۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

چرا کاشت مو در ایران افزایش است؟

چرا کاشت مو در ایران افزایش است؟

چرا کاشت مو در ایران افزایش است؟

افزایش کاشت مو در ایران چه علتی دارد؟ ایرانی‌هایی که برای کاشت مو به کلینیک‌های مختلف مراجعه می‌کنند، باید در انتخاب بهترین مرکز کاشت مو در ایران دقت کنند. مردان و زنان اهل ایران در سال ۲۰۲۳ میل بسیار زیادی به سمت کاشت مو دارند و روزانه چند صد عمل کاشت مو در ایران انجام می‌شود. علاوه بر این که هزینه‌های سال ۱۴۰۲ در ایران افزایش پیدا کرده است، توصیه می‌کنیم تا برای افزایش کیفیت و نتیجه، به پزشک معتبر همانند پزشکان کلینیک ماه زر مراجعه کنید.

چرا کاشت مو در ایران افزایش است؟

کاشت مو در ایران یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی می‌باشد که امروزه افراد زیادی را به خود جذب نموده است و به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارد اکثر افراد تمایل به انجام آن در بهترین مرکز کاشت مو دارند. به طور کلی باید گفت داشتن موهای زیبا و سالم در زیبایی اشخاص تاثیر بسزایی دارد و این زیبایی بخصوص در بانوان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

متاسفانه امروزه دلایل عدیده ای برای ریزش مو وجود دارد که موی افراد به مرور زمان ریخته و از زیبایی آن‌ها کاسته است. اما باید گفت این افراد راه‌های زیادی را برای جبران این ریزش امتحان نموده اند از روش های سنتی و خانگی گرفته تا داروهای شیمیایی اما متاسفانه نه تنها نتیجه ای نگرفتند. بلکه بدتر این ریزش مو تشدید شده است.

چرا کاشت مو در ایران

نکته‌ای که حائز اهمیت است این می‌باشد که امروزه علم و فناوری دائما در حال پیشرفت روز افزون می‌باشد؛ لذا این افراد نباید نگران باشند چرا که با ابداع و کشف روش های نوین به راحتی این مشکلات قابل حل میباشد. به همین دلیل کاشت مو بدون جراحی در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

ابتدا امر بهتر است به این موضوع اشاره کنیم که اصلا چرا افراد دچار ریزش مو میشوند؟

امروزه و در دنیایی که صنایع شیمیایی زیاد شده است ریزش مو یکی از معضلاتی میباشد که بیشتر مردم با آن روبرو هستند. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که روزانه ریزش بین ۵۰تا۱۰۰تار مو یک امر طبیعی بوده و ریزش مو تلقی نمیشود . پس اگر مقدار ریزش مو از این مقدار بیان شده بیشتر شد یک امر غیر طبیعی بوده و باید پیگیری شود.به طور کلی د لایل ریزش مو افراد به شرح زیر است:

کاشت مو در ایران

 • استرس
 • مشکلات تیروئیدی و هورمونی
 • کاهش وزن ناگهانی و رژیم غیر اصولی
 • استفاده مداوم از برخی از داروهای شیمیایی
 • عدم مراقبت درست از مو نظیر کشیدن بیش از حد استفاده از سشوار و … .

تمامی موار  بیان شده از شایع ترین دلایل ریزش مو بوده و باید گفت که این امر محصور به این موارد نبوده و موارد ذکر شده صرفا جنبه تمثیلی دارد . چرا که علت های دیگر نیز وجود دارد برای مثال بسیاری از افراد به دلیل ارثی دچار ریزش مو میشوند با خیلی از افراد بخصوص بانوان به دلیل کمبود آهن مو سرشان میریزد.

حال که با دلایل ریزش مو آشنا شدید ممکن است این سوال برایتان مطرح شود چگونه میتوان این مشکل را حل نمود و زیبایی را به فرد بازگرداند؟

کاشت مو برای حل مشکل ریزش!

کاشت مو در ایران یکی از بهترین گزینه های پیش روی این افراد میباشد چرا که با اینکار ظاهر مو‌ها طبیعی بوده و مهمتر آنکه به پوست سر آسیبی وارد نمیشود زیرا همه چیز در آن طبیعی میباشد.

افزایش کاشت مو در ایران 2022

از گذشته های دور تا کنون کاشت مو انجام میشده است. اما با این تفاوت که در گذشته کاشت مو به وسیله عمل های سنگین و  نامنظم و همچنین بدون کیفیت انجام میشده که در عین حال دارای مدت زمان طولانی بوده و بدتر از همه اینها دارای  عوارض زیاد و هزینه های گزاف بوده است.  و در نهایت پس از عمل آسیب های جبران ناپذیری وارد میشده است.اما باید گفت که این روند ادامه نداشته و خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی این قبیل مشکلات حل شده و عمل کاشت مو به بهترین شکل ممکن و با کمترین عارضه انجام میشود.

شاید بتوان گفت دلیل افزایش کاشت مو در ایران به دلیل افزایش ریزش مو، وجود روش‌های نوین و متدهای جدید و تمایل ایرانیان به زیبایی هر چه بیشتر باشد.

بهترین روش کاشت مو در ایران

افزایش کاشت مو ایران و درخواست های بیشتر و همچنین پیشرفت علم و تکنولوژی رفته رفته روش‌های سنتی و قدیمی جای خود را به جدیدترین روش‌ها دادند. به طور کلی باید گفت که کاشت مو در ایران به  روش‌های متعددی انجام میشود و محدود به یک روش نبوده لذا در ادامه روش های متعدد کاشت مو در ایران را برای شما ارائه خواهیم داد و همچنین بهترین روش نسبت به سایر روش ها را بیان خواهیم نمود.

 • روش نوین RHT:

جهت انجام کاشت مو به روش RHT دو نوع ربات کاشت مو وجود دارد که با هم از نظر تکنولوژی مورد استفاده تفاوت دارند. هر دو ربات از فناوری‌های دیجیتال جدید جهت شناسایی، انتخاب و برداشت گرافت‌ها از ناحیه انتخابی برداشت مو و انجام میکروگرافت استفاده می ‌نمایند. گرافت‌های استخراج ‌شده دارای طولی حدود یک میلی‌ متر می‌ باشند. در نهایت بدلیل تمام اتوماتیک بودن روش کار، تمامی گرافت‌های برداشته شده سالم می‌باشند و می ‌توان آن‌ها را با شانس رشد مجدد بیش از ۹۷٪ دوباره کاشت کرد.

ادامه مطلب  RHT در ایران
 • روش fut:

یکی از روش‌هایی که با افزایش کاشت مو در ایران محبوبیت زیادی پیدا کرد کاشت مو به روش fut بود. در این روش یک فلپ یا نوار از پشت سر برداشته میشود و حد فاصل آن از گوش راست تا گوش چپ می‌باشد. در این قسمت برش زده موهای لازم جداسازی و برداشته شده و سپس کاشت می‌شود.

همانطور که هر عمل زیبایی عوارض متعددی دارد کاشت مو نیز مستثنا نبوده و دارای عوارض کاشت مو میباشد برای مثال در مدل fut عوارضی چون بیهوشی جای زخم و … وجود دارد اما نکته ای که قابل توجه می‌باشد این است که جای زخم به مرور زمان از بین خواهد رفت.

 • روش fit:

در روش دوم کاملا متفاوت از روش قبل انجام میشود در این روش که اصطلاحا به ان کاشت مو به روش FIT میگویند برش و برداشت فلپ وجود ندارد منتها از عوارض بسیار بالایی مثل درد، خونریزی شدید، ، حالت مصنوعی برخوردار است و همچنین دوران نقاهت آن طولانی مدت بوده و لذا افراد کمی تمایل به این روش دارند.

ادامه مطلب  مراقبت های بعد از کاشت مو
 • روش bht:

سومین روشی که برای کاشت مو در ایران مورد استفاده قرار میگیرد و نسبت به روش fit مناسبتر بوده و همچنین توجه پزشکان و افراد بیشتری را به خود جلب نموده است کاشت مو به روش BHT می‌باشد که باید گفت در این متد کاشت مو به جای برداشت مو از پشت سر و فلپ مو(مانند روش اول) از موهای سایر نواحی بدن مانند کمر، سینه، ران ها و هر جای دیگر که مو قابلیت برداشت را داشته باشد برداشت و در محل مورد نظر کاشت میشود.

در این روش نیز مانند روش اول عارضه خاصی برای آن ارائه نشده است و اگر عارضه ای وجود داشته باشد در کوتاهترین زمان ممکن و با مرور زمان این مشکل حل میشود مثل جای زخم.

 • روش sut:

کاشت مو در ایران امروزه با متدهای پیشرفته انجام میشود که یکی از معروفترین و به روز ترین این روش هاSUTمیباشد.این روش نسبت به سه روش فوق الذکر نیاز به بیهوشی نداشته و همچنین عارضه ای مانند جای زخم در آن وجود ندارد.در این روش برداشت مو از طریق دستگاه انجام شده و کاشت آن از طریق دستی انجام میشود.

به طور کلی مزایایی که باعث افزایش کاشت مو در ایران با این روش شد و کاشت مو به روش sut از سایر روش‌ها متمایز کرد، به شرح زیر است:

 • این روش به بیهوشی نیاز ندارد.
 • جای زخم باقی نمیماند
 • در کوتاهترین زمان ممکن و در کمترین جلسات انجام میشود.
 • این روش ترکیبی از روش دستی و دستگاه بوده لذا نتایج بهتری به همراه خواهد داشت.
ادامه مطلب  بهترین روش کاشت مو با مزایای 8 گانه

قیمت کاشت مو در ایران

به طور کلی باید گفت که این کار به شرایط متعددی بستگی دارد برای مثال پزشک شما و همچنین مهارت او در قیمت نهایی تاثیر دارد علاوه بر مهارت تیم پزشکی یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده هزینه کاشت مو تعداد گرفت های پیوند زده شده در سطح سر میباشد.از دیگر عوامل موثر در قیمت کلینیک شما می‌باشد. به طور کلی باید گفت که امروزه کاشت مو در ایران با توجه به متدهای پبشرفته به راحتی قابل اعمال است.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

6 پاسخ

 1. شما برای تقویت ابروی کاشته شده چی پیشنهاد میکنید؟

 2. حدود قیمت لیفت صورت در کلینیک شما چقدر است؟

 3. کمرم شکست از درک این همه مطلب واقعا ممنونم ازتون😂✋

 4. سلام و خسته نباشید
  تزریق ژل لب در دوران شیردهی عوارضی برای کودک خواهد داشت؟ من در دوران بارداری خواستم تزریق را انجام بدم اما منصرف شدم و الان میخواستم بعد از بارداری تزریق رو انجام بدم. ممنون میشم راهنمایم کنید.

 5. با درود و احترام
  آیا این روش برای اشخاصی که دارای نقص سیستم ایمنی هستند ضرری ندارد؟

 6. من الان 26 سالمه. بالاخره می توانم کاشت مو انجام بدم یا نمی تونم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله چرا کاشت مو در ایران افزایش است؟

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه قبل و بعد کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو