۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

آیا کاشت ریش عوارض دارد؟

آیا کاشت ریش عوارض دارد؟

آیا کاشت ریش عوارض دارد؟

آیا کاشت ریش عوارض دارد؟ عوارض کاشت ریش از جمله مواردی است که لازم است قبل از جراحی از آن‌ها آگاه باشید. ریش پرپشت و ضخیم اعتماد به نفس مردان را افزایش می‌دهد، اما همه افراد قادر نیستند که دارای موهای صورت با رشد کافی باشند. پیوند ریش یا کاشت موی ریش به سرعت در بین مردانی که برای گذاشتن ریش تلاش می‌کنند محبوبیت پیدا کرده است. مردان لازم است برای انجام درمان خود یک جراح پلاستیک زیبایی با گواهی هیات مدیره باتجربه انتخاب کنند تا از نتایج طبیعی بهتری برخوردار شوند و خطرات و عوارض کاشت ریش را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

کاشت ریش چیست؟

کاشت ریش و سبیل یک روش کاشت موی صورت است که ریش‌های تکه تکه را پر می‌کند یا در بیمارانی که قادر به داشتن رشد طبیعی موهای صورت نیستند، ریش کامل ایجاد می‌کند. جراح، فولیکول‌های مو را از ناحیه اهداکننده که معمولا در پشت سر قرار دارد، خارج می‌سازد. طبق صلاحدید پزشک، فولیکول‌های اهداکننده با استفاده از روش پیوند استخراج واحد فولیکولی ( FUE ) یا پیوند واحد فولیکولی ( FUT ) به ناحیه ریش و سبیل منتقل می‌شوند.

معایب کاشت ریش حداقل است و خطرات آن نادر است. کاشت ریش یک عمل زیبایی سرپایی است که معمولا تنها با درد و تورم جزئی همراه است. اما عوارض کاشت ریش می‌تواند شامل درد، تورم بیش از حد، کبودی، قرمزی در ناحیه، عفونت و جای زخم باشد.

دلیل اهمیت ریش در زیبایی چیست؟

همانطور که در مطالب قبلی برای شما بیان نمودیم یکی از عناصر بسیار مهمی که در زیبایی به آن اهمیت زیادی داده می شود. ریش در آقایان میباشد به طوری که اگر شما از مردی سوال کنید که چهره بدون ریش را ترجیح می‌دهد یا چهره باریش را جواب او قطعا چهره با ریش های پرپشت و زیبا می باشد چراکه هنگامی که این دو چهره را با هم مقایسه می‌کنید متوجه تفاوت زیاد آن خواهید شد پس ریش نقش خیلی مهمی در زیبایی دارد.

آیا کاشت ریش عوارض دارد؟

معایب و عوارض کاشت ریش چیست؟ خطرات مرتبط با هر عمل زیبایی، از جمله کاشت موی صورت یا کاشت ریش وجود دارد. با این حال، یک پزشک ماهر و هنرمند کاشت مو نتایج برجسته‌ای را با کاهش قابل توجه خطرات عفونت و عوارض بالقوه ارائه می‌دهد. زمانی که این روش توسط یک پزشک مجرب و واجد شرایط انجام شود، مزایای کاشت ریش بسیار بیشتر از معایب کاشت ریش برای بیشتر بیماران است.

عوارض کاشت ریش و موی صورت مانند هر عمل کاشت مو است. احتمال ایجاد عوارض بسیار اندک است و به ندرت پیش می‌آید که ناراحتی بیش از چند روز بعد از جراحی به طول انجامد. بیشتر آقایان قادر هستند مدت کوتاهی پس از جراحی کاشت ریش به سر کار بازگردند. خطرات و عوارض کاشت ریش به شرح زیر هستند.

 • کبودی
 • تورم
 • درد
 • سرخی
 • جای زخم
 • عفونت
 • آسیب عصبی
 • نتایج ضعیف
 • ریزش مو
 • ایجاد حفره
 • فولیکولیت

عوارض کاشت ریش که موقتی هستند

وقتی که شما می خواهید از عمل زیبایی کاشت ریش استفاده کنید یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های شما این است که برای شما عوارض بدی ایجاد کند و یا اینکه عوارض ناشی از آن خیلی زیاد باشد اما باید برای شما این مسئله را مطرح کنیم که کاشت ریش تاکنون دارای هیچ عوارض زیادی نبوده یعنی اینکه هنگامی که شما از کاشت ریش استفاده می کنید نه تنها هیچ عارضه زیادی برای شما ایجاد نخواهد شد بلکه مزیت های خیلی زیادی را با خود به همراه خواهد داشت که در مطالب قبلی برای شما بیان نمودیم پس به طور کلی اگر بخواهیم در مورد عوارض کاشت‌ریش برای شما بگوییم باید بگوییم که کاشت‌ریش به هیچ وجه عوارض زیادی نداشته و اگر عوارض نا چیزی هم برای آن وجود داشته باشد به راحتی و با استفاده از برخی از داروها قابل حل می باشد به این دلیل است که اکثر پزشکان به افرادی که میخواهند ریش های خود را پرپشت و زیبا کنند کاشت‌ریش را پیشنهاد می‌کنند چرا که هیچ عارضه‌ای برای آن وجود ندارد و این به عنوان مهمترین پوئن مثبت این عمل زیبایی فوق العاده شناخته می شود.

دستورالعمل‌های مراقبت بعد از کاشت ریش و موی صورت

برای جلوگیری از عوارض کاشت ریش نیاز به رعایت یکسری از نکات بعد از کاشت هستید! بعد از جراحی کاشت مو برای درمان موهای نازک یا لکه دار، هم ناحیه برداشت و هم ناحیه گیرنده نیازمند مراقبت ویژه هستند. بیمار لازم است هر ۲ محل را برای جلوگیری از عفونت یا فولیکولیت، بهداشتی نگه دارد. پزشک سبک زندگی بیمار را قبل از جراحی بررسی می‌کند و دستورالعمل‌ها و لوازم مربوط به بهداشت فردی، از جمله پماد آنتی‌بیوتیک را برای استفاده در پوست سر و صورت ارائه می‌دهد.

تا زمانی که جراح شما بگوید که از عمل خود به طور کامل بهبود یافتید از فعالیت های زیر خودداری کنید:

 • سیگار کشیدن
 • قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید
 • استخر یا جکوزی
 • ورزش یا فعالیت شدید
 • فعالیت هایی که موجب تعریق می‌شود
 • خاراندن، مالش یا لمس ایمپلنت‌ها
 • خاراندن، مالش یا دست زدن به ناحیه برداشت شده

تمامی معاینه‌های قبل از کاشت ریش و نکات توجیهی بعد از کاشت توسط پزشک و مشاورین کلینیک به شما داده خواهد شد. برای دریافت مشاوره بیشتر می‌توانید با مشاورین ما در کلینیک کاشت ریش ماه زر در ارتباط باشید.

مشاوره کاشت ریش و سبیل

09127300790

عوارض کاشت ریش که موقتی هستند!

آیا کشات ریش عوارض موقتی دارد؟ بلافاصله بعد از جراحی و تا چند روز پوست صورت حساس و خارش دار باقی می‌ماند. لخته‌ها را برندارید و از دست زدن به آن ناحیه خودداری کنید، زیرا انجام این کار ممکن است التهاب در محل ایجاد کند و منجر به تحریک و عفونت شود. عوارض جانبی زیر معمولا موقتی است و برای چند روز ادامه دارند.قبل و بعد کاشت ریش

 • سرخی
 • تورم
 • سفتی
 • بی‌حسی
 • لخته یا پوسته پوسته شدن

کاشت مو به روش FUE اسکارهای کوچک و معمولا غیرقابل تشخیص ایجاد می کند، در حالی که روش FUT یک اسکار افقی طولانی در ناحیه اهدا کننده به وجود می‌‎آورد. جای زخم خفیف در ناحیه اهدا کننده عادی است، اما موهای طبیعی بیمار این ناحیه را پنهان می سازد. پزشک بهترین روش کاشت ریش و سبیل را برای نیازهای هر بیمار انتخاب می‌‎کند.

ادامه مطلب  دکتر خوب برای کاشت ریش در تهران

نواحی گیرنده ایمپلنت مهم است اسکار قابل توجهی را تجربه نکنند، اما پوسته های موقت، پوسته پوسته شدن، قرمزی و تورم در طول بهبودی اولیه قابل انتظار است. اگر علائم بدتر شد یا طی گذشت دو هفته ادامه یافت، بیمار لازم است با جراح خود تماس بگیرد. از معایب کاشت ریش این است که در طول بهبودی اولیه ممکن است ناحیه پیوند متورم باشد.

خطر عفونت بعد از کاشت ریش

تجربه در کاشت ریش به طور قابل توجهی خطر عفونت را کاهش می‌دهد. مراقبت‌های بعد از عمل مناسب، از محل اهدا کننده و ناحیه پیوند در برابر آسیب محافظت می‌کند و نتایج عالی را ارائه می‌دهد. عفونت‌ها ممکن است شدید باشند و بر سلامت فرد تاثیر بگذارند، باعث ریزش مو در مناطقی شوند که قبلا ریزش نداشتند و به طور قابل توجهی موفقیت کاشت ریش را کاهش دهند. علت اصلی عفونت، شرایط غیربهداشتی در محل اهداکننده یا محل پیوند است. خطر عفونت بسیار کم است، اما ظاهر ریش می‌تواند در اثر عفونت‌های شدید از بین برود و ممکن است برای اصلاح نواحی مشکل به جراحی ترمیم بعدی نیاز داشته باشد.

علائم عفونت بعد از کاشت ریش

اولین علائم عفونت پس از کاشت از عوارض کاشت ریش به شرح زیر هستند.

 • خون ریزی بیش از حد
 • قرمزی شدید
 • درد و ناراحتی
 • تورم
 • احساس سوزش

در طول یک عفونت فعال، این معایب و عوارض کاشت ریش به تدریج بعد از یک هفته بدتر می شوند تا اینکه علائم بهبودی را نشان دهند. درمان بسیار مهم است و لازم است فورا به این وضعیت بیمار رسیدگی شود. در کلینیک ما، جراح یک معاینه کامل انجام می‌دهد و قبل از جراحی دستورالعمل های قبل و بعد از عمل را به بیمار ارائه می دهد تا از عفونت جلوگیری کند و بهترین نتیجه ممکن را پس از کاشت ریش FUT یا FUE ایجاد کند. دستورالعمل‌های مراقبت در منزل پزشک را بخوانید و به درستی آماده شوید تا خطر عفونت و عوارض بعد از عمل را کاهش دهید.

ادامه مطلب  آیا کاشت ریش درد دارد؟

فولیکولیت: عفونت فولیکول های مو

فولیکولیت، یک عفونت در فولیکول مو، از نادرترین معایب کاشت ریش است. این مشکل معمولا به خودی خود بهبود می‌یابد، اما در برخی موارد نیازمند دارو است. برای جلوگیری از فولیکولیت، رعایت تمام دستورالعمل‌های مراقبت بعد از عمل ضروری است.

بسته به علائم و نوع فولیکولیت ( باکتریایی، ویروسی، قارچی )، پزشک کرم آنتی بیوتیک، آنتی بیوتیک خوراکی یا درمان ضد قارچی را تجویز می‌کند. مداخله زودهنگام خطر ایجاد اسکار و آسیب به موهای کاشته شده را کاهش می‌دهد.

کاهش عوارض کاشت ریش: یک متخصص واجد شرایط کاشت ریش پیدا کنید!

انتخاب یک جراح پلاستیک واجد شرایط و دارای گواهی بورد تخصصی برای انجام این عمل، احتمال بروز عوارض نادر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و یک جراح ماهر دارای این توانایی است که طبیعی‌ترین نتایج را ارائه دهد. مقایسه قیمت‌ها تنها یکی از جنبه‌های انتخاب پزشک کاشت است. همچنین انتخاب یک جراح ترمیم مو که به طور مداوم از مشتریان راضی نظرات عالی دریافت می‌کند و از آخرین پیشرفت‌های تکنولوژیکی مانند روش FUE استفاده می‌کند، ضروری است.

کاشت ریش بدون عوارض

هنگامی که شما با یک جراح بسیار مجرب کار می‌کنید که دارای این قابلیت است که به طور استراتژیک اسکارهای نازک یا ریز کاشت ایجاد کند، خطر ایجاد عوارض کاشت ریش و اسکار قابل توجه حداقل است. زمانی که یک جراح با تجربه درمان را کامل کند، رشد مجدد بسیار طبیعی تر به نظر می‌رسد. اسکارهای FUE به شکل دایره هستند و راحت‌تر در رشد طبیعی مو پنهان می‌شوند. با این حال، اسکار بسته به تعداد فولیکول‌های استخراج شده از ناحیه اهدا کننده متفاوت است. زمان بهبودی بدن نیز نقش اساسی در محو شدن جای زخم دارد. برخی از افراد مستعد کلوئید یا اسکار بیش از حد هستند. عوارض و معایب کاشت ریش بحث مهمی است که لازم است با جراح خود در طول جلسه مشاوره داشته باشید.

از بین بردن عوارض کاشت ریش

همانطور که در مطالب بالا برای شما بیان نمودیم کاشت ریش به هیچ وجه دارای عوارض زیادی نمی باشد اما برخی از عوارض بسیار ناچیزی دارد که گریز ناپذیر بوده و شما خواه‌ناخواه به آن دچار خواهید شد اما نکته‌ای که باید برای شما بیان نماییم و باعث خشنودی و خوشحالی شما می شود این است که شما می توانید این عوارض ناچیزی که ممکن است برای آن پس از استفاده از کاشت ریش ایجاد شود را به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن حل کنید برای مثال یکی از عوارضی که بسیار ناچیز می باشد و ممکن است پس از کاشت ریش برایتان ایجاد شود ایجاد سوزش در موضع کاشت می باشد که شما می توانید با استفاده از کمپرس یخ و یا با استفاده از برخی از داروهایی که پزشکتان تجویز می‌کند به راحتی این عوارض را از بین ببرید.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا کاشت ریش عوارض دارد؟

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)