جراح برش‌های کوچکی در محل‌های اهداکننده فولیکول و همچنین در محل‌های پیوند در ابروهای شما ایجاد می‌کند.

دستورالعمل کاهش ورم بعد از کاشت ابرو

کاهش ورم کاشت ابرو نیاز به رعایت دستورالعمل‌هایی دارد که بخشی از این دستورالعمل‌ها مربوط به موارد مراقبت بعد از کاشت ابرو می‌شود؛ جهت کاهش و جلوگیری ورم کاشت ابرو در ابتدا مراقبت‌ها و دستورالعمل‌های زیر را رعایت کنید و در صورت نیاز با پزشک خود نیز مشورت و مشاوره داشته باشید.

 • مراقبت فوری بعد از عمل

بلافاصله پس از انجام عمل کاشت ابرو، احساس سوزن سوزن شدن و حساسیت و احتمالا کمی ورم در ناحیه کاشت خواهید داشت. به این دلیل است که کرم بی‌حس‌کننده یا بی‌حسی موضعی که قبل از استفاده از سوزن روی ابروهای شما استفاده می‌شود، تاثیر خود را به مرور از دست میدهد و زخم تازه در معرض دید بلافاصله روند بهبودی را آغاز می‌کند.

همچنین، به احتمال زیاد به مدت ۱ الی ۲ روز مقداری حساسیت پوستی، قرمزی و تورم را تجربه خواهید کرد. برای تسکین درد قادر هستید یک مسکن مصرف کنید. در طول دوره بهبود اولیه، تقریبا دو هفته به ابروها فرصت دهید تا ترمیم و سفت شوند. هرگونه فعالیت بدنی ( مانند شنا یا سونا ) یا قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید را که ممکن است باعث محو شدن زودرس ابروهای جدید و ورم کاشت ابرو شوند را محدود کنید. همه کاشت‌ها خطر ذاتی عفونت و واکنش آلرژیک را دارند، اگر درد، حساسیت و ورم کاشت ابرو بیش از چند روز ادامه داشت، فورا با پزشک خود مشورت کنید.

 • تمیز کردن برای کاهش ورم بعد از کاشت ابرو

پماد و کرم مخصوص کاهش ورم بعد از کاشت ابرو در اختیار شما قرار خواهد گرفت، حتما از آن استفاده کنید. توصیه می شود در طول روند بهبودی همیشه از پماد استفاده کنید تا زمانی که پوسته پوسته شدن کامل از بین برود. ورم کاشت ابرو تقریبا ۲ هفته بعد از عمل تمام است.

برای تمیز کردن، کافی است یک گوش پاک کن را بردارید و با آن ابرو را خشک کنید، پماد موجود روی ابروهایتان را پاک کنید، یک گوش پاک کن دیگر را با کمی آب مرطوب کنید و به آرامی آن را پاک کنید. با یک حوله یا دستمال خشک کنید و دوباره پماد را بمالید. این کار دو بار در روز، یک بار در صبح و یک بار در شب انجام می شود. در چند روز اول، ابروها را به آرامی تمیز کنید و از شستشوی ابروها پرهیز نمایید. تمیز کردن فقط با کمی آب در طول هفته اول کافی است، پس از آن، کاربرد پاک کننده ملایم یا صابون آنتی باکتریال برای تمیز کردن ابرو و صورت کمی مناسب است.

به طور متوسط، ۴ الی ۵ روز پس از عمل کاشت، پوست جدید ابروی شما شروع به سفت شدن و خارش می‌کند. در روز چهارم، آن را تمیز کنید و اجازه دهید ابروهایتان حدود ۲ ساعت هوا بخورند. از شستن ابروها خودداری کنید، استعمال پماد را ادامه دهید تا کاملا لایه برداری شود و پوسته ها از بین بروند.

 • بعد از اتمام پوسته پوسته شدن و کاهش ورم کاشت ابرو

زمانی که پوسته پوسته شدن به طور کامل از بین رفت، قادر هستید استعمال پماد را قطع کنید. اگر مطمئن نیستید که چه زمانی پوسته پوسته شدن کامل شده است، از پماد به مدت ۲ هفته پس از عمل استفاده کنید. شما می توانید به روال روزانه مراقبت از پوست خود با برخی استثناها بازگردید.

از استعمال اسکراب صورت یا کرم لایه‌برداری روی ابروها پس از انجام هر یک از انواع کاشت ابرو خودداری کنید، (دور ابروها مشکلی ندارد). اگر کرم مرطوب کننده روزانه حاوی SPF نیست حتما از کرم ضد آفتاب برای ابروهای خود استفاده کنید. اگر مرطوب کننده روزانه شما دارای خواص رتینول، ضد چروک یا روشن کننده پوست است، لطفا از مصرف آن روی ابرو خودداری کنید، اما برای اطراف ابروها مشکلی نیست.

علت‌های ورم کاشت ابرو چیست؟

۱. واکنش طبیعی پس از جراحی: عمل جراحی کاشت ابرو یک فرآیند زیبایی است که بسیاری از افراد به دنبال آن می‌روند. پس از این نوع جراحی، واکنش‌های طبیعی در بدن ایجاد می‌شود که ممکن است در ورم پس از کاشت ابرو نمایان شود. اولین واکنش معمولاً در محدوده جراحی رخ می‌دهد. پوست و بافت‌های اطراف ممکن است به دلیل تداخل و تغییر در ساختارهای طبیعی واکنش نشان دهند. این ورم معمولاً در چند روز اولین هفته پس از جراحی رخ می‌دهد و به تدریج کاهش می‌یابد.

عامل دیگری که ممکن است منجر به ورم پس از کاشت ابرو شود، ترشحات و مایعات موجود در محل جراحی است. بدن به طور طبیعی به جذب این ترشحات می‌پردازد، اما در ابتدا ممکن است باعث ورم و نفخ موقت شود. استفاده از یخ به عنوان یک ابزار سردی نیز می‌تواند کمک کننده باشد. این اقدام می‌تواند ورم را کاهش داده و ناراحتی را کاهش دهد. همچنین، استفاده از داروهای ضد التهاب نیز به تسکین ورم و درد کمک می‌کند.

مهم است که بعد از جراحی، به دستورات پزشک پیروی کنید و از هر گونه فعالیت یا مصرف موادی که توسط پزشک توصیه نشده باشد، پرهیز کنید. همچنین، در صورتی که ورم به مرور زمان بهبود نیابد یا مشکلات دیگری برای شما پیش آید، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

۲. واکنش‌های حساسیتی: واکنش‌های حساسیتی یکی از عوامل ممکن برای ورم پس از جراحی کاشت ابرو است. این واکنش‌ها ممکن است ناشی از حساسیت به مواد مورد استفاده در جراحی یا حتی به خود ابروهای کاشته شده باشد. یکی از عوامل مهم در واکنش‌های حساسیتی، مواد استفاده شده در جراحی است. برخی از افراد ممکن است به موادی که در فرآیند کاشت ابرو استفاده می‌شوند، حساسیت داشته باشند. این حساسیت می‌تواند به شکل ورم و قرمزی در محل جراحی نمایان شود. پزشک در صورت شکایت از واکنش‌های حساسیتی، ممکن است تغییر در مواد استفاده شده یا تجویز داروهای ضدحساسیتی را توصیه کند.

همچنین، واکنش به خود ابروهای کاشته شده نیز ممکن است باعث ورم شود. در برخی افراد، پوست ممکن است به نوعی از مصالح مصنوعی یا محصولات آرایشی واکنش نشان دهد. این واکنش می‌تواند باعث احساس تنگی، درد و ورم در محل کاشت ابرو شود.

درمان واکنش‌های حساسیتی معمولاً شامل استفاده از داروهای ضدحساسیتی، استفاده از یخ برای کاهش ورم و پیگیری با پزشک می‌شود. افرادی که در گذشته به حساسیت‌های مشابه دچار شده‌اند، باید پزشک خود را مطلع کنند تا احتمال وقوع واکنش حساسیتی پیش‌بینی شده و تدابیر لازم انجام شود.

۳. خطر عفونت: خطر عفونت یکی از علل احتمالی ورم پس از جراحی کاشت ابرو می‌باشد. در هر نوع جراحی، امکان ورود میکروب‌ها به محل جراحی وجود دارد که ممکن است به ورم منجر شود. در جراحی کاشت ابرو نیز، اگر تدابیر بهداشتی صحیح اجرا نشود، خطر عفونت افزایش می‌یابد. این عفونت می‌تواند باعث ورم، قرمزی، درد و حتی تب شود. برای کاهش این خطر، پزشک و تیم جراحی باید دقت کامل به استریلیته و بهداشت داشته باشند.

از مهمترین عوامل موثر در جلوگیری از عفونت، استفاده از ابزارها و وسایل استریل و تمیز است. همچنین، استفاده از داروهای ضدعفونی موضعی پس از جراحی ممکن است توصیه شود. افراد نیز باید به دقت به راهنمای پساعملیاتی که پزشک می‌دهد، عمل کرده و از لمس مستقیم محل جراحی خودداری کنند.

ورم پس از جراحی کاشت ابرو ممکن است ناشی از واکنش به عفونت باشد که در این صورت، نیاز به درمان مؤثر دارویی و مراقبت‌های پزشکی دارد. علایم مثل افزایش درد، تغییر در رنگ و دمای پوست، و خروج مایعات غیرعادی از محل جراحی نیاز به توجه ویژه دارد. از اهمیت بالای پیروی از دستورات پزشک بعد از جراحی و مراقبت دقیق برای جلوگیری از عفونت و ورم پس از کاشت ابرو برخوردار است.

۴. مشکلات در گردش خون: مشکلات در گردش خون یکی از دلایل ممکن برای ورم پس از جراحی کاشت ابرو می‌باشد. این مشکلات معمولاً به دلیل تغییرات در ساختار عروق و عروق کوچک محل جراحی رخ می‌دهند. در فرآیند جراحی کاشت ابرو، عروق محل جراحی ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند. تغییرات در مسیر گردش خون می‌توانند باعث مشکلاتی چون ورم و احتمالاً درد شوند. این وضعیت معمولاً به مرور زمان کاهش می‌یابد، اما در برخی افراد ممکن است به مدت طولانی‌تری ادامه داشته باشد.

عوامل دیگری که ممکن است باعث مشکلات در گردش خون و ورم شوند، شامل استفاده از برخی از داروها و یا تاریخچه بیماری‌های خاص باشد. برخی از داروها ممکن است بر تراکم خون و گردش آن تأثیر بگذارند و در مواقعی که فرد قبلاً به مشکلات گردش خون دچار بوده باشد، ورم پس از جراحی احتمالاً بیشتر باشد.

برای پیشگیری از این مشکلات، پزشک معالج باید تاریخچه پزشکی کامل فرد را دریافت کند و همچنین برخی از تست‌های تصویری ممکن است در صورت لزوم توصیه شود. استفاده از کمربند فشاری و حرکات ملایم پا برای تحریک گردش خون نیز می‌تواند به عنوان راهکارهای تکمیلی در پیشگیری از مشکلات گردش خون و ورم پس از کاشت ابرو مورد استفاده قرار گیرد.

کاشت ابرو را کجا باید انجام دهید؟

کاشت ابرو توسط جراحان پوست، زیبایی یا پلاستیک انجام می شود. یک پزشک ممکن است جراحی را در یک مرکز سرپایی یا کلینیک پزشکی انجام دهد. درباره اعتبار و تجربه جراح پرس و جو کنید. مشاوره فرصتی برای شماست تا به مجموعه کاری جراح نگاه کنید و از آنها سوال بپرسید. در نهایت، هرگز نباید کاشت ابرو یا مو را در مرکزی نامعتبر برای صرفه جویی در هزینه انجام دهید. این نه تنها ممکن است منجر به عوارض جانبی خطرناکی شود، بلکه احتمالا از کار ناراضی خواهید بود و ممکن است مجبور شوید دوباره عمل کاشت را انجام دهید. اگر تصمیم به انجام کاشت ابرو دارید، وقت بگذارید و تحقیق کنید و یک مرکز و متخصص معتبر پیدا کنید که بهترین کار ممکن را انجام دهد.

کاهش ورم بعد از کاشت ابرو چقدر زمان می برد؟

آیا به کاشت ابرو فکر کرده اید؟ بسیاری از افراد از کاشت ابرو برای درمان و پر کردن ابروهای نازک و خالی شده خود بهره مند می‌شوند. برخی جراحی کاشت ابرو را به این دلیل انتخاب می‌کنند که شکل ابروهای خود را دوست ندارند و برخی دیگر ممکن است به دلیل اختلال خاصی مانند اختلال تیروئید یا بیماری خودایمنی که باعث ریزش مو می‌شود، آن را انتخاب کنند. در این موارد، برخی از مردان و زنان ساعت‌ها جلوی آینه وقت می‌گذرانند و ابروها را می‌کشند یا آن‌ها را پر می‌کنند. کاشت ابرو این قابلیت را برای این مردان و زنان فراهم می‌سازد که بدون اتلاف وقت گرانبها در روز خود برای تکمیل نمودن چهره و ظاهر ابروهای خود احساس راحتی کنند.
متخصصین ما در کلینیک کاشت موی مجدانه تلاش می‌کنند تا با انجام پیشرفته‌ترین کاشت موی ابرو، به بیماران کمک کنند تا بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشند.

عوارض کاشت ابرو چیست؟

پس از عمل جراحی شما، برای کاهش ورم کاشت ابرو و داشتن کمترین عوارض مهم است دستورالعمل های پس از عمل را به دقت دنبال کنید. زیرا به شما کمک می‌کند بهترین نتیجه ممکن را از جراحی خود دریافت کنید و بهبودی سالم را تضمین کنید.

برخی از عوارض جانبی رایج ترمیم ابرو عبارتند از:

 • لخته شدن
 • تورم
 • سرخی
 • کبودی

آیا کاشت ابرو در کلینیک ماه زر عوراض دارد؟ عوارض کاشت ابرو

اگر هر یک از این عوارض جانبی را تجربه کردید، نگران نشوید و مطمئن باشید که آنها کاملا طبیعی هستند و به مرور زمان از بین می روند. کبودی و ورم کاشت ابرو حدود ۴ الی ۵ روز پس از جراحی شروع به کاهش می‌کند، در حالی که احتمالا متوجه خواهید شد که پوسته پوسته شدن محل کاشت در عرض یک هفته ناپدید می‌شود. از آنجا، موهای کاشته شده در عرض ۲ الی ۳ هفته شروع به ریزش می کنند، زیرا فولیکول ها راه را برای موهای جدید باز می کنند و نتایج طولانی مدت نهایی شما بعد از حدود ۴ الی ۶ ماه پس از جراحی قابل توجه خواهد بود.

به هر دلیلی که کاشت ابرو را انتخاب می کنید، این جراحی کم تهاجمی و ایمن یک گزینه عالی برای بهبود ظاهر کلی ابروها و برجسته کردن ویژگی های صورت شما است. برای اطلاعات بیشتر در مورد جراحی کاشت ابرو یا تعیین وقت مشاوره انفرادی خود با پزشکان ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم مشاوره کلینیک ماه زر اقدام کنید.

فرم مشاوره کلینیک ماه زر

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  پیروی از دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های بعد از عمل برای کاهش ورم بعد از کاشت ابرو و دستیابی به بهترین نتایج ممکن بسیار مهم است. در اینجا برخی از دستورالعمل‌های کلی مراقبت‌ پس از عمل و کاهش ورم کاشت ابرو را به شما عزیزان ارائه می دهیم که به محدود کردن هرگونه عفونت یا ورم کاشت ابرو کمک می‌کند و به بهبودی سالم و موفقیت‌آمیز در سریع‌ترین زمان ممکن کمک می‌کند.

  ادامه مطلب  کاشت ابرو به روش آی تی

  سوالات متداول

  • چگونه می‌توان ورم پس از کاشت ابرو را کاهش داد؟

  استفاده از یخ، داروهای ضد التهاب و استراحت مطلوب می‌توانند به کاهش ورم کمک کنند.

  • آیا مصرف داروهای خاصی می‌تواند در کاهش ورم پس از جراحی کاشت ابرو موثر باشد؟

  بله، پزشک ممکن است داروهای ضدحساسیتی یا ضد التهابی تجویز کند تا به کاهش ورم کمک کنند.

  • آیا استفاده از یخ برای کاهش ورم مؤثر است؟

  بله، قرار دادن یخ بر محل جراحی به صورت ملایم می‌تواند ورم را کاهش دهد.

  • چه نکاتی باید برای جلوگیری از ورم پس از کاشت ابرو رعایت شود؟

  پیروی از دستورات پزشک، استفاده از داروهای معین و اجتناب از فعالیت‌های سنگین تا مدت توصیه شده، می‌توانند در جلوگیری از ورم موثر باشند.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  10 پاسخ

  1. سلام چندساله صورت ام مو نداره چکارکنم راهنمایی کنید

   1. در صورتی که مایل باشید می‌توانید کاشت ریش انجام بدید.

  2. سلام اقای دکتر من ۱۱ ماه میشه که کاشت انجام دادم ولی یه جاهایی از ابروهام خالی هست تقویت کنم در میاد تا از وقتش گذشته ؟؟و اینکع کربوکسی انجام بدم یا با سرم سریتا میتونم تقویت کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. با سلام. شما باید برای مزوتراپی اقدام کنید.

  3. سلام خسته نباشید چند وقت بعد جراحی پلک میتونم کاشت ابرو انجام بدم؟

   1. باید دوره نقاهت جراحی‌تون به طور کامل تموم بشه.

  4. میشه سلول بنیادی مون رو به کس دیگه ای اهدا کنیم؟

  5. سلام وقت بخیر
   میشه هزینه کاشت ابرو رو بفرمایید
   ممنون از لطفتون

   1. با سلام دوست عزیز با توجه به متفاوت بودن متد‌ها هزینه بین ۹ تا ۱۳ میلیون متفاوت است. تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاهش ورم بعد از کاشت ابرو

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو