۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

نحوه کاشت مو به روش میکروایمپلنت

نحوه کاشت مو به روش میکروایمپلنت

نحوه کاشت مو به روش میکروایمپلنت

کاشت مو به روش میکروایمپلنت؛ امروزه تکنیک‌های زیادی در زمینه کاشت مو بدون جراحی جهت جایگزین کردن موهای ریخته شده وجود دارد که این روش‌ها دائماً در حال پیشرفت هستند. پیشرفت‌ بهترین مرکز کاشت مو در تهران طی ۱۵ سال گذشته به ویژه در کاشت مو به روش میکروایمپلنت به شدت چشم‌گیر بوده است. در سایر روش‌های کاشت مو می‌توان ریشه گرافت مو را از بخش بانک مو دریافت کرده و به واحدهای دریافت کننده فولیکول انتقال داد.

روش میکرو ایمپلنت کاشت مو چیست؟

‌کاشت به روش مو میکروایمپلنت که شامل پیوند واحدهای فولیکولی است می‌توان در پایان روند شاهد نتایج طبیعی، غیرقابل تشخیص و ماندگاری کاشت مو باشید که بسیار متفاوت‌تر از نتایج به‌دست‌آمده در تکنیک‌های قبلی کاشت مو است. در نتیجه با پیشرفت‌ جهان امروز هیچ بهانه‌ای برای عدم ارائه روند کاشت مو به بیماران مبتلا به ریزش مو و الگو طاسی اعم از زن و مرد که کاندیدای مناسبی برای این روش هستند وجود ندارد.

حقایق روش کاشت مو میکروایمپلنت

روش کاشت مو میکروایمپلنت برنامه‌ی زیبایی است که باید توسط متخصصان در بهترین مرکز کاشت مو انجام شود و با یک جلسه درمانی اثرات آن را به سرعت برای یک عمر مشاهده می‌کنید.

در این روش کاشت مو بدون جراحی گرافت مو یکی، یکی گرفته شده و به ناحیه طاسی منتقل می‌شود. قبل از برداشتن فولیکول، موهای ناحیه اهداکننده تا ۱ میلی متر کوتاه می‌شوند. به طور دقیق دو ناحیه مورد نظر شامل ناحیه درمان یا همان بخش دریافت کننده و ناحیه بانک مو است که باید موهای کوتاهی داشته باشند.

پس از مشخص شدن دو ناحیه یک داروی بی‌حس موضعی تزریق شده و بیمار هیچ کدام از روند کاشت مو میکروایمپلنت را حس نمی‌کند، سپس نوک میکرو موتور به مرکز مو نزدیک شده و متناسب با جهت رویش مو به قسمت پیوند کشیده می‌شود. فولیکول‌های مو به صورت استوانه‌ای همراه با بافت میکروسکوپی بریده می‌شوند که با این سیستم میکروایمپلنت آسیب وارده به پیوندها به حداقل می‌رسد و زمان عمل بسیار کوتاه‌تر از سایر روش‌ها کاشت مو است.

آمادگی‌های قبل از کاشت مو در این روش

کاشت مو به روش میکروایمپلنت نیاز به مراقبت و توجه زیادی دارد و روند درمانی باید توسط متخصصین این رشته انجام شود. مواردی وجود دارد که بیمار باید به آنها توجه کند تا در مدت زمان کوتاه ارائه کاشت مو شاهد بهبودی باشد. نکاتی که بیمار قبل از میکروایمپلنت مو باید به آن توجه کند به شرح زیر است:

 • قبل از کاشتن مو و روز عمل نباید موها شسته شوند.
 • یک هفته قبل از کاشت باید از مصرف مواد مضر مانند سیگار و الکل خودداری کرد.
 • عدم استفاده از داروهایی که باعث رقیق شدن خون می‌شود توسط پزشک توصیه نمی‌شود.
ادامه مطلب  مراحل کاشت مو از ۰ تا ۱۰۰

مراقبت‌های بعد از کاشت مو به روش میکرو ایمپلنت

بعد از کاشت مو میکروایمپلنت به عنوان یک فرآیند ساده لزومی به بستری شدن در بیمارستان نیست. در طی کاشت مو به روش میکروایمپلنت لازم است که بافت خود مو شناسایی شود و پیوند را رد نشود. در چند روز اول بعد از عمل، باید از شامپو ضد عفونی کننده استفاده کرد و از سونا، ورزش و قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. بیمار باید ۱۰ روز بعد از کاشت مو برای دریافت جلسه مشاوره مراقبت‌ها به کلینیک مراجعه کند. مراقبت‌های بعد از کاشت مو به شرح زیر است.

 • در روزهای اول بیمار باید از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کند.
 • از انجام فعالیت‌های سنگین باید برای مدت معینی اجتناب کند.
 • بیمار باید بسیار مراقب وضعیت‌ خود در هنگام خوابیدن باشد.
 • استفاده منظم از داروهایی که توسط پزشک توصیه می‌شود ضروری است.
 • موها باید در ۱۵ روز اول در برابر ضربه‌های احتمالی حساس بوده و باید محافظت شود.

مزایای کاشت مو به روش میکروایمپلنت

کاشت مو یک روند درمانی مناسب برای مردان و زنان است که در انجام آن برای بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص باید دقت شود. در بیماران دیابتی و آلرژی باید قبل از کاشت مو به روش میکروایمپلنت برخی معاینات انجام شود.

علاوه بر این، فرآیند کاشت مو میکرو ایمپلنت مناسب بیماران تحت درمان سرطان نیست و نباید انجام شود. روش‌های کاشت مو با حضور پزشکان متخصص و در محیطی استریل انجام می‌شود. روش کاشت مو میکروایمپلنت اگرچه همان روش میکروگرافت است، اما پرکاربردترین روش در بین روش‌های کاشت مو بدون جراحی است. در ناحیه‌ای که فولیکول‌های مو گرفته شده یا انتقال داده شده هیچ برش و بخیه‌ای در طی روند درمانی وجود نخواهد داشت.

کاشت مو با روش میکروایمپلنت مزایای زیادی برای افراد کاندید به همراه دارد که از مزایای کاشت مو به روش میکروایمپلنت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در محل کاشت هیچ برش و بخیه‌ای دیده نمی‌شود.
 • از آنجایی که از دستگاه‌هایی با نوک ریز استفاده می‌شود، این فرآیند در زمان کوتاهی انجام می‌شود.
 • پس از روش کاشت، موها ظاهری فوق العاده طبیعی و زیبایی پیدا می‌کنند.
 • در روش میکروایمپلنت دوره نقاهت کوتاه است و فرصت بازگشت فوری به زندگی عادی وجود دارد.

بهترین روش کاشت مو با مزایای بیشتر: مزایا کاشت مو به روش RHT

عوارض کاشت مو به روش میکروایمپلنت

میزان عوارض کاشت مو به ویژه در روش میکروایمپلنت پس از اعمال فرایندهای اصولی ساده‌تر از سایر روش‌های کاشت مو بدون جراحی است. پس از روند کاشت مو که توسط پزشک مجرب در شرایط استریل و با تجهیزات مناسب در کلینیک ماه زر انجام می‌شود، خطر عوارض بسیار کم بوده و به ندرت دیده می‌شود؛ اما می‌توان گفت در فرآیندهایی که کاشت مو شرایط اتاق عمل مناسب ندارد و پزشک مجربی فرآیند کاشت مو را انجام نمی‌دهد خطر مشاهده عارضه به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

یکی از عوارضی که ممکن است بعد از کاشت مو در بیشتر افراد مشاهده شود خطر عفونت است. با این حال، این عارضه با مصرف آنتی بیوتیک و استفاده از شامپوهای مخصوص به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. بر اساس آخرین آمارها امروزه می‌توان گفت که میزان خطر عارضه عفونت در روند بعد از کاشت مو برای بیمار به وجود می‌آید حدود ۲ درصد است.

عوارض کاشت مو به روش میکروایمپلنت مانند بی‌حسی موقت در بخش بانک مو یا ناحیه مورد نظر دریافت کننده فولیکول ایجاد می‌شود بین ۲ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا از بین برود. عوارضی دیگری مانند درد، کبودی، تورم پس از کاشت مو از عوارض نسبتاً شایع در نظر گرفته می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت که این عوارض کاشت مو، بدون نیاز به مداخله یا روند درمانی خاصی خود به خود از بین می‌روند.

آیا کاشتن مو درد دارد؟ درد کاشت مو

هزینه کاشت مو به روش میکروایمپلنت

عوامل زیادی در مرحله هزینه کاشت مو نقش اساسی دارند. این نقش‌ها شامل روش انتخابی برای کاشتن مو و تعداد گرافت‌های مورد نیاز تعین کننده برای کاشت مو است. علاوه بر این، می‌توان گفت که جزئیاتی مانند کیفیت خدمات مرکز درمانی که برای کاشت مو انتخاب کرده‌اید، شرایط اتاق عمل، تجربه پزشکی که این فرآیند کاشت مو را انجام می‌دهد و سطح تخصص تیم فنی ممکن است باعث تغییرات در قیمت کاشت مو شود.

برای اطلاع از روند کاشت مو، قیمت کاشت مو به روش میکروایمپلنت می‌توانید به خدمات زیبایی کلینیک ماه زر مراجعه کنید و برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق فرم زیر یا شماره تماس کلینیک با ما در ارتباط باشید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  کاشت مو میکروایمپلنت یا میکروگرافت؟

  کاشت مو به روش میکروگرافت یا همان کاشت مو به روش میکروایمپلنت که با دو نام متفاوت و یک روند درمانی یکسان هستند، به نوعی پیوند مو در بخش فولیکول می‌باشند که برای درمان آلوپسی یا ریزش شدید مو در یک بخش مشخصی از سرانجام می‌باشند که به طور کلی یک نوع تکنیک زیبایی شناسی برای پر کردن جای خالی پوست سر معرفی می‌شود.

  در این روند درمانی برای دریافت نتیجه‌ای طبیعی‌تر تحت بی حسی کاشت مو بدون جراحی با استفاده از موهای خود بیمار انجام می‌شود. مزیت اصلی درمان کاشت مو با میکروگرافت این است که بیمار خود اهدا کننده گرافت مو است و کمترین جای زخم در طی فرآیند به وجود می‌آورد که به راحتی با موها قابل پنهان شدن است. کاشت مو به طور کلی شامل سه مرحله کلی است که دقیق بر اساس روش کاشت مو تفاوت‌ها دقیق در همین موارد خود را نشان می‌دهند.

  ادامه مطلب  لیست بهترین مرکز کاشت مو در تهران + رضایت ۱۰۰ درصدی

  برداشت مو از بانک مو که معمولاً از بخش پشت سر بیمار بوده است در این روش می‌تواند از سایر بخش‌های بدن نیز مانند سبیل یا موهای بدن نیز باشد. مرحله جداسازی و آماده سازی فولیکول‌های مو از قسمتی از موهای بیمار بخش اول است، سپس مراحل کاشت موی طبیعی بر روی طاسی سر بر اساس روش کاشت مو انتخابی انجام می‌شود.

  روش‌های اصلی کاشت مو را می‌توان از نظر علمی به سه مورد کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FUE و کاشت مو میکروگرافت تقسیم کرد که سایر تکنیک‌های کاشت مو به عنوان تکنیکی مستقل شناخته نمی‌شوند؛ زیرا مکمل روش‌های اصلی کاشت مو می‌باشند.

  کاشت مو به روش میکروایمپلنت

  میکروایمپلنت در کلینیک ماه زر

  تکنیک‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد، اما این تکنیک‌ها شامل استخراج فولیکول‌های مو از مناطق پرتراکم فولیکول مو برای پیوند در ناحیه‌های کم تراکم که به موهای بیشتری نیاز دارند و ظاهری متراکم و طبیعی به دست می‌آید استفاده می‌شود.

  تکنیک‌های اصلی که در حال حاضر برای ماندگاری کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرند نیاز به اطلاعات ژنتیکی موهای کاشته شده دارد که در تمام طول زندگی شما رشدی طبیعی داشته باشد. روش کاشت مو میکروگرافت فولیکولی به شما موهای طبیعی می‌بخشد که در نواحی طاسی بر اساس الگوی رشد توزیع می‌شود و شما آزاد خواهید بود موهای خود را به روشی که دوست دارید شانه کنید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  6 پاسخ

  1. ممکنه بدون هیچ رابطه جنسی به زگیل تناسلی مبتلا بشیم؟

  2. خیلی عالی و کامل بود👌
   ممنونم از مقاله ی خوبتون 🙏😌

  3. سلام وقت بخیر
   من ۱۱۰ روز پیش کاشت انجام دادم
   الان مقداری مو درامده ولی چند روزی هست حداقل ۴۰ تا مو در روز ریزش دارم که نمیدونم موی قبلی خودمه یا از کاشته شده هاست.
   ضمنن موهای خودم و اینایی که کاشتن هم خیلیییی نازک هستن.
   سه جلسه مزوتراپی هم رفتم.
   لطفا راهنمایی میکنید دلیلش این ریزش چی هست؟

  4. سلام موی سرمن در قسمت جلو در ناحیه فرق سر خیلی خلوت شده با توجه به اینکه من مسافر وبه عبارتی مهمان هستم آیا امکان کاشت مو بدون زخم شدن وجود داره یا نه ؟ میخواستم دوره درمان را بدانم چه مدت لازم است تشکر از پاسخگویی شما

  5. با خود ارضایی هم احتمال ابتلا به زگیل تناسلی وجود دارد؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله نحوه کاشت مو به روش میکروایمپلنت

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)