8060902 0912

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره 24 ساعته

بهترین سن برای کاشت ابرو از نظر متخصصان چه سنی است؟

بهترین سن برای کاشت ابرو

بهترین سن برای کاشت ابرو

یکی از دلایل بسیار رایج برای ریزش ابرو عوامل ژنتیک است که می‌تواند در ظاهر خالی شدن ابروهای شما نقش بسیار مهمی داشته باشد. به گفته متخصصان مرکز کاشت مو در تهران، “بهترین سن برای کاشت ابرو” در سن بالای 20 سالگی است؛ زیرا افراد جوان زیر 20 سال کاندیدای ایده آل برای جراحی کاشت مو نباشند که معمولاً به این دلیل می‌باشد که علت، شدت یا الگوی ریزش مو هنوز به طور کامل مشخص نشده باشد.

بنابراین، بیمارانی که در حدود سنی 20 تا 40 سال یا حتی بالاتر هستند، کاندیدای بهتری برای کاشت ابرو می‌باشند. با این حال، صرف نظر از سن بسیار مهم است که قبل از انجام کاشت ابرو با یک متخصص مشورت کنید و وضعیت ریزش ابرو خود را تشخیص دهید. در ابتدا جراح عوامل مختلفی از جمله الگوی ریزش مو، اندازه قسمت خالی شده، کیفیت مو در ناحیه بانک مو و… را در نظر می‌گیرد.

کاشت ابرو روشی است که در آن جراح زیبایی یک پیوند مو را می‌گیرد، سپس پیوند را با مو و ریشه فولیکول به مرحله ناحیه ابرو منتقل می‌کند. پیوند مو برای قسمت بانک مو معمولاً از پشت گردن یا ناحیه اطراف گوش برداشته می‌شود. جهت دریافت اطلاعات کافی در مورد بهترین سن برای کاشت ابرو تا پایان این مطلب همراه باشید.

بهترین سن برای کاشت ابرو

تقریباً همه افراد در مقطعی سنی متفاوت ریزش مو و ابرو را تجربه می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد 60 درصد از مردان و 50 درصد از زنان در سراسر جهان ریزش مو را تجربه می‌کنند. اگرچه ریزش مو می‌تواند افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار دهد، اما افرادی که در گروه های سنی خاصی قرار دارند بیشتر در معرض آن هستند.

ادامه مطلب  بهترین روش کاشت ابرو

بر اساس تحقیقات متخصصان ریزش مو کلینیک ترانسپلنت که یکی از بهترین مرکز کاشت مو است و دو سوم بانوان قبل از 35 سالگی از ریزش ابرو رنج می‌برند، در حالی که تقریبا 85 درصد از بانوان در سن 50 سالگی ریزش مو را تجربه می‌کنند. گاهی اوقات، حتی بانوان که هنوز در سن بیست سالگی هستند نیز ممکن است ریزش ابرو را تجربه کنند. گاهی میزان ریزش مو قابل درک می‌باشد، اما در برخی اوقات بهتر است قبل از میزان ریزش نگران کننده ابرو یا مو به پزشک مراجعه کنید.

در حالی که ممکن است دلایل متعددی برای ریزش مو وجود داشته باشد، مانند روند نادرست سبک زندگی، رژیم غذایی نادرست، شرایط پزشکی، داروها، استرس و… اکثر موارد باعث ریزش مو نسبت داده می شود که به عنوان الگوی ریزش ابرو در مردانه یا زنانه نیز شناخته می‌شود.

آیا کاشتن ابرو در سنین پایین عوارض دارد؟

برای جوانانی که در دهه 20 خود ریزش مو و ابرو را تجربه می‌کنند، کاشت ابرو ممکن است بهترین راه برای رفع نگرانی‌های آنها باشد. با این حال، این روند درمانی ممکن است در برخی اوقات بهترین تصمیم نباشد و دلیلی برای ریزش ابرو وجود داشته باشد. ریزش مو یک وضعیت پیشرونده است، به این معنی که بیماران با گذشت سال‌ها و افزایش سن تمایل سیستک بدن جهت افزایش ریزش موها بیشتر می‌شود.

بنابراین، بیمارانی که در سنین پایین کاشت ابرو انجام می‌دهند، ممکن است با افزایش سن، موهای خود را از دست بدهند و تنها نوار دائمی موهای کاشته‌شده را باقی بماند که به‌ طور قطعی بسیار غیرطبیعی به نظر می‌رسند. در نتیجه، ممکن است بیمار بخواهد پیوند را دوباره انجام دهد و روند درمانی دیگر را به هزینه‌های خود اضافه کند.

ادامه مطلب  کاشت ابرو به روش آی تی

بهترین سن برای کاشت ابرو در اکثر کاندیداهایی که کاشت ابرو بدون جراحی انجام می‌دهند، اغلب در دو سال اول نتایج خوبی را مشاهده می‌کنند. پس از آن، نتایج رشد ابرو ممکن است اغلب مجددا بریزد. گاهی اوقات نتایج می تواند تا سال ها پس از جراحی اولیه باقی بماند. اگر کاشت ابرو را انتخاب کردید، برای مشاهده عنوان عوارض کاشت ابرو نیز در آینده آماده باشید. برخی از عوارض کاشت ابرو عبارت‌اند از: ‌

  1. ناهماهنگی و عدم قرینگی ابروها به دلیل بیهوشی
  2. رشد مو در جهات مختلف یا بافت‌های متفاوت

عوارض نادرتر بعد از کاشت ابرو می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • عفونت
  • فولیکول های مو ملتهب و عفونی
  • جای زخم
  • کبودی
  • تورم

ریزش ابرو در چه سنی شروع می شود؟

ریزش موی ژنتیکی تقریباً در هر زمانی از زندگی ممکن است شروع شود. اگر بیمار از ریزش مو رنج می‌برد، هر چه زودتر باید اقدام به کاشت ابرو بدون جراحی کند که شانس بیشتری برای دریافت نتیجه مثبت از درمان دارد. جوانان که ریزش مو را از سنین پایین تجربه می‌کنند، بهتر است که آن جدی بگیرند و برای درمان با متخصص مشورت کنند. عقب رفتن خطوط مو، همچنین ریزش ابروها شایع ترین الگوی ریزش مو است.

کسانی که این مشکل را در سنین پایین تجربه می‌کنند باید هر چه سریعتر اقدامات لازم را انجام دهند. درمان ریزش مو و جراحی های کاشت مو باید در اسرع وقت شروع شود تا به طور کامل از این مشکل جلوگیری شود. حتما می‌دانید که پیشگیری بهتر از درمان است. به محض ورود به بهترین سن برای کاشت ابرو، اگر تراکم موهایتان همچنان در حال کم شده است و پوستتان در حال نمایان شدن است، کاندیدای مناسبی برای جراحی کاشت مو هستید. موثرترین درمان برای این مشکل، روش کاشت مو بدون جراحی است.

ادامه مطلب  دلیل ریزش یا نازک شدن ابرو

هیچ محدودیت سنی خاصی برای جراحی کاشت مو وجود ندارد، اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که عمل کاشت مو در سنین پایین نتایج مطلوبی را به همراه دارد. مهمترین عامل در جراحی کاشت ابرو این است که آیا بیمار به طور کامل موهای خود را از دست داده است. به همین دلیل، اگر قرار باشد عمل کاشت ابرو در مراحل اولیه ریزش مو انجام شود، این امکان وجود دارد که ریزش مو پس از عمل ادامه یابد.

جمع بندی

کلینیک ترانسپلنت بهترین مرکز کاشت مو در تهران که رفتار مسئولانه و اخلاقی با بیماران در فرآیند کاشت مو بدون جراحی دارند، بسیار راهنمایی مناسبی جهت بهترین سن برای کاشت ابرو می‌کند و اضطراب‌های بیمار را در این مسیر کمتر می‌کند. مشکل انجام عمل جراحی بر روی بیمار زیر 25 سال این است که ریزش مو یک بیماری پیشرونده است؛ بنابراین، بیمار احتمالاً در آینده به ریزش موی گسترده ادامه خواهد داد. در حالی که قابل درک است که بانوان جوان در چنین زمان آسیب پذیری از زندگی خود به ما مراجعه کنند؛ زیرا جراحی کاشت ابرو ممکن است در برخی زمان برای آنها مناسب نباشد، پس جهت دریافت مشاوره برای کاشت ابرو به کلینیک ترانسپلنت مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.