۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

بعد کاشت ابرو میتوان ابرو را رنگ کرد؟

بعد کاشت ابرو میتوان ابرو را رنگ کرد

بعد کاشت ابرو میتوان ابرو را رنگ کرد

بعد کاشت ابرو میتوان ابرو را رنگ کرد؟ کاشت ابرو به یکی از اولین گزینه‌ها برای بازیابی تراکم ناحیه تبدیل شده است. این امر عمدتا به دلیل نتایج طبیعی و دائمی‌است که این تکنیک ارائه می‌دهد. برای دستیابی به بهترین نتایج، رعایت یک روند بهبودی خوب ضروری است که در طی آن شک و تردیدهای متعدد ایجاد می‌شود. در ادامه به بررسی یکی از آنها می‌پردازیم، بعد کاشت ابرو میتوان ابرو را رنگ کرد؟

مقدمه‌ای بر کاشت ابرو

قبل از بررسی امکان رنگ کردن ابرو بعد از کاشت بهتر است کمی در ارتباط با این خدمت و مشکلات کاشت ابرو صحبت کنیم! در خدمت کاشت ابرو پزشکان متخصص مو فولیکول‌ها را از ناحیه اهدا برداشت کرده و در ناحیه ابرو می‌‌کارند. این روش به علت استفاده از فولیکول‌های بیمار، طبیعی بوده و شما می‌‌توانید به اصلاح آن نیز بپردازید. همچنین کاشت ابرو دائمی‌بوده و مانند روش‌های تاتو و‌هاشور نیاز به تمدید ندارد. مراحل این روش بی‌نظیر به شرح زیر می‌‌باشد.

۱. در مرحله اول از کاشت ابرو متخصصین شروع به بررسی ابروهای بیمار کرده و در نهایت با توجه به موهای ابرو و صورت بیمار به طراحی بهترین مدل ابرو برای او می‌پردازند. این مرحله معمولاً پیش از جلسه کاشت انجام می‌شود. بهترین محل برای برداشت فولیکول‌ها نیز در این مرحله انتخاب می‌شود.

۲. مرحله دوم از کاشت ابرو در جلسه درمان انجام می‌شود. در این مرحله پزشک به برداشت فولیکول‌ها از نواحی انتخاب شده در مرحله قبل می‌پردازد. این برداشت می‌تواند به روش‌های مختلف انجام شود که بهترین آن برداشت فولیکول‌ها به صورت واحدهای مجزا می‌باشد.

۳. آخرین مرحله، مرحله کاشت می‌‌باشد. در این مرحله پزشک با ایجاد برش‌هایی روی ابرو بستر کاشت فولیکول‌ها را فراهم می‌کند. این برش‌ها بسیار ظریف بوده و پس از رشد ابروها اثری از آن‌ها باقی نخواهد ماند. کاشت فولیکول‌ها باید با میکروسکوپ و دقت بسیار زیادی انجام شود.

اهمیت بهبودی خوب بعد کاشت ابرو

همانطور که قبلا ذکر کردیم، برای تضمین موفقیت نتایج و به حداقل رساندن عوارض احتمالی، رعایت یک دوره خوب پس از عمل ضروری است. برای این کار باید یک سری فاکتورها را در نظر بگیریم که در هر صورت تیم پزشکی ما پس از ترک جراحی با شما درمیان خواهد گذاشت. مراقبت بعد از کاشت ابرو شامل موارد زیر می‌باشد.

 • پیوندها را دستکاری نکنید: در روزهای اول پس از کاشت ابرو، پوسته‌ها ظاهر می‌شوند، مهم است که آن‌ها را بیرون نکشید یا به شدت با آنها برخورد نکنید. با شستشوها و درمان‌هایی که در کلینیک انجام می‌دهیم، از بین می‌روند.
 • منطقه را تمیز نگه دارید: تمیز نگه داشتن ناحیه پیوند ضروری است تا ناحیه پیوند عفونی نشود. برای این کار باید ابروها را با شامپو فوم بشویید همانطور که تیم پزشکی در کلینیک به شما توضیح خواهند داد.
 • اجتناب از ورزش: تعریق بیش از حد می‌تواند به ناحیه پیوند آسیب برساند و باعث فولیکولیت شود. این موضوع می‌تواند بقای ایمپلنت‌ها را در معرض خطر قرار دهد، بنابراین مهم است که در ماه اول از ورزش اجتناب کنید. در مورد ورزش با شدت سبک که شامل تعریق نمی‌شود، می‌توانیم ۱۵ روز پس از مداخله آن را از سر بگیریم.
 • ابروها را رنگ نکنید: همانطور که بعد از کاشت ابرو تا یک سال بعد از عمل نمی‌توانیم ابروها را رنگ کنیم، آرایش هم توصیه نمی‌شود. با این حال، می‌توانیم بعد از کاشت ابروها را بعد از ماه اول آرایش کنیم، اگرچه همیشه توصیه می‌کنیم کمی‌بیشتر صبر کنید تا عوارض به حداقل برسد.

بی توجهی به این دستورالعمل‌ها می‌تواند تمام تلاش‌ها و هزینه‌های شما را به خطر بیندازد.

مراقبت پس از کاشت ابرو از اهمیت بالایی برخوردار است و رعایت آن موجب موارد زیر می‌گردد:

 • افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن و در نتیجه تسریع در بهبود زخم.
 • سرعت بخشیدن به ریکاوری بدن.
 • جلوگیری از شدت عوارض.
 • حفظ نتایج کاشت ابرو.

پس از جراحی کاشت ابرو، فردی که تحت عمل قرار می‌گیرد دوره نسبتاً راحتی خواهد داشت که در طی آن فقط رعایت نکاتی ضروری است. اگر به شرایط خاصی از پیوند و کاشت ابرو توجه کنیم، خواهیم دید که این روش نتایج دائمی‌خواهد داشت. این بدان معنی است که با مراقبت و نگهداری مناسب، کاشت ابرو طبیعی چهره ما را برای سال‌های آینده زیبا می‌کند. بنابراین، پس از کاشت ابرو طبیعی چه باید کرد.

هرگز خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید: یکی از مهم ترین توصیه‌های بعد از کاشت ابرو، پرهیز از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید است. فولیکول‌های تازه پیوند شده در روزهای اولیه بسیار ضعیف هستند و اشعه‌های مضر خورشید می‌تواند به آنها آسیب برساند. به همین دلیل توصیه می‌شود تا حد امکان دوره نقاهت را در خانه سپری کنید. اگر مجبور به بیرون رفتن هستید، حتما از کلاه‌های لبه پهن استفاده کنید.

از تماس آب با ابروها خودداری کنید: تماس آب با ابروها در هفته اول می‌تواند تمام تلاش شما را به خطر بیندازد. بنابراین تا چند روز پس از کاشت ابرو هرگز صورت خود را نشویید و به دستشویی نروید.

به ابروها فشار وارد نکنید: از آنجایی که ابروهای تازه کاشته شده هنوز با محیط جدید خود سازگار نشده و بسیار شکننده هستند، هرگز نباید تحت فشار قرار گیرند. هر نوع فشاری مانند خاراندن ناحیه پیوند شده یا بی احتیاطی در هنگام شستشو می‌تواند به فولیکول‌های جدید آسیب برساند. حتی زمانی که متخصص به شما اجازه می‌دهد ابروهای خود را بشویید، نباید حوله را روی موهای ابرو بمالید.

برای مدتی از استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی و شیمیایی خودداری کنید: یکی دیگر از مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو طبیعی، ممنوعیت استفاده از محصولات آرایشی و شیمیایی تا بهبودی کامل است. یکی از مهمترین موارد خودداری از رنگ کردن ابرو به مدت یک ماه پس از کاشت است. پس از دوره نقاهت، می‌توانید به استفاده از محصولات مورد نظر خود بازگردید. با این حال، پس از این مدت همچنان لازم است با پزشک خود مشورت کنید.

از سیگار کشیدن و نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید: در طول دوره مراقبت پس از کاشت ابرو، توصیه می‌شود هرگز افراط در مصرف سیگار و نوشیدنی‌های الکلی نداشته باشید. پرهیز از مصرف این مواد به خصوص در هفته اول الزامی‌است زیرا هر دو می‌توانند سلامت ابروهای کاشته شده را به خطر بیندازند و دوره نقاهت شما را طولانی کنند. تنباکو سطح اکسیژن خون را کاهش می‌دهد و باعث کمبود اکسیژن در فولیکول‌های پیوند شده می‌شود، در حالی که الکل خون را رقیق می‌کند و بهبود زخم را به تاخیر می‌اندازد.

رنگ ابرو بعد کاشت ابرو

رنگ کردن ابرو بعد از کاشت ممکن است؟

در پاسخ به این سؤال که بعد کاشت ابرو میتوان ابرو را رنگ کرد؟ باید گفت یکی از مزایای روش کاشت ابرو امکان رنگ کردن موهای کاشته شده می‌‌باشد. نکته قابل توجه درباره رنگ کردن ابروها بعد از کاشت زمان انجام آن می‌باشد. به طور کلی هدف اصلی بعد از کاشت ابرو، مراقبت از فولیکول‌های کاشته شده می‌‌باشد. از آنجایی که رنگ مو دارای مواد شیمیایی است، رنگ کردن ابروها در زمان نامناسب می‌تواند باعث آسیب دیدن فولیکول‌ها در محل کاشت شود.

بهترین زمان رنگ کردن ابرو بعد از کاشت

همانطور که توضیح داده شد یکی از مهمترین مزایای کاشت ابرو نسبت به دیگر روش‌های فرم دهی به ابرو مانند تاتو و‌هاشور، امکان رنگ کردن ابروها بعد از کاشت می‌‌باشد. اما چه مدت بعد از کاشت ابرو می‌توان رنگ کرد؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت بهترین زمان برای رنگ کردن ابروها یک سال بعد از کاشت می‌باشد. در طول این مدت فولیکول‌های کاشته شده هنوز به استحکام کافی نرسیده و مواد شیمیایی موجود در رنگ مو می‌تواند باعث آسیب دیدن آن‌ها شود. همچنین عوارض ناشی از جراحی پس از یک ماه به طور کامل از بین رفته و حساسیت ناحیه کاشت برطرف می‌شود. رنگ موها دارای مواد شیمیایی مانند پراکسیدها هستند و قرار گرفتن فولیکول‌های تازه کاشت شده در معرض این مواد، می‌تواند مشکلات بسیاری را به همراه داشته باشد.

رنگ کردن قبل از کاشت ابرو

با اینکه کاشت ابرو یک روش بی خطر برای رفع مشکل ریزش و تراکم ابروها است اما به هر حال یک روش جراحی محسوب می‌‌شود که نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد. شما برای مشاهده نتایج کامل کاشت باید تا یکسال بعد از جراحی صبر کنید. فولیکول‌های کاشته شده در طول این مدت باید به خوبی مراقبت شوند. در صورت عدم رعایت این مراقبت‌ها نتایجی غیرطبیعی را به همراه خواهد داشت. این مراقبت به این معنا نیست که در طول این مدت شما نمی‌توانید ابروهای خود را رنگ کنید. بلکه شما باید بدانید چه مدت بعد از کاشت ابرو می‌توان رنگ کرد؟ به طور کلی رنگ کردن موها قبل و بعد از کاشت از مراقبت‌هایی است که باید برای کاشت ابرو رعایت کنید. ناحیه اهدا و ناحیه گیرنده نباید قبل از کاشت ابرو رنگ شوند. ناحیه اهدا بخشی از پوست سر است که فولیکول‌ها از آن برداشت شده و ناحیه گیرنده ابروها هستند. رنگ کردن این دو ناحیه پیش از عمل کاشت ابرو می‌تواند روی جراحی تأثیر منفی بگذارد. رنگ ابروها و انتخاب فولیکول‌های همرنگ با ابروها از مهمترین مسائل در طبیعی شدن نتایج کاشت می‌باشد.

رنگ کردن ابرو بعد کاشت

عوارض کاشت ابرو و رنگ کردن

کاشت ابرو یک روش جراحی است و دوران نقاهت آن با عوارضی همراه می‌‌باشد. از عوارض کاشت ابرو می‌‌تواند به قرمزی و التهاب ناحیه کاشت اشاره کرد. این عارضه معمولاً یک هفته بعد از عمل از بین می‌رود. رنگ کردن ابرو در طول این مدت می‌‌تواند باعث افزایش این عارضه و بروز مشکل در بیمار شود. همچنین مواد شیمیایی موجود در رنگ مو تأثیر بسیار زیادی روی فولیکول‌ها دارند. از آنجایی که فولیکول‌ها پس از کاشت ضعیف هستند، احتمال ریزش آن‌ها بعد از رنگ کردن بسیار زیاد است. توجه داشته باشید رنگ کردن ابروها و یا محل برداشت قبل از جراحی، می‌تواند باعث تفاوت رنگ موهای کاشته شده با موهای ابرو شود.

ممنوعیت محصولات آرایشی و بهداشتیبعد کاشت ابرو میتوان ابرو را رنگ کرد

استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی برای مدتی مجاز نمی‌باشد! استفاده از محصولات آرایشی ممکن است ناحیه تحت درمان را آلوده کرده و باعث عفونت شود. بنابراین تا زمانی که پزشک اجازه نداده است از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید.

انجام مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو تاثیر بسزایی در دوام و استحکام ابرو بعد از کاشت دارد. این شامل استفاده منظم از داروهای تجویز شده، پیروی از یک رژیم غذایی، تمیز و مرتب نگه داشتن ابروها و استفاده از روغن‌های طبیعی و سرم‌های خاص ابرو مانند Cerita است. سرم تقویت کننده سریتا یکی از محصولات ساخت کشورمان است که پس از کاشت ابرو به راحتی قابل استفاده است. این سرم ریشه‌های موی تازه کاشته شده را تقویت می‌کند و با تامین مواد مغذی به سلول‌ها به طور موثر از رشد آنها حمایت می‌کند. این محصولات به دلیل ترکیبات طبیعی و گیاهی برای افرادی که اخیراً تحت عمل کاشت ابرو قرار گرفته اند توصیه می‌شود.

ادامه مطلب  خواص روغن آرگان برای ابرو

کلام پایانی

برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن پس از کاشت ابرو، باید حساسیت‌های خاصی را در نظر گرفت. انتخاب یک کلینیک معتبر و مجهز و یک پزشک متخصص و مجرب از جمله این موارد است. با این حال، یکی دیگر از جنبه‌های مهم که اغلب توسط افراد نادیده گرفته می‌شود، دستورالعمل‌های مهم مراقبت پس از کاشت ابرو است.

در مورد اینکه آیا بعد از کاشت ابرو می‌توان ابروها را رنگ کرد، تا زمانی که یک سال از مداخله نگذشته باشد، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. تا ۶ ماه اول شروع به دیدن مو نخواهیم کرد و در این صورت بهتر است برای جلوگیری از عوارض احتمالی تا پایان کامل روند بهبودی صبر کنیم. از همان سال می‌توانیم ابروها را رنگ آمیزی کنیم و آنها را به سلیقه و بدون هیچ گونه ناراحتی آرایش کنیم.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره بیشتر در خصوص رنگ کردن ابرو بعد از کاشت، شستشو بعد از کاشت ابرو و سایر سوالات خود از طریق فرم مشاوره زیر اقدام کنید. مشاورین ما در مرکز کاشت، معتبرترین مرکز کاشت ابرو شهرک غرب در اسرع وقت با شما عزیزان تماس خواهند گرفت.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  12 پاسخ

  1. قت بخیر. ایا میشه با لیزر اندولیفت چربی تزریق شده زیر چشم رو تخلیه کرد؟

   1. باید با مشاورین مرکز تزریق چربی ما صحبت کنید.
    02191002555

   1. باید با مشاورین مرکز لیزر و پوست ما تماس بگیرید.
    اطلاعات تکمیلی را در وبسایت لیزر به نشانی https://drtattoo.co/ مطالعه کنید.

  2. جز برترین مرکزهایی هستین ک هم خدمات هم پرسنل هاشون بی نظیرند

   1. اصلی‌ترین هدف ما ارائه خدمات با کیفیت به شما عزیزان است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله بعد کاشت ابرو میتوان ابرو را رنگ کرد؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو