۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

مزایا کاشت مو به روش sut چیست؟

مزایا کاشت مو به روش sut چیست؟ کاشت مو راه نجات بسیاری از افرادی است که از ریزش مو رنج می‌برند. روش‌های زیادی برای کاشت مو وجود دارد. هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما نکته قابل توجه این است که با ورود روش‌های جدیدتر، عوارض کاشت مو کاهش یافته و کیفیت آن به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

از طرفی در روش‌های جدیدتر موها متراکم‌تر و طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. با وجود این پیشرفت‌ها در کاشت مو، امروزه بسیاری از افراد تمایل به درمان ریزش مو با استفاده از کاشت موی طبیعی دارند. در این مقاله به توضیح کامل کاشت مو SUT و مزایا و فواید کاشت مو به روش sut می‌پردازیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

برای بررسی فواید کاشت مو sut ابتدا باید با این روش کاشت مو بیشتر آشنا شوید. ویژگی بارز این تکنیک استفاده از ابزارهای مدرن و میکروموتورهای اتوماتیک به جای هولدرهای دستی است که در کاشت مو به روش FIT استفاده می‌شد. از آنجایی که این روش توسط دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود، نسبت به روش‌های قبلی عملکرد سریع تری در پوشش طاسی خواهد داشت. همچنین تراکم مو در این روش بهتر افزایش یافته است.

امروزه استفاده از تکنیک کاشت مو به روش SUT با استقبال زیادی از سوی متقاضیان و متخصصان مواجه شده است، زیرا باعث ایجاد اسکارهای قابل مشاهده برای متقاضی نمی‌شود و نسبت به سایر تکنیک‌ها دوره نقاهت کوتاه‌تری دارد.

فواید کاشت مو به روش sut

یکی از مهم ترین مزایا کاشت مو sut، کمتر شدن آسیب به گرافت‌های مو توسط جراح است. زیرا فولیکول‌ها توسط ابزارهای پیشرفته از بانک موی متقاضی استخراج می‌شوند. در صورتی که متقاضی در گذشته از روش‌های دیگر کاشت مو استفاده کرده و نتیجه مطلوبی کسب نکرده باشد، در صورت داشتن بانک موی کافی، استفاده از کاشت مو SUT گزینه مطلوب تری برای وی خواهد بود.

در مواردی که متقاضی دارای بانک موی متراکم و قابل قبولی باشد، این امکان وجود دارد که جراح تا ۱۴۰۰۰ تار مو را برای وی پیوند بزند که این از ویژگی‌های ارزشمند تکنیک SUT است و قابلیت کاشت تا ۳ برابر سایر تکنیک‌های موجود است. به طور خلاصه می‌توان گفت که با توجه به ویژگی‌های این تکنیک، نتیجه کاشت مو بسیار طبیعی خواهد بود و اثری از کاشت مو باقی نمی‌گذارد. این روش در حال حاضر از نظر متخصصان پوست و مو مطلوب ترین روش برای کاشت مو است.

کاندیدای مناسب برای روش SUT

پزشک در جلسات مشاوره و معاینه قبل از جراحی مناسب‌ترین روش را از بین روش‌های متعدد کاشت مو انتخاب می‌کند. بهتر است انتخاب بهترین روش کاشت مو را به پزشک بسپارید. پزشک با توجه به دانش و تجربه خود در این زمینه بهترین روش کاشت مو را برای افراد انتخاب می‌کند.

کاشت مو SUT برای افراد زیر توصیه می‌شود:

 • افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک
 • افرادی که به دلیل سوختگی موهای خود را از دست داده اند
 • افرادی که در اثر ضربه دچار ریزش مو شده اند.
 • افرادی که به دلیل بیماری‌های پوستی دچار ریزش مو شده اند، پس از درمان بیماری، کاندیدای مناسبی برای کاشت مو با روش SUT هستند.
 • افرادی که به دلیل شیمی‌درمانی دچار ریزش مو شده اند، پس از اتمام دوره درمان می‌توانند از این روش برای درمان ریزش مو استفاده کنند.

کاشت مو به طور کلی برای افراد زیر ۳۰ سال توصیه نمی‌شود. در کمتر از این سن الگوی ریزش مو هنوز مشخص نشده است. اگر افراد زودتر از این سن اقدام به کاشت مو کنند، احتمال ریزش موی کاشته شده زیاد است. علاوه بر این، پیوندهای ناحیه اهدایی هدر می‌رود. دفعه بعد که کاشت مو انجام می‌شود، ممکن است متقاضی بانک موی مناسبی برای کاشت نداشته باشد.

فواید کاشت مو به روش sut

مزایا کاشت مو به روش sut چیست؟ از آنجایی که کاشت مو به روش SUT یک تکنیک کاملا مدرن و تکمیل شده از روش‌های دیگر است، معایب سایر تکنیک‌ها تا حد امکان در این روش برطرف شده است.

در کاشت مو SUT، جراح سعی می‌کند فولیکول‌ها را به گونه ای استخراج کند که حداقل بافت پوست سر به همراه آن برداشته شود. به عبارت دیگر، انتقال فولیکول‌ها به تنهایی و بدون اتصال به بقایای بافتی پوست سر، رشد حداکثر فولیکول‌های کاشته شده را ممکن می‌سازد و همین عامل، نتایج کاشت مو به روش SUT را از سایر تکنیک‌ها متمایز می‌کند.

یادتان باشد در روش SUT متقاضی به هیچ وجه بیهوش نمی‌شود بلکه در این تکنیک فقط از بی حسی موضعی استفاده می‌شود.

در تکنیک SUT ابزارهای تمام اتوماتیک و پیشرفته استخراج، جمع آوری، نگهداری و کاشت فولیکول‌ها را زیر نظر جراح انجام می‌دهند. این دستگاه در مقایسه با سایر تکنیک‌ها، روند کاشت را به میزان قابل توجهی سرعت می‌بخشد. همچنین امکان ایجاد خطا و آسیب به فولیکول‌ها به حداقل می‌رسد. از آنجایی که در این روش از مشت‌های تیز دستی استفاده نمی‌شود، متقاضی درد، خونریزی یا جای زخم را تجربه نخواهد کرد.

از دیگر مزایا کاشت مو sut می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تکنیک SUT یک روش کم تهاجمی‌بوده و یکی از روش‌های کاشت مو بدون جراحی می‌باشد، بنابراین در این تکنیک دچار درد، خونریزی، بیهوشی و بخیه نخواهید شد.
 • از دیگر فواید کاشت مو sut این است که دوره نقاهت آن کوتاه است. سوراخ‌های کوچک در بانک مو تا ۷ روز و در ناحیه گیرنده تا ۱۴ روز بعد بهبود می‌یابند.
 • بلافاصله بعد از عمل درد و ناراحتی وجود ندارد یا بسیار کم است.
 • جای زخم یا اسکار ایجاد نمی‌شود.
 • پس از درمان معمولاً محدودیتی برای انجام فعالیت‌های روزانه وجود ندارد.
 • در این روش امکان برداشتن پیوند مو از سایر نواحی بدن مانند سینه و ریش وجود دارد. همچنین در صورت امکان برداشتن مو از نواحی مانند زیر ریش نیز در این تکنیک مجاز است.
 • سرعت بسیار بالای کشیدن گرافت با استفاده از دستگاه در این روش باعث افزایش سرعت کاشت مو در آن شده است. کاشت مو معمولا در یک جلسه کامل می‌شود. البته میزان طاسی مو و وضعیت بانک مو در سرعت کاشت موثر است.
 • تراکم بسیار بالا یکی دیگر از مزایای کاشت مو به روش SUT است. تراکم مو در این روش حدود سه برابر کاشت مو به روش‌های FIT و FUT است.
 • خط مو در این روش کاملا طبیعی به نظر می‌رسد.
 • ضریب حفظ فولیکول‌های برداشت شده در این روش بالا است. تقریباً تمام فولیکول‌های برداشت شده از ناحیه اهدا حفظ می‌شوند.
شاید یکی از مهم‌ترین موضوعات درباره مزایای کاشن مو روش SUT نتیجه بعد از کاشت است. پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال کاشتن مو برای خود هستید حتما مطلب ” نتیجه نهایی بعد از کاشت مو ” را مطالعه کنید و برای دریافت نوبت معاینه یا مشاوره در کلینیک کاشت مو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، فرم زیر را تکمیل کنید. مشاورین ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  معایب کاشت مو به روش SUT

  معایب روش SUT حداقل است، اما موارد زیر ممکن است در برخی افراد رخ دهد که معمولاً خفیف هستند و در عرض چند روز تا چند هفته برطرف می‌شوند:

  • تورم پیشانی
  • بی حسی در ناحیه اهدا کننده که پس از چند هفته از بین می‌رود.
  • رشد ناهموار و تاخیری در موهای کاشته شده

  بیشتر بخوانید درباره: عوارض کاشت مو sut

  مراحل کاشت مو به روش SUT

  به طور کلی روش مدرن پیوند واحد فولیکولی یا SUT به شرح زیر انجام می‌شود:

  ۱. معاینه‌های بالینی و آزمایشات اولیه: در این مرحله پزشک معاینات بالینی اولیه را انجام داده و آزمایشات لازم را تجویز می‌کند. انجام برخی آزمایشات قبل از کاشت مو ضروری است. لازم است متقاضی کاشت مو آزمایشات مورد نیاز را انجام داده و نتیجه را به پزشک ارائه دهد.
  سپس وضعیت بانک موی شما بررسی می‌شود. کیفیت بانک مو، عمق ریشه مو، بررسی خاصیت ارتجاعی پوست سر، وضعیت چربی پوست سر، بررسی وضعیت ناحیه کاشت و تعداد فولیکول‌های لازم برای درمان ناحیه بدون مو توسط پزشک انجام می‌شود.یکی از مزایای کاشت مو با روش SUT این است که امکان کشیدن گرافت مو از نواحی دیگر بدن مانند سینه، بازو و ریش وجود دارد.
  با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری طراحی خط رشد مو نیز انجام می‌شود. خط مو در این روش کاشت مو حالتی کاملا طبیعی دارد. بر اساس این طرح، تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت تعیین می‌شود. با توجه به تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت، هزینه کاشت مو نیز در این مرحله مشخص می‌شود.

  ۲. تزریق بی حسی موضعی و پوست سر استریل: بی حسی پوست سر برای از بین بردن درد در بیمار انجام می‌شود. پس از تزریق بی حسی موضعی، بیمار در حین برداشتن و کاشت فولیکول‌ها دردی احساس نمی‌کند. پس از اینکه در بررسی‌ها و معاینات اولیه ناحیه اهدایی و کاشت مشخص شدند. این نواحی ابتدا تراشیده و سپس استریل می‌شوند.

  ۳. استخراج فولیکول مو: پس از تراشیدن و استریل کردن نواحی اهدایی و کاشت، در این مرحله با استفاده از دستگاه، پیوند مو از محل اهدا استخراج می‌شود. تعداد زیادی گرافت در مدت زمان کوتاهی استخراج می‌شود. برداشتن پیوند یک مرحله بسیار مهم در کاشت مو است.
  دقت و مهارت پزشک در این مرحله بسیار مهم است. اگر موها با دقت و مهارت کافی انجام نشود، احتمال آسیب رساندن به موهای ناحیه اهدا و نازک شدن آن وجود دارد. از سوی دیگر، فولیکول‌های برداشت شده ممکن است آسیب ببینند. اگر پزشک تجربه کافی در این زمینه داشته باشد، این مرحله بدون آسیب و با کیفیت بالا انجام می‌شود. بنابراین انتخاب پزشک و کلینیک کاشت مو توجه ویژه ای را می‌طلبد.

  در کلینیک ماه زر پزشکان با استفاده از دانش کافی و با کسب سالها تجربه در زمینه کاشت مو از بهترین روش‌ها برای کاشت مو استفاده می‌کنند. نتیجه تلاش و تجربه تیم پزشکی این کلینیک، درصد بالای رضایتمندی مراجعین و متقاضیان کاشت مو می‌باشد.

  انتقال و قرار دادن فولیکول‌ها در ناحیه کاشت-مزایا کاشت مو به روش sut

  ۴. انتقال و قرار دادن فولیکول‌ها در ناحیه کاشت: فولیکول‌های برداشت شده از ناحیه اهدایی برای کاشت در ناحیه مورد نظر آماده می‌شوند. در ناحیه کاشت، شکافی به عمق حدود ۰.۷ میلی متر ایجاد می‌شود و فولیکول‌های برداشت شده در شکاف‌های ایجاد شده قرار می‌گیرند.
  کاشت فولیکول‌ها نیز بسیار مهم است. برای طبیعی‌تر جلوه دادن خط مو پس از کاشت، از واحدهای فولیکولی مو در نواحی خط مو استفاده می‌شود. در قسمت‌های پشت خط مو از واحدهای ۲ و ۳ و ۴ استفاده شده است. در این روش کاشت مو خط مو کاملا طبیعی به نظر می‌رسد.

  ادامه مطلب  مقایسه کاشت مو fue و fut

  هزینه کاشت مو با روش SUT

  کاشت مو SUT یکی از بهترین و جدیدترین روش کاشت مو است که در این مقاله به طور مفصل به آن پرداخته شد. این کاشت مو یک روش غیر تهاجمی‌با کمترین درد و خونریزی است. میکرو اسکارهای کاشته شده نیز در این جراحی بسیار نادر است. اما ویژگی بسیار بارز این روش استخراج پیوند از محل اهدا با استفاده از دستگاه‌های مخصوص است. استفاده از این دستگاه‌ها باعث افزایش سرعت برداشت پیوندها و افزایش ضریب نگهداری آنها می‌شود. درصد بسیار بالایی از گرافت‌ها در این روش بدون آسیب باقی می‌مانند. تراکم مو در این روش حدود ۳ برابر روش‌های قدیمی‌است و خط رویش مو کاملا طبیعی است. به دلیل سرعت بالا، کاشت مو با این روش معمولا در یک جلسه کامل می‌شود.

  هزینه کاشت مو به روش SUT- مزایا کاشت مو به روش SUT

  معمولا هزینه کاشت مو در افراد مختلف به میزان طاسی، تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت و کیفیت موهای اهدایی در منطقه بستگی دارد. هرچه فولیکول‌های بیشتری برای کاشت مورد نیاز باشد، هزینه کاشت مو بیشتر می‌شود. به عبارت دیگر هزینه کاشت مو علاوه بر روش کاشت مو به ویژگی‌های فردی نیز بستگی دارد. معمولا در جلسات قبل از عمل جراحی کاشت مو SUT، مقدار تقریبی فولیکول‌های مورد نیاز برای درمان ریزش مو در افراد مشخص شده و هزینه تقریبی آن اعلام می‌شود.

  ادامه مطلب  دکتر کاشت مو معتبر کجا بریم؟

  در کاشت مو SUT از تجهیزات پیشرفته استفاده می‌شود. استفاده از این تجهیزات و امکانات هزینه این نوع کاشت را افزایش داده است. ضمناً به دلیل دقت این روش، تعداد اعضای تیم جراحی نسبت به سایر روش‌ها بیشتر است. معمولا تیم جراحی کاشت مو در این روش حدود ۶ نفر می‌باشد. این نیز هزینه کاشت را افزایش می‌دهد.

  کلام پایانی

  در کلینیک تخصصی ماه زر تجربه پزشکان مجرب در کنار دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته باعث می‌شود لذت داشتن موهای طبیعی و زیبا را تجربه کنید. با مشاوره کارشناسان این مرکز بهترین روش کاشت مو برای شما انتخاب می‌شود.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  6 پاسخ

  1. سلام وقتتون به خیر. آیا کاشت ابرو در یک جلسه انجام میشه؟

   1. با سلام؛ بله کاشت ابرو در یک جلسه انجام می‌شود.

  2. سلام خسته نباشید
   پیرسینگ زبونم شکلش به روی زبونم فشار آورده و جاش افتاده ولی چون هنوز یک ماه نشده نمیتونم عوضش کنم و تقریبا هر روزم جاش داره عمیق تر میشه. مشکلی نداره؟ اگه پیرسینگو عوض کنم جاش میره؟ (حدود دو هفته دیگه باید عوض کنم)

  3. سلام خسته نباشین
   من می خوام در کلینیک شما کاشت ابرو انجام بدم مدت زمان ریکاوری کاشت ابرو چقدر هست؟ فرداش می تونم برم سره کار ؟

   1. کاشت ابرو در کلینیک ماه زر تنها در یک جلسه انجام می‌شود. شما نیاز دارید یک روز استراحت مطلق باشید و با رعایت مراقبت‌های لازم به زندگی روتین خود بازگردید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله مزایا کاشت مو به روش sut چیست؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)