۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

کلاه بعد از کاشت مو؛ کاشت مو این روزها بسیار رایج شده است. با این حال، آنچه که بسیار مهم است این است که تا چه حد از دستورالعمل‌های جراح خود پیروی می‌کنید و از پیوندهای خود مراقبت می‌کنید تا به نتایج بهینه از عمل کاشت مو برسید. بعد از کاشت، گرافت‌های مو بسیار حساس هستند و نباید آن‌ها را لمس کرد. استفاده از کلاه پس از انجام عمل کاشت مو می‌تواند بسیار وسوسه انگیز باشد چرا که سر شما با علائم سوراخ شده از فولیکول‌های استخراج شده و پیوند شده پوشانده می‌شود و شاید ترجیح می‌دهید خود را در جمع نشان ندهید. اما چندین فاکتور وجود دارد که باید قبل از استفاده از کلاه بعد از کاشت مو برای پنهان کردن ترمیم موهای اخیر خود در نظر بگیرید. در این مقاله دستور العمل‌های پس از عمل را برای بیماران کاشت مو به‌ خصوص در رابطه با پوشیدن کلاه را بررسی می‌کنیم.

کاشت مو

قبل از بررسی تاثیرات استفاده کلاه بعد از کاشت مو قصد داریم تا کمی در ارتباط با خود کاشت برای شما صحبت کنیم. اگر قصد انجام کاشت مو را دارید، تحقیقات دقیقی انجام دهید و با جراح خود صحبت کنید تا تصمیمی‌آگاهانه بگیرید. کاشت مو به روش FUE ( استخراج واحد فولیکولی ) و FUT ( پیوند واحد فولیکولی ) ۲ روش رایج کاشت مو هستند. هر دوی این روش‌ها شامل استخراج فولیکول‌های موی سالم از ناحیه اهداکننده ( بخشی از پوست سر که دارای رشد موی متراکم است ) و پیوند آن‌ها در ناحیه گیرنده که در آن ریزش مو وجود دارد، است. برای پیوند این فولیکول‌های مو، جراح برش‌های کوچکی را در پوست سر ایجاد می‌کند، جایی که گرافت‌های فولیکولی با دقت زیادی کاشته می‌شوند.

چه مدت بعد از کاشت مو می‌توانم کلاه بگذارم؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که اکثر بیماران دارند این است که چه مدت بعد از کاشت مو می‌توانند کلاه بگذارند. پس از کاشت مو، ممکن است پوست سر متورم شود و ممکن است در چند روز اول کمی‌خونریزی و دلمه را تجربه کنید. در این دوره، ممکن است راحت باشید که پوست سر خود را بپوشانید تا کاشت مو را پنهان کنید. با این حال، جراحان توصیه می‌کنند ۷ تا ۱۰ روز قبل از پوشیدن هر چیزی روی پوست سر تا زمانی که گرافت‌ها به طور دائمی لنگر انداخته شوند، صبر کنید. استفاده از کلاه بعد از کاشت مو می‌تواند باعث فشرده شدن، آسیب دیدن یا جابجایی پیوندها شود. آسیب رساندن به گرافت‌ها می‌تواند لکه‌های خالی روی پوست سر ایجاد کند و کل روند بهبود کاشت مو را به خطر بیندازد. پس از ۷ تا ۱۰ روز، هنگامی‌که پیوندها به طور دائم لنگر انداخته می‌شوند، پوشیدن کلاه بی خطر در نظر گرفته می‌شود.

مراقبت های بعد از کاشت مو به طور کامل در جلسات مشاوره قبل و بعد کاشت مو به شما داده خواهد شد. اگر برای دریافت راهنمایی کاشت مو نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  چه زمانی استفاده از کلاه بعد از کاشت مو ایمن است؟

  در ۳ روز اول پس از کاشت مو مطلقاً نباید کلاه بپوشید. پزشک شما دستورالعمل‌های پس از عمل را به همراه فهرستی از کارهایی که باید بعد از کاشت مو انجام دهید و از آن اجتناب کنید، به شما می‌دهد، و مهم است که مطمئن شوید توصیه‌های داده شده را دنبال می‌کنید. ما به همه بیماران خود توصیه می‌کنیم که کلاه در ۳ روز اول پس از عمل اکیدا ممنوع است.

