۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

مقایسه کاشت مو RHT با نئوگرافت و میکروگرافت

مقایسه کاشت RHT

مقایسه کاشت RHT

مقایسه کاشت RHT با دو روش محبوب کاشت مو؛ در سال‌های اخیر، فناوری جدیدی در دنیای کاشت موی پزشکی ظهور کرده است: کاشت موی رباتیک RHT. این تکنیک چه تفاوتی با آنچه که ما می‌توانیم کاشت موی معمولی بنامیم، مانند میکروگرافت و نئوگرافت دارند؟ در این مقاله قصد داریم با به اشتراک گذاری نحوه عملکرد و مزایا و معایب هر یک از این روش ها به مقایسه کاشت مو RHT با نئوگرافت و میکروگرافت بپردازیم.

مقایسه کاشت مو RHT با میکروگرافت

در حالی که پیوند مو با میکروگرافت اغلب ممکن است در تغییر موقعیت فولیکول‌های مو برای کاهش طاسی با الگوی مردانه موثر باشد، استخراج واحد فولیکول (FUE) یک تکنیک جراحی جدیدتر است که اغلب نتایج بهتر و طبیعی‌تری نسبت به میکروگرافت دارد. تفاوت اصلی در این دو تکنیک در روش پیوند واقعی نیست، بلکه در نحوه به دست آوردن پیوندها است. اگرچه هر دو روش، از واحدهای فولیکولی برای به دست آوردن فولیکول‌های موی اهداکننده استفاده می‌کنند، اما میکروگرافت به جراح نیاز دارد تا نواری از پوست سر را جدا کند که واحدهای فولیکولی از آن توسط تیمی از پرستاران برداشته می‌شود. در حالی که در  RHT، جراح هر واحد فولیکولی را به‌ صورت جداگانه از پوست سر بدون برداشتن هیچ ‌کدام از آن‌ها جدا می‌کند. نوارهای پوست اگر جراح تبحر داشته باشد، هر دو روش می توانند نتایج عالی داشته باشند. هنگام تحقیق در مورد پزشک خود، مطمئن شوید که اگر از میکروگرافت استفاده می کند، دستیارانی که نوار را به واحدهای فولیکولی برش می دهند، از میکروسکوپ یا استریومیکروسکوپ استفاده می کنند تا شکل گیری طبیعی واحدهای فولیکولی را دنبال کنند و این گونه نباشد که هر طور که می خواهند واحدها را ترسیم کنند.

درباره میکروگرافت بیشتر بخوانید: کاشت مو به روش میکروگرافت

خراش و جای زخم (scar) در RHT و میکروگرافت

در مقایسه کاشت rht جای زخم یکی دیگر از تفاوت های این دو روش است. در  RHT، پوست سر برداشته نمی‌شود، بنابراین احتمال ایجاد جای زخم و خراش در امتداد ناحیه موی اهداکننده وجود ندارد، در مقابل در میکروگرافت، اسکار خفیفی در جایی که نوار پوست برداشته شد، ایجاد می‌شود. با این حال، اگر جراح آن را به خوبی بخیه بزند، اسکار ممکن است کمتر از 2 میلی متر باشد و به سختی قابل رویت باشد. علاوه بر این، در حالی که کاشت مو به روش RHT دارای اسکار بالقوه از ناحیه اهداکننده نیست، این احتمال وجود دارد که جای زخم در بالای سر، جایی که فولیکول‌های مو به پوست سر وارد می‌شود، ایجاد شود، بنابراین ریسک ایجاد اسکار مرتبط با هر یک از جراحی‌ها وجود دارد. باز هم، یافتن جراح مناسب، احتمال رضایت بخش بودن هر دو روش را کاهش می دهد.  

دوره بهبودی در RHT  و میکروگرافتکاشت مو تضمینی

زمان بهبودی بین دو عمل جراحی نسبتا مشابه است. هر دو روش سرپایی هستند که حدود 3 الی 5 ساعت در هر جلسه طول می کشد و پس از آن بیمار قادر است به خانه برود. میکروگرافت ممکن است نیاز به بانداژ پشت سر برای یک یا دو روز داشته باشد، اما برخی از افراد حتی نیازی به این اقدامات احتیاطی ندارند. فولیکول های بالای سر برای هر دو روش نیازی به بانداژ ندارند و می توانند بعد از روز اول شسته شوند. در عرض یک هفته پوست سر لازم است طوری به نظر برسد که گویی هرگز جراحی انجام نشده است، زیرا تورم و لخته در هر دو مورد به سرعت کاهش می یابد. موها به دلیل تلوژن افلوویوم یا شوک می ریزند، اما فولیکول ها کاشته شده اند و بین 3 الی 6 ماه پس از هر جراحی، موهای جدید رشد می کنند.

هزینه RHT و میکروگرافت

در نهایت، هزینه هر یک از این دو روش تصمیم گیرنده بسیار قدرتمندی است. با توجه به زمان و تکنیک مورد نیاز در جراحی RHT، این جلسات به طور معمول دو برابر قیمت یک جلسه میکروگرافت است. البته یک نکته مهم قیمت هاست. RHT  نسبت به میکروگرافت دارای هزینه بیشتری است.

ادامه مطلب  مقایسه کاشت مو روباتیک با FUT

مقایسه کاشت مو RHT با نئوگرافت

نئوگرافت: یک تکنسین موها را برداشت می‌کند! نئوگرافت یک سیستم کاشت مو است که مبتنی بر استخراج واحد فولیکولی یا FUE است. برای استخراج تک تک فولیکول‌های مو، یک تکنسین ارشد نئوگرافت از یک انبر تحت فشار پنوماتیک برای بیرون کشیدن فولیکول‌های مو استفاده می‌کند. این فولیکول‌ها از پشت سر، ناحیه‌ای که به طور معمول تحت تاثیر طاسی الگوی مردانه قرار نمی‌گیرد، انتخاب می‌شوند. پس از آن، فولیکول های برداشت شده در نواحی طاس سر کاشته می شوند.

تکنسین برای تعیین اینکه کدام فولیکول مو را استخراج کند، از دانش و تجربه خود استفاده می کند. برخی از تکنسین ها یا پزشکان در زمینه کاشت مو تازه کار هستند و هنوز مهارت های خود را تقویت نکرده اند. یک متخصص نئوگرافت ممکن است چندین دهه تجربه در این زمینه داشته باشد و به او اجازه دهد تعداد زیادی فولیکول را به طور موثر استخراج کند. هنگام برداشت مو، ترفند این است که فولیکول های مناسب را انتخاب کنید – آنهایی که بهترین شانس را برای انتقال به محل جدید دارا هستند و در طول برداشت آسیبی به آنها نمی رسد. تکنسین های ماهر نئوگرافت که به خوبی آموزش دیده و با تجربه هستند، میزان تراکنش بسیار پایینی را به دست می آورند.

درباره نئوگرافت بیشتر بخوانید: کاشت مو به روش نئوگرافت

کاشت مو RHT (Artas): برداشت مو با روبات

برای کاشت مو رباتیک آرتاس، دستگاهی فولیکول های مو را استخراج می کند. درست مانند نئوگرافت، هدف استخراج فولیکول‌ها به شکلی است که کمترین تاثیر را بر ناحیه اهداکننده داشته باشد و میزان برش کمی را تضمین کند. به عنوان مثال، شما قصد ندارید تمام فولیکول ها را در یک منطقه کوچک درست در کنار یکدیگر استخراج کنید. شما می خواهید تا جایی که امکان دارد ناحیه اهدا کننده را دست نخورده رها کنید و مشکل جدیدی ایجاد نکنید. کاشت مو به روش RHT و ربات آرتاس همه این کارها را بر اساس یک الگوریتم ماشینی انجام می دهد تا مشخص کند کدام فولیکول ها را استخراج کند. این دستگاه دارای یک بازوی رباتیک است که با تصویربرداری دقیق ویدیویی هدایت می‌شود و این فرآیند توسط یک پزشک یا تکنسین که صفحه رایانه را نظارت می‌کند، انجام می شود. نظارت می‌کند.

ادامه مطلب  راه های جلوگیری از سکه مو

مقایسه کاشت RHT با نئوگرافت – کدام بهتر است؟

اول از همه، مهم است بدانید که Artas و نئوگرافت فقط در روش برداشت مو با یکدیگر متفاوت هستند. در هر دو مورد، تکنسین به صورت دستی موها را در نواحی طاسی کاشت می‌کند. هر دو روش RHT و نئوگرافت کم تهاجمی و بدون زخم و بخیه هستند و یک بی حس کننده موضعی تضمین می کند که هیچ ناراحتی در طول عمل وجود ندارد. ناراحتی بعد از عمل خفیف است و زمان بهبودی شما تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. در هر دو مورد، علائم ناشی از برداشتن و کاشت در عرض یک هفته الی ده روز بهبود می‌یابد.

مقایسه کاشت RHT

طرفداران Artas خواهند گفت که ربات دقیق تر و کم خطاتر از انسان است. اما داده ها در این مورد قطعی نیستند. در حالی که کاشت موی رباتیک RHT آرتاس به طور کلی به نرخ تراکنش پایینی می رسد، یک تکنسین ماهر نئوگرافت قادر است نرخ تراکنش حتی کمتری را به دست آورد. همه چیز به آموزش و تجربه متخصص بستگی دارد. استخراج مو، هنری است که لازمه آن دقت فراوان است. و یک ماشین به ندرت قادر است یک هنرمند با استعداد را در کار خود شکست دهد. از هر جنبه ای که به آن نگاه کنید، شناخت خوب مو بسیار مهم است، به خصوص اگر در طی چندین دهه تجربه به دست آمده باشد. ایجاد یک خط موی جدید در جایی که از قبل نبوده است، بسیار دشوار است. تکنسین نئوگرافت که سال‌ها این کار را انجام داده است، مجهزتر است تا نتایجی را به شما بدهد که عالی به نظر می‌رسند و قابل تشخیص نیستند.

ادامه مطلب  مقایسه کاشت مو به روش RHT و FUE

انتخاب ارائه دهنده کاشت موی رباتیکRHT  (Artas) یا نئوگرافت

چه Artas یا نئوگرافت را ترجیح دهید، مهم است که ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که تجربه زیادی در زمینه کاشت مو داشته باشد. چه مدت است که کاشت مو انجام داده اند؟ نتایج آنها چیست؟ آیا آنها تصاویر قبل و بعد از بیماران خود را دارند یا توسط سازنده ارائه می شوند؟ نگرانی شماره یک اکثر بیماران هنگام انتخاب ارائه دهنده ترمیم مو این است که آیا نتایج خوب و حرفه ای به نظر می رسند یا خیر. هم RHT و هم استخراج سنتی فولیکولی مانند نئوگرافت قادر هستند نتایج عالی را در دست تکنسین یا پزشک مناسب داشته باشند.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

6 پاسخ

 1. سلام
  ممنون از اطلاعات خوبتون … این ژل لب ماندگاری خوبی داره ؟ و اینکه بدون درده ؟ هزینه تزریق ژل لب نورامیس رو هم میتونم بدونم؟

 2. سلام موی سرمن در قسمت جلو در ناحیه فرق سر خیلی خلوت شده با توجه به اینکه من مسافر وبه عبارتی مهمان هستم آیا امکان کاشت مو بدون زخم شدن وجود داره یا نه ؟ میخواستم دوره درمان را بدانم چه مدت لازم است تشکر از پاسخگویی شما

 3. قیمت امپول چنده ودرکجا باید تزریق شود؟

 4. آیا اگر چند روغن رو‌مخلوط کنیم مثلا کرچک و زیتون و کتان و بادم و برای ابرو استفاده بشه مشکلی نیست ؟

 5. سلام وقت بخیر
  من ۱۱۰ روز پیش کاشت انجام دادم
  الان مقداری مو درامده ولی چند روزی هست حداقل ۴۰ تا مو در روز ریزش دارم که نمیدونم موی قبلی خودمه یا از کاشته شده هاست.
  ضمنن موهای خودم و اینایی که کاشتن هم خیلیییی نازک هستن.
  سه جلسه مزوتراپی هم رفتم.
  لطفا راهنمایی میکنید دلیلش این ریزش چی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله مقایسه کاشت مو RHT با نئوگرافت و میکروگرافت

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)