۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

چرا بعد از کاشت مو نباید قلیان کشید؟

چرا بعد از کاشت مو نباید قلیان کشید؟

چرا بعد از کاشت مو نباید قلیان کشید؟

چرا بعد از کاشت مو نباید قلیان کشید؟ مشخص است که قلیان و سایر محصولات تنباکو سیستم تنفسی را و به مرور زمان از بین می‌برد. قلیان باعث سرطان ریه، سرطان مثانه، سرطان گلو می‌شود و مسئول بیماری‌های قلبی و عروقی است.

قبل از کاشت مو، پزشک به شما در مورد قلیان کشیدن و اثرات آن بر بدن هشدار می‌دهد. به طور کلی توصیه می‌شود یک هفته قبل از عمل و دو هفته بعد از آن قلیان را ترک کنید. با این حال، ترک قلیان و قلیان برای مدت طولانی یا ترک کامل آن بهترین گزینه است. قبل از اینکه در مورد امکان قلیان کشیدن بعد از کاشت مو صحبت کنیم، اجازه دهید نگاهی به نقش قلیان کشیدن در روش کاشت مو بیندازیم.

خطرات قلیان کشیدن چیست؟

قلیان عامل اصلی بسیاری از بیماری‌های جدی است. قلیان بر سیستم تنفسی شما تأثیر منفی می‌گذارد و پس از استفاده طولانی مدت تنفس را سخت تر می‌کند. همچنین می‌تواند خطر ابتلا به بسیاری از انواع سرطان را افزایش دهد و همچنین باعث بیماری‌های قلبی عروقی شود. طبق آخرین آمار در مورد قلیان کشیدن، قلیان و حتی سیگار بعد از کاشت مو در ایالات متحده حدود ۲۰ درصد از مرگ و میرهای ناشی از بیماری‌های قلبی را تشکیل می‌دهد.

اما قلیان چه تاثیری بر ریزش مو دارد؟

قلیان بر گردش خون تأثیر منفی می‌گذارد و از دریافت اکسیژن کافی فولیکول‌های مو جلوگیری می‌کند و در نتیجه باعث مرگ آن‌ها می‌شود. این به این دلیل است که نیکوتین عروق خونی شما را منقبض می‌کند و مونوکسید کربن علاوه بر این توانایی خون برای حمل اکسیژن را کاهش می‌دهد.

همه این‌ها در مورد کاشت مو بسیار نگران کننده است. اگر قلیان می‌کشید، ناحیه کاشت موی شما دچار کمبود اکسیژن می‌شود که زمان بهبودی را طولانی می‌کند. این باعث افزایش خطر عفونت بعد از جراحی می‌شود. بنابراین، آیا باید قبل از عمل از قلیان کشیدن خودداری کنید؟ آیا بعد از جراحی باید قلیان را ترک کرد؟ اگر بعد از کاشت مو بتوانید قلیان بکشید، چه مدت باید صبر کنید؟ آیا شروع به کشیدن قلیان پس از انجام این روش خطرناک است؟

آیا از اثرات قلیان بر بدن خود در حین کاشت مو آگاه هستید؟

در این قسمت از مطلب ” چرا بعد از کاشت مو نباید قلیان کشید ” قصد داریم تا قبل از کاشت، هنگام کاشت و بعد از کاشت تاثیرات قلیان را بر روی مو‌های شما بررسی کنیم. در هر مرحله در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید و از مشاورین مرکز مو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، راهنمایی بگیرید.

قبل از کاشت مو

قلیان یکی از دلایل ریزش مو است: تحقیقات نشان می‌دهد که قلیان کشیدن طولانی مدت باعث ریزش مو می‌شود. مواد سمی‌موجود در قلیان پیوندها را از بین می‌برد و خطر ریزش مو را افزایش می‌دهد، به خصوص اگر زمینه ارثی وجود داشته باشد.

قلیان بر سلامت پوست سر تأثیر منفی می‌گذارد: پوست سر سالم به معنای موهای سالم است. برای داشتن پوست سر سالم، ترک قلیان بسیار مهم است. قلیان با کاهش خون و اکسیژن لازم برای تشکیل موهای جدید به پوست سر آسیب می‌رساند و از رسیدن مواد مغذی به پوست جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، استعمال دخانیات بر جریان خون تأثیر منفی می‌گذارد، که مسئول عدم وجود مواد مغذی کافی در پیوندها است.

هنگام کاشت مو

قلیان خطر خونریزی را افزایش می‌دهد: قلیان و فرآورده‌های تنباکو عاملی هستند که خطر خونریزی در حین کاشت مو را افزایش می‌دهند. کمبود نیکوتین در بدن باعث افزایش خونریزی در حین عمل می‌شود و خونریزی بیش از حد در طول عمل باعث افزایش مدت زمان آن می‌شود.

قلیان چرخه زندگی پیوندها را کوتاه می‌کند: خونریزی بیش از حد در طول عمل رخ می‌دهد که مشکلاتی را در حفظ سلامت گرافت‌ها ایجاد می‌کند. استعمال دخانیات احتمال پایداری پیوند در پوست سر را کاهش می‌دهد که منجر به کوتاه شدن چرخه زندگی آنها می‌شود.

بعد از کاشت مو

قلیان طول مدت بهبودی را افزایش می‌دهد: نیکوتین رگ‌های خونی را سفت و باریک می‌کند. رگ‌های خونی باریک بر دایره اکسیژن در بدن تأثیر می‌گذارد. این باعث تاخیر در بهبودی می‌شود. این موضوع می‌تواند به عنوان یک روش با کیفیت پایین برای بیمار در نظر گرفته شود، به خصوص اگر تکنیک FUE زمان زیادی برای بهبودی در ناحیه اهدا کننده و ناحیه پیوند شده طول بکشد.

قلیان خطر عفونت را افزایش می‌دهد: پس از کاشت مو، بسته به تکنیک اعمال شده، تغییراتی در سر ایجاد می‌‌شود، اما سوراخ‌های کوچکی که ریشه‌‌ها را نگه می‌دارد، در طی بهبودی شروع به پوسته پوسته شدن می‌کنند. این آسیب‌های کوچک در معرض بسیاری از ویروس‌ها و باکتری‌ها هستند. قلیان بعد از کاشت مو احتمال عفونت در این نقاط را افزایش می‌دهد. این خطر برای افراد قلیانی بسیار زیاد است.

قلیان بر موهای جدید تأثیر منفی می‌گذارد: قلیان و سایر محصولات تنباکو مدت زمان بهبودی را افزایش می‌دهد و خطر عفونت ناشی از نیکوتین و مونوکسید کربن را افزایش می‌دهد و از رشد موهای جدید بعد از عمل جلوگیری می‌کند و همچنین باعث رشد ضعیف مو می‌شود. جدای از همه اینها، برای محافظت از مو حتی اگر نتایج پس از عمل خوب باشد، باید قلیان را ترک کنید.

ادامه مطلب  خطرات دست زدن به موهای کاشته شده

چرا نباید قلیان کشید؟

قلیان کشیدن بعد از کاشت مو فقط باعث پیوند ناموفق مو نمی‌شود. اگرچه، ترک قلیان به عنوان یک اقدام احتیاطی مهم است. بسیاری از پزشکان در مورد اهمیت ترک قلیان یک هفته قبل از عمل و دو هفته بعد از آن اتفاق نظر دارند.

این امر به شما بستگی دارد که آیا می‌خواهید پس از کاشت مو به قلیان کشیدن ادامه دهید، پس از مشاهده تمام اطلاعاتی که روشن می‌کند قلیان و محصولات تنباکو چگونه بر این عمل تأثیر می‌گذارد و نتایجی که می‌خواهید به دست آورید چیست.

قلیان بعد از کاشت مو و سایر محصولات تنباکو به خوبی برای تخریب و آسیب رساندن به سیستم ریه در طول زمان توصیف شده اند. سرطان ریه، سرطان مثانه، سرطان گلو و آسیب قلب و عروق خونی همگی در اثر قلیان کشیدن ایجاد می‌شوند.

چرا بعد از کاشت مو نباید قلیان کشید

آیا می‌توانم بعد یا قبل از کاشت مو قلیان بکشم؟

از آنجایی که قلیان بر گردش خون تأثیر منفی می‌گذارد، توصیه می‌شود قبل و بعد از کاشت مو قلیان نکشید. جراحان توصیه می‌کنند که یک هفته قبل از عمل و دو هفته بعد از عمل از قلیان اجتناب کنید. با این حال، اگر چندین ماه قبل و بعد از کاشت مو از استعمال دخانیات خودداری کنید، نتایج بسیار بهتری را تجربه خواهید کرد.

اگر بعد از کاشت مو قلیان بکشید چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر تصمیم دارید قبل یا بعد از عمل به قلیان کشیدن ادامه دهید، ممکن است به نتایج دلخواهتان نرسید. شما گردش خون خود را به خطر می‌اندازید، بنابراین موهای تازه کاشته شده اکسیژن مورد نیاز برای رشد مناسب را دریافت نمی‌کنند.

پیوند موهای کاشته شده شما به اکسیژن و تمام مواد مغذی که حمل می‌کند نیاز دارد. آنها به سادگی نمی‌توانند این مواد مغذی را دریافت کنند اگر به نیکوتین و سایر سموم حاصل از دود قلیان اجازه دهید رگ‌های خونی شما را منقبض کند. بنابراین، قلیان کشیدن می‌تواند مانع رشد سالم موهای کاشته شده شما شود.

این کمبود اکسیژن همچنین می‌تواند روند بهبودی و بهبودی پس از جراحی شما را افزایش دهد. اگر بهبودی برش‌های جراحی بیشتر طول بکشد، خطر ابتلا به عفونت بیشتر می‌شود. به همین دلیل است که باید به طور جدی از قلیان کشیدن قبل و بعد از کاشت مو خودداری کنید.

درباره باید و نبایدهای کاشت مو می‌توانید مطالب ” رابطه جنسی بعد از کاشت مو ” و ” بعد کاشت مو میتوان مو را رنگ کرد؟ ” را نیز مطالعه کنید.

چه زمانی می‌توانم بعد از کاشت مو دوباره قلیان بکشم؟

اگر شما نخواهید، هیچکس نمی‌تواند شما را از کشیدن قلیان منع کند. با توجه به خطرات احتمالی، باید از آنها اجتناب کنید، اما تصمیم نهایی کاملاً به عهده شماست.

اگر بعد از کاشت مو تصمیم گرفتید دوباره قلیان بکشید، باید حداقل دو هفته صبر کنید تا این کار را انجام دهید. این به گرافت‌های موی پیوند شده و برش‌های جراحی شما زمان کافی برای بهبودی می‌دهد تا شانس عفونت خود را افزایش ندهید. توصیه می‌شود برای اطمینان از بهبودی کامل خود تا چند هفته پس از درمان قلیان نکشید، اما باز هم، این تصمیم تنها با شما و شماست.

برای کسب نتایج مطلوب به چه چیزی باید توجه کنم؟

شما باید به رژیم غذایی خود توجه کنید که باید قهوه و الکل را کاملاً حذف کند. برای حدود یک هفته از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کنید، تا زمانی که پزشکتان بگوید که شستن موهایتان اشکالی ندارد، به گرافت‌های موی خود دست نزنید و با صورت پایین دراز نکشید. همچنین حداقل به مدت سه ماه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و آفتاب گرفتن خودداری کنید.

اگر سؤال دیگری در مورد اثرات قلیان کشیدن پیوند مو یا هر چیزی که مربوط به جراحی است دارید، در تماس با ما دریغ نکنید. برای مشاوره رایگان امروز با ما تماس بگیرید!

 

مشـاوره ۲۴ ساعته

09127300790

 

جدای از آن، حتی اگر نتایج این روش رضایت بخش باشد، برای محافظت از موهای خود باید قلیان را ترک کنید. قلیان کشیدن تنها چیزی نیست که منجر به کاشت مو ناموفق می‌شود. با این حال، برای احتیاط، ترک قلیان ضروری است. پزشکان ما به شما توصیه می‌کنند که یک هفته قبل و دو هفته بعد از جراحی قلیان را ترک کنید زیرا بسیار مهم است.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

6 پاسخ

  1. سلام من میخوام تو یه روز لبمو ژل بزنم بعدش پیرسینگ لب بزنم مشکلی پیش میاد؟اگر مشکل داره چند روز باید صبر کنم؟

  2. من عکس سرم را براتون می‌فرستم لطفاً هزینه رو با روش میکرو گرافت اعلامدکنید

  3. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

  4. میشه نظرات مردم رو پنهان نکنید؟ اینکارتون واقعا اعصاب آدم رو خورد
    میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله چرا بعد از کاشت مو نباید قلیان کشید؟

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)