۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

آیا مزوتراپی مو درد دارد؟

درد مزوتراپی مو چقدر است؟

درد مزوتراپی مو چقدر است؟

آیا مزوتراپی مو درد دارد؟ میزان درد مزوتراپی مو می‌تواند از فردی به فرد دیگر و همچنین بسته به ناحیه ‌ای از پوست سر که تحت درمان قرار می‌گیرد، متفاوت باشد. به طور کلی، مزوتراپی مو به عنوان یک روش کم درد شناخته می‌شود. اکثر افراد فقط کمی‌سوزش یا ناراحتی را در محل تزریق احساس می‌‌کنند. این احساس ناراحتی معمولاً خفیف و کوتاه‌ مدت است. در این محتوا به سوالات شما در زمینه درد مزوتراپی مو پاسخ داده خواهد شد، مطلب را تا انتها دنبال کنید.

مزوتراپی مو

درد مزوتراپی موچقدر است؟ مزوتراپی مو ترجیح داده شده‌ترین روش درمانی در سال‌های اخیر بوده است. همه دوست دارند موهایشان مرتب و زیبا باشد. برای رسیدن به ظاهر مطلوب، از انواع مختلفی از محصولات مراقبتی استفاده می‌شود. مانند بدن ما، موهای ما نیز به طور مرتب به ویتامین‌ها و مواد معدنی نیاز دارند. مزوتراپی مو یک روش درمانی است که با تزریق مخلوطی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه به پوست سر انجام می‌شود.

پس از انجام عمل تزریق، مواد به راحتی در مو ته نشین می‌شوند و شروع به تغذیه فولیکول‌های مو می‌کنند. مزوتراپی مو به طور کلی یک روش درمانی است که توسط افرادی که مشکل ریزش مو دارند ترجیح داده می‌شود. این روش نه تنها از ریزش مو جلوگیری می‌کند، بلکه موهای نازک را پرپشت می‌کند و به موها کمک می‌کند تا ظاهری شاداب و درخشان داشته باشند. افراد کمی‌هستند که از موهای خود راضی باشند.

آیا مزوتراپی مو درد دارد؟

مزوتراپی مو برای چه شرایطی قابل انجام است؟

موقعیت‌هایی که مزوتراپی مو راه حل‌هایی را ارائه می‌دهد، برخی از مشکلات مو هستند که امروزه تقریباً همه آنها را تجربه می‌کنند. رایج ترین این موقعیت‌ها تلاش برای مقابله با مشکل ریزش مو است.

مشکل شوره سر یکی از شایع ترین شکایات مردان است تا زنان. با مزوتراپی مو می‌توان ظاهر شوره سر را از بین برد.

برخی از مشکلات پوست سر به دلیل حجم نداشتن مو، خراشیدگی یا خشکی پوست سر، افزایش شکنندگی مو و تحلیل رفتن غدد چربی با روش مزوتراپی مو قابل رفع است.

چه نوع تغییراتی پس از مزوتراپی مو رخ می‌دهد؟

پس از مزوتراپی مو، موهای بیمار ظاهر کاملا سالمی‌پیدا می‌کند. با تزریق اجزای مفید به پوست سر، تغییرات جدی در پوست و موی فرد مشاهده می‌شود. در نتیجه مزوتراپی مو، بیمار از مشکل ریزش مو خلاص می‌شود و موهای قوی تری دارد. فعالیت غدد چربی در پوست سر کاهش می‌یابد و در نتیجه مو ظاهر حجیم تری پیدا می‌کند. مشکل شوره سر برطرف می‌شود. در حالی که موها ظاهری زیبا پیدا می‌کنند، درخشندگی و صافی در بالاترین سطح قرار دارند. ممکن است فرد هنگام شانه زدن موهای خود احساس سبکی کند.

مراحل آماده سازی مزوتراپی مو چگونه است؟

هنگام آماده شدن برای مزوتراپی مو، ابتدا تصمیم گرفته می‌شود که کدام ماده مفید را به بیمار تزریق کنیم. زیرا متخصصان برای هر بیمار به طور جداگانه مخلوطی از عناصر مفید تهیه می‌کنند و در یک سرنگ 2 تا 6 ماده موثره مخلوط می‌شوند. عناصری که متخصصان ابتدا به آن توجه می‌کنند ویتامین‌های گروه B هستند. این ویتامین‌ها متابولیسم طبیعی را فراهم می‌کنند. همچنین در رشد و بازسازی مو بسیار موثر است.

تزریق مس و روی به پوست سر به بازیابی استحکام ساختار مو کمک می‌کند. این مواد به افرادی که مشکل ریزش مو دارند تزریق می‌شود. ماده ای که رشد مو را تسریع می‌کند اسید هیالورونیک است. به خصوص از آنجایی که اسیدهای آمینه اساس مو هستند و به الیاف کراتین کمک می‌کنند، آنها جای خود را در بین مواد فعال مخلوط می‌گیرند.

با تزریق کوآنزیم به پوست سر، ساختار مو بهبود یافته و موها حجیم تر و پرانرژی می‌شوند. اگر مخلوط‌های ساخته شده با این مواد، مشکل بیمار را حل کند، مزوتراپی مو با استفاده از ماده موثره ماینوکسیدیل امتحان می‌شود. با این حال، از آنجایی که این دارو بسیار خطرناک است، ممکن است برخی از عوارض جانبی را در فرد ایجاد کند.

کوکتل‌های آماده ای برای درمان وجود دارد که به تامین مواد معدنی ضروری مو کمک می‌کند. متخصص مراقبت‌های بهداشتی وضعیت بیمار را ارزیابی می‌کند و مناسب ترین کوکتل را انتخاب می‌کند. فروش این گونه داروها در داروخانه یا جاهای دیگر اکیدا ممنوع است و فرد نمی‌تواند به تنهایی خرید و درخواست کند. برای این داروها که فقط در مراکز درمانی رایج است می‌توان از متخصص زیبایی اطلاعات گرفت.

هدف از استفاده از کوکتل‌های آلوپاتیک و هومیوپاتی در مزوتراپی مو چیست؟

استفاده از کوکتل در مزوتراپی مو روشی است که به نوعی موها را درمان می‌کند. کوکتل آلوپاتیک یک روش درمانی بوده است که تأثیری را که فرد فوراً متوجه آن می‌شود را نشان می‌دهد. کوکتل هومیوپاتی به مو کمک می‌کند تا خود را بهبود بخشد. اثر طولانی مدت با استفاده از این دو کوکتل برای مزوتراپی مو حاصل می‌شود. عناصر گیاهی ایجاد شده با محلول آبی بدون استفاده از روغن و اجزای شیمیایی به لطف کوکتل‌ها ترکیب می‌شوند.

پس از اعمال این درمان، بدن به پتانسیل خود پی برده و فعال می‌شود. علاوه بر اینکه موها را زیبا می‌کند، می‌تواند به عنوان یک روش درمانی مناسب برای افرادی که مشکوک به هر مشکلی در بدن خود هستند، ارائه شود. مزوتراپی مو با استفاده از برخی ابزارها در زیر پوست مواد موثره اعمال می‌شود. پس از این کاربرد، بسته به آستانه درد فرد، ممکن است عوارض جانبی ایجاد شود. برای استفاده از مزوتراپی به سرنگ‌هایی با سوزن‌های ظریف طراحی شده خاص نیاز است. روش‌های درمانی تزریقی بدون درد دیده می‌شوند، اما مدت زمان این کاربردها طولانی‌تر است. برخی از افراد ممکن است در پشت سر و گوش خود احساس ناراحتی کنند. اما این درد زیاد دوام نمی‌آورد.

آیا مزوتراپی مو درد دارد؟

احساس درد مزوتراپی مو کاملا طبیعی است. درد یکی از معایب مزوتراپی است. با این حال، آستانه درد فرد عاملی است که بر این وضعیت تأثیر می‌گذارد. برخی از افراد ممکن است درد زیادی را احساس کنند زیرا بسیار حساس هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است ناراحتی خفیفی را احساس کنند. پشت سر و ناحیه گوش حساس ترین نواحی به تزریق هستند.

عوامل موثر بر درد مزوتراپی مو

در اینجا چند عامل وجود دارد که می‌‌تواند بر میزان درد شما در طول مزوتراپی مو تأثیر بگذارد.

۱. حساسیت پوست: افرادی که پوست حساسی دارند ممکن است در طول درمان درد بیشتری احساس کنند.
۲. ناحیه تحت درمان: نواحی خاصی از پوست سر، مانند شقیقه‌ها، ممکن است به دلیل وجود اعصاب حساس‌تر، درد بیشتری را به همراه داشته باشند.
۳. عمق تزریق: هر چه تزریق عمیق ‌تر باشد، به دلیل نفوذ به لایه‌های حساس‌تر پوست، درد بیشتری احساس می‌‌شود.
۴. تکنیک تزریق: مهارت و تجربه پزشک در انجام مزوتراپی مو می‌تواند نقش مهمی‌در میزان درد تجربه شده توسط بیمار ایفا کند.

نحوه کاهش درد مزوتراپی مو

چه کارهایی می‌توان برای کاهش درد مزوتراپی مو انجام داد؟ برای کاهش درد مزوتراپی مو، پزشک شما ممکن است از روش‌‌های زیر استفاده کند.

 • کرم بی ‌حسی موضعی: قبل از شروع درمان، یک کرم بی ‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن پوست سر شما استفاده می‌‌شود.
 • دستگاه ویبره: استفاده از دستگاه ویبره قبل یا در حین تزریق می‌‌تواند به کاهش درد کمک کند.
 • تزریق‌های خنک: تزریق محلول سرد شده می‌‌تواند به بی ‌حس کردن ناحیه و کاهش درد کمک کند.
 • انتخاب سوزن‌‌های ظریف: استفاده از سوزن‌های ظریف ‌تر و کوتاه ‌تر می‌‌تواند به کاهش درد و خونریزی کمک کند.
 • سرعت تزریق: تزریق آهسته و پیوسته می‌تواند به کاهش درد و ناراحتی ناشی از سوراخ شدن پوست کمک کند.

اگر نگران درد هستید، حتماً قبل از انجام مزوتراپی مو با پزشک خود صحبت کنید. آنها می‌توانند در مورد روش‌‌هایی برای کاهش درد به شما مشاوره دهند و به شما اطمینان دهند که در طول درمان تا حد امکان راحت باشید.

ادامه مطلب  آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو لازم است؟

مزیت‌های مزوتراپی مو چیست؟

مزایای مزوتراپی مو برای فرد بسیار زیاد است. یادگیری مزایا و معایب درمان قبل از انجام عمل باعث هوشیاری فرد می‌شود. مهمترین مزیت مزوتراپی مو، تزریق اجزای مفید به فولیکول‌های مو از طریق تزریق است. هیچ ماده آرایشی نمی‌تواند یک جزء را به فولیکول‌های مو برساند. مزیت دیگر مزوتراپی مدت زمان آن است.

زیرا هر برنامه بین ۲۰ تا ۴۰ دقیقه متغیر است. معمولاً این اپلیکیشن چندین بار در هفته برای فرد انجام می‌شود، اما باید توجه داشت که ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد. برای افرادی که پوست سرشان وضعیت بسیار بدی دارد، فرآیند بازسازی پوست آغاز می‌شود. با داروی تزریقی تمرکز دقیق مشکل مشخص می‌شود و روی این نقطه عمل می‌کند.

اگر برنامه توسط پزشک متخصص انجام شود، فوکوس قرار می‌گیرد و این کمک می‌کند که اثر سریعتر خود را نشان دهد. بیمار بعد از اولین استفاده تفاوت قابل مشاهده را احساس می‌کند. روز به روز دیده می‌شود که موها احیا می‌شوند و ظاهری سالم پیدا می‌کنند. نتایج جدی قابل توجهی را می‌توان تنها در یک ماه به دست آورد.

معایب مزوتراپی مو چیست؟

جنبه منفی مزوتراپی مو این است که این روش دردناک است. به طور کلی شدت این درد و رنج با توجه به میزان تحمل فرد متفاوت است. با سوراخ شدن مداوم پوست سر، بیمار شروع به احساس درد می‌کند.

این درد تحت تأثیر عواملی مانند حساسیت فردی شخصی که او از پزشک متخصص است، می‌باشد. بعد از عمل ممکن است مشکلاتی مانند ادم روی پوست ایجاد شود و پوست بیمار همیشه خارش داشته باشد.

عیب مزوتراپی مو این است که یک جلسه نیست، بلکه یک روش تکراری برای ظهور و تداوم سلامتی است.

برای یک درمان متوسط، حداقل ۱۰ جلسه برای بیمار اعمال می‌شود. در طول عمل، لازم است مطمئن شوید که پزشک اقدامات احتیاطی لازم را انجام می‌دهد و به صورت بهداشتی عمل می‌کند.

بعد از مزوتراپی مو بیمار باید به چه شرایطی توجه کند؟درد مزوتراپی مو

برخی از کارها را نباید بعد از مزوتراپی مو انجام داد:

 • موها نباید در پایان عمل شسته شوند. حدود ۴ روز فرد نباید موهای خود را بشوید. استفاده از آب و شامپو تاثیر نامطلوبی بر درمان دارد که روند بهبودی را طولانی تر می‌کند. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید باید به شدت اجتناب شود.
 • همچنین ورود به استخر یا حمام بعد از عمل ممنوع است.
 • ماساژ دادن ناحیه مو تا زمانی که محل‌های تزریق کاملاً التیام یابد، ناخوشایند است.
 • علاوه بر این موارد، استفاده از نوشیدنی‌های الکلی بر اثر مزوتراپی تأثیر نامطلوبی خواهد گذاشت.

آیا مزوتراپی مو دائمی است؟ برای مزوتراپی مو چند سی سی لازم است؟ برای پاسخ به این سوالات و دریافت نوبت انجام خدمات می‌توانید از طریق فرم زیر اقدام کنید. مشاورین ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما عزیزان تماس خواهند گرفت.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  کلام پایانی

  مزوتراپی مو به طور کلی روشی کم درد محسوب می‌شود. با این حال، میزان درد می‌تواند به طور قابل توجهی بین افراد مختلف و بسته به عوامل مختلفی که در بالا ذکر شد، متفاوت باشد. روش‌های مختلفی برای کاهش درد در طول درمان وجود دارد که پزشک شما با توجه به شرایط شما آنها را به کار خواهد گرفت. همیشه قبل از انجام هرگونه اقدام پزشکی، با پزشک خود مشورت کرده و در مورد مزایا، معایب و عوارض جانبی احتمالی آن به طور کامل اطلاع کسب کنید.

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  12 پاسخ

   1. متوجه منظور شما نشدیم. برای مشاوره تماس بگیرید.

  1. سلام آیا برای انجام کربوکسی تراپی محدودیت سنی وجود داره؟

   1. بله باید مشاوره و معاینه بشید تا بررسی شود که شما کاندید هستید یا خیر.

  2. سلام. تزریق چربی باسن بهتره یا ژل؟ کدامش را انجام بدهم؟ با کدامش باسن خوش فرم تر میشه؟

   1. دوست عزیز باید با مشاورین ما در مرکز تزریق تماس بگیرید.
    02191002555

  3. ببخشید می‌خواستم ببینم میشه به گردن هم تزریق کرد؟ پسر هستم , و کلینیک مو و ابرو
   ش کشتی هم میرم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا مزوتراپی مو درد دارد؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  روش‌های کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه