۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

بهترین زمان مزوتراپی بعد کاشت مو

بهترین زمان مزوتراپی بعد کاشت مو

بهترین زمان مزوتراپی بعد کاشت مو

بهترین زمان مزوتراپی بعد کاشت مو چه زمانی است؟ مزوتراپی بعد از کاشت مو یکی از روش‌های تقویت مو است. مزوتراپی با استفاده از بهترین کوکتل‌های مزوتراپی، باعث جوانسازی پوست سر و افزایش گردش خون می‌شود. این روش معمولا می‌تواند برای کاهش ریزش مو بعد از کاشت مو استفاده شود. با ما همراه باشید تا همه چیز را در مورد مزوتراپی بعد از کاشت مو و بهترین زمان مزوتراپی بعد کاشت مو بدانید.

بهترین زمان برای مزوتراپی بعد از کاشت مو

مزوتراپی یکی از روش‌های درمان پوست است که در آن مواد معدنی، ویتامین‌ها و داروها به پوست تزریق می‌شود. این روش برای تقویت و شادابی پوست، درمان آکنه، جوش، ملتحمه و کاهش چین و چروک پوست کاربرد دارد. با توجه به اینکه کاشت مو نوعی جراحی زیبایی محسوب می‌شود، پس بهتر است حداقل ۴ هفته صبر کنید تا پوست به طور کامل بهبود یابد و آسیب‌های وارد شده به پوست به طور کامل بهبود یابد. پس از آن می‌توانید به مزوتراپی بروید.

بهترین زمان برای مزوتراپی بعد کاشت مو

چه مدت بعد از کاشت مو می‌توان مزوتراپی انجام داد؟

به گفته متخصصان کاشت مو، بهترین زمان برای مزوتراپی بعد از کاشت مو، ماه سوم پس از کاشت است. زیرا در این مدت به سر خود استراحت داده اید تا التهاب و تورم حاصل از فرآیند کاشت مو کاملا از بین برود.

شاید از برخی کلینیک‌ها شنیده باشید که بهترین زمان برای مزوتراپی بعد از کاشت مو ۴۰ روز پس از جراحی است. اما با توجه به توصیه پزشکان و متخصصان کاشت مو، بهتر است تا زمانی که تمام التهاب ناشی از کاشت مو از بین نرود، مزوتراپی انجام نشود.

به طور کلی بهترین زمان برای مزوتراپی بعد از کاشت مو ۳ ماه پس از کاشت است، زمانی که پوست سر شما پس از عمل تمام صدمات و تورم‌ها را بهبود می‌بخشد، اما این زمان برای برخی افراد با توجه به شرایط بدنشان متفاوت است، ممکن است کمی‌زودتر یا دیرتر می‌تواند برای مزوتراپی اقدام کند. بنابراین قبل از مزوتراپی برای معاینه به متخصص مراجعه کنید یا با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

تعداد جلسات مزوتراپی مورد نیاز پس از کاشت مو

اولین جلسه مزوتراپی پس از کاشت مو طبق تشخیص پزشک حداقل ۴۰ روز پس از کاشت مو می‌باشد.

کارشناسان به افرادی که به تازگی کاشت مو انجام داده اند توصیه می‌کنند ۴ جلسه مزوتراپی انجام دهند تا بهترین نتیجه را از کاشت مو بگیرند. پزشک تعداد جلسات مزوتراپی را با توجه به قدرت فولیکول‌های کاشته شده هر فرد تعیین می‌کند. باید توجه داشته باشید که فقط یک بار در ماه می‌توانید مزوتراپی انجام دهید و هر جلسه مزوتراپی به طور متوسط ۴۰ دقیقه طول می‌کشد.

ادامه مطلب  اصلاح خط رویش مو با کاشت مو

هزینه مزوتراپی بعد از کاشت مو چقدر است؟

هزینه مزوتراپی بعد از کاشت مو بر اساس تعداد جلسات مراجعه کننده که توسط پزشک تعیین می‌شود محاسبه می‌شود. با در نظر گرفتن سایز سر برای مزوتراپی، میزان کوکتل‌های مزوتراپی تغییر می‌کند و در نهایت هزینه مزوتراپی بعد از کاشت مو مشخص می‌شود.

عوامل موثر بر هزینه مزوتراپی پس از کاشت مو عبارتند از:

 • تعداد جلسات مزوتراپی
 • مقدار و دوز کوکتل‌های تزریقی
 • نوع داروهای مصرفی و ترکیبی

آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو ضروری است؟

هدف از مزوتراپی بعد از کاشت مو، تقویت فولیکول‌های کاشته شده و بهبود کیفیت موهای کاشته شده است. افزایش گردش خون، بهبود کیفیت فولیکول‌ها، تامین مواد مغذی و جوانسازی پوست سر از دیگر اهداف مزوتراپی پس از کاشت مو است. استفاده از این روش به بهبود کیفیت تارهای مو، تعادل هورمون‌های رشد و حفظ سلامت مو کمک می‌کند.

مهم‌ترین دلیلی که باعث رشد تمام فولیکول‌های کاشته شده می‌شود، افزایش گردش خون در ناحیه سر می‌باشد. گردش خون در پوست سر باعث تحریک مواد مغذی در ریشه مو شده و در نهایت باعث رشد طبیعی مو می‌شود. در نهایت این روش یکی از راه‌هایی است که علاوه بر تامین مواد مغذی فولیکول‌ها، به کیفیت رشد مو کمک می‌کند. در صورت نیاز به مشاوره به وب سایت ما در کلینیک مو ماه زر مراجعه کنید تا از خدمات مشاوره رایگان کلینیک پوست و مو ما بهره مند شوید.

چند جلسه مزوتراپی بعد از کاشت مو لازم است؟

پس از کاشت مو، ممکن است نیاز به مزوتراپی داشته باشید. مزوتراپی می‌تواند به عنوان یک روش مکمل در کنار کاشت مو به بهبود و رشد موهای کاشته شده کمک کند. با این حال، تعداد جلسات مزوتراپی پس از کاشت مو به وضعیت شما و نحوه پاسخ موهای کاشته شده به درمان بستگی دارد. اما پزشکان برای کسانی که کاشت مو انجام داده اند حداقل ۴ جلسه مزوتراپی می‌نویسند و انجام آن را توصیه می‌کنند.

چند روز بعد از کاشت مو می‌توان مزوتراپی انجام داد؟

یکی از سوالاتی که در مورد کاشت مو و مزوتراپی وجود دارد این است که چه مدت بعد از کاشت مو می‌توان مزوتراپی انجام داد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که پزشکان ۳۵ تا ۴۰ روز بعد از کاشت مو مزوتراپی را توصیه می‌کنند و معمولا ۳ یا ۴ جلسه را به افرادی که کاشت مو انجام داده اند توصیه می‌کنند.

 

درست است که مزوتراپی، مانند بسیاری از روش‌های زیبایی، ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. اما این عوارض شدید و خطرناک نیستند. برخی از عوارض مزوتراپی شامل موارد زیر است:

 • یک روز بعد از مزوتراپی احساس سرگیجه و سردرد خواهید داشت.
 • ممکن است عفونت و نکروز بافتی را تجربه کنید.
 • این روش اثرات غیر دائمی‌دارد و باید ۴ تا ۸ جلسه یک بار در ماه انجام دهید.
 • به دلیل استفاده از سوزن مزو ممکن است در ناحیه تزریق دچار کبودی و التهاب شوید.
 • ممکن است در حین تزریق کمی‌درد داشته باشید.

اقدامات قبل از مزوتراپی پس از کاشت مو عبارتند از:

 • انجام آزمایشات پزشکی: قبل از انجام هر گونه عمل مو، باید آزمایشات پزشکی مربوطه را انجام دهید.
 • مراقبت از پوست: قبل از کاشت مو یا مزوتراپی، باید پوست سر خود را به خوبی با شامپو بشویید تا هرگونه روغن و مواد دیگر از بین برود.
 • سیگار را ترک کنید: اگر سیگار می‌کشید، باید حداقل 48 ساعت قبل از مزوتراپی سیگار را ترک کنید تا مزوتراپی به بهبود خون رسانی به پوست کمک کند.
 • مصرف الکل را متوقف کنید: الکل خون را رقیق می‌کند و حداقل تا 48 ساعت قبل از مزوتراپی نباید هیچ الکلی در خون خود داشته باشید.
 • مصرف داروها: اگر داروهای خاصی مصرف می‌کنید، باید با پزشک خود مشورت کنید تا قبل از مزوتراپی مصرف آنها را قطع کنید. از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و غیره استفاده نکنید.
 • رژیم غذایی سالم: برای بهبود سلامت پوست و مو باید به رژیم غذایی سالم و متنوع توجه کرد و از غذاهای سالم مانند میوه‌ها، سبزیجات و پروتئین کافی استفاده کرد.

اقدامات لازم پس از مزوتراپی بعد از کاشت مو شامل موارد زیر می‌باشد:

 • پس از مزوتراپی، کمپرس یخ را روی محل تزریق قرار دهید تا التهاب آن کاهش یابد.
 • در سه روز اول ممکن است التهاب و تورم، کبودی، سوزش داشته باشید، طبیعی است، نگران نباشید، خود به خود برطرف می‌شود.
 • تا دو روز پس از کشت از داروهای ضد التهاب استفاده نکنید، فقط برای کاهش درد از مسکن استفاده کنید.
 • تا دو روز بعد از مزوتراپی به استخر، سونا، جکوزی یا ماساژ نروید.
 • به مدت دو روز در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • به مدت ۱۰ روز پس از مزوتراپی، نواحی تزریق را به صورت خمیر ماساژ دهید تا چربی اضافی از بین برود.

 

کلام پایانی

همانطور که خواندید بهترین زمان مزوتراپی بعد کاشت مو یکی از اقدامات ضروری بعد از جراحی کاشت مو با تشخیص پزشک است. زیرا مزوتراپی پس از کاشت مو باعث افزایش خون رسانی شده و به رشد فولیکول‌های تازه پیوند شده کمک می‌کند. بنابراین، نتایج کاشت طبیعی‌تر خواهد بود.

خدمات مزوتراپی در کلینیک تخصصی مو و ابرو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، توسط کادر درمانی مجرب انجام می‌شود. علاوه بر خدمات مزوتراپی که باعث رشد و شادابی موهای شما می‌شود.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

5 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر مزتراپی غبغب باعث لاغری غبغب هم میشه یا فقط باعث جوانسازی میشه؟

 2. با تشکر از سایت خوب شما که اطلاعات جامع وکامل در اختیار ما قرار دادید. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله بهترین زمان مزوتراپی بعد کاشت مو

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو