۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

ریزش ابرو بعد از کاشت

ریزش ابرو بعد از کاشت

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو؛ پس از کاشت ابرو با شیوه FUE، بسیاری از بیماران ممکن است دچار ریزش ابرو شوند. با این حال، بسیاری نمی‌دانند که این ریزش ابرو طبیعی است. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که ریزش ابرو روشی است که بدن ما برای بیان شوکی که در طول کاشت ابرو ایجاد می‌شود، استفاده می‌کند. در حین جراحی، سوراخ کوچکی در پوست برای پیوند ایجاد می‌شود. در نتیجه در این مرحله ابروها و موهای این ناحیه دچار شوک می‌شوند؛ بنابراین در پاسخ به این شوک ممکن است مقداری از موهای طبیعی یا کاشت شده ریزش کنند. علاوه بر روند طبیعی ریزش ابرو بعد از کاشت، پزشکان کم تجربه، انتخاب روش اشتباه، رژیم غذایی ناسالم، استرس، استفاده از لوازم آرایشی غیر استاندارد، داروها، مواد شیمیایی، اصلاح ابرو بلافاصله پس از کاشت عواملی موثر در ریزش ابرو پس از کاشت ابرو هستند. برای کاهش خطر و عوارض کاشت ابرو با یک متخصص مجرب در این زمینه صحبت کنید. مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی نیز در جلوگیری از ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو موثر است.

آیا ابروی کاشته شده می‌ریزد؟

نکته‌ای که در مورد روند بهبود و عواقب کاشت ابرو باید به آن توجه کرد چرخه رشد بالا و پایین است. این چرخه پس از بهبودی شروع می‌شود و در عرض یک ماه ابروهای کاشته شده اندکی رشد می‌کنند؛ و در پایان ماه 2 یا 3 ابروهای جاسازی شده جدا می‌شوند! البته این ریزش فقط برای موهای کاشته شده است و فولیکول‌های کاشته شده زیر پوست لنگر انداخته‌اند، پس نگران نباشید.

پس از این دوره حذف موهای زائد، موها حدود ۲ تا ۳ ماه استراحت می‌کنند و ابروهای کاشته شده رشد نمی‌کنند، اما از ماه چهارم رشد موهای دائمی شروع می‌شود و در نهایت پر می‌شود. اگر کاشت ابرو در شرایط ایده آل انجام شود، یعنی اگر متقاضی از وضعیت جسمانی خوبی برخوردار باشد و بعد از اینکه کاشت ابرو با دقت و در درازمدت به درستی انجام شود، مراقبت‌های لازم هم انجام شود، ممکن است ابروها ریزش نکنند. در شرایط بسیار محدود و نادر ممکن است پس از کاشت ابرو دوباره دچار ریزش شود. این نکات شامل موارد زیر است:

 • کاشت ابرو باید در یک کلینیک غیر معتبر یا مرکز زیبایی نا معتبر انجام شود و پزشک مهارت لازم برای این کار را نداشته باشد.
 • علت ریزش موی ابروی متقاضی بررسی و رد نشده است و روش کاشت ابرو مناسب انتخاب نشده است.

استفاده از داروها یا مکمل‌های رشد مو مانند مزوتراپی، پی آر پی، ماینوکسیدیل و … معمولا برای کمک به روند رشد ابروهای کاشت شده با بهترین نتیجه توصیه می‌شود. همچنین تغذیه مناسب و مصرف مکمل‌هایی مانند ویتامین E و گروه B می‌تواند تاثیر بسزایی در روند رشد ابروهای کاشته شده حتی قبل و بعد از کاشت ابرو داشته باشد. بهترین راه، مراجعه به پزشک و مشورت با او برای بررسی وضعیت ابروهایشان است. معاینه پس از کاشت ابرو نیز می‌تواند از ریزش ابروهای کاشته شده، جلوگیری کند.

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

علت ریزش ابرو بعد از کاشت

بیماری‌ها، استرس، سوءتغذیه، علل ژنتیکی و … همگی مربوط به ریزش ابرو، مژه و حتی مو هستند، اما پیشرفت علم و فناوری راه‌های زیادی برای بهبودی ابداع کرده است و نباید ناامید شد. زیبایی صورت چیزی است که افراد سعی می‌کنند به روش‌های مختلف به آن دست یابند. یکی از اندام‌هایی که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، ابروها است، اما باید گفت که کم پشتی و نافرمانی ابرو، چهره را زشت می‌کند. خوشبختانه در اکثر مطب‌های پوست و کلینیک‌های زیبایی برای رفع این عارضه از کاشت ابرو موی طبیعی استفاده می‌شود. به متقاضیان این روش توصیه می‌شود برای جلوگیری از عوارض پس از پیوند و به دست آوردن بهترین نتیجه به یک متخصص پوست خوب مراجعه کنند.

ابروهای ضعیف

ابروها قابل توجه‌ترین قسمت صورت هستند. با این حال، همه ما به طور طبیعی ابروهای پر نداریم. برخی از افراد ابروهای ضعیف و کم پشتی دارند، بنابراین همیشه به دنبال راه‌هایی برای پهن یا پرپشت کردن ابروهای خود هستند. ابروهای منظم زیبایی چهره و شخصیت افراد را منعکس می‌کند. در گذشته ابروهای بسیار نازک رایج بود اما اکنون ابروهای پهن دوباره رایج شده است. هیچ راه حل جادویی برای رشد ناگهانی ابروها وجود ندارد. با این حال، مواردی وجود دارد که می‌تواند ابروها و مژه‌های شما را تقویت کند و هیچ راهی بهتر از روش طبیعی وجود ندارد.

مراقبت نادرست از ابرو

کاشت ابرو روشی است که هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها قابل اجراست. افرادی که مشکلات ژنتیکی نادری دارند می‌توانند این روش را انتخاب کنند. برخی از بیماری‌ها، سوء تغذیه و مراقبت نادرست طولانی مدت از ابروها می‌تواند منجر به نازک شدن و تغییر شکل ابروها شود. همچنین ضربه‌های تصادفی و سوختگی باعث به وجود آمدن حفره در ابروها می‌شود. کاشت ابرو یک راه حل دائمی برای همه این مشکلات است. وقتی توسط یک پزشک متخصص انجام شود، نتایج بسیار طبیعی است و هیچ کس متوجه آن نمی‌شود.

کاشت ابرو در کلینیک نامعتبر

کاشت ابرو یک روش غیر تهاجمی است، اما نوعی جراحی است؛ بنابراین باید در دوران نقاهت از ابروهای شاداب مراقبت کنید و زمانی این کار را انجام دهید که تایم کافی برای مراقبت از ابروهای کاشت شده خود دارید.

روز اول پس از کاشت، روز طلایی برای تقویت و حفظ موهای کاشته شده است؛ بنابراین، شما باید توصیه‌های همه پزشکان را به دقت دنبال کنید. در روزهای ابتدایی ممکن است کمی درد و سوزش احساس کنید و محل پیوند کمی متورم شده باشد؛ اما نگران نباشید، پزشک شما با تجویز داروهای مناسب آن‌ها را کنترل خواهد کرد. نکته مهم این است که ابروها را دستکاری نکنید. محل پیوند باید همیشه تمیز نگه داشته شود. همچنین از ورزش و سایر فعالیت‌هایی که باعث عرق کردن ابروهای شما می‌شود، خودداری کنید. با رعایت تمامی این موارد ریشه ابرو تقویت شده و از ریزش آن جلوگیری می‌شود. به یاد داشته باشید که تمیز نگه داشتن محل پیوند بسیار مهم است.

این برای جلوگیری از عفونت در محل درمان و حفظ سلامت موهای کاشته شده است. نکته دیگر این است که باید در درازمدت به توصیه‌های تمام پزشکان خود عمل کنید تا ابروهایتان ثابت و همیشه زیبا و جذاب باشد. کاشت ابرو یک جراحی تخصصی است و باید توسط پزشک متخصص ماهر و با تجربه انجام شود. پزشک باید بانک مو را به درستی شناسایی کند، موهای مناسب را طی یک فرآیند خاص برداشته و در جای مناسب روی ابروها قرار دهد. فرآیند حذف و کاشت مو بسیار حساس و حرفه‌ای است؛ بنابراین اگر پزشک مهارت و تخصص کافی برای انجام این کار را نداشته باشد، فولیکول‌ها در جای مناسبی قرار نمی‌گیرند و پس از مدتی می‌ریزند.

بیماری های خاص

درماتیت‌هایی مانند آتوپیک، سبورئیک، بیماری پسوریازیس و تلوژن افلوویوم یک نوع ریزش موقت ساقه مو است که معمولاً در اثر استرس ایجاد می‌شود و باعث ریزش ابرو می‌شوند. بیماری‌هایی خاص مانند اسکلروز که در آن فولیکول‌های مو را از بین می‌برند و باعث ریزش ابرو می‌شوند. حتی اگر زائده‌های پوستی مانند خال، بدخیم نباشند ولی اگر در ابروها ایجاد شوند، باعث ریزش ابروها می‌شوند.

کاشت بدون ریزش در کلینیک ماه زر

تاثیر کلینیک‌های زیبایی در حوزه کاشت ابرو و جلوگیری از ریزش بعد از این رویه جراحی، مسأله‌ای مهم است که بر اعتماد به نفس و زیبایی ظاهری افراد تأثیر می‌گذارد. مراکزی چون ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت ابرو شهرک غرب، با ارائه خدمات حرفه‌ای و دارا بودن تجهیزات پیشرفته، به ایجاد نتایج مثبت در زمینه کاشت ابرو می‌پردازند و در عین حال تلاش می‌کنند تا ریزش موهای ابرو را به حداقل برسانند.

کاشت ابرو یکی از روش‌های محبوب در حوزه زیبایی است که به افراد امکان می‌دهد ظاهری جذابتر و جوان‌تر داشته باشند. با این حال، بعضی افراد پس از انجام کاشت ابرو با مسأله ریزش موهای ابرو مواجه می‌شوند که می‌تواند به ترس و نگرانی منجر شود. این مشکل می‌تواند به علت عوامل مختلفی از جمله واکنش به مواد استفاده شده در جراحی یا نقصان در مراحل پس از عمل باشد.

در این زمینه، کلینیک‌های زیبایی متخصص مثل ماه زر توانمندی‌های خود را به کار گرفته و با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و مواد با کیفیت، سعی در جلوگیری از ریزش موهای ابرو دارند. این کلینیک‌ها با ارائه مشاوره‌های جامع قبل از جراحی، به افراد کمک می‌کنند تا آماده‌تر و آگاهانه‌تر به این روند مهم بپردازند.

یکی از اصلی‌ترین اقدامات کلینیک‌های زیبایی در جلوگیری از ریزش موهای ابرو، انتخاب مواد با کیفیت بالا برای انجام جراحی است. این مواد باید به‌طور کامل با بدن سازگاری داشته باشند تا احتمال واکنش‌های ناخواسته کاهش یابد. همچنین، پس از انجام کاشت ابرو، کلینیک‌ها باید مراقبت‌های لازم را برای بهبود سریع‌تر و بهینه‌تر زخم‌ها و محافظت از محل کاشت ابرو انجام دهند.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  در نهایت، مهمترین نکته در این زمینه ارتباط مستمر با پزشک پس از جراحی است. افراد باید به توصیه‌ها و دستورات پزشک خود دقت کنند و هرگونه نگرانی یا مشکلی را به او اطلاع دهند. این ارتباط موثر، به افراد اطمینان می‌دهد که هر گونه مشکلی که پیش بیاید، به بهترین شکل مدیریت خواهد شد و زیبایی طبیعی آن‌ها حفظ خواهد شد.

  جمع بندی

  زیبایی امروزه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم است. ابروها نیز یکی از مهم‌ترین عناصر زیبایی انسان هستند. کاشت ابرو راه حل خوبی برای درمان ریزش ابرو و ابروهای کم پشت است. کسانی که تصمیم به استفاده از کاشت ابرو بدون جراحی دارند، ابتدا باید با پزشک خود برای مشاوره مورد نیاز مشورت کنند. انتخاب کلینیک کاشت ابرو معتبر در تهران کار سختی نیست. با بررسی برخی از عوامل ذکر شده در این مقاله می‌توانید به راحتی بهترین مرکز کاشت ابرو را پیدا کنید. همچنین می‌توانید با خیال راحت ابروهای خود را در یک کلینیک حرفه‌ای معتبر مانند کلینیک ماه زر پیوند بزنید.

  ادامه مطلب  چرا موی ابرو دیرتر سفید میشود؟

  سوالات متداول

  • ریزش موهای ابرو بعد از کاشت ابرو چرا اتفاق می‌افتد؟

  ریزش موهای ابرو پس از کاشت ممکن است به دلایل متعددی از جمله واکنش به مواد جراحی یا مراحل پس از عمل رخ دهد.

  • آیا همه افراد پس از کاشت ابرو با ریزش موهای ابرو مواجه می‌شوند؟

  نه، ریزش موهای ابرو پس از کاشت برای همه افراد رخ نمی‌دهد. این مسأله به عوامل مختلفی مانند نوع پوست، واکنش به مواد جراحی، و مراحل مراقبت پس از عمل بستگی دارد.

  • چگونه می‌توان ریزش موهای ابرو پس از کاشت را کاهش داد؟

  انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و متخصص، استفاده از مواد با کیفیت بالا در جراحی، و پیروی از دستورات پزشک در مراحل پس از عمل می‌تواند به کاهش ریزش موهای ابرو کمک کند.

  • آیا ریزش موهای ابرو بعد از کاشت قابل پیشگیری است؟

  در بسیاری از موارد، ریزش موهای ابرو قابل پیشگیری است. انتخاب یک پزشک ماهر، مشاوره جامع قبل از جراحی، و رعایت مراحل مراقبت پس از عمل می‌تواند به حفظ زیبایی ابرو کمک کند.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  10 پاسخ

  1. سلام آقای دکتر.من سیگار میکشم..راسته که میگن برای کاشت مو نباید سیگار کشید؟

   1. بله دقیقا. شما یک ماه قبل از انجام و در مدت نقاهت نباید مصرف کنید.

  2. سلام و وقت بخیر
   من یک ماه پیش کاشت ابرو انجام دادم دو هفته بعد از کاشت که رفتم حمام تا ابروهام رو بشورم تا پوسته ها کنده بشه بعد از کنده شدن پوسته ها و ریختن تعداد زیادی از گرافت های کاشته شده پوست ابروهام نیز خیلی قرمز شد و میسوخت که دکتر برام محلول بتامتازون تجویز کرد که حدود چهار تا پنج روز بعد قرمزی و سوزش از بین رفت الانم که بخش بسیاری از ابروهای کاشته شده بعد از یک ماه ریخته سوالم اینه ایا قرمز شدن پوست هنگام شستشو دو هفته پس از کاشت طبیعی بوده؟ لازم به ذکره که هنگام شستشو هم خیلی ملایم این کارو انجام دادم ایا ممکن هست به خاطر اون قرمز شدن ابروهای کاشته شده دیگه رشد نکنن؟
   ممنون از پاسخگویی

   1. دوست عزیز شما دقیقا مشکلتون چیه؟ برای واضخ‌تر بودن مشکل با شماره مشاورین ما تماس بگیرید.

   1. با سلام تمام مشاوره‌های ما رایگان است. با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

  3. سلام وقتتون بخیر
   میخواستم بدونم بعد از کاشت ابرو جای بخیه هاش نمیمونه؟

  4. سلام اقای دکتر من ۱۱ ماه میشه که کاشت انجام دادم ولی یه جاهایی از ابروهام خالی هست تقویت کنم در میاد تا از وقتش گذشته ؟؟و اینکع کربوکسی انجام بدم یا با سرم سریتا میتونم تقویت کنم .ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. با سلام دوست عزیز می‌تونید برای نقویت اقدام کنید. با مشاورین ما تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو