۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

یکی از بهترین راه های افزایش اعتماد به نفس، از بین بردن طاسی و کاشت مو است. کاشت مو در بهترین مرکز کاشت مو در تهران باعث می‌شود مو های سر به حالت طبیعی رشد داشته باشند. از این رو، استقبال مردم در سالیان اخیر از این عمل بسیار زیاد شده است.

البته، کاشت مو نیز مانند بسیار از عمل های دیگر نیازمند دانستن برخی نکات مراقبتی برای پس از کاشت است. در این مقاله، قصد داریم به بیان علت بروز و نحوه درمان یکی از شایع ترین عارضه های پس از کاشت موی سر بپردازیم که قرمز شدن پوست سر است.

تقریبا همه عمل های تهاجمی، دارای عوارضی هستند که اجتناب ناپذیرند. فقط باید برای آن ها آماده باشید و بدانید چگونه آن ها را به بهترین و سریع ترین شکل ممکن بهبود ببخشید.

درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

قرمز شدن پوست سر پس از کاشت نیز، یک عارضه کاملا طبیعی است. ممکن است برای همه افرادی که کاشت مو انجام داده اند پیش بیاید. بنابراین اگر پس از کاشت به این عارضه دچار شدید، نگران نشوید. برخی افراد فکر می‌کنند که زمانی که چنین اتفاقی برایشان می‌افتد. به معنی مهارت نداشتن پزشک متخصص آن ها و یا جواب ندادن عمل کاشت مو بدون جراحی روی آن ها بوده است. چنین تصوری کاملا اشتباه است و قرمز شدن پوست سر پس از کاشت مو یک امر صد در صد طبیعی است. به هیچ عنوان جای استرس و نگرانی وجود ندارد.

از دیگر عوارض کاشت مو که ممکن است پس از عمل کاشت مو برای افراد رخ بدهند. عبارتند از: پوسته پوسته شدن سر پس از کاشت مو، خون ریزی سر، تورم سر پس از پیوند مو، ایجاد احساس درد و کوفتگی در سر، سکسکه، خارش کف سر و …

جالب است بدانید تمام این موارد پس از مدت زمان کمی از بین می‌روند. در ادامه این مقاله، به طور تخصصی علت قرمز شدن پوست سر پس از کاشت و نحوه کمک به بهبود سریع آن را بیان خواهیم کرد.

علت قرمزی پوست سر پس از انجام عمل کاشت مو

علت اصلی بروز قرمزی روی پوست سر بعد از کاشت مو، پیوند خوردن فولیکول های مو و طی کردن روند بهبودی توسط آن ها است. در عمل کاشت مو، مو های سر از یک ناحیه اهدا شونده برداشته می‌شوند. حال این برداشت مو ها با توجه به نوع عمل کاشت مو، می‌تواند به صورت تار به تار و دانه به دانه باشد. و یا به صورت نواری از قسمت های پرپشت مو ها استخراج شود.

ادامه مطلب  انواع کاشت ابرو طبیعی (جدیدترین متد)

سوزن های بسیار کوچک، اطراف فولیکول های مو را سوراخ می‌کنند. از این طریق، فولیکول های مویی را استخراج می‌کنند. این موضوع، باعث می‌شود پوست سر خونریزی داشته باشد. سپس فولیکول های برداشت شده (که هر کدام از آن ها از یک تا چهار تار مو تشکیل شده اند) به قسمت طاس سر انتقال داده می‌شوند.

زخم هایی که در اثر برداشت فولیکول مو ایجاد شده اند. پس از عمل کاشت ممکن است به شکل دلمه یا پوسته پوسته یا قرمزی یا تورم دیده شوند. البته این قرمزی پس از مدتی و با شستشوی مناسب و عمل به نکات مراقبتی بعد از عمل کاشت مو از بین خواهد رفت.

قرمزی پوست سر چه زمانی از بین می‌رود؟

خیلی افراد تصور می‌کنند که قرمز شدن پوست سر، می‌تواند نشان دهنده بیماری، عفونت و یا در کل نشانه یک امر خطرناک باشد. اما با خواندن مطالبی که در بالا گفته شد، مشخص می‌شود که چنین موضوعی صحیح نیست. این امر کاملا عادی و نرمال است و برای اکثر افراد اتفاق می‌افتد. افرادی که پوست تیره تری دارند، ممکن است تا سه هفته متوجه قرمز شدن پوست سر خود شوند. پس از سه هفته این قرمزی از بین خواهد رفت. البته در افرادی که رنگ پوست آن ها روشن تر است این مدت اندکی طولانی تر است. ممکن است تا پنج هفته نیز به طول بیانجامد.

البته، بازگشت کامل پوست سر به حالت طبیعی ممکن است تا سه ماه طول بکشد. در برخی افراد حتی مشاهده قرمزی تا ۱۸ ماه پس از کاشت مو نیز مشاهده شده است.

این موضوع ممکن است باعث شود برخی افراد فکر کنند که قرمزی پوست سر پس از کاشت مو، دائمی است. در حالی که چنین موضوعی به هیچ عنوان درست نیست. این عارضه تا دو ماه بعد از عمل کاشت، تقریبا از بین خواهد رفت. شاید تنها نشانه هایی خفیف روی سر وجود داشته باشد که آن هم پس از گذشت مدت زمان بیش تر از بین خواهد رفت. البته، در صورتی که به طور ناگهانی با افزایش قرمزی پوست سر خود رو به رو شدید حتما این موضوع را با پزشک متخصص خود مطرح نمایید. چرا که افزایش ناگهانی قرمزی پوست سر می‌تواند نشانه عفونت باشد.

ادامه مطلب  علت اینکه ریزش مو در تابستان بیشتر میشود در چیست؟

سیستم بدنی خود افراد نیز تا حد زیادی در زمان از بین رفتن قرمزی پوست سر تعیین کننده است. بعضی افراد حساسیت بسیار زیادی دارند که در این افراد این قرمزی مدت زمان بیش تری به طول می‌انجامد. تغذیه نامناسب، شرایط محیطی ناسازگار، اضطراب و استرس نیز از دیگر مواردی هستند که باعث می‌شوند مدت زمان بهبودی قرمزی پوست سر طولانی تر شوند.

به غیر از قرمز شدن پوست سر، پس از چند هفته، خارش پوست سر نیز به وجود خواهد آمد. حتی این خارش ممکن است ۴ روز پس از کاشت به سراغ شما بیاید. که در اثر خوب شدن پوست سر و بهبود فولیکول های مو است. خاراندن پوست سر و چنگ زدن به آن، می‌تواند نتیجه کاشت موی شما را کاملا از بین ببرد. پس به شدت از لمس زیاد پوست سر خود خودداری کنید.

درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

اگرچه قرمزی پوست سر می‌تواند به مرور زمان از بین برود. اما اکثر مراجعین کاشت مو، دوست دارند با انجام مراقبت های بعد از عمل، به تسریع بهبود خود کمک کنند. و البته با عمل به نکات مراقبتی، نتیجه نهایی نیز بهتر می‌شود.

راهکار هایی که در ادامه ذکر می‌کنیم، می‌توانند به کاهش التهاب و تسریع بهبود زخم ها، پوسته پوسته های سر و قرمزی پوست سر کمک کنند. البته، در صورتی که به کلینیک سعادت آباد مراجعه کرده باشید، تمامی نکات توسط پزشک متخصص به شما انتقال داده می‌شوند. ولی در ادامه نیز این نکات را ذکر کرده ایم.

برای بهبود هر چه سریع تر قرمزی پوست سر این نکات را رعایت کنید:

 • پس از کاشت مو، چند بار در روز از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • پس از کاشت مو، بهتر است تا چند روز به صورت نیمه نشسته بخوابید. یا اگر این کار برای شما خیلی سخت است، سعی کنید طاق باز بخوابید. خوابیدن روی صندلی به جای تخت می‌تواند تاثیر زیادی در تسریع بهبود قرمزی پوست سر داشته باشد.
 • از گرفتن دوش آب گرم پرهیز کنید. پس از ۷۲ ساعت که می‌توانید استحمام کنید. به هیچ عنوان از آب داغ استفاده نکنید. سعی کنید آب ولرم باشد و در صورت امکان، مستقیم روی سر شما نریزد.
 • غذاهای شور و ناسالم نخورید. در مدتی که دوران نقاهت پس از عمل کاشت مو را می‌گذرانید، از یک رژیم غذایی سال و مقوی استفاده نمایید.
 • تا دو هفته پس از کاشت مو، از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی خودداری نمایید.
 • تا حد امکان از منزل خارج نشوید. در صورتی که مجبور به خروج از منزل هستید، به مدت دو هفته حتما از کلاه استفاده کنید. تا پوست سر شما در معرض تابش آفتاب نباشد.
 • سعی کنید حتی الامکان به پوست سر خود دست نزنید. خاراندن پوست سر، مالش، چنگ زدن یا خراشیدن پوست سر می‌تواند باعث شود نتیجه عمل شما از بین برود.
 • بهتر است گزارش خود را هرچند وقت یک بار با پزشک خود در میان بگذارید. تا در صورت بروز مشکل بتوانید سریعا آن را برطرف نمایید.
ادامه مطلب   همه چیز درباره کاشت ابرو - کاشت مو

آیا ممکن است قرمز شدن پوست سر نشانه موضوع خطرناکی باشد؟

با وجود این که در اکثر مواقع قرمز شدن پوست سر کاملا طبیعی است اما با این حال، همان طور که گفته شد، در برخی موارد ممکن است نشان دهنده عفونت نیز باشد.

پزشکانی که تجربه و مهارت زیادی نداشته باشند، ممکن است گرافت ها را با عمق زیادی روی سر پیوند بزنند که این موضوع می‌تواند باعث ایجاد عفونت روی پوست سر شود. اهمیت انتخاب کلینیک مناسب برای کاشت مو، در این موارد مشخص می‌شود.

جمع بندی:

قرمز شدن پوست سر یکی از شایع ترین عوارضی است که پس از کاشت مو برای افراد رخ می‌دهد و بروز آن به هیچ عنوان نباید شما را نگران کند. این عارضه، پس از مدتی از بین می‌رود ولی با عمل به دستورات گفته شده در این مقاله می‌توانید روند بهبودی آن را سرعت ببخشید. در صورتی که سوالات بیش تری در این باره دارید، می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۰۷۰ با مشاوران کلینیک سعادت آباد، تحت نظارت دکتر میثم ضرغامی تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

6 پاسخ

 1. سلام..،من دوساله که دارم مزو تراپی میکنم و موهام با سرعت خیلی کمی دارن پاسخ میدن..حالا دیگه میخوام هیر فیلر تهیه کنم بلکه این جواب بده حالا سوالم اینه که میتونم هیرفیلر رو از داروخونه های سطح شهر تهیه کنم یا نه جای خاصی باید برم حتما و اصلا میتونم‌خودم استفاده کنم یا حتما باید برای تزریق یا استفاده هیرفیلر برم کیلنیک؟

 2. چندسال قبل برای رفع پف چشم مزو انجام دادم ۲جلسه رفتم

 3. سلام وقت بخیر
  من چند وقت پیش اومدم برای ریزش موهام و شما به من هیرفیلر رو پیشنهاد دادید.. با اینکه تازه یکبار زدم اما ریزش موهام خیلی بهتر شده و خیلی خیلی راضیم .. خواستم نظرمو اینجا اعلام کنم شاید کسی هنوز دو دل توی استفادش بدونه واقعا خوبه و جواب میده
  ممنونم از شما..

 4. سلام خسته نباشید برادر من ناحیه ریش اش دچار ریزش شده بخشیش. به نظرتون بهتره مزوتراپی ریش و سبیل کنه یا نه یدفعه کاشت انجام بده؟ خیلی بد شده حتی وقتی کاملا ریششو میزنه بازم مشخصه

 5. سلام وقت بخیر.
  21 سالمه و موهام بین مرحله دو و سه الگوی طاسی مردانه قرار داره
  تعداد جلسات و طول دوره prp چقدره تقریبن؟
  و اینکه هزینش برای هر جلسه چقدر درمیاد
  ممنون میشم پاسخ بدید🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)