۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

مقایسه کاشت مو به روش RHT و FUE

مقایسه کاشت مو به روش RHT و FUE

مقایسه کاشت مو به روش RHT و FUE

مقایسه کاشت مو به روش RHT و FUE؛ سیستم RHT و FUE، روش‌های به نسبت جدیدی برای کاشت مو هستند و اطلاعات زیادی درباره کاشت موی رباتیک و همچنین روش‌های کاشت مو FUE یا به اصطلاح دستی وجود دارد. در این وبلاگ قصد داریم به مقایسه کاشت مو به روش rht و fue بپردازیم. در ابتدا به تعریف هر کدام از این دو تکنیک می‌پردازیم.

کاشت مو روبوتیک RHT چیست؟

پیوند موی روبوتیک با نام ARTAS نیزشناخته می‌شود. تکنیک واقعی کاشت موی رباتیک مانند روش کاشت موی FUE است، اما نیمی از این روش به‌ جای دستی به‌ صورت رباتیک انجام می‌شود.

کاشت مو به روش RHT دقیقا مانند روش استاندارد کاشت مو FUE با تراشیدن ناحیه اهدا کننده و تزریق بی‌حسی موضعی به آن ناحیه شروع می‌شود. بعد از آن یک کِشنده پوست در ناحیه اهدا کننده مورد استفاده قرار می گیرد که به دقت تکنیک کمک می‌کند. پس از این مرحله، سیستم روباتیک از دوربین ها برای گرفتن فیلم از ناحیه اهداکننده استفاده می کند و سپس با استفاده از نرم افزار پردازش تصویر قادر است ویژگی های مختلف فولیکول های مو را شناسایی کند. پس از پردازش فیلم، آماده شروع استخراج فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده با استفاده از یک بازوی روباتیک و پانچ‌های پوستی کوچک است. جراح ممکن است تنظیماتی را انجام دهد که در صورت لزوم، فرآیند را دقیق‌تر کند. پس از شُل شدن فولیکول‌های مو توسط جراح جمع‌آوری می‌شود و این روش به روش استاندارد FUE باز می‌گردد، جایی که فولیکول‌ها قبل از پیوند دستی به نواحی گیرنده آماده می‌شوند.

در رابطه با میزان دوام این روش می‌توانید به مقاله کاشت موی روبوتیک دائمی مراجعه کنید.

مقایسه قبل و بعد کاشت rht با fue

کاشت مو FUE چیست؟

در کاشت مو به روش FUE، فولیکول‌های موی تکی و انفرادی را از ناحیه اهداکننده استخراج می‌کنند و سپس به مناطقی که طاس یا نازک هستند پیوند می‌شوند. سیستم RHT  اساسا برای تکرار روش کاشت مو FUE ساخته شده است که به طور سنتی توسط جراح کاشت مو به صورت دستی انجام می‌شود.
ما در اینجا در کلینیک خصوصی از روش کاشت مو RHT به عنوان یک روش کاشتن مو با حداقل زخم و آسیب استفاده می‌کنیم که هدف آن ارائه نتایج طبیعی و غیرقابل تشخیص به بیماران است.

مقایسه کاشت مو به روش RHT و FUE

هنگام مقایسه rht با fue، طیف وسیعی از مزایا، معایب و تفاوت‌ها را لازم است در نظر گرفت. بزرگترین تفاوت این است که در مقایسه با تکنیک Robotic که نیمی از عمل به صورت خودکار انجام می شود و فقط بخش پیوند عمل توسط جراح شما انجام می شود، کل روش FUE به صورت دستی انجام می شود. تعداد بیمارانی که برای کاشت موی RHT با استفاده از دستگاه ARTAS مناسب هستند، ممکن است به نسبت کمتر باشند زیرا محدودیت‌هایی در این روش است و اغلب فقط برای بیمارانی مورد استفاده قرار میگیرد که دارای موهای صاف تیره هستند. اما در مقابل، کاشت مو FUE را می توان بر روی بیمارانی با انواع بافت مو از جمله موهای آفریقایی یا کارائیب انجام داد  ARTAS یا RHT همچنین از پانچ‌هایی با قطر بزرگتر در مقایسه با پانچ های دستی FUE  استفاده می کند که خطر عوارض بهبودی و احتمال آسیب رساندن به فولیکول های مجاور را ایجاد می‌کند.

در کلینیک ماه زر به عنوان بهترین مرکز کاشت مو در تهران، کاشتن موی شما توسط یکی از جراحان مجرب کاشت مو ما انجام می‌شود که پوست سر، رشد مو و بافت موی شما را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا بتوانند روش کاشت مو شما را منحصر به فرد کنند و به بهترین نحو به نتایج دلخواه شما دست یابند. ما با مو کار می‌کنیم، نه با پیوند؛ این تضمین می‌کند که فقط قوی‌ترین و سالم‌ترین فولیکول‌ها برای عمل پیوند شما انتخاب می‌شوند. موهای اهداکننده شما منبع محدودی هستند، به همین دلیل است که ما با مو کار می‌کنیم، نه با پیوند و به شما اطمینان می دهیم که تنها قوی‌ترین و سالم‌ترین فولیکول‌ها برای عمل پیوند شما انتخاب می‌شوند.

همان طور که همگی می دانیم، افراد و کلینیک ها و مراکز زیبایی بسیاری هستند که گزینه های مختلفی در مورد روش‌های کاشتن مو دارند و اذعان دارند که قادر هستند بهترین نتایج را ارائه دهند، به همین دلیل است که ما به شدت توصیه می کنیم تحقیقات خود را در مورد گزینه‌های مختلف انجام دهید و با جراحان ملاقات کنید تا در مورد همه گزینه های موجود صحبت کنید و انتخاب درستی داشته باشید.

ادامه مطلب  مقایسه کاشت مو روباتیک با FUT

چرا کلینیک ماه زر را برای کاشت مو انتخاب کنید؟

 • شما فقط توسط جراحان بسیار مجرب کاشت موی ما که در RHT و FUE تخصص دارند و بیمارب سیاری را درمان می‌کنند، درمان خواهید شد. در مقایسه کاشت rht با fue، روش FUE نیز مانند RHT یک درمان کم تهاجمی است ( به این معنی که هیچ نواری بریده نمی‌شود ) و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود؛ بسیاری از بیماران یا تلویزیون تماشا می‌کنند یا حتی در طول عمل به خواب می‌روند.پس از درمان به هیچ بخیه‌ای نیاز نخواهید داشت که به این معنی است که زمان بهبودی شما کاهش می‌یابد.
 • تنها از بهترین ابزارها استفاده می‌شود که ممکن است حداقل ضربه را به پوست سر شما وارد کند.
 • مهارت‌ها و تکنیک‌های پیشرفته‌ای که توسط تیم کاشت موی ما استفاده می‌شود، تضمین می‌کند که ناحیه اهداکننده شما بعد از عمل کاشت مو دست نخورده به نظر می‌رسد و به شما امکان می‌دهد در صورت تمایل، موهای خود را بدون هیچ گونه جای زخم آشکار، کوتاه نگه دارید.
 • هدف ما تنها ارائه نتایج طبیعی با میزان کاشت متراکم‌تر است. این کار با کاشت مو در جهتی که رشد طبیعی موهای شما را تکرار می کند به دست می‌آید.
 • جراحان ما از جمله جراحانی هستند که هم برای افرادی با موی تراشیده شده و هم برای افرادی که دوست ندارند موهای خود را بتراشند، کاشت مو را ارائه می دهند. در مشاوره شما، این امکان برای شما وجود دارد در مورد اینکه آیا روش اصلاح نشده برای شما مناسب است یا اصلاح شده، راهنمایی های لازم انجام شود.
 • اسکارهای ناشی از جراحات یا جراحی‌های قبلی پیوند مو نیز قابل اصلاح هستند.

مقایسه کاشت مو به روش RHT و FUE

مقایسه برتری RHT و FUE

مقایسه کاشت rht با fue

در مقایسه کاشت مو به روش RHT و FUE، روش RHT به وضوح نسبت به FUE دستی برتر است. اگر در پی مقایسه کاشت مو به روش RHT و FUE هستید، FUE برای بیمارانی که به دنبال روشی با حداقل تهاجم هستند که جای زخم خطی به جا نمی گذارد، محبوب شد و در ادامه تکنیک RHT به تکمیل آن پرداخت و آثار اسکراش و زخم از خود به جا نمی گذارد.

روش های اولیه FUE دستی نادرست، برای اجراسختو بسیار وقت گیر بودند. مدت زمان کاشت مو به روش FUT حدود ۳ ساعت به طول میانجامد، اما  با روش  FUE اولیه ۹ ساعت طول می کشد. بدتر از آن، قطع مو ( کشتن موها در دوره برداشت ) ممکن است به ۵۰٪ یا بیشتر نزدیک شود. این بدان معنی بود که نتایج به طور قابل توجهی متضرر شدند. به سرعت، روش‌های FUE دستی جای خود را به سیستم‌های روباتیک RHT با پدال‌های پا و دسته‌های ارگونومیک داد.

برای تکمیل روش FUE، سیستم روباتیک ARTAS آمد. ربات ها کارهای خودکار را بهتر از انسان ها انجام می دهند. آنها دقیق تر و دقیق تر از انسان هستند. همان چیزی که FUE نیاز داشت. ARTAS  کار آرام، نادرست و دشوار برداشت فولیکول ها با دست را کنار گذاشت. این سریعتر و بسیار موثرتر از سیستم های دستی و خودکار FUE دستی است. ARTAS  جدیدترین سیستم کاشت مو پیشرفته است و به طور قطع بهتر از سیستم‌های FUE خودکار و دستی است.

مقایسه کاشت مو به روش RHT و FUE

FUE RHT
 

 

×

 

 

 

 

 

زمان

سرعت سیستم ARTAS نسبت به FUE دستی برتر است و ساعت‌ها پس از اصلاح انجام می‌شود. موارد FUE دستی بزرگتر بیش از 2 روز طول می کشد. صرف زمان کمتر در خارج از بدن برای بقای مو بهتر است.

 

 

×

 

 

 

 

 

دقت، درستی

FUE دستی با دقت کاشت موی رباتیک مطابقت ندارد. حتی دستگاه های دستی موتوردار نیز دقت کمتری نسبت به ARTAS دارند. بزرگترین مشکل با غیر ARTAS FUE، ترانسکشن (تخریب تصادفی فولیکول مو) است. تراکنش همیشه به معنای کمتر از نتایج تماشایی و متوسط ​​است.

 

 

×

 

 

 

 

 

جای زخم

هر دو ARTAS و Manual FUE باعث ایجاد اسکارهای دایره ای کوچک می شوند. ARTAS out FUE دستی را به دلیل الگوریتم پیچیده ای انجام می دهد که هنگام انتخاب فولیکول مو برای برداشت و نزدیکی ناحیه همسایه، انتخاب های بهتری انجام می دهد.

 

 

 

×

 

 

 

 

 

نتایج

ARTAS برنده می شود و در نتیجه قطع کمتر، فولیکول های سالم تر و نتایج بهتری به همراه دارد.

 

 

 

×

 

 

 

 

 

هزینه

اگرچه ممکن است ARTAS کمی گرانتر از FUE موتورییا دستی باشد، اما واقعیت این است که ARTAS مقرون به صرفه تر است. تراش کمتر به معنای موهای بیشتر و جراحی کمتر است.

 

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

6 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  من ۱۱۰ روز پیش کاشت انجام دادم
  الان مقداری مو درامده ولی چند روزی هست حداقل ۴۰ تا مو در روز ریزش دارم که نمیدونم موی قبلی خودمه یا از کاشته شده هاست.
  ضمنن موهای خودم و اینایی که کاشتن هم خیلیییی نازک هستن.
  سه جلسه مزوتراپی هم رفتم.
  لطفا راهنمایی میکنید دلیلش این ریزش چی هست؟

 2. من صورتم خیلی چروکه، چروک های قدیمی هم درمان می‌شه؟
  و اینکه به چند جلسه نیاز هست؟

 3. سلام، با آ ماه زروی بازیابی سلامتی برای شما. با ریزش تمام موها در این بیماری موها در رویش مجدد خیلی نازکتر هستن ولی موهاتون تا یه حد کمی مشکی تر از قبل خواهدشد. موهاتون تا آخر نازک میمونه و روند سفیدشدنش کمتر میشه.

 4. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله مقایسه کاشت مو به روش RHT و FUE

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه قبل و بعد کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو