۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

روش های کاشت مو در زنان

روش های کاشت مو در زنان

روش های کاشت مو در زنان

روش های کاشت مو در زنان؛ قبل از آشنایی با روش های کاشت مو در زنان، لازم است علت و میزان ریزش مو مشخص شود. به طور متوسط ۱۰۰ الی ۱۵۰ تار مو در روز برای یک فرد بزرگسال طبیعی است. با این حال، برخی از زنان احتمال دارد ریزش موی گسترده را تجربه کنند و این ممکن است نشان دهنده یک مشکل باشد. دلایل ریزش مو در زنان با مردان متفاوت است. بنابراین، این دلایل لازم است به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرند.

چرا خانم ها دچار ریزش مو می‌شوند؟

قبل از اینکه بخواهیم در ارتباط با روش های کاشت مو در زنان برای شما صحبت کنیم قصد داریم تا علت ریزش مو برای بانوان را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. تا انتهای این مطلب که توسط مشاورین و پزشکان کلینیک کاشت مو ماه زر، معتبر ترین مرکز کاشت مو شهرک غرب گردآوری شده است همراه باشید.

۱. هورمون‌ها

ریزش مو در زنان اغلب به دلیل هورمون‌ها است. در حالی که از هر ۴ زن، ۱ زن به طور معمول ریزش مو را تجربه می کند، از هر ۲ زن، ۱ زن در دوران یائسگی دچار ریزش مو می‌شود. هورمون DHT ( دی هیدروتستوسترون ) که از مشتقات هورمون تستوسترون است موجب ریزش مو است.

۲. کمبود ویتامین و مواد معدنی

یکی از مشکلات شایع در زنان کمبود آهن است و کم خونی باعث ریزش مو می‌شود. این دلیل موجب روی آوردن بانوان به راه های کاشت مو برای زنان است. بدن به دلیل کمبود آهن قادر به تولید هموگلوبین نیست. کمبود روی نیز قادر است سبب ریزش مو شود. کراتین نقش مهمی در رشد و ترمیم مو دارد. مقادیر ویتامین زیر برای سلامت مو مهم است:

 • ویتامین A
 • B3،B7 (بیوتین)، B9 (فولیک اسید)، B12
 • ویتامین C
 • ویتامین D
 • ویتامین E

تفاوت بین روش های کاشت مو در زنان و مردان

۳. عوامل ژنتیکی

آلوپسی آندروژنیک مشکل شایعی است که بعد از ۴۰ سالگی در زنان دیده می شود. آلوپسی آندروژنیک ژنتیکی است. این اتفاق در قسمت بالایی پوست سر شایع است که بیشتر نازک شدن تدریجی مو است نه طاسی. در بالا و جلوی مو قابل توجه است. خط موی جلو حفظ می‌شود. ریزش موی خفیف در ناحیه تمپورال وجود دارد اما این میزان در مردان کمتر است.

تقریبا ۱۳ درصد از زنان قبل از یائسگی علائم آلوپسی آندروژنتیک را گزارش کردند. با این حال، شیوع آلوپسی آندروژنیک بعد از یائسگی افزایش می‌یابد و ۷۵ درصد زنان پس از ۶۵ سالگی به این بیماری مبتلا می‌شوند.

۴. رژیم غذایی نادرست

رژیم غذایی نادرست موجب کمبود ویتامین می‌شود و این ممکن است دلیل مشکلات سیستم ایمنی شود. این اتفاق، ضعیف شدن موها و ریزش مو را به دنبال دارد. در ادامه با طبقه بندی ریزش موی زنان برای انتخاب بهتر از میان راه‌های کاشت مو در زنان با ما همراه باشید.

ادامه مطلب  نتیجه کاشت مو به روش RHT

طبقه بندی ریزش موی زنان

 “طبقه بندی لودویگ ” برای دسته بندی ریزش موی زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این طبقه بندی در انتخاب روش های کاشت مو در زنان تاثیر گذار است. ریزش موی زنان به ۳ گروه تقسیم می‌شود.

 • نوع ۱

در این مرحله ریزش مو در سطح پایینی قرار دارد. در بیشتر خانم‌ها، تقریبا هیچ تغییری در خط مو ایجاد نمی‌‎شود و مشکل ریزش مو به سختی قابل توجه است. ریزش مو از بالای سر و در قسمت های جلویی شروع می‌شود. اما در این نوع، ریزش مو در اطراف پارتیشن ( partition ) اتفاق می‌افتد اما نواحی طاس بیشتر نمایان هستند.

 • نوع ۲

در این مرحله، ریزش مو در حد طبیعی در نظر گرفته می شود. زنان ممکن است در این مرحله نازک شدن مو، ریزش حجم، ریزش مو و گسترش ناحیه ریزش مو را تجربه کنند. روش های کاشت مو برای زنان برای طبقه بندی نوع ۲ ممکن است بسته به شدت ریزش مو گزینه مناسبی باشند.

 • نوع ۳

این مرحله به عنوان ریزش موی گسترده طبقه بندی می‌شود. مو در این مرحله به قدری نازک است که پوست سر قابل مشاهده است و نواحی طاس به وضوح دیده می‌شود. در این مرحله ریزش مو بسته به عوامل خاصی ممکن است بدتر شود. این عوامل به ۳ مورد به عنوان مینیاتوری تقسیم می شوند که به معنای از دست دادن ظاهر سالم، نازک شدن بیش از حد و ریزش موی رایج است.

روش های کاشت مو در زنان چگونه است؟

اما روش های کاشت مو در زنان چیست؟ به موهای پشت سر که بین دو گوش قرار دارد، موهای اهدا کننده گفته می‌شود. این موی قوی و پرپشت جمع‎آوری شده و در قسمت جلو کاشته می‌شود. راه های کاشت مو برای زنان به ۲ صورت مورد استفاده قرار می گیرد. این‌ها کاشت موی بدون اصلاح ( که بیشتر ترجیح داده می‌شود ) و کاشت موی بلند هستند. کل فرآیند این ۲ روش کاشت مو یکسان است. اما یک تفاوت وجود دارد.

عمل حدود ۷ ساعت طول می کشد. ریشه های مو در ۳ ساعت جمع آوری می شوند، کانال ها در ۱ ساعت باز می‌شوند و ریشه‌ها در عرض تقریبا ۳ ساعت به کانال ها منتقل می شوند. البته این مدت زمان، تفاوت بین افراد را نشان می‌دهد. بیمار با بی حسی موضعی بدون درد عمل می کند و استراحت در سه روز اول توصیه می‌شود.

ادامه مطلب  بعد کاشت مو میتوان مو را رنگ کرد؟

قیمت روش های کاشت مو در زنان

قیمت به اعمال روش های کاشت مو برای زنان بستگی دارد. هر دو تکنیک FUE و DHI را می توان برای زنان استفاده کرد. کاشت مو در زنان ممکن است شبیه یک کاشت موی معمولی باشد اما کاملا متفاوت است. با توجه به این تفاوت نیاز به یک متخصص و تیم ویژه است. به همین دلیل، قیمت کاشت مو در زنان نسبت به سایر روش‌ها بالاتر است.

 • قیمت کاشت مو در زنان ۳۰ الی ۵۰ درصد بیشتر از کاشت مو به روش FUE معمولی است.
 • ۳۰ الی ۴۰ درصد بیشتر از روش کاشت مو معمولی DHI هستند.

تکنیک کاشت مو در زنان

راه های کاشت مو برای زنان اساسا با مردان تفاوتی ندارد. انتخاب تکنیک برای استفاده با توجه به نیازهای فردی بیمار متفاوت است. تعیین اینکه کدام تکنیک لازم است مورد استفاده قرار گیرد با ۵ اصل زیر هدایت می‌شود که در بین همه بیماران سازگار است.

 1. ضخیم سازی مناطق نازک و جلوگیری از آسیب به فولیکول‌های موی اطراف.
 2. موهای اهداکننده را حفظ کرده و به مناطقی از آلوپسی پیوند بزنید، که حداکثر پوشش زیبایی پوست سر گیرنده را ممکن می‌سازد.
 3. از گرافت هایی با اندازه های مختلف برای به حداکثر رساندن ویژگی های موهای اهدا کننده استفاده کنید.
 4. در صورت نیاز پوست سر گیرنده طاس را بردارید.
 5. جای زخم اهداکننده را به حداقل برسانید.
 6. زنان با نژادهای مختلف قادر هستند پیوند را با موفقیت انجام دهند.موهای با بافت بسیار زیاد که در آفریقایی-آمریکایی‌ها دیده می‌شود، پوشش عالی پوست سر را فراهم می سازد.ماهیت درشت و صاف موهای آسیایی، همراه با پوست سر معمولی رنگ زیتونی، نتیجه عالی نیز ایجاد می کند.موهای سیاه با گرافت های بزرگتر قادر هستند طبیعی به نظر برسند، در حالی که اگر از گرافت های کوچک استفاده نشود، بافت زمخت موهای آسیایی “پولاژ” به نظر می‌رسد.
 7. برای افرادی که درخواست کاشت مو دارند و بر اساس دلایل فیزیکی، پزشکی یا روانشناختی کاندیدای مناسبی تلقی نمی‌شوند، گزینه‌ها محدود است.

برای اطلاع از بهترین روش کاشت مو برای زنان می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ در تماس باشید و یا با تکمیل فرم مشاوره زیر از مشاورین ما در کلینیک ماه زر درخواست مشاوره داشته باشید.

 

تفاوت بین روش های کاشت مو در زنان و مردان چیست؟

 • در بیشتر موارد، خانم‌ها از جلو و وسط سر ریزش مو را تجربه می کنند.موهای بین دو گوش اغلب نمی‎ریزند و به جای ریزش کامل مو، ریزش جزئی وجود دارد.
 • بعد از کاشت مو در زنان، اولین شستشو ۳ روز بعد از عمل توسط کلینیک انجام می شود.بیمار تا ۱۰ روز آینده موها را با پیروی از دستورات جراح در خانه لازم است شستشو دهد.پس از ۲ هفته ریزش شوک (ریزش موهای کاشته شده) وجود خواهد داشت. موهای جدید ۳ ماه بعد از عمل شروع به رشد می کنند و موها متراکم تر می شوند.در پایان ماه های ۸ الی ۱۲، موها به متراکم ترین و حجیم ترین شکل رشد می‌کنند.
 • با این حال، ریزش موی زنان ممکن است به دلیل کم خونی یا بیماری گواتر باشد که با مردان متفاوت است.در این موارد، کاشت مو قبل از درمان مشکل پزشکی هیچ فایده ای ندارد.موهای کاشته شده دوباره از دست خواهند رفت.

منطقه کاشت مو: پوسته‌ها ۱۰ روز بعد از کاشت مو می ریزند. قرمزی بین ۳۰ الی ۴۰ روز از بین خواهد رفت. اگر دارای پوست خیلی روشن و نازک هستید، کاشت مو بعد از ۲ هفته ظاهر نمی‌شود. اما اگر دارای رنگ پوست بسیار روشنی هستید، قرمزی ناحیه کاشت مو ممکن است ۱ الی ۲ ماه به طول انجامد. بعد از ریزش پوسته‌ها و پایان روز دهم کاشت مو بدون اصلاح، قرمزی بسیار کمی وجود دارد.

منطقه اهدا کننده (پشت سر): اگر موهای فرد بلندتر از ۶ الی ۷ سانتی متر باشد، ناحیه اهداکننده بعد از برداشتن پانسمان ( روز ۳ ) قابل مشاهده نیست. موهای بلند، ناحیه اهدا کننده را می‌پوشاند.

نتیجه کاشت مو برای زنان

موی پر برای زنان در تمام سنین یک هنجار فرهنگی است. اخیرا روش های کاشت مو در زنان برای برداشت کارآمد موی اهداکننده و آماده‌سازی دقیق گرافت‎های مو به بسیاری از زنان این امکان را داده است که کاندیدای جراحی کاشت مو شوند. خلق هنرمندانه گرافت هایی با اندازه های مختلف و رسیدگی دقیق به این پیوندهای شکننده، امکان درمان برخی از زنان را فراهم نمود که ممکن است چند سال پیش کاندید عمل جراحی نبودند. با این حال، انتخاب دقیق بیمار برای جراحی کاشت مو ضروری است.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

12 پاسخ

 1. سلام گرافت هایی که انتخاب میشه همرنگ موهای خودمون هست و اینکه آیا رشدی هم دارن ؟

  1. بله همرنگ گرافت‌های خودتون هستند. رشد با انجام خدمات تقویتی مثل مزوتراپی می‌تواند چندین برابر هم باشد.

 2. سلام..،من دوساله که دارم مزو تراپی میکنم و موهام با سرعت خیلی کمی دارن پاسخ میدن..حالا دیگه میخوام هیر فیلر تهیه کنم بلکه این جواب بده حالا سوالم اینه که میتونم هیرفیلر رو از داروخونه های سطح شهر تهیه کنم یا نه جای خاصی باید برم حتما و اصلا میتونم‌خودم استفاده کنم یا حتما باید برای تزریق یا استفاده هیرفیلر برم کیلنیک؟

  1. دوست عزیز پیشنهاد میکنیم حتما با مشاورین ما تماس بگیرید تا براتون مشاوره لازم رو توضیح بدن.

 3. سلام. من تنبلی تخمدان دارم و باعث ریزش مو شده، ایا مزوتراپی برای من موثر خواهد بود؟

  1. لطفا برای معاینه تایم رزرو کنید تا آزمایشات لازم انجام بشه شاید علت ریزش مو چیز دیگری باشد!

 4. سلام خوبید
  آقای دکتر موهای من ۵ ماهه هر روز ب طوری ریزش موهام شرو شده ولی تراکم زیاد هم دارن ب نظرتون توی رشد بقیه هم تاثیر دار این مزو تراپی

  1. سلام در حالت کلی مزوتراپی تقویت کننده تایید شده است اما باید شما معاینه و مشاوره دقیق تری بشید.

 5. سلام و قت بخیر . ببخشید لطفا جواب من را بدهید ممنون میشوم . من موهای سرم جز اطراف موهام کاملا ریخت سنم ۳۳ سال است دکتر گفت یک ماه بعد از کاشت جهت تحریک و رشد موها از ماینکسیدول استفاده کنم به مدت ۶ ماه و بعد کم کم مصرف را کم کنم با اینکه خوب میدانم مصرف ماینکسیدول باعث ریزش مو میشود در صورت قطع کردن به نظر شما ایا استفاده کنم یا نه ؟
  الان تقریبا یک هفته است که در حال استفاده هستم روزی یک بار . ادامه بدهم یا نه ؟
  لطفا جواب دهید تشکر

 6. کاشت مو سلول های بنیادی یه دروغ بزرگ و خوشگله واسه چاپیدن مردم

  1. دوست عزیز می‌تونید نمونه کاشت‌های مو و ابرو مجموعه ماه زر رو ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله روش های کاشت مو در زنان

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)