۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست

کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست شما

کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست شما

کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست؛ کربوکسی تراپی یک روش پزشکی است که مبتنی بر تزریق دی اکسید کربن به بافت زیر جلدی است. این تکنیک به بدن سیگنال می‌دهد که بافت فاقد اکسیژن است. کمبود اکسیژن باعث افزایش جریان خون در بافت، نئوواسکولاریزاسیون، تجمع فاکتورهای رشد می شود. این فرآیندها کلاژن جدید را طی ۲ ماه یا بیشتر ایجاد می‌کنند. مشخص شده است که پس از ۴۰ سالگی، اکسیژن رسانی به بافت محیطی (پوست) تا ۴۰٪ کاهش می‌یابد. کربوکسی تراپی این فرآیند طبیعی را کاهش می‌دهد و کلاژن و الاستین را به پوست باز می‌گرداند. کربوکسی تراپی برای مراقبت از انواع پوست، پوست‌های بالغ و همچنین در دوران یائسگی توصیه می شود. این تکنیک برای اهداف مختلفی مورد استفاده است که یکی از آن ها کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست می باشد.

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یک روش درمانی کم تهاجمی است که می‌تواند جریان خون را بهبود بخشد و بافت‌های پوست را جوان کند. این روش شامل استفاده از سوزن‌های ظریف برای تزریق دی اکسید کربن گازی زیر پوست به بافت زیر جلدی است. گفته می‌شود که این کار باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود که می‌تواند به درمان سلولیت، ترک‌های پوستی، حلقه‌های سیاه و چین و چروک کمک کند.

کاری که کربوکسی تراپی انجام می‌دهد این است که بدن شما را فریب می‌دهد تا فکر کند کمبود اکسیژن در ناحیه وجود دارد. سپس بدن با بهبود جریان خون و گشاد کردن رگ ‌های خونی واکنش نشان می‌دهد که منجر به افزایش عرضه اکسیژن می‌شود. این روند به بازیابی سلول‌ها، بهبود خاصیت ارتجاعی و ظاهر کلی پوست کمک می‌کند. استفاده از دی اکسید کربن می‌تواند گردش خون را بهبود بخشد، بافت‌ها را بازسازی کند، سموم را از بدن خارج کند، چربی بدن را تجزیه کند. تزریق زیر جلدی دی اکسید کربن (CO2) با هدف جوانسازی، سفت کردن پوست غیر جراحی، درمان سلولیت، از بین بردن علائم کشش و همچنین اسکارهایی با علل مختلف انجام می‌شود.

کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست

شناخت کربوکسی تراپی و کاربردهای آن قبل از بررسی موضوع کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست نیاز است. CO2 مولکولی خیلی سریع به پوست نفوذ می‌کند و به رگ‌های خونی می‌رسد، اکسیژن رسانی خون را افزایش می‌دهد و متابولیسم سلولی را افزایش می‌دهد. افزایش گردش خون منجر به افزایش عرضه مواد مغذی به بافت‌ها می‌شود. با بهبود میکروسیرکولاسیون، فیبرهای کلاژن و الاستین را تقویت کرده و سنتز آنها را تحریک می‌کند. پوست سفت و کشسانی پیدا می کند. فعال‌سازی متابولیسم سلولی و میکروسیرکولاسیون باعث افزایش تولید اجزای ماتریکس بین سلولی، فیبرونکتین، اسید هیالورونیک، اسیدهای آمینه و مجتمع های پلی ساکارید می شود. نئوکلاژنز را تحریک می کند.

تمامی این عملکردها که به واسطه کربوکسی تراپی صورت می‌گیرند منجر به بهبود و درمان پوست های آسیب دیده و روشن شدن پوست می شوند. در ادامه با این روش پرکاربرد بیشتر آشنا خواهیم شد. در این مقاله که توسط مشاورین ترانسپلنت، معتبرترین مرکز کاشت مو در تهران، زیر نظر کلینیک ماه زر گردآوری شده است به بررسی یکی از کاربردهای کربوکسی تراپی یعنی روشن شدن پوست پرداخته‌ایم.

چه مدت از کربوکسی تراپی استفاده می شود؟

در اوایل سال ۱۹۳۰، دی اکسید کربن به استخرهای شنا برای بیماران دیابتی به منظور درمان میکروسیرکولاسیون آسیب دیده تزریق شد. ۱۹۵۰ این کاربرد با تزریق مستقیم به بافتی که در آن زخم وریدی یا زخم دیگری تشکیل شده بود، شروع شد تا بافت سریعتر بهبود یابد. مشاهده شد که پوست ناحیه تحت درمان از کیفیت بهتری برخوردار می‌شود، از این رو کربوکسی تراپی وارد پزشکی زیبایی می‌شود.

کربوکسی تراپی چگونه عمل می‌کند؟

با تزریق دی اکسید کربن پزشکی خالص شده به بافت زیر جلدی، یک محیط قلیایی ایجاد می‌شود که باعث انبساط عروق خونی، افزایش دمای موضعی به میزان ۱ درجه و تجمع فاکتورهای رشد می‌شود. همزمان اکسیداسیون سلول‌‌های چربی اتفاق می‌‌افتد که در نتیجه استفاده از حجم بیشتر گاز می‌تواند منجر به ذوب سلول‌های چربی سطحی و کاهش سلولیت شود.

کاربردهای کربوکسی تراپی چیست؟کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست

 • لیفت افتادگی پوست صورت که ناشی از ضعیف شدن کلاژن و الاستین است.
 • لیفت کردن پوست شکم و بازوها به خصوص بعد از بارداری یا کاهش وزن.
 • تزریق مقدار بیشتری دی اکسید کربن و اعمال فشار بیشتر باعث تجزیه سلول‌های چربی و بازسازی سلولیت می‌شود.
 • تحریک رشد مو، زخم‌های وریدی، اسکارهای کلوئیدی.
 • بر طرف نمودن خطوط و چین و چروک.
 • روشن نمودن پوست.

روشن شدن پوست با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست کاربرد و کارایی دارد؛ حلقه‌های تیره زیر چشم و سایر نواحی پوست برای افراد تیره به دلیل تجمع بیشتر رنگدانه و همچنین برای افراد روشن به دلیل گردش خون ضعیف و نازک شدن پوست مشکل بزرگی است. آنها اغلب ارثی و به شدت پرپیگمانته هستند. کربوکسی تراپی به طور قابل توجهی گردش خون و تخلیه لنفاوی ناحیه تحت درمان را تحریک می‌کند و تنها پس از ۲ تا ۳ جلسه، پوست را روشن می‌کند.

ترکیب کربوکسی تراپی و لایه‌برداری یا کربوکسی تراپی و لیزر ممکن است پوست در نواحی تیره تر، خصوصا زیر چشم را تا ۶۰ درصد روشن کند.

ادامه مطلب  کربوکسی تراپی برای ترک پوستی

چه زمانی درمان کربوکسی تراپی نباید انجام شود؟

کربوکسی تراپی در بیماری‌های قلبی شدید، آمبولی حاد، بیماری‌های عفونی، فشار خون درمان نشده، شیردهی، بارداری نباید انجام شود.

آیا کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست عوارضی دارد؟

کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست بدون عوارض است؛ دی اکسید کربن گازی است که در ریه‌های ما تولید می‌شود و بنابراین برای بدن ما مضر نیست. چند دقیقه بعد از درمان از طریق خون به ریه‌ها منتقل می‌شود و آن را به طور کامل از بدن دفع می‌کنیم. واکنش‌های آلرژیک امکان پذیر نیست. قرمزی که در ناحیه تحت درمان ظاهر می‌شود در عرض نیم ساعت پس از درمان مطلوب و گذرا است. کبودی در محل تزریق گاز ممکن است. در طول درمان صورت، گردن و نواحی کوچکتر دردی احساس نمی شود. در درمان سلولیت، مقدار بیشتری گاز تحت فشار بالاتر تزریق می‌شود، بنابراین خود درمان ناخوشایند است.

درمان کربوکسی تراپی برای روشن سازی پوست چگونه انجام می‌شود؟

CO2 کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست

یک سوزن نازک به زیر پوست وارد می‌شود و مقدار معینی گاز وارد می‌شود. پوست تحت تأثیر گاز به وضوح بالا می‌رود. چند دقیقه طول می‌کشد تا گاز جذب شود و پس از آن قرمزی خفیف و افزایش دمای پوست ایجاد می‌شود. اکسیژن رسانی بافت تا ۷ روز پس از درمان ادامه دارد و پس از آن درمان تکرار می‌شود. بسته به موضوعی که در حال درمان است، ۶ تا ۸ درمان مورد نیاز است.

پس از رسیدن به هدف، تثبیت و نگهداری به صورت ماهانه یا دو ماهه مورد نیاز است. درمان دی اکسید کربن بدون درد است. ناراحتی خفیفی در حین تزریق به دلیل فشار روی لامپ چشم یا احساس سوزش در حین تضعیف پوست ممکن است ایجاد شود. پلک ها تقریبا ۱۵ دقیقه پس از تزریق دوم به حالت طبیعی خود بازمی‌گردند و اریتم اطراف نقطه ورود سوزن ۱ ساعت پس از آخرین تزریق ناپدید می‌شود. بیماران ما هیچ ” زمان خاموشی ” را تجربه نمی‌کنند و می توانند ۳۰ دقیقه پس از آخرین تزریق دی اکسید کربن به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند. کبودی خفیف در اطراف محل ورود سوزن برای ۱ بیمار ممکن است ایجاد شود.

کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست به دلیل تحمل پذیری بالا، سهولت استفاده و ماندگاری نتایج، جایگزین ارزشمندی برای سایر ابزارهای درمانی در روشن ساختن پوست خصوصا نواحی سیاهی دور چشم است. با استفاده از کربوکسی تراپی رنگ ناحیه زیر چشمی تا ۵۰ تا ۶۰ درصد روشن می‌شود و در مقایسه با مزوتراپی و لایه برداری شیمیایی ( TCA 3.75٪؛ LA 15٪ ) اثربخشی مشابه و حتی بهتری دارد.

کربوکسی تراپی بدون سوزن

نمی‌توان انکار کرد که کربوکسی تراپی چه کاری می‌تواند انجام دهد، اما آیا می‌دانستید که می‌توانید بدون استفاده از سوزن از مزایای آن بهره مند شوید؟ این کار از طریق ماسک ژل کریستال کربوکسی CO2 امکان پذیر است. در کلینیک تخصصی ترانسپلنت زیر نظر کلینیک ماه زر، ما یک درمان CO2 را ارائه می‌دهیم که کاملاً غیر تهاجمی است، اما می‌تواند درخشش طبیعی پوست شما را احیا کند و منجر به روشن شدن پوست شما گردد. در اینجا ما علاوه بر انجام کربوکسی تراپی از طریق سوزن، از ماسک کریستال کربوکسی نیز استفاده می‌نماییم.

ادامه مطلب  مقایسه مزوتراپی و پی آر پی در درمان ریزش مو

ماسک کریستال کربوکسی چیست؟

کربوکسی تراپی روشن شدن پوست

کریستال کربوکسی برای روشن شدن پوست، از تکنولوژی اصلاح کننده پوست غیر‌تهاجمی و ضد پیری استفاده می‌کند که باعث جوانسازی پوست و بهبود مشکلات مختلف از جمله تیرگی می‌شود. این روش شامل استفاده از ژل CO2 با فرمول خاص و ماسک ورقه‌ای پنبه ای خشک است. این ماسک CO2 تولید می‌کند که سپس توسط پوست جذب می‌شود و گلبول‌های قرمز خون را تحریک می‌کند تا اکسیژن بیشتری آزاد کنند.

ماسک ژل و ورقه‌ای اثر یک حباب ایجاد می‌کند که CO2 تولید می‌کند و اکسیژن رسانی را افزایش می‌دهد. همچنین گلبول های قرمز را تحریک می کند و سرعت گردش سلولی را افزایش می دهد. بعلاوه تامین مواد مغذی پوست را افزایش می دهد و باعث دفع مواد زائد می شود. همانطور که اشاره شد ماسک کریستال کربوکسی برای روشن شدن پوست از اثر حباب استفاده می‌کند. این امر باعث نفوذ CO2 می‌شود و جریان خون را افزایش می‌دهد و مواد مغذی و اکسیژن را به لایه‌های عمیق‌تر پوست می‌رساند. همچنین سد پوستی، تکثیر سلولی و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد. اثر حباب شامل ۳ مرحله زیر است.

 • مرحله 1: حباب‌های CO2 را به پوست ارائه می‌دهد.
 • مرحله 2: از شر سلول‌های مرده پوست از طریق فرآیند تبادل CO2 و O2 خلاص می‌شود.
 • مرحله 3: با افزایش گردش خون، مواد مغذی و اکسیژن را تامین می‌کند.

 

مزایای کربوکسی CO2 تراپی با استفاده از ماسک کریستالی

درست مانند کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست درمانی سنتی، ماسک CO2 نیز پوست را فریب می‌دهد که فکر کند به اکسیژن بیشتری نیاز دارد. سلول‌های پوست را با CO2 تزریق می‌کند و باعث افزایش اکسیژن و سایر مواد مغذی در ناحیه می‌شود. سپس منجر به ترمیم سلولی با اثرات سفید و روشن کنندگی، ضد پیری و جوانسازی می‌شود.

در ادامه مزایای کربوکسی CO2 درمانی با استفاده از ماسک کریستالی ذکر شده است:

 • روشن شدن پوست: با فعال کردن گردش خون و حذف مواد زائد به درمان آسیب‌های ناشی از نور خورشید، لکه‌های پیری، لکه های تیره و رنگ ناهموار پوست کمک می‌کند.
 • لاغری صورت: با متراکم کردن بافت ها از طریق تولید CO2 (جذب در لایه های فسفولیپید) اثرات لاغری را افزایش می‌دهد.
 • کاهش چین و چروک و لیفتینگ: خاصیت ارتجاعی را افزایش می دهد، اثر لیفتینگ را افزایش می دهد و چین و چروک های قدیمی را کاهش می دهد و در عین حال از ایجاد چروک های جدید جلوگیری می کند.
 • مرطوب کننده: آبرسانی پوست را افزایش می دهد و به حفظ تعادل بین آب و چربی کمک میکند.
 • درمان آکنه و اسکار: با افزایش جریان خون و دفع مواد زائد، ترشح باکتری های عامل آکنه را افزایش می‌دهد.
 • کاهش منافذ: ظاهر منافذ پوست را حتی پس از اولین استفاده به حداقل می‌رساند.

 

کربوکسی تراپی در ترانسپلنت

کربوکسی تراپی یک روش پزشکی و درمانی کم تهاجم و ایمن است که می‌تواند جریان خون را بهبود بخشد و بافت‌های پوست را جوان کند. این روش بدون عوارض جانبی و بدون منع مصرف کاربردهای زیادی دارد و برای لیفت پوست، برطرف نمودن چین و چروک، روشن نمودن نواحی تیره، درمان جای زخم و جوش، تامین کننده رطوبت پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تکنیک هم با استفاده از سوزن انجام می‌گیرد و هم می‌توان با استفاده از ماسک کریستالی کربوکسی انجام گیرد. برای بهره مندی از این روش نوین و پرکاربرد با ما تماس بگیرید. برای این منظور می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید و یا نسبت به تکمیل فرم زیر اقدام کنید.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

10 پاسخ

 1. من برای فک زاویه سازی انجام دادم و بسیار راضی هستم. کارتون خیلی عالی هست. صرفا خواستم از زحمات شما تشکر کنم.

 2. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

  1. در صورتی که کاندید انجام باشید مشکلی ندارد.

  1. شما باید ابتدا مشاوره بشید و وضعیت پوست شما مشخص بشه. با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

 3. سلام
  این تتو ها بعد از اینکه پاک شدن عوارض ندارن؟

  1. شما باید ابتدا مشاوره بشید و وضعیت پوست شما مشخص بشه. با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کربوکسی تراپی برای روشن شدن پوست

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)