۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

آیا مزوتراپی باعث رشد مجدد مو میشود؟

آیا مزوتراپی باعث رشد مجدد مو میشود؟

آیا مزوتراپی باعث رشد مجدد مو میشود؟

رشد مجدد مو با مزوتراپی یک روش درمانی است که با تزریق ویتامین‌ها، مواد معدنی و مخلوط اسیدهای آمینه مورد نیاز مو به پوست سر انجام می‌شود. این روش اجزای تغذیه کننده فولیکول‌های مو را قادر می‌سازد تا به راحتی در مو بنشینند. با این روش می‌توان ریزش مو را درمان کرد، زیرا ریزش مو را متوقف می‌کند، باعث رویش مجدد مو می‌شود و موها را قوی‌تر و درخشان‌تر می‌کند. بیایید با این تکنیک عالی بیشتر آشنا شویم.

مزوتراپی مو چیست و چگونه اعمال می‌شود؟

قبل از بررسی رشد مجدد مو با مزوتراپی بیایید کمی با این روش تقویت مو آشنا شویم. مزوتراپی چیست؟ امروزه آلودگی‌های محیطی و آب و هوا، استرس و تنش شرایطی هستند که زیبایی طبیعی را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. مو جزو اولین قسمت هایی است که تحت تاثیر تغییرات بدن قرار می‌گیرد. جلوگیری از مشکلات مو آسان‌تر از مقابله با نتایج فعلی است، با این حال تعداد کمی‌از افراد به روش‌های محافظتی روی می‌آورند. افراد تنها زمانی می‌توانند به شدت وضعیت پی ببرند که ریزش موهایشان شروع شود. برای رفع این مشکلات می‌توان از روش‌های مختلف زیبایی مانند مزوتراپی استفاده کرد.

مزوتراپی مو تزریق مستقیم ویتامین‌ها، مواد معدنی ( کلسیم، ید، منگنز، مس، روی، سلنیوم، آهن، پتاسیم )، عوامل مربوط به لایه کراتین پوست، اسیدهای آمینه و گشادکننده‌های سطحی مورد نیاز برای رشد و نمو مو به پوست سر می‌باشد.

آیا مزوتراپی مو تاثیر دارد؟ بله، مزوتراپی برای پوست سر و مو بسیار موثر است. یکی از محبوب ترین کاربردها در زیبایی مدرن در مبارزه با مشکلات مختلف مو محسوب می‌شود. مزوتراپی یک روش درمانی مو است که توسط متخصص با تجربه انجام می‌شود و با تغذیه فولیکول مو منجر به رشد مجدد موها می‌گردد.

مزایای مزوتراپی برای رویش مجدد مو

تحریک فولیکول‌های مو: یکی از مزایای اصلی مزوتراپی تحریک فولیکول‌های مو است. این تحریک باعث می‌شود که فولیکول‌ها فعال‌تر شده و موهای جدید رشد کنند.

بهبود جریان خون در پوست سر: مزوتراپی با بهبود جریان خون در پوست سر، مواد مغذی بیشتری را به فولیکول‌ها می‌رساند. این عمل باعث تقویت و سلامت بیشتر موها می‌شود.

چه کسانی برای انجام مزوتراپی مناسب هستند؟

افرادی که دارای مشکلات زیر هستند برای مزوتراپی مو مناسب می‌باشند.

 • ریزش بیش از حد مو
 • سبوره پوست سر همراه با تجزیه غدد چربی
 • شوره سر
 • پوست سر خراشیده و خشک
 • افزایش شکنندگی مو و شکنندگی مو
 • کاهش حجم موها در ناحیه پایه

کاربردهای روش مزوتراپی

ترکیبات مورد استفاده برای مزوتراپی مو

اگر از مزوتراپی در زمینه موهای مشکل دار صحبت کنیم ( این روش برای پوست صورت و بدن نیز موثر است ) لازم است نکاتی را یادآوری کنیم.

اول از همه، یک کوکتل مزو ( مخلوط مزوتراپی ) به صورت جداگانه برای هر بیمار تهیه می‌شود و حاوی مقداری مواد معدنی و ویتامین است که به دستیابی به حداکثر نتایج و رهایی از مشکلات موجود کمک می‌کند.

تعداد عمل‌ها توسط متخصص زیبایی تعیین می‌شود. در نتیجه مزوتراپی وضعیت مو بهبود می‌یابد.

 • ریزش مو به تدریج متوقف می‌شود.
 • رشد مجدد مو فعال می‌شود.
 • فعالیت غدد چربی کاهش می‌یابد.
 • جریان خون و اکسیژن رسانی به فولیکول‌ها افزایش می‌یابد.
 • شوره سر کاهش می‌یابد.
 • بهبود در تراکم مو، صافی، درخشندگی در هنگام برس مو و حالت دادن دیده می‌شود.

آیا مزوتراپی باعث رویش مجدد مو میشود؟

اگر فولیکول‌ها حیات خود را از دست داده‌اند اما هنوز زنده هستند، مزوتراپی می‌تواند با موهای مشکل دار مقابله کند و مجدد باعث رویش مجدد شود. اما اگر مشکلات ناشی از دلایل مهم‌تری از جمله عدم تعادل هورمونی و وراثت باشد پس از تزریق نباید انتظار معجزه داشته باشید.

ترکیبات مورد استفاده برای مزوتراپی مو

هر تزریق مخلوطی از چندین ماده مفید، مواد معدنی، ویتامین‌ها و سایر عناصر مفید است که کارشناسان به صورت جداگانه برای هر بیمار انتخاب کرده اند. ۲ تا ۶ ماده فعال را می‌توان در یک سرنگ مخلوط کرد.

 • ویتامین های گروه B که متابولیسم طبیعی را فراهم می‌کنند در رشد و ترمیم مو موثر هستند.
 • علاوه بر این، مس و روی از جمله اجزای مورد استفاده در مزوتراپی هستند که از دیستروفی (ضعف) ساختار مو جلوگیری می‌کند.
 • برای ریزش موی ارثی باید از آماده سازی های حاوی اسید هیالورونیک استفاده کرد که مسئول تغذیه فولیکول‌ها، رشد موی مجدد را تسریع می‌کند.
 • اسیدهای آمینه پایه و اساس مو هستند و به تشکیل الیاف کراتین کمک می‌کنند.
 • فاکتورهای رشد، جریان خون را در پوست سر عادی می‌کند، فولیکول‌های مو را قوی‌تر می‌کند.
 • کوآنزیم تراکم مو را تامین می‌کند و موهای شما را با انرژی حیاتی پر می‌کند، ساختار مو را بهبود می‌بخشد.

ماده فعال ماینوکسیدیل نباید در ترکیب دارو گنجانده شود. این ماده یکی از موثرترین ترکیباتی است که می‌تواند با ریزش مو مقابله کند. زمانی استفاده می‌شود که روش‌های دیگر نتیجه ای نداشته باشند. با این حال، با این حال، این دارو بسیار سمی‌است و می‌تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند. کوکتل‌های آماده برای درمان مو در دسترس هستند. متخصص مراقبت‌های بهداشتی ترکیبات را به مناسب‌ترین روش برای شما انتخاب می‌کند.

مزوتراپی بعد از کاشت مو می‌تواند موجب رشد مجدد و بیشتر موی شما شود. ما در کلینیک مو و ابرو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب تهران، با ارائه بهترین مشاوره‌ها مزوتراپی را برای شما عزیزان انجام خواهیم داد. برای دریافت مشاوره می‌توانید از طریق فرم زیر و یا شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ اقدام نمائید.
 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  انواع مزوتراپی مو در درمان ریزش مو

  در حال حاضر متخصصان روش‌های بسیار متنوعی را برای درمان مو به بیماران ارائه می‌دهند. علاوه بر شرایط مالی، انتخاب‌ها نیز تحت تأثیر نتیجه مورد انتظار درخواست قرار می‌گیرند.

  • مزوتراپی آلوپاتیک نوعی درمان است که در آن اثر فوراً مشاهده می‌شود، اما آنقدر که ما می‌خواهیم دوام نمی‌آورد. کوکتل های آلوپاتیک مورد استفاده در مزوتراپی مو، آنها حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، الاستین، کلاژن، گشادکننده عروق و سایر اجزای فعال هستند. پزشک پس از بررسی دقیق مو و پوست سر و مشکلات مربوط به بیمار، موقعیت صحیح و نتایج مورد نظر را تعیین می‌کند. این نوع کوکتل ها می‌توانند به سرعت مشکل را حل کنند.
  • مزوتراپی هومیوپاتی، درمانی است که به ترمیم موها کمک می‌کند، برای اثرگذاری طولانی مدت طراحی شده است، بنابراین نتیجه فوراً قابل توجه نخواهد بود. کوکتل های هومیوپاتی مورد استفاده در مزوتراپی مو فقط حاوی عناصر گیاهی هستند که با محلول آبی ترکیب شده اند. این ترکیب فعالیت پتانسیل خود بدن را بیدار می‌کند و به فعالیت فولیکول ها کمک می‌کند. چنین کوکتل هایی برای بیمارانی مناسب است که نگران زیبایی زیبایی مو و همچنین خود مشکل هستند.
  ادامه مطلب  مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی

  نحوه انجام مزوتراپی

  به طور کلی مزوتراپی به ۲ روش انجام می‌گیرد. این دو روش شامل:

  تفنگ مزوتراپی مو: استفاده از این نوع دستگاه نیاز به نهایت دقت و توجه دارد، زیرا اقدامات نادرست می‌تواند باعث آسیب های جزئی در ناحیه سر شود. هنگام انتخاب پزشک، باید مطمئن شوید که او تجربه عملی کافی دارد. یک سرنگ با عمق تزریق قابل تنظیم روی تفنگ نصب شده است. با کمک چنین تفنگی می‌توانید هر کوکتل درمانی را معرفی کنید که هدف آن مقابله با یک مشکل خاص مو است.

  انژکتور مزو یا غلتک مزو: در حال حاضر می‌توان از meso roller که وسیله ای ویژه برای درمان مو و پوست سر است در بسیاری از کاربردهای سرم استفاده کرد. معمولا در مراکز زیبایی از انژکتورهای مزو یا مزو رولر استفاده می‌شود. این ابزار شامل تعداد زیادی سوزن کوچک است که در یک درام مشترک قرار می‌گیرند. برای استفاده راحت، درام به دسته وصل شده است. به دلیل راحتی و سهولت استفاده، در عمل زیبایی بسیار محبوب است.

  بهبودی پس از مزوتراپی

  اگرچه روند کلی مزوتراپی می‌تواند در طی چند هفته یا ماه انجام شود، بهبودی هر جلسه سریع و تقریباً بدون درد است. اگرچه برخی از بیماران ممکن است درد پوست سر یا کمترین کبودی ناشی از تزریق‌های کوچک را تجربه کنند، این عوارض معمولاً در عرض یک هفته پس از عمل بهبود می‌یابند. علاوه بر این، بر خلاف فرآیند کاشت مو، اثر مزوتراپی به سرعت، اغلب در عرض چند روز تا چند هفته مشاهده می‌شود.

  • آیا در حین عمل درد وجود دارد؟

  بله. درد می‌تواند عیب اصلی مزوتراپی باشد. با این حال، همه چیز به آستانه درد فردی بستگی دارد. پشت سر و ناحیه گوش حساس ترین نواحی به تزریق هستند. بعد از مزوتراپی نمی‌توانید موهای خود را بشویید، به مدت 4 روز به استخر و اتاق بخار بروید تا از عوارض و ناراحتی جلوگیری کنید. همچنین پیشنهاد می‌شود که این روش را در طول دوره قاعدگی متوقف کنید، زیرا درد در این دوره بسیار قوی تر احساس می‌شود.

  • موارد منع مصرف و عوارض مزوتراپی مو چیست؟

  تمام اقدامات پزشکی دارای موارد منع مصرف مختلف است و مزوتراپی از این قاعده مستثنی نیست. مزوتراپی مو در موارد زیر نباید ترجیح داده شود: بارداری و شیردهی، حساسیت فردی به اجزای کامپوزیت، قاعدگی، اختلالات سیستم غدد درون ریز، تومورهای خوش خیم و بدخیم، عفونت‌ها

  • مزایای مزوتراپی چیست؟

  مزیت رشد مجدد مو با مزوتراپی کمک به رساندن اجزای مفید به فولیکول های مو با کمک تزریق می‌باشد، به طوریکه هیچ شامپو، ماسک و داروهایی نمی‌تواند این ترکیبات را برای موهای شما فراهم کند.

  مزوتراپی موجب صرفه جویی در زمان است. یک جلسه درمان بین ۲۰-۴۰ دقیقه طول می‌کشد. در حالی که باید چندین بار در هفته انجام شود. حتی پس از اولین استفاده، نتایج قابل مشاهده است، موها به تدریج احیا می‌شوند و ظاهری سالم به دست می‌آورند. با این حال، نتایج قابل توجهی را می‌توان تنها پس از ۳ تا ۴ هفته به دست آورد.

  بعد از مزوتراپی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  • در پایان عمل، زخم های کوچکی از تزریق باقی می‌ماند. مدتی طول می‌کشد تا بهبود یابد.
  • موهای خود را به خصوص با شامپو نشویید. موهای کثیف را برای مدتی (۳-۴ روز) باید تحمل کنید.
  • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای مدتی (۲ تا ۳ روز) خودداری کنید.
  • شنا نکنید. در ۱۰ ساعت اول پس از مزوتراپی نباید دوش بگیرید. مناطق تزریق باید به خوبی خشک شوند.
  • حداقل به مدت ۷ روز از سونا یا استخر استفاده نکنید
  • تا زمانی که به طور کامل بهبود نیابد، روی نواحی تزریق ماساژ ندهید.
  • الکل مصرف نکنید. الکل اتساع عروق را تحریک می‌کند. این بر کارایی مزوتراپی تأثیر منفی می‌گذارد.

   

   

  آیا مزوتراپی در درمان ریزش مو موثر است؟

  مزوتراپی برای کند کردن روند و قطع ریزش مو به روش‌های مختلفی ساخته می‌شود. مواد مغذی موجود در تزریق به دلیل خاصیت جوان کنندگی به طور خاص انتخاب می‌شوند. مزوتراپی افزایش گردش خون در پوست سر را تحریک می‌کند، التهاب را کاهش می‌دهد، و فولیکول‌های پوست سر را با پروتئین های مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی که باعث افزایش رشد مو می‌شوند، فراهم می‌کند.

  همچنین یکی از شایع ترین علل آلوپسی و طاسی با الگوی مردانه، به دلیل افزایش بیش از حد دی هیدروتستوسترون ( DHT ) در فرد مبتلا است. تولید بیش از حد DHT چرخه زندگی موها را کوتاه می‌کند، که می‌تواند به ویژه در ناحیه شکاف و رأس پوست سر، منجر به طاسی زودرس شود. مواد مغذی مورد استفاده در مزوتراپی DHT اضافی را خنثی می‌کند و در نتیجه به ریشه مو اجازه می‌دهد تا چرخه زندگی طبیعی خود را برای رشد سالم و طولانی از سر بگیرد.

  یک مزیت جانبی برای فرآیند مزوتراپی، جوانسازی خود پوست سر است. مزوتراپی چندین دهه است که به عنوان یک فرآیند زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به کاهش چین و چروک، مبارزه با اگزما و دادن ظاهری درخشان به پوست کمک می‌کند. در پوست سر، سوزن‌هایی که برای تزریق استفاده می‌شوند، ریز سوراخ‌هایی را در مزودرم ایجاد می‌کنند که باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین می‌شود که هر دو اجزای کلیدی برای سلامت پوست هستند. به طور همزمان، تزریق باعث افزایش جریان خون می‌شود که هم به داشتن سر مغذی و هم به فولیکول‌های مو قوی و سالم کمک می‌کند. مزوتراپی همه این‌ها را بدون آسیب رساندن به کلاژن موجود انجام می‌دهد، بنابراین فقط حضور این ماده شیمیایی مفید را در پوست سر شما افزایش می‌دهد.

  ادامه مطلب  نظرات در مورد کربوکسی تراپی مو

  نتیجه‌گیری

  رشد مجدد مو با مزوتراپی یک روش مؤثر و غیرتهاجمی برای درمان ریزش مو و تحریک رویش مجدد مو است. این روش با استفاده از تزریق مواد مغذی به پوست سر، فولیکول‌های مو را تقویت کرده و جریان خون را بهبود می‌بخشد. با این حال، مهم است که این روش توسط پزشکان مجرب انجام شود و هر فرد پیش از تصمیم‌گیری درباره استفاده از مزوتراپی با پزشک مشورت کند.

  پرسش‌های متداول

  • آیا مزوتراپی برای همه مناسب است؟

  خیر، مزوتراپی برای افرادی که به مواد تزریقی حساسیت دارند یا دچار بیماری‌های خاصی هستند، مناسب نیست.

  • آیا مزوتراپی نیاز به دوره نقاهت دارد؟

  خیر، مزوتراپی معمولاً نیازی به دوره نقاهت ندارد و فرد می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بازگردد.

  • چند جلسه مزوتراپی نیاز است تا نتایج قابل مشاهده باشد؟

  معمولاً بین ۶ تا ۱۰ جلسه برای مشاهده نتایج کامل نیاز است.

  • آیا مزوتراپی باعث رشد دائمی مو می‌شود؟

  نتایج مزوتراپی ممکن است دائمی نباشند و نیاز به جلسات تکمیلی داشته باشند.

  • آیا مزوتراپی دردناک است؟

  بیشتر افراد گزارش می‌دهند که مزوتراپی درد قابل تحملی دارد و تنها احساس سوزش یا ناراحتی خفیفی دارند.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  6 پاسخ

  1. سلام خوب هستید؟ بوتاکس پیشنایی با توجه به اینکه برای مردان یا زنان باشه قیمت متفاوتی داره؟

   1. باید با مشاورین مرکز تزریق ما تماس بگیرید.
    اطلاعات تکمیلی را می‌توانید در وبسایت مرکز تزریق ما به نشانی https://drlaghari.com/ مطالعه کنید.

  2. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

   1. بله در صورتی که کاندید باشید مشکلی نداردو با مشاورین ما تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا مزوتراپی باعث رشد مجدد مو میشود؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو