8060902 0912

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره 24 ساعته

کاشت مو به روش تکثیر سلول های بنیادی چگونه است؟

کاشت مو به روش تکثیر سلول های بنیادی، یکی از روش‌های پیشرفته‌ای است که هنوز در بسیاری از کشور‌ها به مرحله اجرا نرسیده ولی در صورت عملی شدن می‌تواند مشکل هر کسی را برطرف کند. متاسفانه در سال‌های اخیر، ریزش مو تبدیل به یک مشکل همه گیر در میان مردم سرتاسر دنیا شده است. با توجه به میل ذاتی انسان به زیبایی و تاثیری که مو‌ها در زیبا تر به نظر رسیدن ظاهر دارند، کاشت مو جزو دسته عمل‌های زیبایی پرطرفدار قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم شما را با مناسب ترین روش‌های کاشت مو و بهترین مرکز کاشت مو آشنا کنیم.

کاشت مو قبل از روش تکثیر سلول بنیادی

در ابتدا، کاشت مو تنها به یک روش انجام می‌شد. در این روش، قسمتی از پوست سر که دارای مو‌های مقاوم تری بود، بریده می‌شد، فولیکول‌های مو از آن جدا می‌شدند و سپس به قسمت‌هایی از سر که دچار طاسی و ریزش شدید شده بودند انتقال داده می‌شد. این روش که FIT یا روش کاشت موی نواری نام دارد، همچنان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و بنا به تشخیص پزشک می‌تواند مشکل عده زیادی را برطرف کند.

ولی شرط استفاده از این روش، وجود بانک موی مناسب در سر فرد است. در صورتی که کسی دچار ریزش موی شدید شده باشد و بانک موی وی آسیب دیده باشد، امکان استفاده از این روش وجود ندارد. با پیشرفت تکنولوژی، کم کم روش‌های دیگری نیز به وجود آمدند که بدون نیاز به بانک موی قوی، به کمک آن ها می‌توان مو‌هایی پرپشت و زیبا داشت که یکی از این متدها روش کاشت موی تکثیری می‌باشد.

مراحل کاشت مو به روش تکثیر سلول بنیادی چگونه است؟

مراحل کاشت مو به روش تکثیر

در روش های دیگر کاشت مو که در آن ها از بانک مو برای پیوند استفاده می‌شود، مراحل کاشت مو به روش تکثیر به صورت زیر است:

  • معاینه پزشک و انتخاب روش مناسب کاشت مو
  • برداشت مو ها از پیوند مو
  • جداسازی فولیکول ها از سر
  • پیوند مو به قسمت های طاس سر

در روش تکثیر، مراحل کاشت مو کمی با سایر روش ها متفاوت است که در ادامه، به توضیح این مراحل خواهیم پرداخت:

معاینه و بررسی توسط پزشک

اول از هر چیزی، برای این که بدانید متقاضی کاشت مو به روش FCI یا همان روش تکثیر سلولی هستید یا نه باید تحت نظر پزشک قرار بگیرید. با مراجعه به کلینیکی که برای کاشت مو مد نظر دارید، تحت معاینه و بررسی پزشک قرار می‌گیرید و بهترین روش کاشت مو برای شما مشخص می‌شود.

در این جلسه، توضیحات لازم درباره کاشت مو، مراحل آن، هزینه و عوارض کاشت مو و مراقبت‌هایی که قبل و بعد از عمل باید انجام دهید به شما ارائه می‌شود و پس از این جلسه می‌توانید جهت اقدام برای کاشت مو تصمیم بگیرید.

برداشت فولیکول ها

در جلسه توجیهی پیش از کاشت مو به روش تکثیر سلول بنیادی، فولیکول های مو مورد بررسی قرار می‌گیرند. محل های مناسب برداشت مو شناسایی می‌شوند و حجم فولیکول های قابل برداشت مشخص می‌گردد.

در روش FCI، فولیکول هایی که برداشت می‌شوند به صورت سلول های بنیادی هستند که قابلیت تکثیر دارند و به همین علت به این روش، کاشت به روش تکثیر گفته می‌شود؛ بنابراین، تعداد فولیکول هایی که لازم است در این روش برداشت شوند زیاد نیستند و طول عمل نیز به همین سبب کوتاه می‌شود.

در این روش، با برداشت فولیکول های مو، نیاز به نگرانی از بابت باقی ماندن جای زخم و اسکار روی سر ندارید.

ادامه مطلب  اشتباهات مهم در برداشتن ابرو

تکثیر سلول مو

زمانی که فولیکول های مو از روی سر برداشت شدند، لازم است تا تکثیر شوند. فولیکول های برداشت شده در آزمایشگاه، تحت فرایند های پزشکی مختلف، تکثیر و تقویت می‌شوند. تغذیه رسانی به فولیکول های مو در این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر توسط افراد غیر حرفه ای انجام شود می‌تواند کل عمل کاشت مو به روش تکثیر را زیر سوال ببرد.

در طی مدتی که فولیکول های مو در حال تکثیر در آزمایشگاه هستند، متقاضی باید منتظر بماند تا مو ها برای کاشت آماده شوند.

کاشت فولیکول مو

فولیکول‌های تقویت شده، طی فرایندی به نام لانه گزینی به قسمت های طاس سر انتقال داده می‌شوند. این گرافت ها، با کمک سلول های DP در لایه اول پوست، در سر قرار داده می‌شوند که باعث می‌شود دائمی باشند و مقاومت خوبی در برابر ریزش داشته باشند.

در حال حاضر، امکان این که این سلول ها از مو های فرد دیگری گرفته شود وجود ندارد ولی پیشبینی می‌شود در آینده نزدیک، امکان پیوند مو از فردی به فرد دیگر نیز ایجاد شود.

در این روش، در محل‌های کاشت مو، به کمک ابزار مخصوص، سوراخ های بسیار ریزی روی سر ایجاد می‌شود و سپس این فولیکول ها در جای خود قرار می‌گیرند.

در صورتی که یک نفر درخواست تراکم موی بسیار زیادی داشته باشد، ممکن است به بیش از یک جلسه کاشت مو به روش تکثیر نیاز باشد. ولی به طور کلی کاشت مو بدون جراحی، یک عمل سبک و سرپایی محسوب می‌شود و دوران نقاهت زیاد و نیاز به بستری بیمار وجود ندارد.

گرافت های کاشته شده در این روش، چند روز پس از عمل کاشت شروع به رشد می‌کنند و بنابراین بلافاصله پس از تمام شدن عمل نباید انتظار دیدن نتیجه را داشته باشید.

کاشت مو به روش تکثیر

مزایای کاشت مو به روش FCI

از مهم ترین مزیت‌های کاشت مو به روش FCI، امکان رشد و زیاد شدن مو های کاشته شده است. این روش، دوام بیش تری نسبت به سایر روش‌ها دارد و تراکم موی بهتری به متقاضی می‌دهد و بنابراین یکی از مناسب ترین گزینه‌هاست.

در روش های دیگر کاشت مو، تعداد فولیکول‌های کاشته شده، برابر با تعداد فولیکول‌های برداشت شده است ولی در این روش، با توجه به این که سلول‌ها امکان تکثیر دارند، حجم مو های کاشته شده بسیار بیش تر از مو های برداشت شده است.

البته، به شرطی که پس از معاینه و بررسی توسط پزشک متخصص، این روش برای شما مناسب تشخیص داده شود. پس در ابتدا باید مطمئن شوید که آیا متقاضی مناسبی برای کاشت مو به روش تکثیر سلول بنیادی هستید یا نه.

کاشت مو به روش تکثیر برای چه افرادی مناسب است؟

با توجه به این که روش تکثیر جزو پیشرفته ترین روش‌های کاشت مو است، طیف افرادی که می‌توانند از این روش استفاده کنند نیز بسیار گسترده است. حتی کسانی که مو های آن ها بسیار نازک است و بانک موی آن ها برای روش های دیگر مناسب نیست هم می‌توانند یک متقاضی مناسب برای انجام این روش باشند.

تشخیص نهایی این که متقاضی مناسبی برای این روش هستید یا نه به عهده پزشک متخصص است. برای این که بتوانید وقت مشاوره حضوی رایگان دریافت کنید می‌توانید با شماره تلفن های ۰۹۱۲۸۰۶۰۹۰۲ و یا ۰۲۱۲۶۷۶۱۸۳۲ تماس بگیرید. متخصصین حاضر در کلینیک ترانسپلنت به عنوان بهترین مرکز کاشت مو در تهران، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

مشاوره آنلاین مشاوره واتساپ

جمع بندی

کاشت مو به روش FCI به تازگی مورد توجه و استقبال قرار گرفته است و به عنوان یکی از جدیدترین روش های کاشت مو در ایران و جهان شناخته می‌شود. در صورتی که متقاضی کاشت مو با این روش هستید، حتی در صورتی که بانک موی مناسبی نیز نداشته باشید می‌توانید پس از عمل کاشت، مو هایی پرپشت و پرتراکم داشته باشید.

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله، همچنان سوالی درباره کاشت مو به روش تکثیر دارید می‌توانید با کلینیک سعادت آباد تماس گرفته و پرسش خود را مطرح نمایید.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.