۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کربوکسی تراپی برای ترک پوستی

درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی

درمان ترک های پوستی با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی برای ترک پوستی؛ ترک‌‌های پوستی ( striae distensae ) زمانی رخ می‌‌دهند که پوست به دلایل مختلفی چون بارداری و افزایش وزن، تا حدی کشیده شود که کلاژن پوستی پاره شود. در سراسر جهان، کربوکسی تراپی ( درمان دی اکسید کربن ) به سرعت به عنوان درمان پیشرو برای جوانسازی پوست شناخته می شود. این روش ایمن و کم تهاجمی، یک روش بالینی اثبات شده برای جوانسازی و ترمیم پوست است. کربوکسی تراپی برای ترک پوستی یک درمان مفید و موثر است. در این مقاله با این درمان کاربردی بیشتر آشنا می شوید.

ترک‌های پوستی چیست؟

قبل از بررسی رفع ترک ئوستی با کربوکسی تراپی باید درباره ترک‌های پوستی بدانید! ترک پوستی یا استریا با نوارهای خطی گسترده‌ای از پوست تغییر رنگ یا چروکیده مشخص می‌شود که در مناطق آسیب کلاژن به دلیل کشش ایجاد می شود. این کشش معمولا در هنگام بارداری و یا افزایش ناگهانی وزن ایجاد می‌گردد. استریا معمولا در شکم، باسن، ران‌ها و سینه ها دیده می‌شود. زنان بیشتر از مردان دچار استریا می‌شوند و ترک پوستی در ۹۰ درصد زنان باردار به دلیل ترکیبی از عوامل هورمونی همراه با افزایش استرس بر کلاژن و الاستین در پوست دیده می‌شود. برخی از مطالعات نشان دادند که استریا شکلی از بافت اسکار است که در پاسخ به پارگی کلاژن و تغییرات فیبر الاستیک ایجاد می‌‌شود. دو نوع استریا وجود دارد.

 • استریا تازه تشکیل شده، که به رنگ قرمز است ” striae rubrae “.
 • استریا قدیمی تر، که به رنگ سفید است ” striae albae “.

ترک های پوستی بی ضرر هستند و اغلب با گذشت زمان محو می‌شوند. به علاوه ترک پوستی معمولاً نیاز به تشخیص خاصی ندارند. پزشک پوست شما را معاینه می‌کند و سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند. اگر پزشک شما به افزایش سطح هورمون کورتیزول مشکوک باشد، ممکن است آزمایشات بیشتری برای شما توصیه شود.

مشاوره در خصوص معاینه ترک پوستی

09127300790

درمان ترک‌های پوستی

درمان می‌تواند آن‌ها را محو کند، اما ممکن است هرگز به طور کامل ناپدید نشوند. درمان‌ های مختلفی هستند که به بهبود ظاهر و بافت ترک‌ های پوستی کمک می‌کنند. این درمان‌ها شامل موارد زیر هستند.

 • کرم رتینوئید. رتینوئیدهایی که از ویتامین A مشتق شده اند (مانند ترتینوئین، Retin-A، Renova، Avita) که روی پوست خود استفاده میکنید ممکن است ظاهر ترک های پوستی را در کمتر از چند ماه بهبود بخشد. ترتینوئین، زمانی که کار می کند، به بازسازی پروتئینی به نام کلاژن در پوست کمک می کند و باعث می شود ترک ها بیشتر شبیه پوست طبیعی شما شوند. ترتینوئین می تواند پوست شما را تحریک کند. اگر باردار یا شیرده هستید، با ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود در مورد سایر گزینه‌های درمانی صحبت کنید، زیرا عوارض جانبی احتمالی کرم رتینوئید ممکن است بر جنین تأثیر بگذارد. البته باید بدانید که درمان با این کرم‌ها به طور کامل نمی‌تواند ترک های پوستی را برطرف نماید.
 • نور و لیزر درمانی. درمان با انواع نور و لیزر درمانی ممکن است باعث تحریک رشد کلاژن یا افزایش خاصیت ارتجاعی شوند. انواع مختلفی از لیزر وجود دارد که پزشک می‌تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید کدام روش برای شما مناسب است.
 • میکرونیدلینگ. این درمان شامل یک دستگاه دستی با سوزن‌های ریز است که رشد کلاژن را تحریک می‌کند. این روش نسبت به لیزر درمانی خطر کمتری برای تغییر رنگ پوست دارد، بنابراین اولین روش ارجح برای افرادی با پوست تیره‌تر است.

قبل و بعد کربوکسی تراپی برای ترک پوستی

کربوکسی تراپی برای ترک‌های پوستی

اما مطمئن‌ترین درمان کربوکسی تراپی برای ترک پوستی است! کربوکسی تراپی به تزریق پوستی و زیر جلدی گاز دی اکسید کربن برای اهداف درمانی اشاره دارد. کربوکسی تراپی CO2 را درست در زیر سطح پوست تزریق می‌کند. بدن این را به عنوان کمبود اکسیژن تعبیر می‌کند و با ارائه موجی از اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه تحت درمان پاسخ می‌دهد و گردش خون را بهبود می بخشد و در نتیجه سلول‌ها بازسازی می‌شوند. این افزایش غلظت اکسیژن همچنین باعث بهبود احتباس آب یا ادم در ناحیه می‌شود. برای اثر پوستی، این افزایش جریان خون باعث تحریک کلاژن می‌شود. تشکیل کلاژن جدید و متعاقبا ضخیم شدن پوست موجب بهبود ترک‌های پوستی می‌شود.

کربوکسی تراپی تنها درمان موجود برای ترک‌های قدیمی و جدید است که به وضوح کلاژن شکسته را ترمیم می‌کند و برای همه انواع پوست بی خطر است. کربوکسی تراپی باعث تشکیل کلاژن جدید و متعاقبا ضخیم شدن پوست می‌شود تا با بازسازی ماتریکس کلاژن ظاهر لک‌ها را بهبود بخشد.

پزشک عوامل مختلفی را برای تشخیص نوع درمان در نظر می گیرد، این موارد به شرح زیر هستند.

 • چه مدت است که ترک پوستی را دارید؟
 • نوع پوست شما چیست؟
 • راحتی، زیرا برخی از درمان‌ها مستلزم مراجعه مکرر به کلینیک هستند.
 • هزینه، زیرا درمان‌هایی برای بهبود ظاهر پوست ( درمان های زیبایی ) اغلب تحت پوشش بیمه پزشکی نیستند.
 • انتظارات شما پس از درمان

کربوکسی تراپی چیست؟

رفع ترک پوستی با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت، حلقه های تیره زیر چشم و ترک های پوستی استفاده می شود. این درمان موجب بهبود خاصیت ارتجاعی پوست می شود و می تواند به ترمیم کلاژن و از بین بردن رسوبات چربی کمک می کند. به همین دلیل خطوط ظریف و چین و چروک و ترک های پوستی را درمان می‌کند.

کربوکسی تراپی در موارد زیر قابل استفاده است.

 • صورت
 • پلک ها
 • گردن
 • شکم
 • بازوها
 • پاها
 • باسن

در کلینیک مو و ابرو ماه زر در کنار کربوکسی تراپی برای ترک پوستی از کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست و کربوکسی تراپی برای گودی زیر چشم نیز استفاده می‌شود. برای دریفت مشاوره بیشتر می‌توانید فرم زیر را تکمیل کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  رفع ترک پوستی با کربوکسی تراپی در ماه زر

  گردش خون ضعیف تا حدی مسئول ترک های پوستی است. سلول‌های بدن دی اکسید کربن را آزاد می‌کنند. گلبول‌های قرمز اکسیژنی را که استنشاق می‌کنید، می‌گیرند و به بافت‌ها می‌‌برند، سپس دی ‌اکسید کربن را جذب می‌ کنند. در نهایت، دی اکسید کربن توسط ریه‌ها بازدم می‌شود. یک پزشک می‌تواند با تزریق دی اکسید کربن، گردش خون را در یک منطقه خاص افزایش دهد و باعث هجوم گلبول‌های قرمز خون به آن ناحیه شود.

  هنگامی که سلول‌های خونی به محل مورد نظر می‌رسند، گردش خون را افزایش می‌دهند. این کار برای ترمیم خاصیت ارتجاعی پوست و رنگدانه را به درخشندگی سالم تغییر می‌دهد.

  ترک پوستی که روی بدن خود می‌بینید، پارگی کلاژن پوستی است. کربوکسی تراپی کلاژن جدیدی ایجاد می‌کند که پوست را ضخیم می کند و ظاهر آن را بهبود می‌بخشد.

  سوالات متداول

  ۱.کربوکسی تراپی برای ترک های پوستی چگونه انجام می‌شود؟

  هیچگونه آمادگی خاصی قبل از انجام تکنیک کربوکسی تراپی وجود ندارد، اگرچه پزشک شما ممکن است بسته به شرایط شما دستورالعمل خاصی داشته باشد.

  ویژگی‌های این روش بر اساس قسمتی از بدن که تحت درمان قرار می‌گیرد متفاوت است. اما تکنیک کلی این روش یکسان است. یک مخزن گاز دی اکسید کربن به یک تنظیم کننده جریان با لوله پلاستیکی متصل است. پزشک با دقت میزان جریان گاز از مخزن را تنظیم می‌کند. گاز از طریق تنظیم کننده جریان و به لوله‌های استریلی که دارای یک فیلتر در انتهای آن است، ساطع می شود. فیلتر هر گونه ناخالصی را قبل از رسیدن به بدن می‌گیرد. سپس گاز از طریق یک سوزن بسیار کوچک در طرف مقابل فیلتر عبور می‌کند. پزشک گاز زیر پوست را از طریق سوزن تزریق می‌کند.

  نحوه کربوکسی تراپی برای ترک پوستی

  این روش تقریباً بدون درد است. برخی از پزشکان قبل از وارد کردن سوزن، کرم بی حس کننده را روی محل تزریق می مالند. با وجود فقدان درد، برخی افراد گزارش می‌دهند که مدت کوتاهی پس از آن احساس عجیبی می‌کنند. کربوکسی تراپی یک روش سرپایی است و معمولاً تنها ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا کامل شود.

  ۲. پس از درمان با کربوکسی تراپی چه اتفاقی می‌افتد؟

  کربوکسی تراپی یک روش نسبتاً ایمن است که تقریباً هیچ عارضه جانبی ندارد. افراد ممکن است در محل تزریق، به ویژه در بازوها و پاها، کبودی داشته باشند. این کبودی باید ظرف ۱ هفته برطرف شود.

  هنگامی که کربوکسی تراپی برای درمان ترک پوستی و اسکار استفاده می‌شود، نسبتاً بدون درد است. بدون درد بودن به این دلیل است که بافت اسکار اعصاب ندارد. ممکن است احساس خارش داشته باشید؛ زیرا ترک پوستی در طول عمل متسع می‌شوند. خارش باید در عرض ۵ دقیقه برطرف شود.

  مناطق تحت درمان پس از درمان تا ۲۴ ساعت احساس گرما و گزگز خواهند داشت زیرا گاز دی اکسید کربن کار خود را انجام می دهد و گردش خون بهبود می یابد. اما شما باید بتوانید روال عادی خود را پس از پایان عمل انجام دهید.

  ۳. آیا کربوکسی تراپی برای ترک پوستی عوارض دارد؟

  کربوکسی تراپی برای ترک پوستی یک روش بسیار محبوب در پزشکی زیبایی است. این روش به طور ویژه برای درمان ترک‌ های پوستی استفاده می‌شود. می‌توان گفت که درمان دی اکسید کربن یک روش بسیار ایمن با تعداد کمی از عوارض است. درد، ادم و کبودی ناحیه تزریق اغلب از عوارض کربوکسی تراپی هستند که در مدت زمان کوتاهی برطرف می‌شوند.

  ادامه مطلب  بهترین مارک مزوتراپی برای لک صورت

  جمع بندی

  از بین بردن ترک پوستی ممکن است دشوار باشد، به خصوص اگر در مناطقی قرار داشته باشند که پوست نسبتاً نازک است. بافت تیره‌ شده را نمی‌توان با رشد سالم ‌تر جایگزین کرد، زیرا سلول‌ها تمایل دارند خود را کاملاً باز تولید کنند. درمان ترک پوستی چالش برانگیز بوده و روش‌های مختلفی مورد مطالعه قرار گرفته است. این روش ها شامل رتینوئیدهای موضعی ( رتین A )، میکرودرم ابریژن، نور پالسی شدید (IPL)، بازسازی پوست با لیزر و کربوکسی تراپی می باشد. اگرچه تصور می‌شود استریا در نتیجه پارگی و تجزیه کلاژن در طول کشش پوست باشد، اما تا همین اواخر، درمان‌های کمی علت اصلی تشکیل استریا، کلاژن آسیب‌دیده در لایه پوستی را هدف قرار می‌دادند. علاوه بر این، روش‌های لیزر و نور برای افرادی که پوست تیره‌ تری دارند بی ‌خطر نیستند. کربوکسی تراپی تنها درمان موجود برای ترک های قدیمی و جدید است که به وضوح کلاژن شکسته را ترمیم می‌کند و برای همه انواع پوست بی خطر است. کربوکسی تراپی باعث تشکیل کلاژن جدید و متعاقبا ضخیم شدن پوست می‌شود تا با بازسازی ماتریکس کلاژن ظاهر ترک‌های پوستی را بهبود بخشد.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  6 پاسخ

  1. سلام صورتم ککمک های زیادی داره وپوستم هم سبزه هستش چطوری ازشراین ککمک هاخلاص بشم وپوستم هم روشنتربشه ازکرمهای ساختنی هم استفاده کردم ولی دوباره پیداشدن بیشترهم شدن

  2. به نظر شما واسه روزنه هاي صورت هم جواب ميده ؟

   1. بستگی به میزان این روزنه‌ها دارد. ککن است لیزر اربیوم جوابگو باشد. اطلاعات تکمیلی را در وبسایت لیزر به نشانی https://drtattoo.co/ مطالعه کنید.

  3. کربوکسی تراپی اثرش دائمیه یا نیاز به تمدید داره؟

   1. برای هر فرد متفاوت است اما ترمیم نهایتا دو یا سه بار است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کربوکسی تراپی برای ترک پوستی

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)