  قبل و بعد از کاشت مو

  بعد از ۳ روز هنوز محدودیت‌هایی برای برخی از کلاه‌ها وجود دارد، بنابراین در صورت تمایل به استفاده از کلاه باید به نوع آن توجه نمایید. در اینجا جدول زمانی برای اینکه چه نوع کلاهی را می‌توان پس از عمل کاشت مو در چه زمانی می‌توان گذاشت، در مقوله استفاده از کلاه بعد از کاشت مو آورده شده است:

  • ۰-۳ روز اول پس از کاشت مو: در ۳ روز اول هیچ کلاه یا کلاهی نپوشید تا دلمه‌ها سفت شوند.
  • بعد از ۳ روز از کاشت مو: اکنون می‌توانید شروع به پوشیدن کلاه بسیار گشاد و قابل تنظیم کنید. کلاه‌های گشاد گزینه خوبی هستند.
  • بعد از ۷ روز: یک هفته پس از کاشت مو می‌توانید هر کلاهی ( به جز کلاه ایمنی ) را به طور معمول بر سر بگذارید.
  • بعد از ۱۰ روز: پس از گذشت ۱۰ روز از کاشت مو می‌توانید پوشیدن هر نوع کلاهی از جمله کلاه ایمنی موتورسیکلت را از سر بگیرید.
  ادامه مطلب  چگونه مو های نرم مردانه داشته باشیم؟

  اگر بعد از کاشت مو از کلاه استفاده کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

  بهبودی شما پس از کاشت مو زمانی شروع می‌شود که فولیکول‌های موی شما باید خود را به مکان‌های جدید خود در پوست سر ” لنگر ” کنند. این فرایند تا ۱۰ روز طول می‌کشد که ۳ روز اول مهم ترین زمان است. هر نوع کشش یا فشرده سازی زودرس می‌تواند به فولیکول‌های مو آسیب برساند تا موهای جدید در آن نقطه رشد نکنند.

  اگر کلاه به سر می‌کنید، به‌ویژه کلاه تنگ، این کار می‌تواند باعث کشیده شدن و فشار به نواحی پیوند شود که به طور بالقوه می‌‌تواند برخی از پیوندهای پیوند شده را از بین ببرد. این امر به نوبه خود می‌تواند منجر به ظاهر شدن لکه‌های طاس در آن نواحی بعد از شروع چرخه رشد شما موهای شما شود. برای جلوگیری از این امر، توصیه می‌شود با جدیت تمام دستورالعمل‌های پس از عمل را در مورد استفاده از کلاه دنبال کنید. همچنین در هفته اول پس از کاشت مو، از کشیدن لباس‌های تنگ مانند ژاکت روی سر خودداری کنید. در عوض ژاکت‌های زیپ دار یا پیراهن‌های دکمه دار را انتخاب کنید.

  بیشتر بخوانید درباره: جوش بعد از کاشت مو

  ما در کلینیک مو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، با تیم مشاوره حرفه‌ای سعی بر این داریم بهترین تجربه از کاشت مو را برای شما عزیزان رقم بزنیم.

  ادامه مطلب  از عوارض کاشت مو SUT بیشتر بدانید!

  معایب استفاده کلاه بعد کاشت مو

  استفاده از کلاه پس از کاشت مو برای برخی افراد ممکن است با معایبی همراه باشد که می‌تواند تجربه آنان را تحت تأثیر قرار دهد. در زیر به برخی از این معایب اشاره می‌شود.

  ۱. تنفس و تعریق: استفاده از کلاه پس از کاشت مو می‌تواند باعث محدودیت در تنفس و افزایش تعریق در قسمت‌های پوشیده شده از سر شود. این موضوع می‌تواند ناراحتی و عدم راحتی را برای فرد ایجاد کند.

  ۲. تنش و فشار: برخی افراد ممکن است با تنش و فشار روانی روبرو شوند زیرا احساس دارند که نیاز به پنهان کردن کاشت موی خود دارند. این امر می‌تواند به تنهایی و افسردگی منجر شود.

  ۳. عدم راحتی ظاهری: برخی افراد ممکن است حس کنند که کلاه پس از کاشت مو باعث عدم طبیعی بودن ظاهر آنان می‌شود. این امر می‌تواند اعتماد به نفس را تحت تأثیر قرار داده و باعث شکایت و ناراحتی شود.

  ۴. محدودیت در فعالیت‌های روزمره: استفاده از کلاه پس از کاشت مو ممکن است باعث محدودیت در فعالیت‌های روزمره شود، به عنوان مثال در ورزش یا در شرایط آب و هوایی گرم.

  ۵. هزینه‌های اضافی: خرید کلاه‌ها و محصولات مراقبتی ممکن است هزینه‌های اضافی برای فرد باشد که ممکن است بر بودجه‌ی آنها تأثیر منفی بگذارد.

  با توجه به این معایب، افراد باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد استفاده از کلاه پس از کاشت مو، با متخصصان مربوطه مشورت کنند و مزایا و معایب را به دقت مورد بررسی قرار دهند.

  سوالات متداول

  برخی از متداول‌ترین سوالات مراجعه کنندگان کاشت موی ما در کلینیک ماه زر را در این بخش پاسخ داده‌ایم.

  باید اطمینان حاصل کنید که هنگام پوشیدن و برداشتن کلاه، اجازه ندهید کلاه شما با پیوندهای کاشته شده برخورد کند. تمام اقدامات احتیاطی لازم را برای آسیب نرساندن به پیوندهای کاشته شده انجام دهید. از سرپوش‌های ساخته شده از پارچه‌های نرم استفاده کنید. از پنبه اجتناب کنید، زیرا ممکن است به پوست سر بچسبد. اگر کلاه به سر دارید، از تمیز بودن آن مطمئن شوید. اگر کلاه با خاک یا خون آغشته شد، آن را به طور کامل بشویید تا از هرگونه عفونت جلوگیری کنید. همچنین از کلاه یا هر سرپوش دیگری برای فواصل طولانی و بیش از ۵ تا ۶ ساعت در روز استفاده نکنید. برای به دست آوردن نتایج بهینه از کاشت مو، باید تمام دستورالعمل‌ها و توصیه‌های جراح خود را دنبال کنید.

  بسیاری از بیماران در مورد شستن موهای خود پس از کاشت مو بسیار مضطرب هستند، اما در واقع این کار بسیار ساده است. تیم پزشکی کلینیک تخصصی ماه زر نکات زیر را برای شستن موهایتان پس از کاشت مو گردآوری کرده است:

  تا ۴۸ ساعت اول ( ۲ روز ) بعد از عمل موهای خود را نشویید. اگر ضروری بود تنها بدن خود را بشورید و مطمئن شوید که موهای خود را خشک نگه دارید. از روز سوم به بعد می‌توانید موهای خود را بشویید، اما بسیار ملایم باشید تا هیچ پیوندی از جای خود جدا نشود. بهترین روش برای رسیدن به این هدف این است که کمی‌شامپو ( ما شامپو بچه را ترجیح می‌دهیم ) در ته فنجان قرار دهید، آن را با آب پر کنید و سپس محلول حبابدار را روی سر خود بریزید و به آرامی‌سر خود را ماساژ دهید. آب بیشتری به فنجان اضافه کنید تا آبکشی شود.

  اجازه ندهید سرتان مستقیماً زیر سر دوش برود. بسیاری از سر دوش‌ها ضربه محکمی‌به فولیکول‌ها وارد می‌کنند. اگر بعد از ۷ روز دلمه باقی ماند، می‌توانید نرم کننده را روی ناحیه گیرنده اعمال کنید. به آرامی‌با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید تا پوسته‌ها از بین بروند. پس از ۲ هفته، ممکن است به محصولات مو و روتین شستشوی موی قبلی خود بازگردید.

  ما در مورد اینکه چه زمانی استفاده از کلاه بعد از کاشت مو بی خطر است و اینکه چه نوع کلاهی در هر مرحله ترجیح داده می‌شود، توضیح دادیم. همچنین در مورد نحوه شستن موهای شما نیز صحبت کردیم. موضوعات مهم دیگر نحوه جلوگیری از تورم، نحوه خوابیدن و مقابله با قرار گرفتن در معرض نور خورشید پس از کاشت مو است.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  14 پاسخ

  1. آیا شست و شوی نامرتب مو می تونه یکی از دلایل به وجود اومدن شپش بشه؟

  2. سلام خسته نباشید چند وقت بعد جراحی پلک میتونم کاشت ابرو انجام بدم؟

   1. سلام؛ باید یک دوره نقاهت کامل حدودا ۶ ماه را بگذرانید.

  3. سلام خوبید
   آقای دکتر موهای من ۵ ماهه هر روز ب طوری ریزش موهام شرو شده ولی تراکم زیاد هم دارن ب نظرتون توی رشد بقیه هم تاثیر دار این مزو تراپی

   1. با سلام با مشاورین ما ارتباز بگیرید لطفا.

   1. با سلام؛ خیر این روش با بی حسی انجام می‌شود و دردی همراه ندارد.

   2. با سلام؛ خیر این روش با بی حسی انجام می‌شود و دردی را همراه ندارد.

  4. سلام کاشت به روش تکثیر در حال حاضر امکان پذیر هست یا نه

  5. من بانویی ۶۰ ساله هستم و به دلیل رژیم غذایی، دچار ریزش موی شدید شدم. پزشک به مدت یکسال محلول دست سازی داد که ماینوکسیدیل هم داشته و بعد از پایان دوره دچار ریزش شدیدتر شده ام. کدام روش برای من مناسب‌تر است؟

   1. با شلامگ با مشاورین ما تماس بگیرید. ممکن است درمان با مزوتراپی کافی باشد و یا حتی نیاز به کاشت مو داشته باشید.

  6. سلام چند وقت بعد کاشت مو میتونم برم خدمت سربازی,از اونجایی که باید در خدمت همیشه کلاه سر داشته باشیم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو