۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

آیا بعد کاشت مو میشه رانندگی کرد؟

چرا رانندگی پس از کاشت مو ایمن نیست؟

چرا رانندگی پس از کاشت مو ایمن نیست؟

رانندگی بعد از کاشت مو؛ ایا بعد کاشت مو میشه رانندگی کرد؟ هر جراحی می‌تواند عوارض جانبی موقتی ایجاد کند که می‌تواند توانایی رانندگی شما را مختل کند و اگرچه کاشت مو یک جراحی بزرگ نیست، اما یک جراحی در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، نمی‌توانید بلافاصله رانندگی بعد از کاشت مو انجام دهید، زیرا ایمن نیست.

نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که ترمیم مو ۶ تا ۸ ساعت طول می‌کشد و شما باید در این مدت بیدار بمانید. بنابراین، تا زمانی که از اتاق عمل بیرون بیایید، خسته خواهید شد و رانندگی در حالی که احساس خواب آلودگی دارید می‌تواند عواقب بسیار جدی داشته باشد، به همین دلیل به شما توصیه می‌شود از آن اجتناب کنید.

رانندگی بعد از کاشت مو

ایا بعد از کاشت مو میتوان رانندگی کرد؟ رانندگی حداقل تا ۲۴ ساعت پس از کاشت مو توصیه نمی‌شود زیرا آرام بخش‌ها، بنزودیازپین‌ها، بی‌حسی موضعی و داروهای مسکن می‌توانند بر توانایی شما در رانندگی وسیله نقلیه (دوچرخه، اسکوتر یا ماشین) تأثیر بگذارند.

به منظور رانندگی ایمن، مغز شما باید بتواند به طور کامل روی کار در حال انجام تمرکز کند. شما باید هوشیار باشید و مراقب اطراف خود باشید. علاوه بر این، بر اساس تحقیقی در سال ۲۰۰۵ در تحقیقات تجربی مغز، کنترل بینایی-حرکتی به خوبی هماهنگ شده ضروری است.

اگر مدتی است که رانندگی می‌کنید، می‌دانید که تصمیم‌گیری سریع، به‌ویژه در شرایط اضطراری چقدر مهم است. گرفتن ترمز به موقع می‌تواند تفاوت را ایجاد کند.

اگر هر یک از این توانایی‌ها در اوج خود عمل نمی‌کند (که بعد از کاشت مو اتفاق می‌افتد)، یک قدم به عقب بردارید. زیرا نه تنها خود، بلکه اطرافیانتان را نیز به خطر خواهید انداخت.

به همین دلیل است که باید برای خود یک سرویس حمل و نقل ترتیب دهید. شما می‌توانید از همسفر، شریک، دوست یا یکی از اعضای خانواده خود بخواهید که بعد از جراحی شما را به خانه یا هتل شما برساند.

رانندگی بعد از کاشت مو

چرا رانندگی پس از کاشت مو ایمن نیست؟

در ادامه موضوع ” ایا بعد کاشت مو میشه رانندگی کرد “ و همانطور که در بالا ذکر شد، جراحی و داروها بر توانایی شما در رانندگی ایمن تأثیر می‌گذارد. اما بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه انجام این کار داشته باشیم.

۱. بنزودیازپین‌ها و رانندگی بعد از کاشت مو: بنزودیازپین‌ها که معمولاً به عنوان بنزو شناخته می‌شوند، داروهایی هستند که به کاهش اضطراب کمک می‌کنند. آنها همچنین آرام بخش‌های جزئی در نظر گرفته می‌شوند زیرا فعالیت مغز و بدن شما را کاهش می‌دهند.

قبل از کاشت مو، برخی از بیماران دچار اضطراب می‌شوند، به همین دلیل ممکن است این داروها برای آنها تجویز شود. این به بیمار کمک می‌کند تا در طول جراحی احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشد. در حالی که بنزودیازپین‌ها در طول جراحی مفید هستند، می‌توانند عوارض جانبی موقتی ایجاد کنند، این عوارض جانبی موقتی به شرخ زیر هستند.

 • خواب آلودگی
 • سبکی سر
 • گیجی
 • سرگیجه
 • مشکلات حافظه
 • دو دید
 • بی ثباتی

این فهرست کامل نیست و مصرف مزمن این داروها می‌تواند باعث مشکلات دیگری مانند کاهش تمرکز، اختلال در هماهنگی حرکتی و زمان واکنش ضعیف و غیره شود. برای مطالعه لیست کامل می‌توانید مطلب ” عوارض کاشت مو ” را مطالعه کنید.

به خاطر داشته باشید که این داروها همچنین ماهیچه‌های شما را شل می‌کنند، بنابراین در هنگام رانندگی نمی‌توانید به سرعت واکنش نشان دهید. در برخی از کشورها، رانندگی در حالی که تحت تأثیر بنزوها قرار دارد نیز غیرقانونی تلقی می‌شود (زیرا ممکن است هنگام رانندگی دچار اختلال شوید). بنابراین، به این دلایل، پس از مصرف بنزو نباید رانندگی کنید.

۲. بی‌حسی موضعی: در طی جراحی ترمیم مو، فولیکول‌های مو از پشت سر با استفاده از ابزار پانچ خارج می‌شوند. بعداً، این گرافت‌ها از طریق برش‌های کوچک در نواحی طاسی پوست سر کاشته می‌شوند. نیازی به گفتن نیست که اگر بیهوشی نباشد، این دردناک خواهد بود.

قبل از جراحی، بی حسی موضعی به شما داده خواهد شد. از آنجایی که جراحی فقط روی پوست سر انجام می‌شود (و این روش خیلی تهاجمی‌نیست)، بیهوشی عمومی‌به شما داده نخواهد شد. علاوه بر این، بی‌حسی موضعی پوست سر شما را بی‌حس می‌‌کند (در حالی که شما را بیدار نگه می‌دارد) به طوری که در حین انجام جراحی هیچ دردی احساس نکنید.

با این حال، بی حسی موضعی، طبق NHS، می‌تواند عوارض جانبی زیر را ایجاد کند.

 • تاری دید
 • سرگیجه
 • سردرد
 • تکان خوردن و لرزیدن
 • احساس بی حسی، گزگز یا گزگز

همچنین به شما توصیه می‌شود تا زمانی که اثرات بیهوشی از بین برود (که ممکن است چند ساعت طول بکشد) با احتیاط حرکت کنید. بعید است که بتوانید به زودی پس از جراحی رانندگی کنید. بنابراین، به این دلایل، بهتر است یک سرویس انتقال ترتیب دهید یا کسی شما را از مرکز پزشکی تحویل دهد.

۳. آرام بخش و رانندگی بعد از کاشت مو: برای کمک به آرامش و عدم احساس درد در طول کاشت مو، ممکن است آرام بخش نیز دریافت کرده باشید. این شما را ناکام نمی‌کند، به این معنی که همچنان هوشیار خواهید بود، اما کمتر احساس اضطراب خواهید کرد. با این حال، تا زمانی که داروهای آرام بخش را از بدن خود حذف نکنید (که ممکن است یک روز طول بکشد)، نباید رانندگی کنید. به این دلیل که می‌تواند عوارض جانبی زیر را ایجاد کند:

 • حالت تهوع
 • خواب آلودگی
 • تاری دید
 • احساس سنگینی یا سستی
 • سردرد

سوء مصرف مواد، آرام بخش‌ها می‌توانند زمان واکنش را کاهش دهند و باعث هماهنگی ضعیف شوند که رانندگی را بسیار خطرناک می‌کند.

علاوه بر این، می‌تواند تمرکز، همراه با توانایی شما در تقسیم توجه را مختل کند و تمرکز شما را بر رانندگی دشوار کند. آرام بخش‌ها نیز می‌توانند بر قضاوت شما تأثیر بگذارند. بنابراین، به این دلایل، پس از انجام کاشت مو نمی‌توانید (و نباید) رانندگی کنید.

۴. داروهای مسکن: بیهوشی از احساس درد در حین جراحی جلوگیری می‌کند، اما پس از از بین رفتن بی حسی موضعی، شروع به احساس درد خواهید کرد. برای مدیریت آن، جراح برای شما داروهای مسکن تجویز می‌کند. اکنون، طبق اعلام دانشکده پزشکی درد (FPM)، می‌توانید پس از مصرف داروهای مسکن رانندگی کنید تا زمانی که توانایی رانندگی شما مختل نشود. با این حال، اگر عوارض جانبی زیر را تجربه کردید، نباید فرمان را به دست بگیرید:

 • سرگیجه
 • خواب آلودگی
 • اختلال در عملکرد شناختی
 • عدم هماهنگی
 • مشکلات بینایی

FPM همچنین خاطرنشان می‌کند که خود درد می‌تواند رانندگی را برای شما دشوار کند. این می‌تواند بر حرکات فیزیکی شما تأثیر بگذارد و تمرکز را برای شما دشوار کند. بنابراین، برای شما ایمن تر است که بلافاصله پس از کاشت مو رانندگی نکنید.

ادامه مطلب  معایب کاشت مو به روش fut چیست؟

می‌توان بعد از کاشت مو به هتل یا خانه رفت؟

حتی اگر در نزدیکی کلینیک کاشت مو ما، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب زندگی می‌کنید، به دلیل عوارض جانبی احتمالی بنزودیازپین‌ها، بیهوشی، آرام بخش و مسکن‌ها، بلافاصله بعد از جراحی راه نروید.

علاوه بر این، اگر کلینیک در یک منطقه شلوغ از شهر واقع شده باشد، گرد و غبار زیادی ممکن است روی پیوندهای تازه پیوند شده شما بنشیند که می‌تواند خطر عفونت را افزایش دهد و اگر شروع به عرق کردن کردید، می‌توانید گرافت‌های خود را در حالی که در معرض خطر عفونت قرار می‌دهید جدا کنید.

اینطور نیست که بعد از کاشت مو نتوانید راه بروید. می‌توانید (در واقع، تشویق می‌شوید)، اما باید یک پیاده‌روی کوتاه و سبک باشد تا عرق نکنید یا خود را خسته نکنید. اما در حالی که از کلینیک خارج می‌شوید، بهتر است با ماشین به محل اقامت خود برگردید. تمامی این موارد را می‌توانید در مطلب ” مراقبت های بعد از کاشت مو ” نیز مطالعه کنید. همچنین مشاورین ما آماده ارائه راهنمایی های لازم به شما عزیزان هستند.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  کلام پایانی

  داروهایی که قبل از کاشت مو تجویز می‌شوند می‌توانند توانایی شما در رانندگی را مختل کنند، بنابراین باید حداقل ۲۴ ساعت پس از آن از رانندگی اجتناب کنید. رانندگی در شرایطی که تحت تأثیر داروهای قانونی و تجویزی هستید نیز غیرقانونی است.

  به همین دلیل است که ترتیب دادن خدمات حمل و نقل بسیار ایمن تر است، ما در کلینیک ماه زر می‌توانیم این کار را برای شما انجام دهیم، یا اینکه شخصی بیاید شما را تحویل بگیرد و فقط مراقب باشید در حین سوار شدن سر خود را به سقف ماشین نزنید، این نیز برای پیوندهای شما خوب نیست.

  جستجو مرتبط کاربران:

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  8 پاسخ

   1. دوست عزیز کاشت مو بدون جراحی هم در مرکز ما انجام می‌شود.

  1. سلام ببخشید من اگر هر سه روز تیغ بزنم آیا بعدا ریشم خراب میشه ؟ یعنی به جهت رشد ریش تاثیر داره ؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا بعد کاشت مو میشه رانندگی کرد؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  روش‌های کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه