۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

بهترین زمان prp بعد از کاشت مو

بهترین زمان prp بعد از کاشت مو

بهترین زمان prp بعد از کاشت مو

بهترین زمان prp بعد از کاشت مو چه زمانی است؟ ترمیم مو با پیشرفت‌‌های تکنولوژیکی و گزینه‌های درمانی متعدد محبوبیت فزاینده‌ای پیدا کرده است. یکی از موثرترین و طولانی ‌مدت‌ترین درمان‌ها، کاشت مو است. به طور متوسط در سراسر جهان از هر ۱۳ نفر یک فرد در طول زندگی خود تحت عمل کاشت مو قرار می‌گیرد. در حالی که این یک راه عالی برای پر کردن نقاط طاس و پر کردن خط موی شما است، اما به مشکل ریشه ای که باعث ریزش مو می‌شود نمی‌رسد.

به همین دلیل است که کارشناسان ترمیم مو پیشنهاد می‌‌کنند که پس از کاشت مو، تحت درمان پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) قرار بگیرید تا رشد موی سالم و قوی را در سال‌‌های آینده افزایش دهید. در ادامه دلیل استفاده از PRP و بهترین زمان prp بعد از کاشت مو بیان شده است، با ما همراه باشید.

PRP: راه حل قدرتمند سه مرحله‌ای

راز قدرت PRP، از خدمات تقویتی مو و ابرو، در خون شماست. با استفاده از پلاکت‌های بدن، خون رسانی به فولیکول مو افزایش می‌یابد و باعث رشد طبیعی مو می‌شود. در اینجا سه مرحله استفاده از PRP پس از کاشت مو وجود دارد.

 • خون از بازوی شما گرفته می‌شود و در یک سانتریفیوژ، دستگاهی که برای جداسازی اجزاء می‌چرخد، قرار می‌گیرد.
 • خون شما به مدت ۱۰ دقیقه چرخانده می‌شود تا پلاسمای بدون پلاکت، پلاسمای غنی از پلاکت و گلبول‌های قرمز جدا شود.
 • PRP به داخل یک سرنگ کشیده می‌شود و در مناطقی که دچار طاسی می‌شوید به پوست سر شما تزریق می‌شود.

کل درمان حدود کمتر از ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و نیازی به استراحت ندارد. در حالی که پس از یک بار درمان متوجه بهبودی در تراکم مو خواهید شد، اکثر افراد برای دستیابی به نتایج مطلوب به سه جلسه درمان با فاصله ۴ تا ۶ ماه از هم نیاز دارند. PRP را می‌توان به تنهایی به عنوان یک درمان استفاده کرد، اما در صورت استفاده همراه با کاشت مو، چشمگیرترین نتایج را ارائه می‌دهد.

چرا بعد از کاشت پی آر پی بگیریم؟

کاشت مو یک جراحی زیبایی است که باعث رشد موهای پرپشت‌تر و ضخیم تر می‌شود. درمان شامل برداشتن فولیکول‌‌های مو از پوست سر، جایی که رشد سالمی‌دارید و استفاده از آن‌ها در مناطقی که طاسی دارید، است.

کاشت مو می‌تواند ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ پیوند مو را در یک جلسه انجام دهد. انجام کاشت مو باعث افزایش تراکم و رشد مو با نتایجی می‌شود که می‌تواند مادام العمر باقی بماند.

پیوند مو و پی آر پی با هم راه حلی عالی برای ریزش مو فراهم می‌کند زیرا فولیکول‌های موی موجود و پیوندهای اهدا کننده جدید را تقویت می‌کند. تغذیه فولیکول‌های مو با خون سالم، روند بهبودی را افزایش می‌دهد و حداکثر رشد مجدد مو را تحریک می‌کند. پی آر پی می‌تواند سرعت پیوند فولیکول‌های مو پیوندی را افزایش داده و احتمال ایجاد اسکار را به حداقل برساند.

بسیاری از بیماران پس از کاشت مو دچار ریزش مو می‌شوند. در حالی که این طبیعی و موقتی است، انجام PRP پس از کاشت مو می‌تواند ریزش مو را به حداقل برساند و نتایج سریع‌تری ارائه دهد.

چه زمانی پس از پیوند PRP انجام دهیم؟

چه زمانی پس از کاشت PRP انجام دهیم؟

بهترین زمان prp بعد از کاشت مو چه زمانی است؟ همانطور که قبلا گفته شد، به دلیل اثربخشی آن پس از کاشت مو شناخته شده است. ابتدا به خاطر داشته باشید که دیدگاه‌های مختلفی در مورد این موضوع وجود دارد. پاسخ‌های زیادی وجود دارد زیرا همه چیز به فرد بستگی دارد، استفاده از PRP، پلاکت‌ها و فاکتورهای رشد همگی بر بهبودی مثبت تأثیر دارند.

با این حال، برای اینکه این روش موثر باشد، در واقع باید این روش را دقیقاً ده روز پس از پیوند انجام دهید. علاوه بر این، برنامه‌های مختلف باید بعد از یک ماه، سه ماه و شش ماه اجرا شود. یعنی چهار جلسه برای شما کافی است. PRP نرخ موفقیت بالایی را برای کاشت مو تضمین می‌کند. بهتر است این کار را در کلینیک‌های مجرب و با مهارت و تجهیزات لازم انجام دهید.

به طور کلی، معمولاً سه تا چهار ماه پس از جراحی شما تکمیل می‌شود و تعداد جلسات مورد نیاز به شرایط فرد بستگی دارد. پی آر پی یک روش درمانی فوق العاده پیشرفته و نوآورانه است. بنابراین، باید اطمینان حاصل کنید که در صورت نیاز از روش استفاده می‌کنید. علاوه بر این، برای موهای موجود مفید است و تأثیر مثبتی دارد. در واقع، می‌توان آن را هر سه هفته یک بار اعمال کرد.

PRP حاوی سطوح بالایی از فاکتورهای رشد است، پروتئین‌های طبیعی که به بازسازی سلولی کمک می‌کنند. PRP با افزایش رشد سلولی، بازسازی کلاژن و ترمیم بافت، بهبودی را بهبود می‌بخشد.

 

واضح است که سه گزینه برای تکنیک‌های درمان پی آر پی برای کاشت مو شما از فردی به فرد دیگر متفاوت است. ساختار پوست سر، وضعیت فولیکول مو و استحکام موی افراد همگی از عوامل تاثیرگذار هستند. علاوه بر این، تزریق پلاکت‌های غلیظ تر تحت درمان با کاشت مو، روند بهبودی را سرعت می‌بخشد و سلول‌ها را احیا می‌کند. در نتیجه، درمان PRP به دلیل مزایای طولانی مدت آن به شدت به شما توصیه می‌شود. همچنین در مناطقی که ریزش مو وجود دارد ایده آل است. این تکنیک برای مبارزه با ریزش مو و رشد مجدد موهای از دست رفته و ایجاد رشد موهای جدید در نظر گرفته شده است.

مزایای نهایی PRP در بهبود و رشد مو پس از کاشت شامل موارد زیر است.

 • حفظ و افزایش قابلیت حیات فولیکول‌های مو در زمان کاشت مو و بعد از آن.
 • تقویت فولیکول‌های غیر فعال مو و تحریک رشد موهای جدید شما.
 • حفظ و افزایش قابلیت حیات فولیکول‌های مو در زمان کاشت مو و بعد از آن.

بین برداشتن موهای اهدا کننده و پیوند نهایی آن به گیرنده، احتمال آسیب دیدن فولیکول ‌ها به دلایل مختلفی از جمله:

 • با توجه به اینکه فولیکول‌های اهدا کننده به اندازه کافی مرطوب نشده اند، بین زمان جمع آوری و پیوند کم آب می‌شود.
 • اکسیژن و غذا ناکافی به دلیل خروج آن از جریان خون، به ویژه بین جمع آوری و پیوند.
 • تغییر دما و اسید و باز در محیط فولیکولی.
 • آسیب‌های عروقی شدن مجدد به دلیل پیوند نامناسب به دلیل تنظیم خون گیرنده.
 • روند بهبودی کاشت مو را بهبود می‌بخشد.
 • جای زخم را کاهش می‌دهد.
 • رشد مو در فولیکول‌های پیوند شده را به حداکثر برسانید.

لذا کارآمدترین راه برای اطمینان از زنده ماندن فولیکول‌های مو در طول فرآیند، ذخیره آنها در محلول حاوی PRP است. شرایط محیطی عالی از جمله دما، تعادل شیمیایی و مواد مغذی کافی را فراهم می‌کند. با توجه به عملکرد پلاکت‌های مشتق شده، استفاده از PRP برای رشد فولیکول‌های شما حیاتی است. پلاکت‌های مشتق شده مسئول رشد برای فعال کردن سلول‌های بنیادی برای ساختن از حالت خفته به شکل فعال ضروری هستند و به شما در ایجاد فرآیند تولید مو کمک می‌کنند.

انتشار و استفاده از PRP در بافت آسیب دیده برای کمک به فولیکول‌های مو در بهبود و ترمیم بسیار مهم است. فاکتور رشد PDGF (فاکتور رشد مشتق از پلاکت) مدت‌هاست که در ترمیم زخم‌‌های جراحی بیمارستانی استفاده می‌شود. استفاده از PRP در بیماران سرپایی برای استفاده از فاکتورهای مختلف رشد مرتبط با پلاکت ضروری است.

دلایل زیادی پشت توصیه‌های پی آر پی پس از کاشت مو وجود دارد. اما، برای داشتن یک نگاه اجمالی بهتر به این موضوع، ضروری است که با اهمیت درمان PRP آشنا شوید. از پلاسمایی که از بدن شما به دست می‌آید استفاده می‌کند. در طول درمان، لوله‌‌هایی با طراحی خاص روی بدن شما اعمال می‌شود تا خون را دریافت کند و سپس سانتریفیوژ می‌شود. متعاقباً خون به دو دسته سفید (شفاف) و قرمز تقسیم می‌شود. محتوای پلاسما باعث رشد سریعتر بافت‌ها و تغذیه فولیکول‌های مو می‌شود. در نتیجه، پس از انجام کاشت مو، از فولیکول‌‌های موی شما پشتیبانی می‌کند. به زبان ساده، استفاده از تکنیک PRP در درجه اول منجر به موفقیت بالای کاشت مو می‌شود.

 

کلام پایانی

کاشت مو یک جراحی زیبایی است، در حالی که PRP از خون شما برای حفظ رشد موی سالم استفاده می‌کند. هر دو روش درمانی را با هم ترکیب کنید تا بهترین نتایج را برای داشتن خط موی سالم و جوان‌تر به دست آورید.

PRP یک پلاسمای خون غلیظ است که از موادی مانند لکوسیت‌ها، پلاکت‌ها، فاکتورهای رشد و سیتوکین‌ها تشکیل شده است. پی آر پی از دیرباز در نقاط مختلف دنیا برای اهداف مختلفی از جمله جلوگیری از ریزش مو، التیام زخم‌ها و التیام بافت نرم استفاده می‌شده است. این یکی از پیشرفته‌ترین درمان‌ها برای انواع خاصی از ریزش مو است.

 

در این مقاله سعی بر این شد تا بهترین زمان prp بعد از کاشت مو را برای شما عزیزان بیان کنیم. برای دریافت مشاوره‌های تخصصی‌تر در ارتباط با زمان پی‌آر‌پی، مقایسه مزوتراپی و پی آر پی و دریافت نوبت از طریق فرم مشاوره زیر اقدام کنید. مشاورین ما در کلینیک مو و ابرو زیر نظر ماه زر در اسرع وقت با شما عزیزان تماس خواهند گرفت.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

   

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  6 پاسخ

  1. درود بر شما من لیزر پشت گردن و پشت گوش اومدم خدمت شما و واقعا فوق العاده هست دستگاهتون و پرسنل خوب و با اخلاق من ۴ جلسه اومدم کلا دیگه موهای ناحیه گردن و گوشم دیگه رشد نمیکنه ممنونم ازتون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله بهترین زمان prp بعد از کاشت مو

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو