۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

مراقبت بعد از کاشت ابرو

موارد مراقبت بعد از کاشت ابرو چیست؟ عوامل مختلفی موجب ریزش ابروهای فرد می‌شود. اگر ابروهای جدید جایگزین نشوند، این اتفاق  روحیه فرد را ممکن است خراب کند. کاشت ابرو بهترین راه حل در این موارد است. به لطف کاشت تارهای ابرو، فرد برای همیشه ابروهای شاداب‎تری خواهد داشت. برای دستیابی به نتایج مطلوب در عمل کاشت ابرو، انجام موفقیت‌‎آمیز عمل کافی نیست. بلکه بهتر است مراقبت های بعد از کاشت ابرو رعایت شود و از برخی موارد لازم بعد از عمل اجتناب شود. به همین دلیل در این مقاله نکاتی را پیرامون مراقبت بعد از کاشت ابرو که لازم است در نظر بگیرید را برای شما خوانندگان عزیز به اشتراک می‌گذاریم.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو عملی است که برای افرادی انجام می‌شود که در ابروهای خود فضای خالی دارند یا می‌خواهند ابروهای شاداب‎تری داشته باشند. عمل کاشت ابرو، عمل پیوند تارهای ابرو یا فولیکول‎های موی گرفته شده از بدن خود فرد به نواحی بدون ابرو است. در پایان عمل، فرد دارای ابروهای طبیعی و پرپشت است.
کاشت ابرو یک عمل بسیار دقیق است. از آنجایی که کاشت ابرو به صوررت فیس تو فیس انجام می‌شود، عملی است که به توجه بسیار بیشتری نسبت به سایر عمل‌ها نیاز دارد. کاشت ناموفق موی ابرو باعث می‌شود که ابروهای بیمار در یک زاویه راست بیرون بیایند و این امر موجب می‌شود ابروهای بیمار شبیه خار یا علف به نظر برسد. بدون برنامه ریزی مناسب، تارهای جدید کاشت ابرو ممکن است با چهره بیمار هماهنگ نباشد. بنابراین قبل از کاشت ابرو لازم است ابروهای بیمار بر اساس فرم صورت طراحی شود.

پس از انجام طرح ابرو مشخص می‌‎شود که چه تعداد گرافت مورد نیاز است. منطقه اهدا کننده تعیین می‌‎شود. محل کاشت مو، ریش و ابرو منطقه ایده آلی است. در کاشت ابرو، بسته به روش مورد استفاده از بیهوشی و بی حسی موضعی استفاده می‎شود و به همین دلیل، بیمار هیچ دردی را در طول عمل احساس نمی کند. در این عمل ابتدا فولیکول های مو در ناحیه اهداکننده جمع آوری می‌شود. کانال‌های کوچکی برای نگه داشتن ابروهای جدید در نواحی بدون ابرو باز می‌‎شوند. این کانال‌ها لازم است با توجه به زاویه طبیعی ابروها باز شوند. توجه داشته باشید که کانال‌‎ها خیلی زیاد یا خیلی کم باز نشوند. پس از بازکردن کانال‎ها، ریشه موی جمع آوری شده به سمت این کانال‎ها باز می‌شود. پروسه کاشت ابرو به اندازه کاشت مو طولانی نیست. زیرا در کاشت موی ابرو، عمل در ناحیه بسیار کمتری انجام می‎شود. میانگین مدت زمان عمل ۲ الی ۳ ساعت است.

چه افرادی قابلیت کاشت ابرو دارند؟کاشت ابرو با ضمانت

افرادی که خواهان تقویت سازی ابروهای خود هستند، کسانی که بعد از تصادف، سوختگی یا بیماری ابروهای خود را از دست داده‌‎اند و ابروهای کم پشت انجام داد. کاشت ابرو همچنین برای افرادی که ابروهایشان به طور کامل ریخته است، گزینه بسیار موثر و خوبی است. اگر کاشت ابرو با موفقیت انجام شود، ظاهری مشابه ابروهای طبیعی خواهد داشت. و از بیرون مشخص نیست که ابروها کاشته شده‌‎اند. بعد از کاشت، ابروها شروع به رشد می‎کنند. پس از عمل، بیشتر ابروها به دلیل وارد شدن شوک به آنها از بین می‌روند. رشد مجدد ابروها بین ۴ الی ۸ ماه طول می‎کشد. حدود ۱ سال زمان لازم است که ابروها فرم نهایی خود را پیدا کنند. از آنجایی که متابولیسم و ​​میزان بهبودی هر فرد متفاوت است، این دوره ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. در برخی افراد، ابروها ممکن است زودتر به نتیجه نهایی برسند.

ادامه مطلب  میکروبلیدینگ ابرو چیست؟ + عکس های مدل

بعد از کاشت ابرو چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

عمل کاشت ابرو نیز مانند هر عمل دیگری دارای یک دوره نقاهت است. اگر می‌خواهید شدت عوارض کاشت ابرو را پس از عمل کاهش دهید بایستی یک سری از مراقبت های بعد از کاشت ابرو را انجام دهید. به طور کلی مراقبت بعد از کاشت ابرو یک چهارچوب و نکات کلی دارد که در ادامه به بررسی آن پرداخته‌ایم. البته پیشنهاد میکنیم که مراقبت های بعد از کاشت ابرو را زیر نظر پزشک خود پیگیری کنید.

آیا ابروهای کاشته شده قابلیت با موچین برداشته شدن را دارا هستند؟

در مراقبت بعد از کاشت ابرو، این سوال ممکن است ذهن برخی افراد را گیج کند. بله، ابروهای کاشته شده را می‌توان با موچین برداشت. اما اگر ۵ الی ۶ روز بعد از عمل ابرو برداشته شود، ابروها همراه با ریشه مو برداشته می‌شوند. اگر بعد از ۲ هفته ابروها را بردارید، ممکن است با ریشه برداشته شوند یا نشود. برای اطمینان لازم است بین ۳ الی ۴ هفته بعد از عمل، کار برداشت ابرو با موچین را انجام ندهید.

آیا کاشت ابرو یک کاشت دائمی است؟ ماندگاری کاشت ابرو

مراقبت‏ های بعد از کاشت ابرو در هفته اول بعد از عمل

مراقبت بعد از کاشت ابرو در هفته اول بعد از عمل از اهمت بالایی برخوردار است. بعد از کاشت ابرو، زمان لازم است تا ابروها به طور کامل با مکان خود سازگار شوند و روی آن ثابت شوند. در این فرآیند، ابروها بسیار حساس هستند و به راحتی آسیب می‌بینند. از مهمترین نکات در مراقبت پس از کاشت ابرو این است که به خصوص در هفته اول لازم است که ابروها دستکاری نشوند و از قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید بپرهیزید.

یکی از عارضه‌های بعد از کاشت تورم است: کاهش ورم بعد از کاشت ابرو

  • اولین شستشو بعد از کاشت ابرو

در مراقبت های بعد از کاشت ابرو، اولین شستشو به مدت ۳ روز پس از کاشت ابرو در مرکز کاشت مو انجام می‎شود. این شستشو لازم است بسیار ملایم و ظریف باشد. ابروهایی که به تازگی کاشته شده اند به راحتی می شکنند زیرا هنوز قادر نیستند در جای خود محکم بمانند. بنابراین در تمیز کردن ابروها دقت لازم را داشته باشید. ابروها را واجب است با آب خیلی گرم یا خیلی سرد نشویید و هنگام شستشو فشار آب ملایم و کم باشد. حوله ای که برای خشک کردن صورت استفاده می‎شود لازم است نرم باشد و به هیچ عنوان به صورت نمالید.

عوارض بعد از کاشت ابرو

قرمزی، خارش، درد، پوسته پوسته شدن و آکنه ممکن است پس از پیوند تارهای ابرو ایجاد شود. این عوارض، اثرات موقتی هستند. به خصوص پس از اولین شستشو، پوسته پوسته شدن و قرمزی ریشه ابرو به شدت کاهش می یابد. ابروهای جدیدی که کاشته می شوند نمی توانند به جای خود عادت کنند و ممکن است حتی تحت سکته های کوچک بمیرند. به همین دلیل در مراقبت کاشت ابرو، هنگامی که ابروها پوسته پوسته می شوند، ابروهای خود را نمالید و هرگز آنها را نخارانید.

ادامه مطلب  معایب کاشت ابرو به روش FUE

ریزش شوک بعد از کاشت ابرو

چند هفته بعد از کاشت ابرو، به اصطلاح فرآیند ریزش موی شوکی شروع می‎شود. در این مرحله ابروهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند. بیمارانی که ابروهای ریخته شده را می بینند ممکن است فکر کنند که عمل پیوند ناموفق بوده است. اما لازم است بدانید که این ریزش ناشی از شوک، نشان دهنده یک عملیات ناموفق نیست. برعکس، نشان دهنده موفقیت است. این مرحله که ریزش شوک نامیده می‎شود، تقریبا در تمام افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند قابل مشاهده است. پس از ریزش ابروها، ابروهای جدید جایگزین می شوند.

تورم بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو عملی است که نیاز به مراقبت بیشتری دارد زیرا روی صورت انجام می‎شود. در نتیجه این عمل ممکن است تورم خفیفی در ناحیه چشم، ابرو یا ناحیه اهدا کننده مشاهده شود. این تورم ها در مدت کوتاهی از بین می روند. برای از بین بردن تورم در زمان کوتاه تری می توان از کمپرس سرد استفاده کرد.

مشاوره مراقبت کاشت ابرو کلینیک ترانسپلنت

کاشت ابرو، فرآیندی ایمن، موثر و طولانی مدت است و برای انجام آن در بیشتر موارد به بی حسی موضعی نیاز است، بدون اینکه در بیمارستان بستری شوید. این روش بسیار شبیه به کاشت مو است و با استفاده از روش FUE انجام می‌‎شود. در اینجا فولیکول‌ مو یا گرافت‌های مو با کمک سوزن‌های بسیار ریز یکی یکی برداشته می‌شوند تا هیچ جای زخمی در ناحیه اهداکننده یا روی ابروی کاشته‌شده باقی نماند. بعد از آن، هر موی استخراج شده در جهت دقیق ابروها، بسیار صاف و با فواصل نزدیک برای ایجاد ظاهری کامل و صاف قرار می‎گیرد.

برای به دست آوردن بهترین نتایج و جلوگیری از هر گونه عارضه، مراقبت‌های بعد کاشت ابرو بسیار حایز اهمیت است. این یک روش جراحی است و شما لازم است زمان کافی را برای بهبودی به بدن خود اختصاص دهید. در اینجا برخی از نکات مراقبت بعد از کاشت ابرو را برای اطمینان از بهبودی سریع به شما ارائه می دهیم:  

  • پس از جراحی، برای جلوگیری از گسترش عفونت تا چند روز از دست زدن به ابروهای خود خودداری کنید.
  • اولین روز بعد از جراحی، داروی فولیکول سالین را برای بهبود سریعتر اسپری کنید.
  • بعد از ۲۴ ساعت جراحی و با شامپوی تجویز شده قادر هستید صورت و ابروهای خود را بشویید.
  • بعد از کاشت، ناحیه ابروی خود را مالش ندهید.
  • زمانی که پوسته پوسته شدن ناحیه کاشت ابروی شما بعد از ۳ الی ۷ روز از بین می‌رود، انتظار نوعی قرمزی را داشته باشید و این امری طبیعی است و نترسید.
  • در ۳۰ روز اول از قرار گرفتن زیر نور خورشید خودداری کنید.

شما می‌توانید برای انجام کاشت ابرو و مشاوره‌های لازم برای مراقبت بعد از کاشت ابرو خود با شماره های کلینیک ماه زر تماس حاصل نمائید.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

6 پاسخ

  1. سلام من کاشت ابرو انجام دادم و محل کاشت خشک و پوسته هستش چه پماد یا محصولی میتونم استفاده کنم؟

  2. باسلام وقت بخیر چندسوال داشتم اول اینکه درباره هزینه عمل چیزی نگفتید!؟ دوم آیابرای شماامکان داره که فقط باموهای ریش سربنده راکه وسطش خالیه پرکنید!؟ باتشکر

  3. سلام وقتتون به خیر. آیا کاشت ابرو در یک جلسه انجام میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله مراقبت بعد از کاشت ابرو

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)