۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

مدت زمان مصرف فیناستراید بعد از کاشت مو

مدت زمان مصرف فیناستراید بعد از کاشت مو

مدت زمان مصرف فیناستراید بعد از کاشت مو

مدت زمان مصرف فیناستراید بعد از کاشت مو چقدر است؟ در حالی که جراحی کاشت مو یک راه حل بسیار موثر برای ریزش موی قبلی است، اما لزوما اولین یا آخرین مرحله ترمیم مو نیست. بسیاری از بیماران از طاسی ارثی یا الگوی آن رنج می‌برند، بنابراین برای کاهش ریزش مو در آینده، جراح پیوند مو ممکن است درمان‌های پیشگیرانه مداوم مانند فیناستراید را توصیه کند.

فیناستراید رایج‌ترین داروی ریزش مو در سراسر جهان و یکی از موفق ترین درمان‌های غیرجراحی برای ریزش مو است. در این مقاله، ما در مورد فیناستراید، استفاده از آن پس از پیوند، مزایای فیناستراید و مدت زمان مصرف فیناستراید بعد از کاشت مو صحبت خواهیم کرد.

نقش فیناستراید بعد از کاشت مو

مدت زمان مصرف فیناستراید بعد از کاشت مو چقدر است؟ برای پاسخ به این پرسش ابتدا بهتر است کمی بیشتر درباره نقش این دارو صحبت کنیم! آلوپسی آندروژنیک ژنتیکی است، به این معنی که میزان ریزش مو پس از کاشت مو کاهش نمی‌یابد مگر اینکه اقدامات احتیاطی انجام شود. برای محافظت از ظاهر تازه به دست آمده خود، مهم است که سلامت موهای خود را با درمان‌هایی مانند داروهای ضد ریزش مو، PRP و غیره تکمیل کنید. در میان گزینه‌های درمان تکمیلی، فیناستراید راحت در نظر گرفته می‌شود زیرا:

شما می‌توانید آن را به دو شکل خوراکی و موضعی مصرف کنید.

شما می‌توانید آن را برای سالها بدون خطر استفاده کنید.

برای جراحی نیازی به توقف استفاده از دارو ندارید.

فیناستراید چیست؟

فیناستراید یکی از دو داروی درمان ریزش مو مورد تایید FDA است. این دارو هم به عنوان درمان موضعی و هم به عنوان قرص خوراکی در دسترس است. این دارو با کاهش تولید هورمونی به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) عمل می‌کند که باعث کوچک شدن فولیکول‌های مو و در نهایت توقف رشد مو می‌شود.

این دارو معمولاً در دوزهای ۱ و ۵ میلی گرمی‌موجود است. برای ریزش مو، فیناستراید به عنوان Propecia با قدرت ۱ میلی گرم فروخته می‌شود، در حالی که درمان 5 میلی گرمی‌برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات با نام Proscar در دسترس است.

مطالعات متعدد نشان داده‌اند که فیناستراید در متوقف کردن و حتی معکوس کردن ریزش مو بسیار موثر است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که فیناستراید به طور موثر فقط رشد موهای سر را افزایش می‌دهد. موهای بدن تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند، زیرا به سطح DHT حساس نیستند. برای بیمارانی که به دنبال بهبود موهای صورت خود هستند، ماینوکسیدیل می‌تواند به طور موثر رشد ریش را بهبود بخشد.

فیناستراید، برخلاف ماینوکسیدیل، یک درمان ریزش مو است که به عنوان گشادکننده عروق عمل می‌کند.

دوز بهینه فیناستراید برای بهبودی چیست؟

دوز فیناستراید ۱ میلی گرم در روز است. دوز بدون توجه به وضعیت، قد، وزن یا سن بیمار یکسان است زیرا مصرف دوز بالاتر موثرتر نیست. همچنین می‌توانید فولیکول‌های موی خود را پس از کاشت با ۱ میلی گرم فیناستراید در روز حمایت کنید. از مصرف هر گونه دارویی بدون نسخه قبلی از متخصص مو خودداری کنید.

چه زمانی باید مصرف فیناستراید را شروع کرد؟

دو نوع فیناستراید خوراکی و موضعی وجود دارد و زمان شروع درمان‌ها متفاوت است. چگونه؟ بیایید با هم به آنها نگاه کنیم! شما می‌توانید درمان فیناستراید خوراکی را بلافاصله پس از جراحی کاشت مو شروع کنید. فیناستراید با روند بهبودی تداخلی ندارد. شما می‌توانید درمان موضعی فیناستراید را ۳۰ روز پس از جراحی کاشت مو شروع کنید. این دوره برای اطمینان از بهبود اسکار روی پوست سر حیاتی است.

آیا بعد از کاشت مو باید فیناستراید مصرف کنم؟

بعد از کاشت مو نیازی به مصرف فیناستراید ندارید. این بر موفقیت خود عمل تأثیر نمی‌گذارد. با این حال، بسیاری از پزشکان استفاده از فیناستراید را به عنوان یک ابزار اضافی در طول فرآیند پیوند توصیه می‌کنند، به ویژه برای بیماران مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک (همچنین به عنوان ریزش موی زنانه یا طاسی با الگوی مردانه شناخته می‌شود). اگرچه تحقیقات در مورد اثربخشی بهبود کاشت مو به کمک فیناستراید محدود است، نتایج اولیه نشان می‌دهد که سه مزیت اصلی وجود دارد.

 • کنترل ریزش مو و طاسی در آینده
 • تسریع رشد مجدد مو بعد از عمل کاشت مو
 • کاهش ریزش موقت بعد از عمل
 • به پیوند مو کمک می‌کند تا در پوست سر ریشه کند.
 • تراکم مو را افزایش می‌دهد.
 • فولیکول‌های مو با عملکرد پایین را تقویت می‌کند.

همچنین بخوانید درباره: عوارض کاشت مو

 

فیناستراید پس از کاشت مو ریزش مو در آینده را کنترل می‌کند

در حالی که کاشت مو می‌تواند تأثیرات تغییر دهنده قابل توجهی داشته باشد، مردانی که دارای الگوی طاسی مردانه هستند پس از جراحی کاشت مو همچنان ریزش مو را تجربه خواهند کرد. بعید است که موهای کاشته شده ریزش کنند، اما مناطقی مانند تاج، خط رویش مو و شقیقه‌ها در برابر طاسی بیشتر آسیب پذیر هستند. بنابراین، ریزش مو در صورت عدم درمان ادامه خواهد داشت. این طاسی پیشرونده می‌‌تواند موهای کاشته ‌شده را با نواحی طاس احاطه کند که به نوبه خود ظاهری غیرطبیعی و لکه‌دار می‌دهد.

فیناستراید با مسدود کردن تولید DHT از ریزش بیشتر مو جلوگیری می‌کند و به حفظ مو و حتی معکوس کردن ریزش مو کمک می‌کند. دارو پس از هر دو روش FUE (استخراج واحد فولیکولی) و کاشت مو به روش FUT (پیوند واحد فولیکولی) مناسب است.

مطالعات اولیه در مورد بهبود کاشت مو با کمک فیناستراید امیدوارکننده است. یک مطالعه در سال ۲۰۰۵، ۷۹ مرد مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک را که پس از پیوند مو با دارونما یا ۱ میلی گرم فیناستراید درمان شده بودند، مورد بررسی قرار داد. نتایج توسط یک متخصص پوست مورد ارزیابی قرار گرفت و در حالی که بیمارانی که پیوند و دارونما را انجام دادند ۶۷ درصد افزایش در موها را مشاهده کردند، افرادی که تحت درمان با فیناستراید قرار گرفتند به طور متوسط ۹۴ درصد افزایش یافتند.

بر اساس این نتایج، فیناستراید معمولاً پس از کاشت مو توصیه می‌شود، به ویژه برای بیماران مبتلا به آلوپسی آندروژنیک. عدم درمان ریزش مو در آینده یکی از بزرگترین دلایلی است که افراد ممکن است به پیوند موی دوم نیاز داشته باشند.

فیناستراید پس از کاشت مو باعث افزایش سرعت رشد مو می‌شود

مطالعه ای در سال ۲۰۰۰ برای بررسی تأثیر دوز ۱ میلی گرم فیناستراید بر چرخه رشد مو در یک دوره ۴۸ هفته ای انجام شد. نتایج نشان داد که فیناستراید تأثیر دوگانه ای دارد: نه تنها تعداد کل موها را افزایش می‌دهد، بلکه تعداد موها را در مرحله آناژن، که معمولاً به عنوان فاز رشد نامیده می‌شوند، افزایش می‌دهد. داشتن موهای بیشتر در مرحله رشد نسبت به مرحله استراحت (فاز تلوژن) باعث می‌شود که بیمار حجم موی بیشتر و رشد سریعتری را تجربه کند.

در حالی که فیناستراید روی موهای کاشته شده تأثیر نمی‌گذارد، این مرحله رشد افزایش یافته می‌تواند به بهبود بصری بیماران از عمل پیوند کمک کند. اکثر روش‌های سنتی کاشت مو FUT و FUE نیاز به تراشیدن ناحیه اهدا کننده دارند، چیزی که می‌‌تواند نشانه‌ای واضح از عمل کاشت مو باشد. با این حال، افزایش و رشد سریعتر نواحی اهدا کننده می‌تواند به بیماران کمک کند تا سریعاً به ظاهر طبیعی خود بازگردند.

فیناستراید پس از کاشت مو ریزش شوک را کاهش می‌دهد

پس از عمل کاشت مو، اکثر بیماران با دوره ای از ریزش مو مواجه می‌شوند که معمولاً طی ۲ تا ۴ هفته اتفاق می‌افتد. این نوع ریزش مو به عنوان تلوژن افلوویوم یا “ریزش شوک” نامیده می‌شود و موقتی است.

این وضعیت زمانی اتفاق می‌افتد که شوک کاشت مو باعث می‌‌شود، هم موهای تازه کاشته ‌شده و هم موهای موجود مجاور ریزش کنند و ریشه‌های فولیکول‌های مو به طور ایمن در پوست سر قرار بگیرند. در هفته‌ها و ماه‌های بعد، این موها دوباره رشد خواهند کرد.

با این حال، اعتقاد بر این است که استفاده از فیناستراید پس از جراحی کاشت مو خطر ریزش شوک را کاهش می‌دهد و همچنین در صورت وقوع افلوویوم باعث بهبود سریع‌تر می‌شود. مطالعات هنوز این موضوع را به طور قطعی بررسی نکرده‌اند، اما بررسی‌‌های پزشکی متعدد نشان می‌‌دهد که این درک به شدت در سراسر جامعه کاشت مو گسترده است.

 

چه مدت باید از فیناستراید مصرف کنم؟

بیمارانی که دچار ریزش موی قابل توجه یا مداوم هستند ممکن است نیاز به مصرف فیناستراید برای مدت زمان طولانی و به طور بالقوه به طور نامحدود داشته باشند. اگر بیمار مصرف فیناستراید را متوقف کند، تولید DHT از سر گرفته می‌شود و ریزش مو به سرعت دوباره شروع می‌شود.

استفاده طولانی مدت نیز بهترین نتایج را برای حفظ تراکم مو به ارمغان می‌آورد. مروری بر مطالعات فیناستراید نشان داد که ۴۸ درصد از بیماران پس از یک سال رشد موی واضحی داشتند، در حالی که ۶۶ درصد بیماران پس از دو سال رشد مویی داشتند. مطالعه دیگری استفاده از فیناستراید را در ۲۵۶۱ مرد در طی پنج سال بررسی کرد و ثبت کرد که ۸۷.۱٪ از بیماران در این مدت متوجه رشد مجدد مو شدند.

فیناستراید همچنین با استفاده روزانه بهترین عملکرد را دارد، بنابراین استفاده طولانی مدت و منظم برای مشاهده بهترین نتایج بهترین است.

آیا بعد از کاشت مو باید فیناستراید مصرف کنم؟

آیا قبل از کاشت مو از فیناستراید استفاده کنم؟

شما می‌توانید فیناستراید را قبل از پیوند خود مصرف کنید و بسیاری از کلینیک‌ها توصیه می‌کنند که در اسرع وقت شروع کنید تا از طاسی بیشتر جلوگیری شود. اگر ریزش مو به طور قابل توجهی پیشرفت کرده باشد، ممکن است به بیماران توصیه شود که برای کاهش سرعت ریزش مو، جراحی را برای چند ماه به تعویق بیاندازند.

آیا فیناستراید تنها گزینه بعد از کاشت مو است؟

چندین درمان جایگزین برای ریزش مو برای فیناستراید وجود دارد. موثرترین آنها ماینوکسیدیل است که تنها درمان ریزش مو مورد تایید FDA است. برخلاف فیناستراید، ماینوکسیدیل بر هورمون‌‌های بیماران تأثیر نمی‌‌گذارد و آن را درمان مناسب ‌تری به‌ ویژه برای بیماران زن می‌‌کند.

فیناستراید همچنین می‌تواند عوارض جانبی از جمله کاهش میل جنسی، اختلال عملکرد جنسی، و به ندرت، افسردگی و تورم در اطراف قفسه سینه ایجاد کند. بیماران در صورت تجربه باید فوراً به پزشک خود اطلاع دهند و در این موارد ماینوکسیدیل ممکن است درمان مناسب تری باشد.

داروی دیگر دوتاستراید است که یک مسدود کننده جایگزین DHT می‌باشد، اگرچه می‌تواند عوارض جانبی مشابهی داشته باشد. همچنین طیف وسیعی از مسدود کننده‌های طبیعی DHT از جمله شامپوهای کافئین، روغن رزماری، روغن دانه کدو تنبل و روغن سیاه دانه وجود دارد.

برای بیمارانی که مایل به درمان مداوم ریزش موی خود نیستند، کاشت موی دوم ممکن است مناسب ترین گزینه برای حفظ موهای کامل باشد. با این حال، طاسی پیشرونده می‌‌تواند نواحی اهدا کننده را کاهش دهد و بنابراین بیماران باید بدانند که پیوند دوم همیشه یک گزینه نیست.

ادامه مطلب  بهترین ویتامین ها برای جلوگیری از ریزش مو

مرکز مو چه چیزی را توصیه می‌کند؟

در کلینیک مو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، ما مفتخریم که بگوییم میزان موفقیت کاشت موی ما ۹۷ تا ۱۰۰ درصد است. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که شما از نتایج سال‌های آینده نیز راضی هستید و بنابراین بخشی از خدمات ما شامل تشویق بیماران به درمان ریزش موی مداوم خود با استفاده از فیناستراید یا ماینوکسیدیل است.

این درمان پیشگیرانه ضروری نیست، بلکه توصیه می‌شود و ما در کلینیک با شما همکاری خواهیم کرد تا یک برنامه فردی و تخصصی تهیه کنید.

 

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

   

  کلام پایانی

  استفاده از فیناستراید پس از کاشت مو یک روش معمول برای بهبود سریع تر، محافظت از پیوند فولیکولی و جلوگیری از ریزش بیشتر مو است. این یک مبارزه با ریزش مو توسط FDA و از نظر علمی‌اثبات شده است. برای کمک به بیماران برای حفظ ظاهر خود، بسیاری از جراحان فیناستراید را در برنامه بهبود کاشت مو قرار می‌دهند.

  در حالی که ما در این محتوا در مورد استفاده از فیناستراید بعد از کاشت مو صحبت نمودیم، به این نکات کلیدی مجددا اشاره می‌کنیم.

  • آلوپسی آندروژنیک پس از کاشت مو بدون درمان‌های تکمیلی مانند فیناستراید کند نمی‌شود.
  • فیناستراید دی هیدروستوسترون (DHT) را سرکوب می‌کند تا رشد مجدد مو را تقویت کند، که در بازیابی پیوند مو ضروری است.
  • استفاده از فیناستراید پس از کاشت مو چندین مزیت از جمله افزایش تراکم مو و جلوگیری از ریزش مو در آینده را به همراه دارد.
  • فیناستراید ممکن است در درصد کمی‌از کاربران عوارض جانبی جنسی ایجاد کند، اما این عوارض معمولاً موقتی هستند.
  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  5 پاسخ

  1. سلام ، من بوکس کار میکنم چه مدت بعد کاشت میتونم به و کلینیک مو و ابرو
   ش برگردم؟ با توجه به ضربات صورت مداوم که وجود خواهد داشت

  2. سلام من دو روزه پرسینگ زدم و لبم یکم روم کرده و درد میکنه این طبیعیه؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله مدت زمان مصرف فیناستراید بعد از کاشت مو

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو