۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

مزایا کاشت مو به روش fit چیست؟

مزایا کاشت مو روش fit

مزایا کاشت مو روش fit

مزایا کاشت مو به روش fit چیست؟ راه های مختلفی برای درمان طاسی و ریزش مو وجود دارد، نکته مهم این است که کدام یک بهترین است؟ و با توجه به شرایط شما موفقیت بیشتری خواهد داشت. ریزش مو می‌تواند به دلایل مختلفی چون آب و هوای بد، تغذیه نامناسب، عدم تعادل هورمونی یا سبک زندگی نادرست ایجاد شود. اگر ریزش مو شدید دارید بهترین و دائمی‌ترین راه برای درمان آن کاشت مو است. در کاشت مو به روش FIT، فولیکول‌ها به روش‌های پیشرفته استخراج می‌شوند.

نواحی که فولیکول‌ها برداشته می‌شوند و نواحی پیوند فولیکول‌ها، کاملاً ترمیم می‌شوند و جای زخمی باقی نمی‌ماند. کاشت مو به روش FIT یکی از رایج‌ترین روش‌های کاشت مو می‌باشد. روشی کم تهاجمی و موثر که به راحتی می‌تواند نتایج عالی و طبیعی به شما ارائه دهد. در اینجا با مزایا کاشت مو به روش fit آشنا می‌شوید و می‌توانید در مورد یکی از بهترین روش‌های کاشت مو اطلاعات مناسبی کسب نمایید.

کاشت مو FIT چیست؟

قبل از پرداختن به مزایا کاشت مو fit کمی در مورد خود روش توضیح داده‌ایم. کاشت مو به روش fit یک روش کم تهاجمی، بدون خونریزی، بدون نیاز به بخیه و با یک دوره نقاهت ساده می‌باشد. روش FIT را کاشت مو بدون جراحی نیز می‌نامند. طبق تشخیص متخصص، کاشت مو برای الگوهای مختلف ریزش مو امکان پذیر است. با معاینه مشخص می‌شود که آیا بانک موی فرد توانایی لازم برای انجام کاشت مو FIT یا هر یک از روش‌های دیگر کاشت مو را دارد یا خیر. اما بسیاری از افرادی که از ریزش مو و طاسی در پوست سر رنج می‌برند می‌توانند با استفاده از هر یک از روش‌های کاشت مو از جمله کاشت مو FIT به ظاهر طبیعی خود برسند.

فواید کاشت مو به روش fit

البته روش FIT نسبت به روش FUT روند کندتری دارد، بنابراین تعداد گرافت‌هایی که می‌توانیم در یک جلسه پیوند بزنیم معمولا کمتر است. بنابراین از آنجایی که فرآیند استخراج فولیکول‌ها زمان بر است، گرافت‌ها مدت بیشتری از بدن خارج می‌شوند و ممکن است آسیب ببینند.

کاشت مو به روش FIT یکی از چند بهترین روش کاشت مو است. کاشت مو درمان قطعی ریزش مو می‌باشد. البته باید توجه داشت که درمان‌های دیگر از جمله درمان هورمونی را نیز باید به درستی انجام داد. تمام روش های کاشت مو، از جمله روش FIT، می‌تواند ریزش موی شما را درمان کند. آنچه در کاشت مو اتفاق می‌افتد این است که ساختارهای تشکیل دهنده مو در بدن به نام فولیکول ها از بانک مو به مناطق طاس منتقل می‌شوند. فولیکول‌هایی که در محل جدید هستند موهای جدید ایجاد می‌کنند و این موها رشد می‌کنند. مهمتر از همه، این موهای جدید در برابر ریزش مو مقاوم هستند. بنابراین ما انتظار داریم که آنها نتایج پایدار برای شما داشته باشند.

از سوی دیگر این روش نسبت به سایر روش‌ها کمتر تهاجمی است و درد کمتری دارد. به همین دلیل مورد استقبال قرار می‌گیرد. برای شناخت هرچه بیشتر روش‌های کاشت بدون درد به مقاله ” درد کاشت مو ” مراجعه کنید.

آماده سازی برای کاشت مو FIT

کاشت مو fit بدون عوارض

در وهله اول باید دید کاشت مو راه حل خوبی برای شماست یا خیر. اگر ریزش موهای شما علت ژنتیکی دارد یا از نظر علمی از آلوپسی آندروژنتیک ( ریزش موی ژنتیکی-هورمونی ) رنج می برید، کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستید. البته به شرطی که روند ریزش موی شما تثبیت شده باشد. اگر ریزش موی فعال دارید، باید منتظر بمانید تا روند ریزش مو تثبیت شود. مرحله دوم این است که ببینید آیا بانک موی شما شرایط لازم برای کاشت مو را دارد یا خیر. اگر طاسی گسترده دارید یا بانک موی شما ضخیم نیست، ممکن است دشوار باشد.

کاشت مو FIT یک جراحی کم تهاجمی است و ما باید مطمئن شویم که شما از نظر فیزیکی برای کاشت مو آماده هستید. پزشک شما باید داروها و شرایط زمینه ای شما را بررسی کند. نکته مهم دیگر وضعیت پوست سر شماست. گاهی اوقات پوست ظرفیت پذیرش گرافت را ندارد. در این صورت تعداد کمی از گرافت ها زنده می مانند و عملا کاشت مو بی‌فایده خواهد بود. پزشک همه این موارد را به دقت بررسی می‌کند تا مطمئن شود کاشت مو برای شما ایمن و موثر است.

ادامه مطلب  برای رویش بهتر موها آیا مصرف دارو لازم است؟

طرح کاشت مو یکی از مهم‌ترین مراحل قبل از کاشت مو است. به عنوان مثال اگر طاسی گسترده دارید اولویت کاشت مو در نواحی خط رشد و جلوی سر است و ممکن است در اولین جلسه کاشت در ناحیه تاج انجام نشود.

مراحل کاشت مو به روش FIT

سه مرحله کلی کاشت مو به روش FIT شامل موارد زیر می‌باشد.

 • برداشت واحدهای فولیکولی: در مرحله اولیه کاشت مو FIT باید واحدهای فولیکولی را از بانک مو استخراج کنیم. بانک مو یا ناحیه اهداکننده معمولاً در پشت یا دو طرف سر قرار دارد. البته از موهای ریش یا بدن نیز می‌توان به عنوان بانک مو استفاده کرد و این موضوع یکی مزایا کاشت مو به روش fit است؛ اما بهترین نتیجه زمانی حاصل می‌شود که از موهای پشت سر استفاده کنیم. برای استخراج واحدهای فولیکولی، پزشک با وسیله ای به نام پانچ سوراخی در پوست ایجاد می‌کند. این سوراخ فولیکول را از پوست مجاورش جدا می‌کند و سپس پزشک می‌تواند فولیکول را از پوست از روی پوست بکشد. این کار بارها و بارها تکرار شد تا تعداد پیوندها در نظر گرفته شود.
 • آماده سازی فولیکول‌ها: در این مرحله از کاشت مو به روش FIT، واحدهای فولیکولی از پوست استخراج می‌شوند و باید آنها را برای کاشت آماده کنیم. واحدهای فولیکولی از نظر سلامت بررسی می‌شوند و در صورت لزوم زیر میکروسکوپ ترمیم می‌شوند. در این مدت فولیکول‌ها را در مایع نگهدارنده قرار می‌دهیم تا آسیب نبینند. اکنون که واحدهای فولیکولی آماده کاشت هستند، گرافت نامیده می‌شوند.
 • کاشت گرافت‌ها: کاشت گرافت در ناحیه گیرنده آخرین مرحله کاشت مو به روش FIT است. برای این کار دوباره از پانچ یا ابزار کاشت استفاده می‌کنیم و سوراخ هایی به اندازه حدود ۱ میلی متر روی پوست ایجاد می‌کنیم. سپس گرافت‌ها را داخل این سوراخ‌ها قرار می‌دهیم. این کار چندین بار تکرار می‌شود تا همه پیوندها در ناحیه گیرنده قرار گیرند. در این مرحله زاویه و عمق پیوندها بسیار مهم است. اگر چتری‌ها خیلی عمیق یا خیلی کم عمق باشند، پیوند زنده نمی‌ماند و اگر زاویه سوراخ‌ها مناسب نباشد، موهای شما غیر طبیعی و زشت به نظر می‌رسد. مرحله نهایی کاشت مو FIT همانند مرحله اولیه با بی‌حسی موضعی است و هیچ دردی نخواهید داشت. این مرحله بدون خونریزی و بدون نیاز به بخیه انجام می‌شود.

مزایا کاشت مو به روش fit چیست؟

تمام مراحل کاشت مو FIT در مجموع ۴ تا ۸ ساعت طول می‌کشد. البته در حین عمل نیز به شما استراحت داده می‌شود. به کمک روش FIT در هر جلسه می توان حدود ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت را پیوند زد. عوارض کاشت مو FIT اگر به صورت اصولی انجام نشود ممکن است آزار دهنده باشد! برای اطلاع از عارضه‌های احتمالی مقاله عوارض کاشت مو را مطالعه کنید.

نتایج کاشت مو FIT

پس از کاشت مو، دوره بهبودی را سپری خواهید کرد. دوره نقاهت پس از کاشت مو FIT بسیار آسان است. معمولاً بعد از کاشت مو نیازی به پانسمان سنگین نیست. شستن سر بسیار مهم است و باید از روز دوم طبق دستورالعمل ارائه شده این کار را انجام دهید. برای جلوگیری از آسیب، تورم و کبودی پیوند، سر خود را بالاتر از سطح بدن نگه دارید. همچنین باید برای مدتی از فعالیت بدنی شدید و استفاده از کلاه خودداری کنید. قرمزی، کبودی و سایر عوارض جانبی طبیعی کاشت مو معمولا در عرض یک هفته از بین می‌روند. لخته‌های خون یا دلمه ها ۲ تا ۱۴ روز بعد به طور کامل روی پوست سر ایجاد می‌شود و پوست سر شما به حالت عادی باز می‌گردد.

نتیجه کاشت مو به نیاز و شرایط شما بستگی دارد. تعداد گرافت‌های قابل کاشت در یک جلسه کاشت مو با روش FIT بیش از ۲۰۰۰ گرافت است که کمتر از روش های FUT و ترکیبی است.

۲ تا ۳ ماه پس از کاشت مو، ممکن است تمام یا بخشی از کاشت مو را از دست بدهید که این یک اتفاق طبیعی است و برای اکثر افرادی که کاشت مو انجام می دهند اتفاق می‌افتد. علت این عارضه جابجایی فولیکول‌های مو است. هنگامی که فولیکول در محل جدیدی قرار می گیرد، روند رشد موهای قبلی را متوقف می‌کند و موهای جدید را تشکیل می‌دهد. معمولا در ماه سوم رشد موهای جدید شروع می‌شود. موهای ما با سرعتی در حدود ۱.۵ سانتی متر در ماه رشد می‌کنند. برای این مشاهده، نتایج نهایی کاشت مو بین ۱۰ تا ۱۲ ماه طول می‌کشد. متقاضیان کاشت مو باید صبور باشند اما با موهای پرپشت و زیبا پاداش خواهند گرفت.

ادامه مطلب  منظور از Artas چیست؟

روش FIT برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی هر فردی که کاندیدای مناسبی برای کاشت مو باشد می تواند کاشت موی FIT انجام دهد. در اینجا برخی از انواع ریزش مو که کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستند آورده شده است.

 • ریزش موی ژنتیکی-هورمونی که به نام آلوپسی آندروژنتیک یا ریزش موی مردانه و زنانه نیز شناخته می‌شود.
 • ریزش مو و طاسی ناشی از زخم، شکستگی، بیماری های پوستی تحت درمان و شیمی درمانی.

اگر علت ریزش موی شما یکی از موارد ذکر شده است باید یک بانک موی مناسب و ضخیم داشته باشید تا بتوانیم برای شما کاشت مو انجام دهیم. البته برای کسانی که بانک موی ضعیفی دارند راه حل هایی مانند استفاده از موهای ریش و بدن نیز وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

مشاوره ۲۴ ساعته:
09127300790

فواید کاشت مو به روش fitکاشت مو fit

روش FIT یکی از بهترین روش‌ها برای کاشت مو می‌باشد. در ادامه فواید کاشت مو fit ذکر شده است.

 • کم تهاجمی بودن و درد کمتر از مزایا کاشت مو به روش fit است.
 • خونریزی و بخیه زدن بدون برش انجام می‌شود.
 • دوره نقاهت سریعتر و کوتاهتر از سایر روش‌ها می باشد. برخلاف روش FUT، شما می‌توانید فعالیت های بدنی سنگین را از سر بگیرید یا خیلی زود به سر کار خود بازگردید.
 • هیچ خطر و عارضه ای در ارتباط با نوار FUT وجود ندارد. مواردی مانند تشکیل اسکار کلوئیدی (اسکار گوشتی) و بیهوشی پوست بانک مو.
 • در یک جلسه ۴ تا ۸ ساعته می‌توان تا ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ پیوند را با روش FIT برداشت کرد.
 • برای افرادی که نمی‌توانند از تکنیک کاشت مو به روش FUT استفاده کنند مفید است؛ روش FIT، با وجود معایب بسیار، همچنان یکی از بهترین روش‌های کاشت مو است. در این روش کیفیت پیوند بسیار بالاست و معمولاً نتایج عالی است.
 • در روش FIT پوست ناحیه بانک مو به شکل نواری به ضخامت ۱ تا ۲ سانتی متر برداشته می شود. اگر پوست سفت دارید یا ورزشکار هستید نمی توانید از روش FUT استفاده کنید. در این مورد روش FIT بهترین جایگزین است.
 • کاهش خطر عوارض جانبی.
 • روش بسیار انعطاف پذیر است.

اگر کاشت را به دست یک جراح ماهر انجام دهید و او از جدیدترین دستگاه ها استفاده کند، نتایج حاصل از کاشت مو می تواند کاملا متفاوت و عالی باشد. همچنین آنقدر طبیعی خواهد بود که هیچ کس دیگری متوجه کاشت موی شما نخواهد شد. از دیگر مزایا کاشت مو fit این است که نواحی که در آن مو برداشته می شود آسیب جدی نمی بیند و نباید نگران ریزش موهای خود در نواحی دیگر سر خود باشید.

نتیجه کاملا طبیعی این روش!

یکی از بزرگ‌ترین مزایای کاشت مو به روش fit، طبیعی بودن نتیجه است. موهای کاشته شده به گونه‌ای است که به نظر می‌رسند که همیشه وجود داشته‌اند. با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای که در این روش در کلینیک ماه زر استفاده می‌شود، ریسک عوارض جانبی در روش fit به حداقل ممکن می‌رسد. داشتن موهای پرپشت و زیبا می‌تواند به شدت اعتماد به نفس فرد را افزایش دهد و به او امکان دهد تا با اطمینان بیشتری در زندگی روزمره‌اش حضور داشته باشد.

ادامه مطلب  درد کاشت مو RHT

مشاوره کاشت در ماه زر

همانطور که گفتیم fit یکی از روش‌های کاشت مناسب برای اکثر افراد است. برای اینکه بتوانید کاشت مو بهتری داشته باشید ما در کلینیک ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، زیر نظر کلینیک ماه زر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. برای ارتباط با مشاورین ما فرم زیر را تکمیل کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  پرسش‌های متداول

  ۱. آیا نتیجه کاشت مو به روش fit دائمی است؟ بله، نتایج کاشت مو به روش fit به صورت دائمی خواهند بود و این از فواید روش fit کاشت مو است.

  ۲. آیا نیاز به مراقبت خاصی پس از عمل وجود دارد؟ بله، پس از عمل کاشت مو به روش fit، نیاز به مراقبت‌های خاصی برای حفظ نتیجه وجود دارد که توسط پزشک معالج توضیح داده می‌شود.

  ۳. آیا موهای کاشته شده مانند موهای طبیعی به نظر می‌رسند؟ بله، موهای کاشته شده به طور طبیعی به نظر می‌رسند و با موهای طبیعی تفاوتی ندارند.

  ۴. آیا کاشت مو روش Fit باعث درد یا عوارض جانبی دیگر می‌شود؟ با استفاده از روش fit و تکنولوژی‌های مدرن، ریسک عوارض جانبی به حداقل ممکن می‌رسد و درد کمتری احساس می‌شود.

  ۵. آیا این روش برای همه افراد مناسب است؟ بله، روش fit برای افراد بسیاری مناسب است. با انجام مشاوره اولیه، بهترین راهکار برای هر فرد تعیین می‌شود.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  12 پاسخ

  1. سلام
   بله توضیحات مختصرومفیدوقابل فهم بود.
   انتظارهست کیفیت ونتیجه کارکاملامطابق توضیحات باشد. ممنون

   1. تمامی کاشت‌های مجموعه ماه زر با ضمانت انجام می‌شود.

  2. خیلی خوبه که به صورت قسطی هم میشه این مبلغ رو پرداخت کرد. واقعا ازتون ممنونم. من خودم با sut مو کاشتم و الان خیلی راضی ام

  3. سلام من ۱۰ سال قبل در سن۲۳ سالگی به روش fitکاشت مو انجام دادم که راضی نیستم و الانم بانک موی بسیار ضعیفی دارم ولی ریش و تنه ام پر مو هستن ایا امیدی هست که بعد از انجام BHT تا حدودی رضایت پیدا کنم …

   1. آقای نامور همانطور که در جلسه مشاوره شما بیان شد تمام کاشت‌های ما با ضمانت نامه و بیمه انجام می‌شود. نگران نباشید.

   1. خیر بانوان نیز با دستور پزشک می‌توانند انجام دهند.

  4. سلام خسته نباشید برادر من ناحیه ریش اش دچار ریزش شده بخشیش. به نظرتون بهتره مزوتراپی ریش و سبیل کنه یا نه یدفعه کاشت انجام بده؟ خیلی بد شده حتی وقتی کاملا ریششو میزنه بازم مشخصه

   1. در گام اول و لدون معاینه مزوتراپی پیشنهاد می‌شود. اما بهتر است برای مشاوره حضوری به کلینیک مراجعه کنید.

  5. با تشکر از توضیحات شما
   برای درمان تورم و قرمزی تزریق چربی روی دست علاوه بر استفاده از آنتی بیوتیک و بالا نگه داشتن دست چه توصیه دیگری دارید؟؟ این تورم و قرمزی تا چند روز بعد تزریق طبیعی است

   1. با سلام خدمت شما. این سایت برای مرکز کاشت است. اطلاعات تکمیلی را می‌توانید در وبسایت مرکز تزریق ما به نشانی https://drlaghari.com/ مطالعه کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله مزایا کاشت مو به روش fit چیست؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)